Kamil Durczok w garniturze
ons.pl
Newsy

Tajny raport TVN w sprawie Kamila Durczoka ujawniony! Co dokładnie zawiera? "Dwa przypadki molestowania"

Tajny raport TVN w sprawie Kamila Durczoka ujawniony! Co dokładnie zawiera? "Dwa przypadki molestowania"

Tajny raport stacji TVN na temat głośnej sprawy Kamil Durczoka ujawniony! Skany poufnego dokumentu zamieścił na swoim blogu Tomasz Szymborski. Ich zawartość pokrywa się z opublikowanymi już wcześniej wyciekami.

Kamil Durczok w ostatnim wywiadzie mówił o chorobach, upadku i hejcie. Oto 5 najmocniejszych fragmentów

Co zawiera tajny raport TVN w sprawie Kamila Durczoka?

"Jest winny popełnienia czterech zarzucanych czynów niestosownego zachowania wobec współpracowników, z których co najmniej jeden może stanowić mobbing" - można przeczytać w materiale przytoczonym przez Szymborskiego.

Dokumenty opublikowane przez prawicowego dziennikarza mają być tłumaczeniami z język angielskiego. Oryginalny raport nie powstawał w języku polski, lecz właśnie angielskim. Z udostępnionego materiały wynika, że Kamil Durczok jest winien dwóch przypadków molestowania. Dziennikarz miał wysłać do jednej ze swoich pracownic serię SMS-ów z zaproszeniami na prywatne spotkania i zachęcać do nawiązania romansu. W przypadku drugiej kobiety miało również chodzić o namawianie na spotkanie. Redakcyjne koleżanki Durczoka miały odmówić, jednak te sytuacje wywołały w nich "głęboki stres oraz negatywne konsekwencje psychologiczne" - czytamy w raporcie. Trzeci przypadek sklasyfikowano jako mobbing, który miał polegać na ciągłej krytyce "która przybrała formę atmosfery wrogości i pomijania pracownika w przydzielaniu zadań".

 

Z dalszej części dokumentu wynika również, że Kamil Durczok miał tworzyć wyjątkowo stresującą atmosferę w pracy, a także pozwalać sobie na niekontrolowane wybuchy złości. Były szef "Faktów" miał także prosić kolegów, by na wjeździe służbowym znaleźli klub dla panów i upili koleżankę z pracy.

 

Już jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że prokuratura, która badała sprawę nie znalazła dowodów na molestowanie.

 

Przypomnijmy, że trwa proces sądowy Kamil Durczok kontra magazyn "Wprost", który ujawnił przypadki nadużyć w relacjach zawodowych znanego dziennikarza. Na ostatniej rozprawie Durczok nie mógł pojawić się, ponieważ wylądował w szpitalu. Obecnie dziennikarz opuścił już szpital i ma się już dobrze. Durczok żąda dwóch milionów odszkodowania od magazynu. Termin kolejnej rozprawy wyznaczono na 12 listopada.

 

Ujawniono raport TVN w sprawie Kamila Durczoka

 

Kamil Durczok w sądzie na rozprawie przeciwko Wprost

 

Kamil Durczok podczas rozprawy sądowej

 


 

 

 

 

Omena Mensah w sądzie
Newsy
Omenaa Mensah zeznawała w sprawie Kamila Durczoka. Nie była zadowolona z obecności paparazzi ZDJĘCIA
Omenaa Mensah zeznawała w sprawie Kamila Durczoka. Nie była zadowolona z obecności paparazzi ZDJĘCIA
Kamil Durczok podczas rozprawy sądowej przeciwko Wprost
Newsy
Kamil Durczok w sądzie! Trwa sprawa przeciwko tygodnikowi "Wprost" ZDJĘCIA
Kamil Durczok w sądzie! Trwa sprawa przeciwko tygodnikowi "Wprost" ZDJĘCIA
Kamil Durczok wraca do telewizji?
Newsy
Kamil Durczok wraca do pracy w telewizji?! Dziennikarz zamieścił tajemniczy wpis w sieci
Kamil Durczok wraca do pracy w telewizji?! Dziennikarz zamieścił tajemniczy wpis w sieci

Kamil Durczok wraca do pracy w telewizji? Dziennikarz na Twitterze odpowiedział swoim fanom, którzy wciąż pytają go o to, kiedy znowu pojawi się na szklanym ekranie. Kamil Durczok, który świętował wczoraj swoje 48. urodziny zdradził, że już wkrótce znowu będzie występował w TV. Co były szef "Faktów" napisał w sieci? wszystkiego najlepszego Panie Kamilu, kiedy w końcu wraca Pan do TV???!!!- zapytał jeden z internautów. Maluczko, a ujrzycie mnie ;) - odpisał Kamil Durczok. Wygląda więc na to, że po ponad roku przerwy pracy z mediach dziennikarz szykuje się do wielkiego powrotu. Przypomnijmy, że Kamil Durczok zniknął z życia publicznego po tym jak jeden z tygodników oskarżył go o mobbing i wykorzystywanie seksualne współpracownic. "Wprost" opublikował wówczas relację rzekomej ofiary molestowania seksualnego przez Kamila Durczoka. Po tych doniesieniach władze TVN powołały specjalną komisję, która miała wyjaśnić sprawę. Po dwóch tygodniach komisja zidentyfikowała przypadki "niepożądanych zachowań" w wyniku czego, podziękowano za współpracę byłemu szefowi "Faktów". Sprawę badała także prokuratura, która ostatecznie nie znalazła żadnych dowodów na molestowanie seksualne przez dziennikarza. Teraz Kamil Durczok walczy z tygodnikiem "Wprost" o dwa miliony odszkodowania oraz przeprosin za artykuły na jego temat.   Wszystko wskazuje również na to, że Kamil Durczok powoli szykuje się do powrotu do pracy w mediach. Ciekawe w której stacji zobaczymy Kamila Durczoka. Jedno jest pewne- nie będzie to Telewizja Publiczna. Władze TVP zapewniały ostatnio, że nie chcą współpracować z dziennikarzem.   Chcielibyście, żeby Kamil Durczok wrócił do TV?   Zobacz także: W show Kuby Wojewódzkiego żartowano z romansu Dereszowskiej z Durczokiem. Teraz Kamil zabrał głos! MOCNE SŁOWA   Kamil Durczok o swoich...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner