Party Stories
PILNE
Newsy

Jest decyzja w sprawie łagodzenia obostrzeń! Co ze szkołami, galeriami i salonami fryzjerskimi? 

Konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Jest decyzja władz w sprawie dalszych obostrzeń!

Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej ogłosił, jakie obostrzenia będą obowiązywać w Polsce po 25 kwietnia. Czy lockdown wprowadzony przez pandemię koronawirusa zostanie wydłużony? A może władze planują rozpoczęcie stopniowego łagodzenienia obostrzeń? Sprawdźcie, co na spotkaniu z mediami powiedział szef Ministerstwa Zdrowia! 

Można powiedzieć, że pewne apogeum trzeciej fali pandemii mamy już za sobą, ale poziom hospitalizacji nadal jest wysoki. Analizując sytuację staramy się patrzeć na regiony. Nadal mamy regiony, w których sytuacja, jeżeli chodzi o poziom zakażeń jest trudna. Do tych regionów należy województwo śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie i opolskie. Te informacje były podstawą dla nas do podjęcia decyzji, co będzie działo się w najbliższych tygodniach.    - powiedział Adam Niedzielski. 

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Regionalne łagodzenie obostrzeń

Przedstawiciele władz już od kilku dni nie ukrywają, że ewentualne łagodzenie obostrzeń będzie następować regionalnie. Oznacza to, że nie w całej Polsce będą obowiązywać takie same zasady, jak w regionach, w których jest najlepsza sytuacja epidemiczna. Minister zdrowia podczas konferencji prasowej poinformował które regiony będą mogły powoli łagodzić część restrykcji i jak będzie wyglądać sytuacja w całym kraju po 25 kwietnia.

W województwie śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim wciąż zostaną utrzymane dotychczasowe obostrzenia. Jak przekazał minister zdrowia, w pozostałych województwach od najbliższego poniedziałku zostanie przywrócona edukacja hybrydowa w klasach 1-3. Od 26 kwietnia w województwie małopolskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, świętokrzyskim, lubuskim, pomorskim, lubelskim, warmińsko-mazurskim, podkarpackim oraz podlaskim zostaną na nowo otwarte zakłady fryzjerskie, kosmetyczne i salony urody.  

Kiedy zostanie odmrożona branża gastronomiczna? Jak przekazał podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski, bardziej szczegółowy plan dotyczący znoszenia pozostałych restrykcji, a także wesel i Pierwszych Komunii, zostanie przedstawiony w przyszłym tygodniu. Będzie on przygotowany na cały maj. Minister zdrowia wypowiedział się również w w temacie otwarcia muzeów, teatrów oraz kin.

Po weekendzie majowym najprawdopodobniej otworzymy instytucje kultury i pod tym względem, będą to na pewno pierwsze z ruchów, które wykonamy - przekazał Adam Niedzielski.

Do 3 maja pozostałe obostrzenia dotyczące handlu, kultu religijnego, hoteli, czy uprawiania sportu pozostają utrzymane. Kiedy przestaniemy nosić maseczki na świeżym powietrzu? Tego również mamy dowiedzieć się już w przyszłym tygodniu.

Zobacz także: Komunie w maju zostaną odwołane? Jest komentarz ministra zdrowia. Odniósł się również do wesel!

Adam Niedzielski zdradził, jakie obostrzenia zostaną z nami po 25 kwietnia.

Minister zdrowia Adam Niedzielski
East News

Jak poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski, od 26 kwietnia w 11 województwach zostaną otwarte salony fryzjerskie, kosmetyczne i urody.  

 

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Adam Niedzielski, minister zdrowia na konferencji prasowej
East News
Newsy
Ministerstwo Zdrowia wprowadza nowe obostrzenia! Wraca obowiązek noszenia maseczek i ograniczenia w funkcjonowaniu restauracji! 
Nowe obostrzenia! Wraca obowiązek noszenia maseczek! Co jeszcze?

Ministerstwo Zdrowia zareagowało na gwałtowny wzrost zachorowań na koronawirusa! Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej poinformował o wprowadzeniu nowych obostrzeń nie tylko w strefach żółtej i czerwonej! Niektóre zmiany będą dotyczyć również strefy zielonej. Ministerstwo Zdrowia chce ograniczyć liczbę gości na weselach oraz wprowadza ograniczenia w działalności punktów gastronomicznych. Co dokładnie to oznacza? Minister zdrowia o nowych obostrzeniach Minister zdrowia podczas konferencji prasowej poinformował, że ze względu na wzrost liczby osób zakażonych zostaną przywrócone niektóre restrykcje. Adam Niedzielski, który zastąpił Łukasza Szumowskiego, poinformował, że we wszystkich strefach zostaną wprowadzone zmiany dotyczące liczby gości na weselach:  w strefie zielonej na weselu będzie mogło się bawić 100 osób (do tej pory w strefie zielonej na weselu mogło być 150 osób), w strefie żółtej liczna gości zostanie zredukowana do 75 osób (wcześniej było to 100 osób), a w strefie czerwonej limit pozostaje bez zmian- 50 osób. Szef Ministerstwa Zdrowia przyznał, że w czerwonej strefie nie będzie zmian w limitach osób na weselach, ponieważ zostanie wprowadzone inne obostrzenie, które ma za zadanie chronić przed wirusem. Okazuje się bowiem, że zostaną wprowadzone ograniczenia w działalności restauracji, pubów czy barów!  Wszystkie lokale w czerwonej strefie będą czynne tylko do godziny 22:00. Adam Niedzielski poinformował również, że w strefie żółtej wraca obowiązek zakrywania ust i nosa na świeżym powietrzu. Do tej pory nakaz noszenia maseczek poza pomieszczeniami zamkniętymi obowiązywał tylko w strefie czerwonej- teraz również mieszkańcy stref żółtych będą mieli taki obowiązek....

Adam Niedzielski w maseczce ochronnej
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce: Restrykcje będą obowiązywały również w ferie zimowe? Minister zdrowia zabrał głos

Adam Niedzielski na konferencji prasowej odniósł się to ostatniej niższej liczby zachorowań na koronawirusa i zapowiedział, że obostrzenia, które zostały wprowadzone nadal obowiązują, ale do 29 listopada rząd nie planuje wprowadzania kolejnych obostrzeń: Ostatnie regulacje, które wprowadziliśmy dotyczyły okresu do 29 listopada i do tego czasu na pewno żadnych zmian ani obostrzających, chyba, że mielibyśmy do czynienia z pogorszeniem, ale nic na to nie wskazuje - ani też luzujących na pewno nie będzie - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.  Minister zapewnił też, że sytuacja w Polsce "co najmniej się stabilizuje". Zauważył też, że wprowadzane do tej pory obostrzenia i przestrzeganie dystansu społecznego przynosi efekty: Wynika to z tego, że jesteśmy po pierwsze bogatsi o doświadczenia z okresu wakacyjnego, szczególnie trzeba wspomnieć o przykładzie Czech, które szybko przechodząc do polityki luzowanie obostrzeń niestety na jesień stały się liderem liczny zachorowań na 100 tysięcy mieszkańców. Po drugie, tydzień temu wprowadziliśmy ostatnią turę regulacji ograniczających i ta ostatnia tura sprawi, że mam nadzieję, nie będziemy się utrzymywali na poziomie 20 tys. zachorowań tylko liczba zdecydowanie spadnie. (...) Tutaj nie ma przestrzeni na poluzowanie tu jest przestrzeń na analizowanie i podejmowanie ostrożnych decyzji. - powiedział minister Adam Niedzielski.  Co z feriami zimowymi? Hotele na ten czas zostaną ponownie otwarte? Na koniec konferencji padło pytanie dotyczące ferii zimowych. Czy w tym roku możliwe będą wyjazdy? Minister Adam Niedzielski wprost odpowiedział, że na takie decyzje jest jeszcze za wcześnie: Dywagacje czy analizy, które dotycząc okresu feryjnego są zdecydowanie przedwczesne. Jesteśmy w takiej sytuacji, że mamy zdefiniowane bardzo...

Adam Niedzielski w maseczce ochronnej na konferencji prasowej
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce. Do kiedy będą obowiązywać wprowadzone obostrzenia? Jest konkretna data! 
Minister zdrowia podczas konferencji prasowej poinformował do kiedy będą obowiązywać wprowadzone kilka tygodni temu obostrzenia!

Minister zdrowia podczas konferencji prasowej poinformował do kiedy będą obowiązywać wprowadzone kilka tygodni temu obostrzenia!  Czy w związku ze stabilizacją liczby zachorowań na koronawirusa możemy liczyć na to, że w najbliższych dniach władze zdecydują się m.in. na otwarcie galerii handlowych czy restauracji? Adam Niedzielski wskazał konkretną datę, do kiedy mają trwać wszystkie obostrzenia! Kiedy możliwe luzowanie obostrzeń? Od kilku tygodni sytuacja w Polsce wygląda bardzo niepokojąco. W związku z ogromnym wzrostem liczby zachorowań na koronawirusa władze musiały wprowadzić wiele ograniczeń i obostrzeń, takich jak: zamknięcie sklepów w galeriach handlowych (otwarte pozostają sklepy z art. spożywczymi, kosmetycznymi, toaletowymi oraz środkami czystości, wyrobami medycznymi i farmaceutycznymi, art. remontowo-budowlanymi, art. dla zwierząt, prasą oraz usługi), ograniczenie działalności restauracji i wprowadzenie nauki zdalnej dla uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i uczelni. Minister zdrowia i szef kancelarii premiera podczas wspólnej konferencji prasowej poinformowali, że wprowadzone obostrzenia przynoszą skutek, a wzrost zachorowań zaczął się stabilizować.  Żadne decyzje rządu nie zadziałyby, gdyby nie odpowiedzialne zachowanie społeczeństwa, gdyby nie samodyscyplina Polaków, która zadziałała w ostatnich dniach. Dzięki temu w ostatnich dniach mamy stabilizację dynamiki zachorowań, a w najbliższych dniach możemy spodziewać się spadków- powiedział Michał Dworczyk. Czy w związku z tym władze planują luzowanie obostrzeń? Minister zdrowia odpowiedział, że przed 29 listopada z pewnością do tego nie dojdzie! Do tego czasu żadnych zmian, ani obostrzających - chyba że mielibyśmy pogarszającą się sytuację - ani luzujących, nie będzie - powiedział szef...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner