Adam Niedzielski w maseczce ochronnej
East News
Newsy

Władze już jutro ogłoszą luzowanie obostrzeń? Co z hotelami i galeriami? Nieoficjalne ustalenia mediów

Władze już jutro ogłoszą luzowanie obostrzeń? Co z hotelami i galeriami? Nieoficjalne ustalenia mediów

Władze planują luzowanie obostrzeń? Czy galerie handlowe, hotele, restauracje i siłownie znów zostaną otwarte? Media dotarły do nieoficjalnych informacji dotyczących zmian, które mają nastąpić już od 1 lutego. Które branże będą mogły wznowić swoją działalność i kiedy przedstawiciele władz ogłoszą swoje decyzje? Sprawdźcie!

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Luzowanie obostrzeń nie we wszystkich branżach?

Pandemia koronawirusa i obostrzenia przez nią wprowadzone paraliżuje życie wielu osób. Właściciele hoteli, siłowni czy sklepów w galeriach handlowych musieli zamknąć swoje biznesy i teraz  na decyzję kiedy znów będą mogli wznowić działalność. Dziennikarze RFM FM dotarli do nieoficjalnych informacji, które mogą dać nadzieję niektórym branżom. Okazuje się, że już jutro, we wtorek 26 stycznia, przedstawiciele władz mają poinformować o luzowaniu części obostrzeń! Według doniesień RMF FM prawie pewne jest to, że od 1 lutego sklepy w galeriach handlowych znów zostaną otwarte. Niewykluczone, że również hotele będą mogły wznowić swoją działalność.

Bardzo prawdopodobne jest także otwarcie hoteli dla 25 lub 50 proc. klientów. Są tu jednak wątpliwości, bo otwarcie hoteli zachęci ludzi do podróży, a tego rząd chce uniknąć - informuje rmf24.pl. 

A co z restauracjami i siłowniami? Niestety, wszystko wskazuje na to, że są to branże, które nie zostaną "odmrożone" w najbliższym czasie.

Mogę tylko apelować o cierpliwość. Jeżeli tylko będzie taka możliwość - co udowodniliśmy decyzją puszczenia dzieci z klas I-III do szkoły - to będziemy podejmowali decyzje, które będą z korzyścią dla gospodarki. Ale gospodarka potrzebuje ludzi zdrowych, zdrowia publicznego, i dopuszczenie do sytuacji powrotu dużej liczby zachorowań, szczególnie w kontekście prowadzonej akcji szczepień, jest po prostu nieracjonalne - rmf24.pl cytuje ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego. 

Myślicie, że od 1 lutego władze naprawdę zaczną luzować obostrzenia w naszym kraju?

Zobacz także: W rzeszowskiej szkole również niektórzy uczniowie z klas 4-8 wrócili do nauczania stacjonarnego! Jak to możliwe?

Według nieoficjalnych doniesień mediów galerie handlowe zostaną otwarte już 1 lutego.

Galerie handlowe na Boże Narodzenie pozostaną zamknięte?
East News

Prawodpodobnie również hotele wznowią swoją działalność i będą mogły przyjmować 25 lub 50 procent klientów.

Adam Niedzielski, minister zdrowia
East News

 

Daria Widawska o zarobkach aktorów
Newsy
Daria Widawska o zarobkach w czasach pandemii! "Był czas zarabiania większych pieniędzy i nie odłożyliśmy"
Daria Widawska o zarobkach w czasach pandemii! "Był czas zarabiania większych pieniędzy i nie odłożyliśmy"

Coraz więcej gwiazd komentuje sytuacje związaną z całkowitym zamknięciem branży kulturalnej w związku z pandemią koronawirusa - wciąż zamknięte są kina, teatry, opery itd, nie można też koncertować. Jakiś czas temu o sytuacji polskich instytucji kulturalnych w rozmowie z agencją LifeStyle Newseria opowiedziała Daria Widawska - jedna z najpopularniejszych polskich aktorek. Co ciekawe, gwiazda w przeciwieństwie do innych szczerze przyznaje, że niektórzy zarabiali ogromne pieniądze i nie odkładali, ale zwraca również uwagę na tych, którzy zarabiali znacznie mniej (np. ekipa techniczna) i dziś nie mają za co żyć. Ciężko nie zgodzić się z aktorką! Posłuchajcie, co jeszcze mówi! Zobacz także:   "Niania" wraca? Agnieszka Dygant pokazała zdjęcie, które wywołało falę spekulacji! 

Adam Niedzielski w masce ochronnej
East News
Newsy
Oto nowe obostrzenia w Polsce po Świętach od 28 grudnia. Co się zmieni?
Nowe obostrzenia w Polsce od 28 grudnia. Opublikowano rozporządzenie. Wiadomo, co czeka nas przez najbliższe tygodnie.

W poniedziałek wieczorem w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie rządu w sprawie ustanowienia ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Zgodnie z nim od 28 grudnia do końca ferii, 17 stycznia, w Polsce obowiązywać będą nowe obostrzenia, które mają na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa . Na jakie zmiany, poza ograniczeniami dotyczącymi hoteli, galerii handlowych i Sylwestra, musimy przygotować się w najbliższych tygodniach? Zobacz także:  Zakaz przemieszczania się w Sylwestra. Tylko w tych 2 przypadkach nie dostaniesz mandatu! Koronawirus w Polsce: Nowe obostrzenia od 28 grudnia Do 27 grudnia usługi hotelarskie były dostępne między innymi dla osób odbywających podróż służbową, natomiast wraz z wejściem w życie nowych obostrzeń, nie będzie już takiej możliwości. Od 31 grudnia hotele pozostaną otwarte dla medyków, załogi samolotów, czy kierowców transportu drogowego. Działać będą również hotele robotnicze lub dla pracowników sezonowych. Dodatkowe zasady bezpieczeństwa w etapie odpowiedzialności to również ponowne nałożenie ograniczeń na galerie handlowe. Do 17 stycznia będzie obowiązywał zakaz handlu detalicznego , jednak znajdujące się w galeriach sklepy spożywcze, z książkami i prasą, drogerie, apteki, salony fryzjerskie i kosmetyczne, czy sklepy z akcesoriami samochodowymi, usługami telekomunikacyjnym, a także wolnostojące wielkopowierzchniowe sklepy meblowe wciąż pozostaną otwarte. Dodatkowo od 28 grudnia do 17 stycznia zamknięte zostaną siłownie, kluby i centra fitness , z wyłączeniem miejsc wykonujących działalność leczniczą, a infrastruktura sportowa dostępna będzie jedynie w ramach sportu zawodowego. Wciąż pozostają zamknięte również dyskoteki i kluby...

Puste ławki w szkole
East News
Newsy
Kiedy wszystkie dzieci wrócą do szkoły? Padła wstępna data!
Kiedy wszystkie dzieci wrócą do szkoły? Padła wstępna data!

Kiedy uczniowie będą mogli wrócić do swoich szkół? Czy do wakacji dzieci będą musiały uczyć się w domach? Rodzice wciąż szukają odpowiedzi na te pytania. Władze wprowadziły ostatnio drugi etap odmrażania gospodarki i powoli łagodzą wcześniej wprowadzone obostrzenia. Po majówce zostały otwarte galerie handlowe i hotele, które teraz działają w nowym reżimie sanitarnym. Rząd wskazał również, że od 6 maja samorządy mogą otwierać żłobki i przedszkola. A co z dziećmi, które uczęszczają do szkoły? Czy przed wakacjami spotkają się z kolegami i koleżankami w swojej klasie? Jest wstępna data powrotu dzieci do szkoły! Powrót do szkoły przed wakacjami? Jak już wiemy, władze przedłużyły ostatnio zasiłek opiekuńczy, który będzie mógł być pobierany do 24 maja. Czy w związku z tym pod koniec miesiąca dzieci wrócą do szkoły? Od kilku tygodni władze informują, że jako pierwsi w ławkach szkolnych zasiądą najprawdopodobniej uczniowie klas 1-3. Dzieci miałyby wrócić do szkoły wraz z wprowadzeniem trzeciego etapu odmrażania gospodarki. Wciąż nie wiadomo jednak co z uczniami klas 4-8. Przedstawiciele władz nie mówią jeszcze o konkretnych datach, jednak media dotarły do nieoficjalnych informacji na ten temat! Według doniesień portalu wp.pl szkoły zostaną otwarte w czerwcu , czyli zaledwie kilka tygodni przed końcem roku szkolnego! Czy tak się stanie? Decyzje w tej sprawie być może zostaną podjęte w drugiej połowie maja - czyli najprawdopodobniej już za kilka dni: Dziś jeszcze nie wiem, czy uruchomimy szkoły w pełni. To będzie zależało głównie od opinii ministra zdrowia, a on tę opinię wyda na podstawie danych epidemicznych. Jeżeli sytuacja epidemiczna pozwoli, to będziemy chcieli chociaż na kilka tygodni uruchomić szkoły w tej tradycyjnej formule –...

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner