East News
Newsy

W wakacje dzieci pojadą na obozy i kolonie? Jest nowy komentarz ministra zdrowia! 

W wakacje dzieci pojadą na obozy i kolonie? Jest nowy komentarz ministra zdrowia! 

Co z obozami i koloniami dla dzieci? Czy w tym roku rodzice będą mogli wysłać swoje pociechy na wakacje? Te pytania już od kilku tygodni zadają sobie chyba wszyscy. Teraz zamieszanie wokół wakacyjnych wyjazdów skomentował minister zdrowia! Łukasz Szumowski zaledwie kilka tygodni temu w wywiadzie dla radia RMF FM przyznał, że przez pandemię koronawirusa możemy zapomnieć o takich wakacjach, jak do tej pory. Dziennikarz dopytywał wówczas: możemy więc zakładać, że będą obozy i kolonie letnie w tym roku?

Możemy zakładać, że ich nie będzie. Moim zdaniem nie będzie - podkreślił na antenie RMF FM. 

Dziś, podczas konferencji prasowej minister zdrowia znów został zapytany o kolonie i obozy dla dzieci. Co powiedział tym razem?

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Co z koloniami i obozami dla dzieci?

Podczas ostatniej konferencji prasowej z udziałem ministra zdrowia i ministra edukacji znów pojawił się temat wakacyjnych wyjazdów dzieci. Czy kolonie i obozy, które opłacili już niektórzy rodzice w ogóle się odbędą? Najnowsza wypowiedź ministra zdrowia nie jest już tak jednoznaczna.

Wiele osób niestety zainwestowało, zarezerwowało, zapłaciło za różne formy aktywności. Wirus pokrzyżował te plany, to jest bardzo trudne. Natomiast na dzisiaj nie mogę dać odpowiedzi, co będzie w lipcu czy sierpniu, jakie będą wskaźniki epidemiczne. Zależeć to będzie od liczby zachorowań, miejsc w szpitalach, wolnych respiratorów- powiedział minister zdrowia. Z drugiej strony niezwykle ważny jest aspekt gospodarczy, bo jej załamanie może skutkować zwiększeniem śmiertelności w innych obszarach. (...) To są trudne decyzje, ale są balansem między bezpieczeństwem epidemicznym a bezpieczeństwem wszystkich Polaków- dodał. 

W podobnym tonie wypowiedział się minister edukacji.

Ministerstwo Edukacji oczywiście nie uruchomi środków na wypoczynek letni jeśli nie będzie jednoznacznego wskazania ze strony ministra zdrowia i głównego inspektora sanitarnego, że taki wypoczynek będzie bezpieczny- mówił Dariusz Piontkowski.

Planujecie już wyjazdy wakacyjne? A może w tym roku rezygnujecie ze swoich planów? 

Zobacz także: Nowe zasady działania żłobków i przedszkoli od 6 maja! Ile dzieci będzie mogło przebywać w jednej grupie?

Wciąż nie wiadomo, czy w tym roku dzieci będą mogły pojechać na obozy i kolonie.

East News

Minister zdrowia podkreślił, że decyzja dotycząca kolonii i obozów będzie uzależniona od liczby zachorowań.

East News

 

 

Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem
East News
Newsy
Mycie rąk to nie wszystko. Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem?
Mycie rąk to nie wszystko. Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem?

Pandemia koronawirusa sparaliżowała świat. Decyzją polskiego rządu zamknięte zostały granice, wszystkie placówki oświatowe, galerie handlowe, teatry, muzea i wiele firm. Odwołano międzynarodowe loty oraz połączenia kolejowe. Mnóstwo osób udało się na przymusowy urlop, a Ministerstwo Zdrowia apeluje o pozostanie w domach. Jednak jak ochronić się przed rozprzestrzeniającym się koronawirusem, jeżeli będziemy zmuszeni opuścić swoje bezpieczne mieszkania?  Należy nie zapomnieć o częstym myciu rąk, a jeżdżąc komunikacją publiczną warto mieć na dłoniach rękawiczki. Obejrzyj nasze wideo, aby dowiedzieć się jak prawidłowo należy ściągać rękawiczki, aby nie doszło do potencjalnego zakażenia. Dowiesz się również, kiedy konieczne jest użycie maseczki oraz jak prawidłowo jej używać.  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Dramatyczny wpis ratowników medycznych z Warszawy! "Przyjęli zgłoszenie, z którego nie wynikało..." Jak bezpiecznie chronić się bez koronawirusem? Poznaj sposoby.   

Wakacje 2020: kolonie i obozy dla dzieci jednak się odbędą
East News
Newsy
W wakacje dzieci pojadą na kolonie? Jest nowy komentarz ministra zdrowia! 
W wakacje dzieci pojadą na kolonie? Jest nowy komentarz ministra zdrowia! 

Co z obozami i koloniami dla dzieci i młodzieży? Czy w nadchodzące lato nasze pociechy i ich koledzy będą mogli pojechać na wakacje? Takie pytania już od dawna zadaje sobie spora część rodziców. Ostatnio w mediach pojawiła się informacja, że obozy i kolonie będą mogły być organizowane. A jak skomentował to minister zdrowia? Łukasz Szumowski podczas konferencji prasowej poświęconej kolejnemu etapowi odmrażania gospodarki odpowiedział na pytania dziennikarzy w tej sprawie! Twoje dziecko nie pojedzie w tym roku na planowaną kolonię? Oferowana przez Booking zniżka to doskonała okazja, aby zarezerwować wyjazd dla całej rodziny! Co obozami i koloniami? Jak informował ostatnio portal money.pl Ministerstwo Rozwoju ustaliło, że tegoroczne obozy i kolonie będą mogły się odbyć.  (...) odbyliśmy w tej sprawie spotkanie w MEN. Zakończyło się ono wspólnym stanowiskiem, że w odpowiednich reżimach sanitarnych wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży może być możliwy. Ostateczna decyzja w tej sprawie należy oczywiście do ministra zdrowia, który na bieżąco monitoruje sytuację epidemiczną - napisało wówczas biuro prasowe Ministerstwa Rozwoju. Teraz na pytanie o wakacyjne wyjazdy dzieci i młodzieży odpowiedział minister zdrowia. Łukasz Szumowski podczas dzisiejszej (13 maja) konferencji prasowej przyznał, że wciąż nie podjął ostatecznej decyzji dotyczącej obozów i kolonii. Potrzebujemy mieć pewność, że parametry epidemiczne spadaja, że ta epidemia wygasa. Wtedy możemy podjąć decyzję w tej sprawie. To możemy przekazać w najbliższym tygodniu czy dwóch  - powiedział Łukasz Szumowski.  Wygląda więc na to, że rodzice i dzieci muszą się jeszcze uzbroić cierpliwość. Myślicie, że obozy i kolonie w tym roku będą mogły się odbyć? Zobacz także:   Bon turystyczny na...

Minister zdrowia Łukasz Szumowski
East News
Newsy
Co z wakacjami 2020? Czy dzieci wyjadą na kolonie? Zdecydowana odpowiedź ministra zdrowia
Co z wakacjami 2020? Czy dzieci wyjadą na kolonie? Zdecydowana odpowiedź ministra zdrowia

Minister zdrowia Łukasz Szumowski był we wtorkowy poranek gościem Roberta Mazurka w radiu RMF FM. Jak zapowiedział, już od 19 kwietnia (najbliższy poniedziałek), zacznie się stopniowe odmrażanie gospodarki . Nie podał jednak wielu szczegółów. Szumowski zapowiedział za to, jak jego zdaniem będą wyglądać wakacje w związku z epidemią koronawirusa . I nie jest to optymistyczna wizja. Czy w tym roku będziemy mogli wysłać dzieci na obozy i kolonie? Zobacz także:   Kiedy planować wakacje w tym roku? Kiedy będzie można podróżować? Są opinie ekspertów Wakacje 2020, co z wyjazdami dzieci? Robert Mazurek zapytał ministra Łukasza Szumowskiego, czy możemy myśleć o takich wakacjach, jak dotąd.  O wakacjach takich jakie sobie wyobrażamy, i jakie mieliśmy do tej pory, możemy zapomnieć. Nie ma żadnych danych naukowych, które by powiedziały że epidemia wygaśnie z powodu lata. Nie ma danych, by miało się tak wydarzyć. Nie podejrzewam, żeby nagle czerwiec-lipiec miały zlikwidować epidemię. Niestety, będziemy się z nią borykać przez rok.  Dziennikarz RMF dopytywał: możemy więc zakładać, że będą obozy i kolonie letnie w tym roku? Nie - stwierdził zdecydowanie minister. I dodał: - Możemy zakładać, że ich nie będzie. Moim zdaniem nie będzie - podkreślił. Mazurek dopytywał również jak i kiedy będą otwierane szkoły. Ale ze słów Szumowskiego wynika, że na razie nie ma konkretnych rozwiązań - jak w innych krajach, gdzie szkoły mają być otwierane częściowo. Te scenariusze analizujemy w tej chwili. Np. regionalnie, gdzie jest najmniej zachorowań, czy wiekowo. Czy też opieka dla osób, które nie mają co z dziećmi zrobić. Bo przecież trudno jest rok trzymać dzieci w domach - mówił minister. Informacje ministra Szumowskiego nie brzmią...

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner