Mateusz Morawiecki
East News
Newsy

Już jutro premier ogłosi zmiany w obostrzeniach! Dzieci wrócą do szkoły? 

Czy od 15 lutego starsi uczniowie wrócą do szkoły? Hotele, kina, teatry i baseny znów będą otwarte? Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski już jutro (w piątek 5 lutego) mają ogłosić, które branże już wkrótce będą stopniowo odmrażane.

Czy od 15 lutego starsi uczniowie wrócą do szkoły? Hotele, kina, teatry i baseny znów będą otwarte? Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski już jutro (w piątek 5 lutego) mają ogłosić, które branże już wkrótce będą stopniowo odmrażane. Jakie zmiany w obostrzeniach szykują władze? Media poinformowały o nieoficjalnych ustaleniach! 

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Dzieci wracają do szkoły?

Pod koniec stycznia Minister Zdrowia podczas konferencji prasowej ogłosił, że większość wcześniejszych obostrzeń będzie obowiązywać do 14 lutego. Do tego czasu hotele, stoki narciarskie i restauracje mają pozostać zamknięte. Od 1 lutego działalność wznowiły sklepy w galeriach handlowych oraz zniesiono godziny dla seniorów, teraz z pewnością wszyscy zastanawiają się, czy od 15 lutego władze zaczną łagodzić wszystkie obostrzenia. Starsi uczniowie, którzy od kilku miesięcy uczą się zdalnie, jeszcze w tym miesiącu będą mogli wrócić do szkoły? Co planuje rząd? Według doniesień portalu money.pl władze analizują kilka wariantów. Niewykluczone, że już wkrótce swoją działalność wznowią hotele. Ale to nie wszystko!

Jednocześnie jednak otwarcie hoteli miałoby być powiązane z przywróceniem części uczniów do szkół - informuje portal money.pl. 

Dlaczego władze chcą,  żeby hotele były otwierane w tym samym czasie co powrót dzieci do szkół?

Mamy obawy czy nauka zdalna nie byłaby po prostu wykorzystana do tego, by wyjechać z dziećmi na zaległe ferie. Nagle uczniowie zaczęliby się łączyć wprost z Zakopanego lub innych miejscowości na południu Polski. Jeżeli nauczanie wróci do szkół, to takich wyjazdów z pewnością będzie mniej - zdradza informator portalu.

Okazuje się, że władze zastanawiają się również nad wznowieniem działalności kin i teatrów. Niewykluczone również, że w reżimie sanitarnym zostaną otwarte baseny czy korty tenisowe. 

Niestety, według doniesień medialnych w najbliższym czasie restauracje, sale fitness i siłownie wciąż mają być zamknięte.

Zobacz także: W rzeszowskiej szkole również niektórzy uczniowie z klas 4-8 wrócili do nauczania stacjonarnego! Jak to możliwe?

Czy w najbliższy piątek premier ogłosi luzowanie obostrzeń?

Mateusz Morawiecki
East News

Według doniesień medialnych władze chcą powoli otwierać m.in. hotele.

Hotele zostaną otwarte 15 lutego?
EastNews

 

 

Dzieci nie wrócą do szkoły w tym roku?! Do kiedy szkoły będą zamknięte przez koronawirusa? Mamy komentarz
East News
Newsy
TVP szykuje się do nauczania zdalnego? Powstaną specjalne programy dla uczniów! 
Władze TVP już szykują się do wprowadzenia nauczania zdalnego w Polsce?

Władze TVP już szykują się do wprowadzenia nauczania zdalnego w Polsce? Według doniesień portalu plejada.pl stacja już planuje rozpoczęcie nagrań nowych programów, które pomogą uczniom jeżeli zostaną wprowadzone kolejne obostrzenia i zostaną zamknięte szkoły. Informator portalu informuje, że pracownicy TVP są pewni, że rząd już niedługo podejmie właśnie taką decyzję! TVP szykuje programy dla uczniów? W związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi pandemii koronawirusa władze w Polsce przywróciły wiele obostrzeń. Od dziś, 10 października, w całej Polsce została wprowadzona żółta strefa (cały czas obowiązują również wprowadzone wcześniej czerwone strefy) w której m.in. wszyscy mają nakaz zasłaniania ust i nosa na świeżym powietrzu. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier zapowiedział również, że już od 15 października zostanie wprowadzona "godziny dla seniorów" w sklepach, aptekach- od godziny 10:00 do 12:00 tylko seniorzy będą mogli robić zakupy. Mateusz Morawiecki przyznał również w obecnej chwili rząd nie planuje zamykać szkół, a to oznacza, że dzieci będą uczyć się stacjonarnie.  Okazuje się jednak, że TVP już szykuje się do ewentualnego wprowadzenia nauczania zdalnego. Według informatora portalu plejada.pl władze stacji chcą rozpocząć nagrywanie nowych programów edukacyjnych. Dlaczego?  Wszyscy na Woronicza spodziewają się rychłego zamknięcia szkół- zdradził informator portalu. W pierwszej kolejności mają powstać programy dla starszych uczniów. Na pierwszy ogień pójdzie specjalny program dla przyszłorocznych maturzystów oraz uczniów liceum i ostatnich klas szkoły podstawowej. Niewykluczone, że pojawi się także materiał z zakresu edukacji wczesnoszkolnej- plejada.pl cytuje swoje...

Dzieci nie wrócą do szkoły w tym roku?! Do kiedy szkoły będą zamknięte przez koronawirusa? Mamy komentarz
East News
Newsy
Dzieci nie wrócą do szkoły w tym roku?! Do kiedy szkoły będą zamknięte przez koronawirusa? Mamy komentarz
Mamy komentarz!

Czy dzieci wrócą do szkoły jeszcze w tym roku szkolnym? Kiedy władze otworzą placówki szkolne? Te pytania  zadają sobie wszyscy uczniowie i ich rodzice. Władze już od kilku dni głośno przyznają, że wkrótce rozpocznie się "odmrażanie" gospodarki - zostaną otwarte m.in. sklepy z odzieżą w galeriach czy salony fryzjerskie i kosmetyczne. Czy w związku z poluzowaniem obostrzeń wkrótce zostaną również otwarte szkoły, żłobki i przedszkola? Jest komentarz rzecznika rządu! Zobacz także:   Koronawirus w Polsce. Już za 10 dni liczba zachorowań będzie maleć?! Ekspert zdradził, do kiedy potrwa kwarantanna Czy dzieci wrócą do szkoły przed wakacjami? W związku z pandemią koronawirusa władze w Polsce już kilka tygodni temu zamknęły wszystkie szkoły, przedszkola i żłobki. Od tamtej pory trwa nauka zdalna. Na chwilę obecną taka sytuacja ma trwać do 26 kwietnia, jednak według nieoficjalnych ustaleń RMF FM władze chcą wydłużyć zamknięcie placówek edukacyjnych. Kiedy więc dzieci będą mogły wrócić do szkoły? Czy stanie się to jeszcze w tym roku szkolnym? Rzecznik rządu odpowiedział na to pytanie w programie "Sygnały dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia! Mamy nadzieję, że to będzie możliwe, żeby wrócić do szkoły jeszcze w tym roku szkolnym - powiedział Piotr Müller, rzecznik rządu.  Rzecznik rządu przyznał przy okazji, że powrót dzieci do szkół uzależniony jest od sytuacji epidemicznej w naszym kraju. Na razie wydłużenie roku szkolnego nie jest planowane. Niewykluczone również, że jeżeli szkoły nie będą mogły zostać otwarte, to uczniowie będą oceniani i klasyfikowani w sposób zdalny - tak mówił ostatnio Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej.  Myślicie, że uczniowie do końca...

Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej
East News
Newsy
Szkoły zostaną zamknięte? Premier zapowiada możliwe zmiany! "Zakomunikujemy o tym w odpowiednim czasie"
Szkoły jednak zostaną zamknięte? Czy w związku z coraz większą liczbą przypadków koronawirusa dzieci wrócą do nauczania zdalnego?

Szkoły jednak zostaną zamknięte? Czy w związku z coraz większą liczbą przypadków koronawirusa dzieci wrócą do nauczania zdalnego? Jest komentarz premiera! Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej ogłosił, że od 10 października w całym kraju (z wyjątkiem stref czerwonych) zostanie wprowadzona żółtra strefa. To jednak nie koniec! Premier zapowiedział, że już za kilka dni ogłosi decyzje dotyczące działania szkół. Zobaczcie, co powiedział i kiedy poznamy wytyczne rządu! Co ze szkołami? W związku z niepokojącymi informacjami dotyczącymi wzrostu liczby zachorowań na koronawirusa chyba wszyscy rodzice, dzieci i nauczyciele zastanawiają się, czy wkrótce szkoły zostaną zamknięte a uczniowie wrócą do nauki zdalnej. Do tej pory władze zapewniały, że szkoły nie będą zamykane.  Koszt zatrzymania dzieci w domach jest dziś większym ryzykiem niż możliwe zakażenia w szkołach. Myślę tu przede wszystkim o kosztach psychicznych i rozwojowych dzieci. Pamiętajmy też, że gospodarka musi funkcjonować. Tylko wtedy działa służba zdrowia, gdy są środki na jej finansowanie- zaledwie kilka dni temu,w wywiadzie dla money.pl mówił Adam Niedzielski.  Teraz, kiedy liczba osób zakażonych przekroczyła 4 tysięce (4280 osób zakażonych, 76 ofiar śmiertelnych- dane z 8 października) władze nie są już tak pewne, że szkoły zostaną otwarte. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej ministra zdrowia i premiera jeden z dziennikarzy zapytał, czy w związku z tak niepokojącymi informacjami dotyczącymi zachorowań na koronawirusa będą zamykane szkoły. Jak odpowiedział Mateusz Morawiecki? W  sobotę zakomunikujemy bardzo dokładnie nasze decyzje dotyczące szkół- zapowiedział Mateusz Morawiecki.  (...) Być może te zasady trzeba będzie zaostrzyć. Dzisiaj ponad 98 procent...

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner