Party Stories
Dzieci na przerwie w szkole
East News
Newsy

Dzieci pójdą do szkoły w wakacje, by odpracować zaległości?! Jest komentarz ministra edukacji! 

Co z zaległościami, które nagromadziły się podczas nauki zdalnej? Czy uczniowie pójdą do szkoły w wakacje? Poznajcie szczegóły.

Przemysław Czarnek w wywiadzie dla Polskiego Radia 24 powiedział, kiedy starsi uczniowie będą mogli wrócić do szkół. Minister edukacji i nauki odpowiedział również na pytanie o możliwość wprowadzenia dodatkowych lekcji podczas wakacji. Czy dzieci będą musiały odrobić zaległości w nauce na zajęciach, które mogłyby się odbyć w przerwie wakacyjnej? Jest komentarz Przemysława Czarnka!

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Będzie nauka w wakacje?

Podczas ostatniej konferencji prasowej minister zdrowia zapowiedział, że już od 26 kwietnia w części Polski rozpocznie się stopniowe luzowanie obostrzeń. Od najbliższego poniedziałku  nauczanie hybrydowe w klasach 1-3 zostanie przywrócone w województwach: 

 • podlaskim
 • podkarpackim
 • warmińsko-mazurskim
 • lubelskim
 • pomorskim
 • lubuskim
 • świętokrzyskim
 • mazowieckim
 • kujawsko-pomorskim
 • zachodniopomorskim
 • małopolskim

Teraz minister edukacji zdradził, kiedy również starsi uczniowie będą mogli wrócić do szkół! Czy stanie się to jeszcze przed końcem roku szkolnego?

Maj jest tym miesiącem, od kiedy wszystkie dzieci i młodzież mają szansę już wrócić do szkoły jeśli utrzyma się ta tendencja spadkowa jaką widać obecnie w statystykach koronawirusowych- Przemysław Czarnek mówił na antenie Polskiego Radia 24. 

Przemysłasz Czarnek odniósł się również do pomysłu na wprowadzenie dodatkowych zajęć, podczas których uczniowie mogliby nadrobić zaległości w nauce- zajęcia mogłyby się odbyć podczas wakacji. Co na to minister edukacji?

Nie przewidujemy zajęć podczas wakacji. Nie chcemy burzyć roku szkolnego. Wakacje są po to żeby odpocząć od nauki.  Spokojnie od września będziemy nadrabiać te zaległości- powiedział Przemysław Czarnek.

Przypominamy, że Przemysław Czarnek już kilka tygodni temu zdradził, jak ma wyglądać nadrabianie zaległości w nauce przez uczniów.

Zobacz także: Komunie w maju zostaną odwołane? Jest komentarz ministra zdrowia. Odniósł się również do wesel!

Przemysław Czarnek zapewnił, że dzieci nie będą musiały chodzić do szkoły w wakacje.

Przemysław Czarnek
East News

Minister edukacji zdradził również, że być może w maju wszyscy uczniowie będą mogli wrócić do nauczania stacjonarnego.

koronawirus
East News

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Czy dzieci wrócą do szkoły przed wakacjami? Ważny komentarz ministra
East News
Newsy
Koniec nauki zdalnej po 29 listopada? Wiemy, jacy uczniowie jako pierwsi wrócą do szkół

Kiedy uczniowie będą mogli wrócić do nauczania stacjonarnego? To pytanie zadają sobie rodzice w całej Polsce, którzy wraz ze swoimi dziećmi musieli podporządkować się nowej edukacyjnej rzeczywistości. Wygląda na to, że optymistyczny scenariusz na temat końca nauki zdalnej po 29 listopada i stopniowego powrotu do szkół zaczyna być coraz bardziej realny. Minister Edukacji oznajmił dziś, które dzieci jako pierwsze będą mogły przygotowywać się do powrotu do nauki stacjonarnej. Sprawdźcie szczegóły.  Zobacz także:  Znamy wstępną datę zakończenia nauki zdalnej w szkołach! Minister edukacji zabrał głos Koniec nauki zdalnej po 29 listopada. Kolejne szczegóły  W związku z panującą pandemią koronawirusa rząd zadecydował o wprowadzeniu nauki zdalnej we wszystkich szkołach w całej Polsce. Tym samym od kilku tygodni uczniowie uczą się w domu. Jeszcze kilka dni temu w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" Minister Edukacji, Przemysław Czarnek oznajmił, że są dwie wersje dotyczące powrotu dzieci do szkół. Ta optymistyczna wskazuje na to, że uczniowie będą mogli stopniowo wracać do nauki stacjonarnej już od grudnia, natomiast w tej pesymistycznej wersji nauka zdalna może zostać przedłużona jeszcze o kilka miesięcy:  Obawiam się, że przy pesymistycznym wariancie nawet do stycznia lub dłużej.   Nie mogę założyć tylko wariantu optymistycznego. - mówił w rozmowie z "DGP" Wszystko wskazuje jednak na to, że duże szanse na spełnienie ma ten optymistyczny wariant mówiący o powrocie dzieci do szkół już po 29 listopada.  Jeśli krzywa dziennych zakażeń koronawirusem zostanie wypłaszczona, to mamy szansę,  by po 29 listopada przynajmniej stopniowo wracać do szkół  - powiedział Przemysław Czarnek we wczorajszym wywiadzie...

Minister edukacji Przemysław Czarnek
East News
Newsy
Do kiedy nauka zdalna? Którzy uczniowie wróca pierwsi do szkół? Minister edukacji zdradza też jak zmienią się egzaminy! 

W związku z pandemią koronawirusa i rosnącą lawinowo liczbą zakażeń uczniowie szkół ponadpodstawowych już od ponad tygodnia uczą się zdalnie. Od poniedziałku zdalną naukę rozpoczęli też uczniowie starszych klas szkół podstawowych. Jak długo będą uczyć się z domu? Czy jest szansa, że wrócą do klas jeszcze w tym roku? A może zdalne nauczanie potrwa aż do końca roku szkolnego? Na pytania te odpowiedział dziś nowy minister edukacji Przemysław Czarnek . Przy okazji opowiedział rówież jak będa wyglądały egzaminy dla klas ósmych i tegoroczna matura. Szykują się zmiany! Zobaczcie, co powiedział minister Czarnek. Zobacz także:  Nieoficjalnie: Rząd ponownie zamknie zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. Drugi lockdown już za chwilę? Kiedy koniec nauki zdalnej?  W czasie konferencji ministra edukacji dziennikarze pytali czy jest jakaś granica nauki zdalnej? A może możliwe jest nauczanie zdalne aż do końca roku szkolnego? Jak mówił minister Czarnek, w tej chwili nikt tego nie jest w stanie przewidzieć i wszystko zależy od rozwoju epidemii. Wiadomo za to kto pierwszy wróci do klas kiedy tylko będzie to już możliwe. Najszybciej jak to tylko możliwe będziemy wracać do nauczania stacjonarnego, zaczynając od tych roczników, które dzisiaj są najbardziej potrzebujące, to znaczy od naszych maturzystów, uczniów klas ósmych i szkół zawodowych - mówił minister. - Mamy nadzieję, że to nastąpi szybko. Że już po ósmym listopada część przynajmniej naszych uczniów będzie mogła wrócić do szkół i uczyć się stacjonarnie. Ale nie jesteśmy dziś w stanie przewidzieć jaki będzie rozwój pandemii - mowił Czarnek. Zmiany w maturach i egzaminach dla ósmoklasistów Dziennikarze dopytywali także, co ze zmianą...

Dariusz Piontkowski na konferencji prasowej
East News
Newsy
Rozpoczęcie roku szkolnego zostanie opóźnione? Ważna wiadomość dla uczniów i rodziców!

Minister edukacji narodowej podczas konferencji prasowej zdradził, jak ma wyglądać rozpoczęcie roku szkolnego podczas pandemii koronawirusa. Czy wszystkie dzieci 1 września wrócą do szkół? Dariusz Piontkowski rozwiał wszelkie wątpliwości w tej sprawie. Zobaczcie, co powiedział przedstawiciel Ministerstwa Edukacji Narodowej! Co z rozpoczęściem roku szkolnego? Wielkimi krokami zbliża się koniec wakacji i już za kilka dni rozpocznie się wrzesien. Dzieci powoli szykują się do powrotu do szkoły, jednak tym razem rzeczywistość szkolna będzie wyglądać inaczej niż dotychczas. W związku z pandemią koronawirusa Ministerstwo Edukacji Narodowej  przygotowało wytyczne dla dyrektorów szkół. Dariusz Piontkowski podczas konferencji prasowej zapewnił, że wszyscy uczniowie mogą bezpiecznie wrócić do szkół i rozpocząć naukę stacjonarną. W przypadku niektórych placówek pojawia się jednak możliwość przejścia na nauczanie zdalne- mogą być to szkoły, które znajdują się w strefach żółtych i czerwonych. To jednak nie koniec! Zobaczcie, co powiedział minister edukacji narodowej: Jeżeli okaże się, że w danym powiecie jest bardzo trudna sytuacja epidemiczna, inspektor sanitarny może opóźnić tam rozpoczęcie roku szkolnego- powiedział minister edukcacji narodowej.  Dariusz Piontkowski podczas spotkania z mediami przyznał, że MEN przygotował kilka modeli funkcjonowania szkół i to dyrektorzy będą decydować, jaki model wprowadzą w danej placówce.  Najbardziej radykalny model to taki, z jakim będziemy mieć do czynienia w najbardziej zagrożonych powiatach. Zakładamy, że tam przerwa w nauce nie będzie dłuższa niż w przypadku praktykowanej aktualnie kwarantanny- mówił na konferencji prasowej. Waszym zdaniem 1 września dzieci powinny wrócić do...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner