Party Stories
Minister środowiska Michał Woś ma koronawirusa
EastNews
Newsy

Niepokojący wpis zarażonego koronawirusem wiceministra: "Nie obyło się bez podania tlenu"

Wiceminister rolnictwa jest zarażony koronawirusem. Całe Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi musi zostać poddane kwarnatannie

Kolejne niepokojące informacje na temat koronawirusa w Polsce. W czwartek 19 marca okazało się, że jeden z wiceministrów rolnictwa jest zakażony koronawirusem! Ze względu na środki bezpieczeństwa, całe Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi musi zostać poddane kwarnatannie. Zarażony jest również Europoseł Adam Jarubas.

O swoim stanie poinformował też zarażony koronawirusem wiceminister środowiska Michał Woś. Jak się okazuje, chorzy są także inni członkowie jego rodziny. Co więcej, informacje brzmią framatycznie...

Ciężki tydzień: żona i córeczka też z wirusem, na szczęście w dobrym stanie. Wieczorem 17/03 trafiłem do szpitala, nie obyło się bez podania tlenu. Dziś wypuszczą nas na leczenie domowe.
Widziałem w akcji BOHATERÓW tych dni: WSZYSTKICH pracowników służby zdrowia. Dziękujemy - napisał wiceminister na Twitterze.

Zobacz także: Czy wszyscy powinniśmy nosić maseczki? W Czechach już są obowiązkowe!

Mycie rąk to nie wszystko. Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem?

Wiceminister rolnictwa zakażony koronawirusem

Kolejny przypadek zarażenia koronawirusem w polskim Ministerstwie. Tym razem jeden z wiceministrów rolnictwa uzyskał pozytywny wynik testu na SARS-COV-2. Te smutne informacje przekazał szef KPRM, Michał Dworczyk. 

W tej chwili sytuacja jest taka, że Rada Ministrów pracuje głównie zdalnie w trybie wideokonferencji, kontakty są ograniczane i to jest uzasadnione, ponieważ jeden z ministrów Michał Woś jest chory. Natomiast wczoraj okazało się, że jeden z wiceministrów rolnictwa również jest chory i w konsekwencji całe kierownictwo Ministerstwa Rolnictwa zostało poddane kwarantannie - powiedział szef KPRM.

Na ten moment nie jest jednak znany stan zdrowia wiceministra rolnictwa. Michał Dworczyk poinformował także, że minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski pracuje zdalnie i jest objęty kwarantanną domową.

[AKTUALIZACJA] 

Europoseł Adam Jarubas także jest zarażony koronawirusem. Polityk przekazał tą smutną wiadomość za pośrednictwem Twittera. 

Moi drodzy, przeprowadzono u mnie test na obecność COV19. Okazał się pozytywny. Jestem w szpitalu i czuję się dobrze. Wyjdę z tego i wszyscy z tego wyjdziemy. (...) Dziękuję lekarzom i pielęgniarkom i wszystkim za wyrazy wsparcia. Pamiętajcie: #zostańwdomu. Bądźcie zdrowi! - napisał na Twitterze europoseł i wiceprezes PSL Adam Jarubas. 

To niestety kolejny przypadek polskiego polityka, który uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. 

Konferencja o koronawirusie w Polsce

Obecnie w Polsce potwierdzono 367 przypadków osób zarażonych koronawirusem

Koronawirus w Polsce. Biedronka zwiększa środki ostrożności
East News


 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Minister środowiska Michał Woś ma koronawirusa
EastNews
Newsy
Minister środowiska Michał Woś zarażony koronawirusem relacjonuje przebieg choroby: "Czuję się coraz gorzej!"
Koronawirus w Polsce. Michał Woś ma koronawirusa. Jak się czuje? Polski polityk na wysokim szczeblu ma koronawirusa. Jak jest jego stan?

Michał Woś, minister środowiska, na swoim Twitterze poinformował kilka dni temu, że ma koronawirusa. 29-letni polityk miał wcześnie kontakt z osobą zakażoną, dlatego zdecydował się na badanie. Wynik okazał się pozytywny: Po stwierdzeniu koronawirusa u pracownika Lasów Państwowych, z którym miałem kontakt, poddałem się kwarantannie i wykonałem badanie. Test dał wynik pozytywny. Czuję się dobrze. Dziękuję pracownikom służby zdrowia i wyrażam solidarność z wszystkimi chorymi - napisał polityk na swoim profilu. Jak się czuje Michał Woś? Minister środowiska postanowił zrelacjonować swoje odczucia: Dziękuję za życzenia zdrowia ze wszystkich stron! Pytacie jak się czuję: gorzej. Ale wciąż zostaję w domu.  Gdyby porównywać to wczoraj jak przy lekkim przeziębieniu, a dziś jak przy porządnej grypie. Proszę o wyrozumiałość, nie mam siły na odp na telefony i prośby o wywiady - podsumował we wtorek wieczorem Woś. Michał Woś, minister środowiska, zakażony koronawirusem Czy Michał Woś miał kontakt z pozostałymi członkami rządu? Rzecznik rządu Piotr Müller napisał: Badanie potwierdziło obecność koronawirusa u ministra Michała Wosia. Zostały uruchomione procedury Głównego Inspektora Sanitarnego. Osoby, które miały kontakt z ministrem zostały poddane właściwym procedurom. 5 marca Michał Woś miał kontakt z prezydentem, Andrzejem Dudą, podczas wręczenia nominacji. Czy prezydent znalazł się przez to w grupie ryzyka? Według wszelkich badań okres wylęgania koronawirusa to 14 dni. Rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy, Błażej Spychalski, na swoim Twitterze napisał: Uprzedzając pytania informuję, że od dnia wręczenia (5 marca) nominacji Panu Ministrowi Michałowi Wosiowi, Prezydent RP Andrzej Duda nie miał z Panem Ministrem osobistego kontaktu. Spotkanie z pracownikiem...

Minister środowiska Michał Woś ma koronawirusa
EastNews
Newsy
Wiceminister Woś szczerze o swojej walce z koronawirusem: "Nie mogłem złapać tchu"
Michał Woś w rozmowie z mediami opowiedział o swojej walce o zdrowie.

Michał Woś w rozmowie z mediami opowiedział o swojej walce o zdrowie. Jakie miał objawy i jak dziś czuje się minister zdrowia zakażony koronawirusem? Zaledwie kilka dni temu - dokładnie 19 marca - okazało się, że Michał Woś został zarażony groźnym wirusem. Jak już wiemy, minister zaraził się od leśnika, z którym spotkał się w Ministerstwie Środowiska. Co ciekawe, trzecia osoba, która również uczestniczyła w spotkaniu, nie została zakażona. Jakie objawy choroby miał Michał Woś? Co z jego żoną i córką?  Michał Woś o niepokojących objawach koronawirusa Michał Woś w programie "Rozmowa Piaseckiego" opowiedział o swoim stanie zdrowia. Minister środowiska opowiedział, jakie miał objawy i jak czują się jego córka i żona, która jest w ciąży.  Poza kaszlem przez pierwszych kilka dni nie miałem żadnych innych objawów - przyznał w rozmowie z dziennikarzem. - Mój stan był dobry, porównywałem to do mocnego przeziębienia, dopiero potem się dość mocno pogorszyło, bo we wtorek nie mogłem złapać tchu - dodał minister środowiska.  Zakażony minister nie ukrywał, że w pewnym momencie miał duszności i trafił do szpitala.  Spędziłem noc pod tlenem i organizm nabrał sił, by podjąć skuteczniejszą walkę z wirusem - mówił w programie "Rozmowa Piaseckiego".  A jak dziś czuje się minister środowiska? Niestety, Michał Woś wciąż odczuwa skutki zakażenia koronawirusem. Jak sam przyznaje, jest osłabiony i ma napady kaszlu. A jak się czują jego bliscy? Okazuje się, że kilkunastomiesięczna córeczka i ciężarna żona ministra środowiska mają łagodne objawy choroby.  (...) właściwie już wyzdrowiały - powiedział Michał Woś. Ministrowi i jego rodzinie życzymy dużo zdrowia! ...

Będzie zakaz spotkań w Boże Narodzenie? Odpowiedź rządu nie pozostawia złudzeń
East News
Newsy
Całkowity lockdown to "realny scenariusz"! Decyzja zapadnie jednak tuż przed Bożym Narodzeniem?!

W ostatnim tygodniu ilość zakażeń koronawirusem zdecydowanie zmalała, ale to nie oznacza, że Covid-19 w Polsce jest już w odwrocie. Minister Michał Dworczyk w wywiadzie na antenie Radia Wrocław powiedział wprost, że obserwujemy "lekkie wypłaszczenie", ale jest jeszcze zbyt wcześnie, aby cieszyć się na zapas, a lockdown w Polsce to wciąż realny scenariusz. Zamknięcie kraju może nastąpić przed świętami? Minister Michał Dworczyk: "lockdown w Polsce to wciąż realny scenariuszy scenariusz"! We wtorek 17 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 19 152 osobach zakażonych koronawirusem i 357 zgonach. To zdecydowanie najniższa liczba w ostatnich dniach, ale również mniejsza ilość wykonywanych testów w ciągu doby (41,9 tys) niż miało to miejsce jeszcze tydzień temu (60-80 tys). Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk odniósł się do obecnej sytuacji epidemicznej w kraju i na antenie Radia Wrocław powiedział wprost, że  lockdown w Polsce to wciąż realny scenariusz . Choć na szczęście w ostatnim tygodniu mieliśmy lekkie wypłaszczenie i stabilizację, jeśli chodzi o liczbę dziennych zachorowań. Natomiast, to po pierwsze jest zbyt krótki czas, po drugie zbyt chwiejna jest ta stabilizacja, abyśmy mogli się cieszyć na zapas ; musimy cały czas utrzymywać samodyscyplinę, musimy przestrzegać przepisów, by ograniczyć rozprzestrzenianie się pandemii - powiedział Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów we wtorek 17 listopada na antenie Radia Wrocław.  Minister Dworczyk podkreślił, że wszyscy mamy wpływ na to czy całkowity lockdown zostanie wprowadzony. Jeśli wprowadzone zasady będą przestrzegane przyniosą pozytywne efekty w postaci zmniejszenia liczby zakażeń, a to sprawi, że lockdown nie będzie konieczny: Czy do...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner