East News

W wakacje dzieci pojadą na obozy i kolonie? Jest nowy komentarz ministra zdrowia! 

East News

Co z obozami i koloniami dla dzieci? Czy w tym roku rodzice będą mogli wysłać swoje pociechy na wakacje? Te pytania już od kilku tygodni zadają sobie chyba wszyscy. Teraz zamieszanie wokół wakacyjnych wyjazdów skomentował minister zdrowia! Łukasz Szumowski zaledwie kilka tygodni temu w wywiadzie dla radia RMF FM przyznał, że przez pandemię koronawirusa możemy zapomnieć o takich wakacjach, jak do tej pory. Dziennikarz dopytywał wówczas: możemy więc zakładać, że będą obozy i kolonie letnie w tym roku?

Możemy zakładać, że ich nie będzie. Moim zdaniem nie będzie - podkreślił na antenie RMF FM. 

Dziś, podczas konferencji prasowej minister zdrowia znów został zapytany o kolonie i obozy dla dzieci. Co powiedział tym razem?

Co z koloniami i obozami dla dzieci?

Podczas ostatniej konferencji prasowej z udziałem ministra zdrowia i ministra edukacji znów pojawił się temat wakacyjnych wyjazdów dzieci. Czy kolonie i obozy, które opłacili już niektórzy rodzice w ogóle się odbędą? Najnowsza wypowiedź ministra zdrowia nie jest już tak jednoznaczna.

Wiele osób niestety zainwestowało, zarezerwowało, zapłaciło za różne formy aktywności. Wirus pokrzyżował te plany, to jest bardzo trudne. Natomiast na dzisiaj nie mogę dać odpowiedzi, co będzie w lipcu czy sierpniu, jakie będą wskaźniki epidemiczne. Zależeć to będzie od liczby zachorowań, miejsc w szpitalach, wolnych respiratorów- powiedział minister zdrowia. Z drugiej strony niezwykle ważny jest aspekt gospodarczy, bo jej załamanie może skutkować zwiększeniem śmiertelności w innych obszarach. (...) To są trudne decyzje, ale są balansem między bezpieczeństwem epidemicznym a bezpieczeństwem wszystkich Polaków- dodał. 

W podobnym tonie wypowiedział się minister edukacji.

Ministerstwo Edukacji oczywiście nie uruchomi środków na wypoczynek letni jeśli nie będzie jednoznacznego wskazania ze strony ministra zdrowia i głównego inspektora sanitarnego, że taki wypoczynek będzie bezpieczny- mówił Dariusz Piontkowski.

Planujecie już wyjazdy wakacyjne? A może w tym roku rezygnujecie ze swoich planów? 

Zobacz także: Nowe zasady działania żłobków i przedszkoli od 6 maja! Ile dzieci będzie mogło przebywać w jednej grupie?

Wciąż nie wiadomo, czy w tym roku dzieci będą mogły pojechać na obozy i kolonie.

East News

Minister zdrowia podkreślił, że decyzja dotycząca kolonii i obozów będzie uzależniona od liczby zachorowań.

East News

 

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Taniec z Gwiazdami. Czy były mąż Kuba Rzeźniczak kibicował Edycie Zając w finale? Odpowiedź modelki wymowna!

zobacz 01:43