Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej
East News
Newsy

Szkoły zostaną zamknięte? Premier zapowiada możliwe zmiany! "Zakomunikujemy o tym w odpowiednim czasie"

Szkoły jednak zostaną zamknięte? Czy w związku z coraz większą liczbą przypadków koronawirusa dzieci wrócą do nauczania zdalnego?

Szkoły jednak zostaną zamknięte? Czy w związku z coraz większą liczbą przypadków koronawirusa dzieci wrócą do nauczania zdalnego? Jest komentarz premiera! Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej ogłosił, że od 10 października w całym kraju (z wyjątkiem stref czerwonych) zostanie wprowadzona żółtra strefa. To jednak nie koniec! Premier zapowiedział, że już za kilka dni ogłosi decyzje dotyczące działania szkół. Zobaczcie, co powiedział i kiedy poznamy wytyczne rządu!

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Co ze szkołami?

W związku z niepokojącymi informacjami dotyczącymi wzrostu liczby zachorowań na koronawirusa chyba wszyscy rodzice, dzieci i nauczyciele zastanawiają się, czy wkrótce szkoły zostaną zamknięte a uczniowie wrócą do nauki zdalnej. Do tej pory władze zapewniały, że szkoły nie będą zamykane. 

Koszt zatrzymania dzieci w domach jest dziś większym ryzykiem niż możliwe zakażenia w szkołach. Myślę tu przede wszystkim o kosztach psychicznych i rozwojowych dzieci. Pamiętajmy też, że gospodarka musi funkcjonować. Tylko wtedy działa służba zdrowia, gdy są środki na jej finansowanie- zaledwie kilka dni temu,w wywiadzie dla money.pl mówił Adam Niedzielski. 

Teraz, kiedy liczba osób zakażonych przekroczyła 4 tysięce (4280 osób zakażonych, 76 ofiar śmiertelnych- dane z 8 października) władze nie są już tak pewne, że szkoły zostaną otwarte. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej ministra zdrowia i premiera jeden z dziennikarzy zapytał, czy w związku z tak niepokojącymi informacjami dotyczącymi zachorowań na koronawirusa będą zamykane szkoły. Jak odpowiedział Mateusz Morawiecki?

W  sobotę zakomunikujemy bardzo dokładnie nasze decyzje dotyczące szkół- zapowiedział Mateusz Morawiecki.  (...) Być może te zasady trzeba będzie zaostrzyć. Dzisiaj ponad 98 procent szkół funkcjonuje w miarę normalny sposób, ale również tam dostrzegam rosnącą absencję uczniołów. To oznacza, że być może znowu trzeba będzie dokonać pewnego ograniczenia, ale o tym zakomunikujemy w odpowiedznim czasie. 

Wygląda więc na to, że 10 października, kiedy w cały kraju zostanie wprowadzona żółta strafa premier ogłosi kolejne decyzje, w tym decyzję dotyczącą szkół. 

Myślicie, że dzieci wrócą do nauczania zdalnego?

Zobacz także: PILNE! Strefa żółta w całej Polsce od soboty! Co to oznacza?

Szkoły zostaną zamknięte?

koronawirus
East News

Premier zapowiedział, że wkrótce ogłosi zmiany dotyczące szkół.

Mateusz Morawiecki zdejmuje maseczkę ochronną
East News

 

East News
Newsy
Ślub w czasie pandemii koronawirusa?! Co robić? Jak odzyskać pieniądze? Zdradza Izabela Janachowska
Ślub w czasie pandemii koronawirusa?! Co robić? Jak odzyskać pieniądze? Zdradza Izabela Janachowska

Czy w czasach pandemii koronawirusa w Polsce należy odwołać ślub? Jeśli tak - jak odzyskać zaliczki? Setki narzeczeństw ma ogromny problem - restauracje i lokale zamawiane są przecież na długie miesiące przed, podobnie jak fotografowie czy zespoły. Co na ten temat zdradzi naczelna ekspertka od ślubów  - Izabela Janachowska? Zobacz, co nam zdradziła podczas rozmowy live na Instagramie Party.pl!  Zobacz także:  Marzyła o skromnej sukni ślubnej, ale Janachowska namówiła ją na błysk. Efekt? Babcia popłakała się na widok wnuczki

Koronawirus, zamknięte szkoły
East News
Newsy
Szkoły powinny być zamknięte? Według wirusologa to nie jest dobry moment! Dlaczego?
Czy wkrótce szkoły zostaną zamknięte i dzieci wrócą do nauczania zdalnego?

Czy wkrótce szkoły zostaną zamknięte i dzieci wrócą do nauczania zdalnego? Niestety, premier i minister zdrowia podczas ostatniej konferencji prasowej nie odpowiedzieli na te pytania wprost. Mateusz Morawiecki zapowiedział jedynie, że nie wyklucza zmian dotyczących funkcjonowania placówek szkolnych, a o decyzjach rządu opowie podczas spotkania z mediami w sobotę. A co na ten temat sądzą specjaliści? Wirusolog, dr hab. Tomasz Dzieciątkowski uważa, że wcale nie jest to dobry pomysł! Dlaczego? Sprawdźcie, co powiedział ekspert! Dzieci powinny wrócić do nauczania zdalnego? Wiosną tego roku, na początku pandemii koronawirusa , władze w Polsce dość szybko podjęły decyzję o zamknięciu szkół. Dzieci przez kilka miesięcy uczyły się zdalnie i wróciły do nauki stacjonarnej dopiero po wakacjach. Miesiąc po rozpoczęciu nauki liczba osób zakażonych gwałtownie wzrosła - w czwartek 8 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało aż o 4280 nowych przypadkach potwierdzonego zakażenia i o 76 ofiarach śmiertelnych. W związku niepokojącymi informacjami dotyczącymi pandemii koronawirusa władze zapowiedziały, że od soboty 10 października w całym kraju zostanie wprowadzona żółta strefa, a wiele powiatów trafi do strefy czerwonej. Od soboty m.in. wszyscy będą mieli obowiązek noszenia maseczek nie tylko w pomieszczeniach zamkniętych, ale również na świeżym powietrzu.  Teraz z pewnością wszyscy rodzice zastanawiają się również, czy wkrótce zamknięte zostaną szkoły, a dzieci będą uczyć się zdalnie. Czy władze powinny zamknąć szkoły? Pojawia się wiele opinii, jednak wirusolog dr hab. Tomasz Dzieciątkowski uważa, że dzieci powinny dalej uczyć się stacjonarnie!  Nie, uważam, że nie jest to dobry moment na zamykanie szkół. Nauka zdalna nie...

koronawirus
East News
Newsy
Nieoficjalnie: powrót zdalnego nauczania w szkołach! Które klasy obejmie?
Zaskakujące doniesienia mediów! Według nieoficjalnych ustaleń reporterów RMF FM władze roważają powrót uczniów do nauki zdalnej.

Zaskakujące doniesienia mediów! Według nieoficjalnych ustaleń reporterów RMF FM, władze roważają powrót uczniów do nauki zdalnej. W związku z pandemią koronawirusa i coraz większą liczbą osób zakażonych już wkrótce w szkołach i na uczelniach mają pojawić się nowe ograniczenia. Okazuje się jednak, że zmiany nie  będą dotyczyć wszystkich uczniów!  Dzieci wrócą do nauczania zdalnego? W ciągu minionej doby w Polsce odnotowano aż 4739 przypadków koronawirusa - niestety, aż 52 osoby zmarły (dane z 9 października). W związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi pandemii władze postanowiły przywrócić obostrzenia. I tak od soboty 10 października w całej Polsce zacznie obowiązywać żółta strefa, w której wszyscy mają obowiązek noszenia maseczek.  Mateusz Morawiecki podczas ostatniej konferencji prasowej zapowiedział, że dodatkowe obostrzenia mogą zostać wprowadzone również w szkołach. W  sobotę zakomunikujemy bardzo dokładnie nasze decyzje dotyczące szkół- mówił premier, Mateusz Morawiecki.  (...) Być może te zasady trzeba będzie zaostrzyć. Dzisiaj ponad 98 procent szkół funkcjonuje w miarę normalny sposób, ale również tam dostrzegam rosnącą absencję uczniołów. To oznacza, że być może znowu trzeba będzie dokonać pewnego ograniczenia, ale o tym zakomunikujemy w odpowiedznim czasie.  Reporterzy RMF FM nieoficjalnie ustalili, że w szkołach najprawdopodobniej zostanie przywrócona nauka zdalna! Początkowo zmiany dotkną tylko studentów i starszych uczniów. Najmłodsze dzieci pozostaną w szkołach.  Najmłodsi uczniowie mają pozostać w szkołach. Zajęcia w podstawówkach mają jak najdłużej odbywać się stacjonarnie. Zatem - przynajmniej na...

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner