Monister edukacji Dariusz Piontkowski
East News
Newsy

Uczniowie domagają się powrotu nauczania zdalnego! Minister ulegnie? Jest odpowiedź Dariusza Piontkowskiego

Uczniowie domagają się powrotu nauczania zdalnego! Minister ulegnie? Jest odpowiedź Dariusza Piontkowskiego

Minister edukacji narodowej, Dariusz Piontkowski, skomentował protesty uczniów, którzy chcą wrócić do nauczania zdalnego. Co powiedział o dzieciach i młodzieży, którzy boją się o swoje zdrowie i apelują o zamykanie szkół? Czy Ministertwo Edukacij Narodowej wkrótce zareaguje na apele uczniów? Komentarz Dariusza Piontkowskiego rozwiewa wątpliwości w tej sprawie!

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Szef MEN odpowiada uczniom

W związku z niepokojącymi informacjami dotyczącymi pandemii koronawirusa władze w Polsce wprowadziły wiele obostrzeń. Od minionej soboty w całym kraju została wprowadzona żółta strefa, w której m.in. obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa również na świeżym powietrzu. Na jednej z konferencji prasowych premier Mateusz Morawiecki przyznał, że zastanawia się również nad wprowadzeniem zmian w funkcjonowaniu szkół. 

(...) Być może te zasady trzeba będzie zaostrzyć. Dzisiaj ponad 98 procent szkół funkcjonuje w miarę normalny sposób, ale również tam dostrzegam rosnącą absencję uczniołów. To oznacza, że być może znowu trzeba będzie dokonać pewnego ograniczenia, ale o tym zakomunikujemy w odpowiedznim czasie- mówił podczas spotkania z mediami.

Mimo zapowiedzi premier nie ogłosił jednak żadnych zmian dotyczących szkół i uczniów. W związku z tym dzieci i młodzież, którzy obawiają się nie tylko o swoje zdrowie, ale również o zdrowie swoich bliskich rozpoczęli tzw. #protestuczniowski. Hasztag ten szybko stał się jednym z najpopularniejszych na polskim Twitterze.

My naprawdę się boimy, ten protest nie jest organizowany dla osób, które chcą przejść na nauczanie zdalne, bo jest to wygodniejsze. To nie jest śmieszna zabawa.
#protestuczniowski - czytamy na Twitterze.

Dziennikarz Wirtualnej Polski podczas rozmowy z Dariuszem Piontkowskim zwrocił uwagę na informacje o protestach uczniów. Jak zareagował na to minister edukacji narodowej? Dariusz Piontkowski w pierwszej kolejności zwrócił uwagę kto jest jednym z organizatorów akcji #protestuczniowski.

To były asystent posła Nowoczesnej, a jakoś dziwnym trafem ta akcja zbiegła się z akcją innego posła Nowoczesnej, który namawiał do tego aby organizować protesty przeciwko utrzymaniu nauki stacjonarnej w szkołach. Ta zbieżność czasowa wydaje mi się nieprzypadkowa - powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską. 

Czy Ministerstwo Edukacji Narodowej weźmie pod uwagę postulaty uczniów? Dariusz Piontkowski rozwiewa wątliwości w tej sprawie...

Proszę nie zmuszać Ministerstwa Edukacji do tego, aby takimi akcjami kierowała się przy podejmowaniu decyzji które dotyczą wielu milionów osób, bo to przecież dotyczy nie tylko dzieci, także ich rodziców. Stąd my kontaktujemy się ze służbą wyspecjalizowaną w zwalczaniu epiedmii czyli z sanepidem, z Ministerstwem Zdrowia i w konsultacji z nimi podejmujemy decyzje a nie na podstawie jakichś akcji internetowych - na antenie Wirtualnej Polski powiedział szef Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Co o tym myślicie? Waszym zdaniem władze powinny wysłuchać protestująch uczniów, którzy boją się chodzić do szkoły? 

Zobacz także: TVP szykuje się do nauczania zdalnego? Powstaną specjalne programy dla uczniów! 

Minister edukacji narodowej skomentował protesty uczniów.

Szkoły - czy będą zamknięte?

Kilka tysięcy uczniów apeluje o zamykanie szkół i powrót do nauczania zdalnego.

koronawirus
East News

Zobacz także
koronawirus

Szkoły będą zamknięte od 20 października?! Jest odpowiedź Ministerstwa Edukacji Narodowej! 

Dorota Gardias w beżowym płaszczu

Dorota Gardias zakończyła izolację, ale teraz gwiazda TVN boi się o swoją córkę! Puści Hanię do szkoły? 

 

Paweł Wilczak w szarej marynarce, Tomasz Karolak w czarnej kurtce
East News
Newsy
Paweł Wilczak ostro o "maseczkowej aferze" z Tomaszem Karolakiem: "To głupota!"
Paweł Wilczak w rozmowie z reporterką Party.pl skomentował "aferę maseczkową" z udziałem Tomasza Karolaka!

Paweł Wilczak w rozmowie z reporterką Party.pl skomentował "aferę maseczkową" z udziałem Tomasza Karolaka! Jak gwiazdor serialu "Usta, usta" ocenił zachowanie kolegi z show-biznesu, który ostatnio został wyproszony z jednego ze sklepów za brak maseczki ochronnej? Tomasz Karolak przekonywał wówczas, że nie musi zakrywać nosa i ust i był oburzony decyzją władz sieciówki. Teraz Paweł Wilczak w zdecydowany sposób skomentował postawę Tomasza Karolaka!  Posłuchajcie, co przed naszą kamerą powiedział Paweł Wilczak! Aktor stosuje się do wprowadzonych w Polsce obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa? Zobacz także:  Wraca ulubiony serial Polaków w TVN. Paweł Wilczak grał w nim główną rolę! Paweł Wilczak skrytykował zachowanie kolegi z show-biznesu. Paweł Wilczak i obsada serialu "Usta Usta"! Premiera nowego sezonu już w niedzielę o 21:30, oczywiście w TVN!  

Dariusz Piontkowski na konferencji prasowej
East News
Newsy
Rozpoczęcie roku szkolnego zostanie opóźnione? Ważna wiadomość dla uczniów i rodziców!
Rozpoczęcie roku szkolnego zostanie opóźnione? Ważna wiadomość dla uczniów i rodziców!

Minister edukacji narodowej podczas konferencji prasowej zdradził, jak ma wyglądać rozpoczęcie roku szkolnego podczas pandemii koronawirusa. Czy wszystkie dzieci 1 września wrócą do szkół? Dariusz Piontkowski rozwiał wszelkie wątpliwości w tej sprawie. Zobaczcie, co powiedział przedstawiciel Ministerstwa Edukacji Narodowej! Co z rozpoczęściem roku szkolnego? Wielkimi krokami zbliża się koniec wakacji i już za kilka dni rozpocznie się wrzesien. Dzieci powoli szykują się do powrotu do szkoły, jednak tym razem rzeczywistość szkolna będzie wyglądać inaczej niż dotychczas. W związku z pandemią koronawirusa Ministerstwo Edukacji Narodowej  przygotowało wytyczne dla dyrektorów szkół. Dariusz Piontkowski podczas konferencji prasowej zapewnił, że wszyscy uczniowie mogą bezpiecznie wrócić do szkół i rozpocząć naukę stacjonarną. W przypadku niektórych placówek pojawia się jednak możliwość przejścia na nauczanie zdalne- mogą być to szkoły, które znajdują się w strefach żółtych i czerwonych. To jednak nie koniec! Zobaczcie, co powiedział minister edukacji narodowej: Jeżeli okaże się, że w danym powiecie jest bardzo trudna sytuacja epidemiczna, inspektor sanitarny może opóźnić tam rozpoczęcie roku szkolnego- powiedział minister edukcacji narodowej.  Dariusz Piontkowski podczas spotkania z mediami przyznał, że MEN przygotował kilka modeli funkcjonowania szkół i to dyrektorzy będą decydować, jaki model wprowadzą w danej placówce.  Najbardziej radykalny model to taki, z jakim będziemy mieć do czynienia w najbardziej zagrożonych powiatach. Zakładamy, że tam przerwa w nauce nie będzie dłuższa niż w przypadku praktykowanej aktualnie kwarantanny- mówił na konferencji prasowej. Waszym zdaniem 1 września dzieci powinny wrócić do...

East News
Newsy
Wakacje zostaną skrócone albo przesunięte w czasie? Dariusz Piontkowski z MEN komentuje! 
Czy wakacje zostaną skrócone przez koronawirusa?

Czy przez pandemię koronawirusa przerwa wakacyjna w szkole zostanie skrócona? A może wakacje odbędą się w innym czasie niż dotychczas? Jest komentarz wiceszefa Ministerstwa Edukacji Narodowej! Dariusz Piontkowski w programie "Newsroom" w Wirtualnej Polsce zdradził czy ze względu na wprowadzenie nauczania zdalnego, przez które wielu uczniów może mieć zaległości w szkole, przerwa wakacyjna będzie krótsza niż zawsze. Sprawdźcie, co powiedział! Co z wakacjami w 2021 roku? Pandemia koronawirusa wciąż paraliżuje życie ludzi na całym świecie. W związku z pandemią i coraz większą liczbą ofiar władze w naszym kraju już kilka tygodni temu wprowadziły szereg obostrzeń. Wstępnie nauczanie zdalne wszystkich uczniów miało trwać do 19 listopada, ale premier przedłużył nauczanie zdalne do świąt Bożego Narodzenia- później, w dniach 4-18 stycznia odbędą się ferie zimowe dla dzieci z całej Polski. Dziś z pewnością większość rodziców zastanawia się, jak duże zaległości w nauce będą mieli wszyscy uczniowie. Teraz obawy rodziców skomentował Dariusz Piontkowski! Wiceszef MEN w programie "Newsroom" zdradził, czy władze chcą skrócić wakacje, żeby uczniowie mogli nadrobić wszystkie zaległości! Nie tylko rodzice i nie tylko w Polsce obserwują to, że kształcenie na odległość ma swoje mankamenty i ograniczenia. Zdajemy sobie z tego wszyscy sprawę, natomiast na razie nie ma żadnych decyzji dotyczących terminu wakacji. Mamy nadzieję, że do wakacji większość z nas będzie już zaszczepiona dzięki temu opanujemy chorobę i będzie można wrócić do normalnego trybu również w edukacji- powiedział Dariusz Piontkowski. (...) na razie chcemy aby wakacje, podobnie jak i egzaminy, odbyły się w tym przewidzianym ustawowo terminie- dodał.  Myślicie, że władze powinny...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik