First Semi Final Eurovision 2019  Fot. YouTube
First Semi Final Eurovision 2019 Fot. YouTube

TVP usunęła z powtórki Eurowizji 2019 pocałunek dwóch mężczyzn. Jak to wytłumaczyła stacja?

First Semi Final Eurovision 2019  Fot. YouTube
First Semi Final Eurovision 2019 Fot. YouTube

W pierwszym półfinale konkursu Eurowizji 2019, który na żywo emitowała stacja TVP zobaczyliśmy pocałunek pary homoseksualnej. Okazuje się, że został on wycięty w powtórce programu, którą widzowie zobaczyli 16 maja. To nie jedyna scena, która została usunięta. Zabrakło również występu Dana International, transseksualnej gwiazdy. Eurowizja już od kilku lat budzi ogromne kontrowersje, ale jeszcze większe oburzenie widzów wywołała cenzura!

TVP komentuje usunięcie scen z pierwszego półfinału Eurowizji 2019!

W pierwszym półfinale Eurowizji 2019 w Tel Awiwie wystąpił polski zespół Tulia. Niestety nie udało nam się przejść do finału. TVP zdecydowało się na retransmisję koncertu z małymi wyjątkami. Okazuje się, że widzowie, którzy zobaczyli powtórkę programu nie zobaczyli w niej kilku scen. Wycięto m.in. pocałunek pary homoseksualnej oraz gościnny występ transseksualnej gwiazdy z Izraela, Dana International. Jak TVP tłumaczy okrojoną wersję pierwszego półfinału Eurowizji 2019?

Forma skrótowa była podyktowana wymogami czasu antenowego. Emisja powtórkowa Pierwszego Półfinału Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 zawierała wszystkie występy konkursowe (17) zespołów walczących o wejście do Wielkiego Finału oraz ogłoszenie wyników, zaś występ Dany International odbył się poza konkursem. Zgodnie z zasadami uczestnictwa TVP w konkursie, EBU jako właściciel marki Eurovision Song Contest zezwala nadawcom na dokonywanie takich skrótów — wyjaśnił zespół rzecznika TVP jak podaje Plejada.pl

Czy takie tłumaczenie zadowoli oburzonych widzów?

Zobacz takżeTulia komentuje swój występ na Eurowizji! Wiemy, ile punktów zabrakło

 

Całe nagranie bez cenzury!

Tulia na Eurowizji

Tulia podczas prób na Eurowizji 2019
Andres Putting

 

Więcej na temat TVP Eurowizja
Przeładuj

Daria Widawska o zarobkach w czasach pandemii! "Był czas zarabiania większych pieniędzy i nie odłożyliśmy"

zobacz 02:08