Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Otwarcie przedszkoli i żłobków zasady
East News
Newsy

Nowe zasady działania żłobków i przedszkoli od 6 maja! Ile dzieci będzie mogło przebywać w jednej grupie?

Nowe zasady działania żłobków i przedszkoli od 6 maja! Ile dzieci będzie mogło przebywać w jednej grupie?

Minister zdrowia przekazał nowe informacje na temat działalności żłobków i przedszkoli, które będą mogły zostać otwarte już od 6 maja. Najważniejszą informacją jest to, że otwarcie żłobków i przedszkoli ma charakter fakultatywny dla samorządów, co oznacza, że nie wszystkie placówki zostaną otwarte. Nie ma również obowiązku posyłania dzieci obowiązkowo do żłobków i przedszkoli tuż po otwarciu.

Niektóre osoby muszą wrócić do pracy lub pracować dalej. Zapewnienie opieki dla dzieci tych osób jest niezbędne. Chcemy w tej chwili uruchomić miejsca opieki nad dziećmi, ale nie jest to obowiązkowe - wyjaśnił minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Podczas konferencji poinformowano również, że jeżeli rodzic nie ma możliwości wysłania dziecka do placówki to może skorzystać z zasiłku opiekuńczego dla dzieci do lat 8, który został przedłużony do 24 maja. 

Twoje dziecko nie uczęszcza do żłobka i chcesz miło zagospodarować jego czas? Wykorzystaj dostępny w Smyk rabat i spraw mu zabawki sensoryczne!

Minister zdrowia dodatkowo wyjaśnił, że dzieci w żłobkach oraz przedszkolach będą przebywały w małych grupach - do 12 osób lub w wyniku wyjątkowej sytuacji, można powiększyć liczbę do 14 osób. Minister zdrowia apelował również o zachowanie braku kontaktu pomiędzy poszczególnymi grupami. Dzieci będą mogły korzystać z placu zabaw, który znajduje się wewnątrz placówki natomiast nie będzie można korzystać z placów, które znajdują się poza jej terenem. Placówki będą musiały zadbać również o szczególną dezynfekcję powierzchni i miejsc zabaw, również tych na zewnątrz: 

Musimy zrobić to w maksymalnej możliwej trosce o bezpieczeństwo i ochronę zdrowia dzieci i pracowników. Konieczne jest wietrzenie sal, dezynfekowanie powierzchni i wszystkich miejsc zabaw i zabawek dostępnych dla dzieci 

Dodatkowo poinformował, że dzieci nie będą musiały nosić maseczek: 

Nie będą musiały nosić maseczek, a co do dystansu... trudno na to odpowiedzieć 

O dodatkowych środkach ostrożności takich jak dostępność środków do dezynfekcji, ograniczenie przebywania osób trzecich na terenie placówki, rezygnacja z mycia zębów przez dzieci w trakcie pobytu w placówce, rezygnacja z przynoszenia ulubionych zabawek z domu oraz rezygnacja z zabawek, których nie da się zdezynfekować (np. pluszaki), obowiązkowym wietrzeniu sal i nie przyjmowaniu dzieci z jakimikolwiek objawami chorobowymi itp.  pisaliśmy TUTAJ

Zobacz także: Oto ograniczenia w przedszkolach i żłobkach. Brak obecności rodziców, brak ulubionych zabawek...

Minister zdrowia przedstawił nowe zasady dla przedszkoli i żłobków, które zdecydują się na wznowienie działalności od 6 maja. 

Otwarcie przedszkoli i żłobków zasady

Czy rodzice zdecydują się posłać swoje dzieci do żłobków i przedszkoli? Na razie nie jest to obowiązkowe. Nie wszystkie placówki także wznowią swoją działalność. Zniesienie obostrzeń ma charakter fakultatywny dla samorządów. Właściciele, którzy zdecydują się na otwarcie swoich placówek, muszą zapewnić pracownikom i dzieciom wysoką ochronę. 

Otwarcie przedszkoli i żłobków. Na jakich zasadach będą funkcjonować?
East News

 

East News
Newsy
Powrót dzieci do żłobków, przedszkoli i szkół w czasie epidemii koronawirusa. Na jakich zasadach rząd otworzy placówki oświatowe?
Powrót dzieci do żłobków, przedszkoli i szkół ma być traktowany jako opieka dla rodziców, którzy pracują!?

Premier Mateusz Morawiecki z aprezentował plan znoszenia obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. W trzecim etapie pojawiła się informacja o powrocie dzieci do szkół, przedszkoli i żłobków: Organizacja opieki nad dziećmi w żłobkach, przedszkolach i klasach szkolnych 1-3 przy ustalonej maksymalnej liczbie dzieci w sali. Ta informacja interesuje przede wszystkich rodziców dzieci, którzy w końcu muszą wrócić do pracy, zapewniając opiekę swoim dzieciom. Jednak zniesienie tego ograniczenia jest uzależnione od liczby osób zarażonych i sytuacji w szpitalach! A jak Minister zdrowia skomentował zniesienie tego ograniczenia? Minister zdrowia o powrocie dzieci do żłobków, przedszkoli i szkół w czasie epidemii koronawirusa Łukasz Szumowski poinformował, że wszelkie szczegółowe informacje dotyczące powrotu dzieci do szkół dopiero zostaną przekazane przez Ministra edukacji w odpowiednim czasie.  Rozwiał jednak wszelkie wątpliwości dotyczące tego, jak będzie wyglądała nauka i jasno powiedział, na jakiej zasadzie najmłodsze dzieci powinny wrócić do placówek oświatowych! Powrót do żłobków i przedszkoli jako opieka dla rodziców, którzy muszą wrócić do pracy, a potrzebują żeby dzieci były zaopiekowane - wyjaśnił Minister Zdrowia.   Zobacz także:  Od dziś obowiązek noszenia maseczek! Ale w niektórych sytuacjach będziemy MUSIELI je zdjąć! Kiedy?  

Otwarcie przedszkoli i żłobków zasady
Newsy
Oto ograniczenia w przedszkolach i żłobkach. Brak obecności rodziców, brak ulubionych zabawek... 
Oto ograniczenia w przedszkolach i żłobkach. Brak obecności rodziców, brak ulubionych zabawek... 

Premier przedstawił zasady II etapu odmrażania gospodarki w trakcie pandemii koronawirusa. Według jego informacji możliwość otwarcia żłobków oraz przedszkoli będzie mogła odbywać się już od 6 maja. Decyzja o otwarciu poszczególnych placówek będzie uzależniona od właścicieli instytucji. Na jakich zasadach dzieci będą spędzały czas w placówkach? Jakie ograniczenia i szczególne zasady ostrożności zostaną prowadzone?  Zobacz także:  Jest data II etapu odmrażania gospodarki! Galerie handlowe, hotele i przedszkola będą otwarte! II etap odmrażania gospodarki - otwarcie żłobków i przedszkoli. Co to oznacza w praktyce?  Rząd przedstawił szczegółowe wytyczne odnośnie otwarcia miejsc opieki nad najmłodszymi dziećmi. Co będzie obowiązywało nas przez najbliższe tygodnie a może nawet miesiące? Restrykcje dotyczą nie tylko prowadzących instytucje ale także opiekunów oraz rodziców.  Według informacji zamieszczonych na stronie gov.pl, dowiadujemy się, że organy prowadzące instytucje będą miały możliwość ograniczenia liczby dzieci zarówno w żłobku czy przedszkolu jak i u dziennego opiekuna.  Są zobowiązani również do przekazania informacji o czynnikach ryzyka koronawirusa u dziecka i osób, z którymi ma kontakt (tj. rodziców, opiekunów, domowników) oraz odpowiedzialności za decyzję dotyczącą podjęcia wysłania dziecka na zajęcia do placówki. Organy prowadzące muszą dodatkowo zapewnić pomieszczenia także do ewentualnej izolacji. Obowiązkowe jest zapewnienie środków ochrony na terenie placówki zarówno do tej indywidualnej jak i dezynfekcji powierzchni (środki higieniczne, i w razie potrzeby: jednorazowe rękawiczki, maseczki itp. ). Dyrektorzy placówek są zobowiązani do zadbania o procedury...

Czy dzieci wrócą do szkół przed wakacjami 2020?
East News
Newsy
Powrót dzieci do szkół jeszcze przed wakacjami? Minister edukacji zabrał głos!
Powrót dzieci do szkół jeszcze przed wakacjami? Minister edukacji zabrał głos!

Jak długo potrwa jeszcze nauczanie online? Czy dzieci wrócą jeszcze do szkoły przed wakacjami? Są to pytania, które najczęściej zadają sobie rodzice dzieci w wieku szkolnym. Od ponad dwóch miesięcy z powodu epidemii uczniowie uczą się w domach. Czy coś się zmieni jeszcze przed końcem roku szkolnego? W poniedziałek w radiowych "Sygnałach Dnia" mówił o tym minister edukacji Dariusz Piontkowski.  Zobacz także:  Nowe zasady działania żłobków i przedszkoli od 6 maja! Ile dzieci będzie mogło przebywać w jednej grupie? Czy uczniowie wrócą do szkół przed wakacjami?  W ubiegłym tygodniu premier i minister zdrowia przekazali informacje na temat odmrażania działalności żłobków i przedszkoli. Placówki te będą mogły zostać otwarte już od 6 maja. O tym, które placówki rzeczywiście rozpoczną działalność zależy od samorządów. Dodano również, że jeżeli rodzic nie ma możliwości wysłania dziecka do żłobka lub przedszkola to może skorzystać z zasiłku opiekuńczego dla dzieci do lat 8, który został przedłużony do 24 maja. A co z uczniami? Czy dzieci w wieku szkolnym wrócą do szkoły jeszcze przed wakacjami? Minister edukacji Dariusz Piątkowski poinformował, że jest rozważane otwarcie klas 1-3 w ostatnim miesiącu roku szkolnego:  Różne warianty rozważamy, trudno teraz powiedzieć jak to będzie wyglądało. Za dwa, trzy tygodniu będziemy mieć więcej danych i będzie można podjąć decyzję. Być może w końcu maja zdecydujemy się na otwarcie opieki także w klasach młodszych 1-3 - powiedział w "Sygnałach Dnia". I dodał, że powrót do szkoły klas starszych również nie jest wykluczony.  Czy to dobry pomysł? Z powodu pandemii koronawirusa przesunięte zostały również terminy matur oraz...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner