PILNE
Newsy

Obostrzenia zostaną przedłużone? Minister zdrowia ogłosił nowe wytyczne! 

Obostrzenia zostaną przedłużone? Minister zdrowia ogłosił nowe wytyczne! 

Minister zdrowia podczas konferencji prasowej zdradził, jak będzie wyglądać rzeczywistość w Polsce po 17 stycznia. Czy władze podjęły decyzję o łagodzeniu obostrzeń w naszym kraju? A może "etap odpowiedzialności", który miał trwać do 17 stycznia, zostanie przedłużony? Czy dzieci wrócą do szkoły? Szef Ministerstwa Zdrowia rozwiał wątpliwości w tej sprawie! Sprawdźcie, co powiedział Adam Niedzielski! 

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Minister zdrowia o obostrzeniach w Polsce

W związku z niepokojącymi informacjami dotyczącymi pandemii koronawirusa władze już kilka tygodni temu wprowadziły wiele obostrzeń. Początkowo "etap odpowiedzialności", w którym zostały zamknięte m.in. hotele, sklepy w galeriach handlowych czy kontynuowano naukę zdalną miał trwać do 27 grudnia, jednak tuż przed świętami Bożego Narodzenia władze podjęły decyzję o przedłużeniu obostrzeń do 17 stycznia. Teraz chyba wszyscy zadają sobie pytania, czy od 18 stycznia rozpocznie się luzowanie obostrzeń, a dzieci wrócą do nauki stacjonarnej. Dziś minister zdrowia podczas konferencji prasowej zdradził, co nas czeka po 17 stycznia! 

Decyzje dotyczące obostrzeń, są decyzjami bardzo trudnymi. Od 18 stycznia utrzymane będą wszystkie dotychczasowe obostrzenia, oprócz uruchomienia nauczania stacjonarnego w klasach 1-3 szkół podstawowych.

Choć od 18 stycznia uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych wrócą do szkoły, do 31 stycznia wciąż będą obowiązywać takie obostrzenia jak:

  • zgromadzenia publiczne do 5 osób, z obowiązkiem zakrywania ust i nosa oraz zachowaniem dystansu 1,5 metra odległości
  • imprezy i spotkania organizowane w domach do 5 osób 
  • działalność restauracji tylko na wynos i dowóz
  • zamknięte hotele, z wyłączeniem medyków i hoteli pracowniczych
  • zamknięte stoki narciarskie
  • zamknięta infrastruktura sportowa
  • 10-dniowa kwarantanna dla powracających do Polski transportem zbiorowym

Zobacz także: Wakacje zostaną skrócone albo przesunięte w czasie? Dariusz Piontkowski z MEN komentuje!

Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej poinformował o decyzjach władz w sprawie obostrzeń.

Adam Niedzielski w maseczce ochronnej
East News

Natalia Kukulska z córką
East News
Newsy
Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"
Natalia Kukulska ​​​​​​​w rozmowie z reporterką Party.pl skomentowała obowiązek nauczania zdalnego podczas pandemii koronawirusa.

Natalia Kukulska w rozmowie z reporterką Party.pl skomentowała obowiązek nauczania zdalnego podczas pandemii koronawirusa. Jak mama trójki dzieci radzi sobie z nauką starszych pociech w domu? Czy artystka musi poświęcać dużo czasu, żeby pomóc swojej 15-letniej córce? Posłuchajcie, co przed naszą kamerą powiedziała Natalia Kukulska! Czego, według artystki, najbardziej brakuje uczniom podczas nauczania zdalnego? Z Natalią Kukulską z pewnością zgodzi się zdecydowana większość rodziców!  Sprawdźcie, co powiedziała gwiazda! Zobacz także:   Natalia Kukulska pokazała syna. Jan skończył już 20 lat! "Cały tata" ocenili" internauci Natalia Kukulska zdradziła, czego brakuje jej córce podczas nauczania zdalnego.

Adam Niedzielski w maseczce ochronnej na konferencji prasowej
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce. Do kiedy będą obowiązywać wprowadzone obostrzenia? Jest konkretna data! 
Minister zdrowia podczas konferencji prasowej poinformował do kiedy będą obowiązywać wprowadzone kilka tygodni temu obostrzenia!

Minister zdrowia podczas konferencji prasowej poinformował do kiedy będą obowiązywać wprowadzone kilka tygodni temu obostrzenia!  Czy w związku ze stabilizacją liczby zachorowań na koronawirusa możemy liczyć na to, że w najbliższych dniach władze zdecydują się m.in. na otwarcie galerii handlowych czy restauracji? Adam Niedzielski wskazał konkretną datę, do kiedy mają trwać wszystkie obostrzenia! Kiedy możliwe luzowanie obostrzeń? Od kilku tygodni sytuacja w Polsce wygląda bardzo niepokojąco. W związku z ogromnym wzrostem liczby zachorowań na koronawirusa władze musiały wprowadzić wiele ograniczeń i obostrzeń, takich jak: zamknięcie sklepów w galeriach handlowych (otwarte pozostają sklepy z art. spożywczymi, kosmetycznymi, toaletowymi oraz środkami czystości, wyrobami medycznymi i farmaceutycznymi, art. remontowo-budowlanymi, art. dla zwierząt, prasą oraz usługi), ograniczenie działalności restauracji i wprowadzenie nauki zdalnej dla uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i uczelni. Minister zdrowia i szef kancelarii premiera podczas wspólnej konferencji prasowej poinformowali, że wprowadzone obostrzenia przynoszą skutek, a wzrost zachorowań zaczął się stabilizować.  Żadne decyzje rządu nie zadziałyby, gdyby nie odpowiedzialne zachowanie społeczeństwa, gdyby nie samodyscyplina Polaków, która zadziałała w ostatnich dniach. Dzięki temu w ostatnich dniach mamy stabilizację dynamiki zachorowań, a w najbliższych dniach możemy spodziewać się spadków- powiedział Michał Dworczyk. Czy w związku z tym władze planują luzowanie obostrzeń? Minister zdrowia odpowiedział, że przed 29 listopada z pewnością do tego nie dojdzie! Do tego czasu żadnych zmian, ani obostrzających - chyba że mielibyśmy pogarszającą się sytuację - ani luzujących, nie będzie - powiedział szef...

PILNE
Newsy
Narodowa kwarantanna w Polsce! Zamknięte galerie, hotele i stoki narciarskie!  
Lockdown w Polsce po świętach. Co to oznacza? Narodowa kwarantanna - szczegóły, jakie zakazy?

Minister zdrowia poinformował o nowych obostrzeniach w Polsce! Okazuje się, że już za kilka dni władze wprowadzą "narodową kwarantannę", która przewiduje m.in. zamknięcie galerii handlowych, hoteli czy zamykanie obiektów sportowych (z obostrzeń są wyłączeni zawodowi sportowcy). Co jeszcze nas czeka? Narodowa kwarantanna w Polsce W związku z niepokojącymi informacjami dotyczącymi koronawirusa i obaw przed trzecią falą pandemii szef Ministerstwa Zdrowia podczas konferencji prasowej ogłosił, że w Polsce trzeba wprowadzić kolejne obostrzenia. Narodowa kwarantanna rozpocznie się po świętach, 28 grudnia i potrwa do 17 stycznia. W tym czasie w galerie handlowe i sklepy będą zamknięte z wyjątkami. Hotele będą nieczynne - z wyjątkiem medyków i hoteli pracowniczych. Zamknięte zostaną również stoki narciarskie oraz infrastruktura sportowa (z wyjątkiem sportowców profesjonalnych). Niestety nie jest wykluczone, że przed nami jeszcze trudniejsze dni i tygodnie, bo nie możemy liczyć, że szczepienia zaczną chronić nas w tym najbliższym okresie- mówił Adam Niedzielski. Apeluję do każdego z Państwa, do każdego Polaka, o odpowiedzialność za siebie i bliskich i przestrzeganie zasad- dodał.  Co ciekawe, minister zdrowia poinformował, że władze chcą wprowadzić również zakaz przemieszczania się 31 grudnia, czyli w Sylwestra. Zakaz ma obowiązywać w godzinach 19:00-06:00.  Z 31 grudnia 2020 r. na 1 stycznia 2021 r. w godzinach od 19:00 do 6:00 w całym kraju obowiązuje zakaz przemieszczania się. Wyjątkiem będą m.in. niezbędne czynności służbowe oraz inne wskazane w rozporządzeniu- czytamy na stronie gov.pl.  Z informacji opublikowanych na stronie rządowej że będzie obowiązywać 10 dniowa obowiązkowa kwarantanna dla osób przyjeżdżających do Polski.  Narodowa...

Nasze akcje

Poznaj Huawei Mobile Services i ciesz się wyjątkowymi funkcjami w przyjaznym ekosystemie

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Newsy

To zdrowy i ekologiczny nawyk, który pozwoli ci zadbać o siebie i środowisko

Partner
Newsy

Bo należy ci się komfort! Zabiegi EMSELLA i EXILIS ULTRA 360 na nietrzymanie moczu

Partner