Martyna Wojciechowska, Karolina Korwin Piotrowska Karolina Korwin-Piotrowska na urodzinowej imprezie Party i Party.pl Martyna Wojciechowska Martyna Wojciechowska Martyna Wojciechowska
Martyna Wojciechowska, Karolina Korwin Piotrowska
"Wprost"
1/5
Martyna Wojciechowska, Karolina Korwin Piotrowska
"Wprost"

Martyna Wojciechowska i Karolina Korwin Piotrowska pojawiły się na okładce "Wprost", by opowiedzieć o tym, że doświadczyły molestowania seksualnego. Tym samym polskie gwiazdy dołączyły do akcji #MeToo, którą rozpoczęła amerykańska aktorka Alyssa Milano, która w ten sposób opisała swój post, w reakcji na aferę, która wstrząsnęła Hollywood. Do akcji dołączyło już 12 milionów kobiet z całego świata, wśród nich są również polskie gwiazdy.

 

Zobacz też: Czy Martyna Wojciechowska planuje adopcję dzieci? W końcu zabrała głos w sprawie!

 

Co o swoich doświadczeniach opowiedziały polskie gwiazdy? Przeczytajcie na kolejnych stronach!

 

Polecamy: Martyna Wojciechowska była brunetką, a Agnieszka Chylińska zaliczyła metamorfozę dekady! Zobacz, jak zmieniły się gwiazdy TVN

2/5
Karolina Korwin-Piotrowska na urodzinowej imprezie Party i Party.pl
ONS

Karolina Korwin Piotrowska wyznała, że była ofiarą molestowania seksualnego w czasie, gdy była jeszcze nastolatką. Później zdarzyło jej się to również, gdy była już dorosłą kobietą. Swoje doświadczenia opisała na swoim profilu na Facebooku.

#metoo
#jateż
W dzieciństwie na ulicy. Kolega mnie obronił. Raz w liceum. Kilka razy w pracy. Pewnie dlatego jeden z nich rozpuścił plotki, ze jestem lesbijka, bo przecież on taki seksowny, że żadna normalna hetero mu nie odmawia. Nie odważy się. W kraju gdzie rządzi Najświętsza panienka i buziaczek w damską rękę, ale i rządzi też poniżenie w imię podbicia sobie ego. Czujesz się nikim. Bo jesteś kobietą - napisała dziennikarka.

Karolina Korwin Piotrowska oraz Martyna Wojciechowska pojawiły się na okładce najnowszego wydania magazynu "Wprost", by zabrać głos w ważnej sprawie molestowania seksualnego kobiet. Na łamach pisma również Wojciechowska opowiedziała o swoich traumatycznych przeżyciach.

 

Karolina Korwin Piotrowska
Facebook/Karolina Korwin Piotrowska

3/5
Martyna Wojciechowska
ONS.pl

Martyna Wojciechowska padła ofiarą molestowania seksualnego wiele lat temu, w czasie wizyt u lekarza. Gwiazda nie zdradziła, o jakiego medyka chodzi, zaznaczyła jednak, że jest to znany lekarz, który obecnie jest już profesorem. 

- Byłam bardzo młodą kobietą. Lekarz był docentem, teraz jest profesorem. Już wtedy był poważany, poleciła mi go rodzina. Ufałam mu, wierzyłam, że robi wszystko, żeby pomóc mi w problemie zdrowotnym. Przecież to znany lekarz - myślałam - nie mógłby mnie skrzywdzić, może mi się wydaje, może to moja wina? Jednak sposób, w jaki mnie badał, nie był związany z konieczną diagnostyką - wyznała Wojciechowska na łamach "Wprost".

Gwiazda wyznała, że nie była to jednorazowa sytuacja. Początkowo w zachowaniu lekarza nie dostrzegła niczego niestosowanego, jednak z czasem zrozumiała, że dzieje się coś złego.

 

Martyna Wojciechowska, Karolina Korwin Piotrowska
"Wprost"

4/5
Martyna Wojciechowska

- Jego działanie można porównać do gotowania żaby. Wrzucona do wrzątku wyskoczy, zanurzona w zimnej wodzie, która jest stopniowo podgrzewana, ugotuje się. On powoli podgrzewał wodę, krok po kroku przesuwał granicę, aż stworzył sytuację całkowicie jednoznaczną. Co zrobiłam? Wstydziłam się o tym rozmawiać i przestałam do niego przychodzić - powiedziała Martyna Wojciechowska.

Po latach dziennikarka przypadkowo spotkała się z lekarzem, który ją molestował. Jak się wtedy poczuła?

5/5
Martyna Wojciechowska
ONS

- Byłam już rozpoznawalna, z sukcesem, czułam się silną kobietą. A jednak na jego widok zrobiło mi się gorąco, zdrętwiałam, poczułam ten sam lęk, którego doświadczyłam wiele lat wcześniej - wyznała Wojciechowska we "Wprost".

Oprócz Martyny Wojciechowskiej i Karoliny Korwin Piotrowskiej, na łamach "Wprost" o molestowaniu seksualnym opowiedziały również inne znane kobiety: Barbara Nowacka oraz Ewa Wanat.