Wejście do szkoły
East News
Newsy

W rzeszowskiej szkole również niektórzy uczniowie z klas 4-8 wrócili do nauczania stacjonarnego! Jak to możliwe?

Uczniowie 4-8 według rozporządzenia Ministra Edukacji odbywają nadal naukę zdalną. Jednak nie w szkole w Rzeszowie, inne dzieci również wróciły do szkół. I to zgodnie z przepisami.

Według rozporządzenia Ministra Edukacji, po feriach do szkół mogły wrócić tylko najmłodsze dzieci, uczące się w klasach od 1-3. Jednak w jednej ze szkół w Rzeszowie dyrekcja zdecydowała, że starsi także wrócili do nauczania stacjonarnego! Przynajmniej niektórzy. Jak to możliwe?

Jak informują rzeszowskie nowiny24.pl, dyrekcja Społecznej Szkoły Podstawowej postanowiła na wniosek rodziców, że niektórzy uczniowie klas 4-8 również mogą wrócić do szkoły. Podstawą tego powrotu jest wykorzystanie zapisu w rozporządzeniu, według którego dyrekcja szkoły ma obowiązek zapewnić uczniom miejsce do nauki w szkole, jeśli dziecku warunki domowe nie pozwalają się uczyć.

Czy inne szkoły pójdą jej śladem?

Gwiazda "Rancza" przez koronawirusa nie może pracować, ale ma plan "B"! Nie uwierzycie, co robiła w przeszłości!

W szkole podstawowej w Rzeszowie część starszych dzieci wróciło do szkoły

Dyrekcja zdecydowała się na taki krok, ponieważ rodzice alarmowali, że nauka zdalna u ich dzieci zupełnie nie spełnia swojej roli. Starsi uczniowie również nie potrafą się skupić i - choć są włączeni do lekcji online - tak naprawdę grają w gry, bądź rozmawiają z kolegami na czacie. Rodzice obawiają się po prostu, że dzieci skończą klasę z fatalnymi wynikami. Rodzice mogą złożyć odpowiednie pismo do dyrekcji, w którym informują, że dzieci nie mają odpowiednich warunków, by uczyć się w domu. A wobec takiego wniosku szkoła jest zobowiązana... zorganizować zajęcia w placówce. 

W naszej szkole, która jest małą szkołą społeczną, w zajęciach stacjonarnych uczestniczą tylko te dzieci klas 4-8, których rodzice na piśmie złożyli do dyrektora szkoły wniosek o zorganizowanie takich zajęć. Obecnie prowadzimy zajęcia hybrydowe, czyli uczniowie pozostający w domach łączą się przez TEAMS z nauczycielem w klasie. Oczywiście zachowujemy zalecenia sanitarne - wyjaśniła w rozmowie z nowiny24.pl, Anna Czyrak, dyrektorka rzeszowskiej szkoły społecznej. 

Rozwiązanie, jakie wprowadziła szkoła, wzbudziło zaskoczenie internautów. Czy inne szkoły pójdą jej śladem?

Zobacz także: Starsi uczniowie już w lutym wrócą do szkoły? Jest komentarz ministra edukacji! Dobra wiadomość dla uczniów i rodziców

Jak na razie, zgodnie z decyzją MEN-u do nauczania stacjonarnego wróciły tylko klasy od 1 do 3. Starsze dzieci nadal uczą się zdalnie. Wielu rodziców skarży się, że taki tryb nauki się nie sprawdza.

Nauka zdalna w szkołach potrwa do końca stycznia?
East News

 

Szkoły zamknięte do 26 czerwca
Newsy
Dzieci nie wrócą do szkoły przed wakacjami. Oficjalne stanowisko resortu edukacji 
Kiedy powrót dzieci do szkół? Kiedy dzieci wrócą do szkoły? Jest oficjalna decyzja rządu.

Od 18 maja rusza trzeci etap odmrażania gospodarki. Zgodnie z informacjami przekazanymi podczas ostatniej konferencji prasowej od 25 maja w szkołach będą świadczone zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne dla uczniów z klas 1-3. Jednak ogólnie zamknięcie szkół zostało przedłużone do 26 czerwca.  Zobacz także:  Już 25 maja pierwsi uczniowie wrócą do szkół! Którzy i na jakich zasadach? Dzieci nie wrócą do szkoły przed wakacjami  Z najświeższych informacji przekazanych przez resort edukacji wynika, że normalna nauka w szkołach rozpocznie się najwcześniej we wrześniu 2020. Dzieci nie pójdą do szkół przed wakacjami: Przedłużymy zamknięcie szkół do 26 czerwca, czyli końca roku szkolnego. Będzie rozporządzenie w tej sprawie - zapowiedział resort edukacji Natomiast od 25 maja będzie możliwa jedynie opieka nad dziećmi klas 1-3 szkoły podstawowej. Jednak posyłanie dzieci na te zajęcie nie będzie obowiązkowe. Ruszy również nauka w szkołach policealnych oraz praktyki w technikach i indywidualne zajęcia w ośrodkach rehabilitacyjno-dydaktycznych.  Od 18 maja rząd wprowadza także konsultacje w szkołach z nauczycielami dla uczniów z najstarszych klas. Od 1 czerwca tego typu konsultacje mają być dostępne dla wszystkich uczniów np. w celu poprawienia ocen.  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce: Szczyt epidemii dopiero przed nami? Jest komentarz ministra zdrowia! Dzieci nie wrócą do nauki w szkołach przed wakacjami. Resort edukacji poinformował o zamknięciu szkół do 26 czerwca.   

Nauka w domu, szkoła zamknięta
East News
Newsy
A jednak! Nie wszystkie dzieci 1 września wrócą do szkoły! Zaskakująca decyzja tuż przed końcem wakacji
A jednak! Nie wszystkie dzieci 1 września wrócą do szkoły! Zaskakująca decyzja tuż przed końcem wakacji

Przez pandemię  koronawirusa Zakopane przesuwa termin powrotu dzieci do szkół! Tuż przed końcem wakacji władze miasta podjęły decyzję, że 1 września dzieci nie rozpoczną nauczania stacjonarnego. Zakopane zdecydowało, że przez pierwsze tygodnie uczniowie będą uczyć się zdalnie. Zobaczcie, jak władze tłumaczą taki krok! Na stronie miasta pojawiło się oświadczenie w sprawie przesunięcia powrotu dzieci do szkół. Powrót dzieci do szkół Koniec wakacji zbliża się naprawdę wielkimi krokami. Jeszcze tylko kilka dni i dzieci wrócą do szkół. Ostatnio minister edukacji zapewniał, większość uczniów 1 września wróci do nauczania stacjonarnego. MEN podało wytyczne, które mają pomóc dyrektorom szkół, jakie zasady mogą wprowadzać podczas pandemii koronawirusa. Teraz okazuje się, że jedno z miast w Polsce postanowiło, że dzieci wrócą do szkoły dopiero 28 września! Wcześniej uczniowie będą uczyć się zdalnie. Urząd Miasta Zakopane opublikował w sieci informację o przesunięciu powrotu dzieci do szkół. Mając na względzie bezpieczeństwo dzieci, młodzieży i nauczycieli, podjęliśmy więc decyzję o przeniesieniu rozpoczęcia zajęć stacjonarnych w zakopiańskich szkołach na dzień 28 września. Od dnia 1 września, przez niemal cały miesiąc, zajęcia będą się odbywały w formie zdalnej- czytamy na stronie miasta.  Władze miasta nie ukrywają, że obawiają się wzrostu zakażeń po otwarciu szkół 1 września. Decyzja ta była szeroko konsultowana ze środowiskiem zakopiańskich dyrektorów, nauczycieli, lekarzy i rodziców. Powrót do szkoły 1 września może skutkować gwałtownym wzrostem zachorowań, a tym samym paraliżem całego systemu edukacji w naszym mieście- czytamy w oświadczeniu. A jak wygląda powrót do...

Minister edukacji Przemysław Czarnek
East News
Newsy
Do kiedy nauka zdalna? Którzy uczniowie wróca pierwsi do szkół? Minister edukacji zdradza też jak zmienią się egzaminy! 
Do kiedy nauka zdalna? Którzy uczniowie wróca pierwsi do szkół? Minister edukacji zdradza też jak zmienią się egzaminy! 

W związku z pandemią koronawirusa i rosnącą lawinowo liczbą zakażeń uczniowie szkół ponadpodstawowych już od ponad tygodnia uczą się zdalnie. Od poniedziałku zdalną naukę rozpoczęli też uczniowie starszych klas szkół podstawowych. Jak długo będą uczyć się z domu? Czy jest szansa, że wrócą do klas jeszcze w tym roku? A może zdalne nauczanie potrwa aż do końca roku szkolnego? Na pytania te odpowiedział dziś nowy minister edukacji Przemysław Czarnek . Przy okazji opowiedział rówież jak będa wyglądały egzaminy dla klas ósmych i tegoroczna matura. Szykują się zmiany! Zobaczcie, co powiedział minister Czarnek. Zobacz także:  Nieoficjalnie: Rząd ponownie zamknie zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. Drugi lockdown już za chwilę? Kiedy koniec nauki zdalnej?  W czasie konferencji ministra edukacji dziennikarze pytali czy jest jakaś granica nauki zdalnej? A może możliwe jest nauczanie zdalne aż do końca roku szkolnego? Jak mówił minister Czarnek, w tej chwili nikt tego nie jest w stanie przewidzieć i wszystko zależy od rozwoju epidemii. Wiadomo za to kto pierwszy wróci do klas kiedy tylko będzie to już możliwe. Najszybciej jak to tylko możliwe będziemy wracać do nauczania stacjonarnego, zaczynając od tych roczników, które dzisiaj są najbardziej potrzebujące, to znaczy od naszych maturzystów, uczniów klas ósmych i szkół zawodowych - mówił minister. - Mamy nadzieję, że to nastąpi szybko. Że już po ósmym listopada część przynajmniej naszych uczniów będzie mogła wrócić do szkół i uczyć się stacjonarnie. Ale nie jesteśmy dziś w stanie przewidzieć jaki będzie rozwój pandemii - mowił Czarnek. Zmiany w maturach i egzaminach dla ósmoklasistów Dziennikarze dopytywali także, co ze zmianą...

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner