Kamil Durczok w garniturze
ons.pl

Tajny raport TVN w sprawie Kamila Durczoka ujawniony! Co dokładnie zawiera? "Dwa przypadki molestowania"

Kamil Durczok w garniturze
ons.pl

Tajny raport stacji TVN na temat głośnej sprawy Kamil Durczoka ujawniony! Skany poufnego dokumentu zamieścił na swoim blogu Tomasz Szymborski. Ich zawartość pokrywa się z opublikowanymi już wcześniej wyciekami.

Co zawiera tajny raport TVN w sprawie Kamila Durczoka?

"Jest winny popełnienia czterech zarzucanych czynów niestosownego zachowania wobec współpracowników, z których co najmniej jeden może stanowić mobbing" - można przeczytać w materiale przytoczonym przez Szymborskiego.

Dokumenty opublikowane przez prawicowego dziennikarza mają być tłumaczeniami z język angielskiego. Oryginalny raport nie powstawał w języku polski, lecz właśnie angielskim. Z udostępnionego materiały wynika, że Kamil Durczok jest winien dwóch przypadków molestowania. Dziennikarz miał wysłać do jednej ze swoich pracownic serię SMS-ów z zaproszeniami na prywatne spotkania i zachęcać do nawiązania romansu. W przypadku drugiej kobiety miało również chodzić o namawianie na spotkanie. Redakcyjne koleżanki Durczoka miały odmówić, jednak te sytuacje wywołały w nich "głęboki stres oraz negatywne konsekwencje psychologiczne" - czytamy w raporcie. Trzeci przypadek sklasyfikowano jako mobbing, który miał polegać na ciągłej krytyce "która przybrała formę atmosfery wrogości i pomijania pracownika w przydzielaniu zadań".

 

Z dalszej części dokumentu wynika również, że Kamil Durczok miał tworzyć wyjątkowo stresującą atmosferę w pracy, a także pozwalać sobie na niekontrolowane wybuchy złości. Były szef "Faktów" miał także prosić kolegów, by na wjeździe służbowym znaleźli klub dla panów i upili koleżankę z pracy.

 

Już jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że prokuratura, która badała sprawę nie znalazła dowodów na molestowanie.

 

Przypomnijmy, że trwa proces sądowy Kamil Durczok kontra magazyn "Wprost", który ujawnił przypadki nadużyć w relacjach zawodowych znanego dziennikarza. Na ostatniej rozprawie Durczok nie mógł pojawić się, ponieważ wylądował w szpitalu. Obecnie dziennikarz opuścił już szpital i ma się już dobrze. Durczok żąda dwóch milionów odszkodowania od magazynu. Termin kolejnej rozprawy wyznaczono na 12 listopada.

 

Ujawniono raport TVN w sprawie Kamila Durczoka

 

Kamil Durczok w sądzie na rozprawie przeciwko Wprost

 

Kamil Durczok podczas rozprawy sądowej

 


 

 

 

 

Więcej na temat Kamil Durczok
Przeładuj

Taniec z Gwiazdami. Czy były mąż Kuba Rzeźniczak kibicował Edycie Zając w finale? Odpowiedź modelki wymowna!

zobacz 01:43