Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Czechy walczą z koronawirusem, zamknięta granica w Cieszynie
East News
Newsy

Tuż za naszą granicą przyspieszają odmrażanie gospodarki! Otwierają galerie handlowe i ogródki piwne

Tuż za naszą granicą przyspieszają odmrażanie gospodarki! Otwierają galerie handlowe i ogródki piwne

Podczas gdy w Polsce ciągle nie wiadomo, kiedy nastąpią dalsze etapy odmrażania gospodarki, tuż za naszą południową granicą znoszą kolejne ograniczenia. Co więcej, robią to szybciej, niż dotąd zakładali! Jak to możliwe, że Czesi otwierają kolejne sklepy, czy punkty usługowe, a już niebawem chcą otworzyć galerie handlowe i restauracje?

Czeski rząd już jakiś czas temu ogłosił plan odmrażania gospodarki i - w odróżnieniu od rządu polskiego - przedstawił konkretne terminy. Jak pisze eska.pl, teraz okazało się, że można je… przyspieszyć. A to dlatego, że nowych zakażeń koronawirusem systematycznie ubywa. Co i kiedy planują otworzyć nasi południowi sąsiedzi?

Zobacz także: W tym kraju pokonali koronawirusa! Jakie procedury im w tym pomogły? Niektóre są stosowane w Polsce!

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Plan odmrażania gospodarki w Czechach

Już przed świętami rząd czeski otworzył część obiektów - m.in. sklepy obuwnicze, papiernicze, dla hobbystów, czy niewielkie obiekty sportowe. 

Jak podaje eska.pl, kolejne ograniczenia zostaną zdjęte już w najbliższy poniedziałek, 27 kwietnia. Otwarte zostaną m.in. sklepy o powierzchni do 2.5 tys. m2 oraz siłownie i centra fitness (choć bez możliwości używania szatni i pryszniców), a także bioblioteki, czy szkoły jazdy. Możliwe będzie też wejście do części ogrodów zoologicznych.

Kolejne etapy odmrażania gospodarki również mają konkretne daty:

Już 11 maja planowane jest otwarcie dużych centrów handlowych, salonów fryzjerskich czy kosmetycznych, a także otwarcie ogródków piwnych przy restauracjach. Jedzenie i napoje mają być wydawane przez okienko.

Kolejny etap to 25 maja, kiedy to planowane jest otwarcie restauracji, teatrów, wewnętrznych pawilonów ogrodów zoologicznych i botanicznych. Co więcej, będzie można organizować imprezy kulturalne i sportowe do 50 osób.

Tymczasem, jak przypomina portal oko.press, do piątku w Czechach potwierdzono 7 236 przypadków zarażeń koronawirusem, zmarło 214 osób.

Zobacz także: Kiedy szczyt zachorowań na koronawirusa w Polsce? Minister Szumowski podał nowy termin! 

Mateusz Morawiecki w maseczce
East News
Newsy
Kolejne etapy odmrażania gospodarki już po majówce?! Co z fryzjerami i gastronomią? Zmiany mogą być znaczące! 
Kiedy kolejny etap odmrażania gospodarki? Kiedy zostaną otwarte galerie, fryzjerzy, kina? Wyciekły plany!

Władze w Polsce chcą wprowadzić kolejne etapy odmrażania gospodarki? Media dotarły do zaskakujących informacji, które już wkrótce mają być przekazane podczas konferencji prasowej. Jak podaje Wirtualna Polska w najbliższy poniedziałek przedstawiciele rządu poinformują o zniesieniu kolejnych ograniczeń- okazuje się, że po majówce mają zostać otwarte galerie handlowe i przedszkola!  Kiedy kolejne etapy odmrażania gospodarki? Zaledwie kilka dni temu premier Mateusz Morawiecki zapowiedział cztery etapy wychodzenia z ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa. 20 kwietnia rozpoczął się pierwszy etap, który zakładał m.in. otwarcie lasów i parków oraz złagodzenie przepisów w handlu. Teraz wszyscy zastanawiają się, kiedy zostaną wprowadzone następne etapy odmrażania gospodarki. Według doniesień Wirtualnej Polski stanie się to naprawdę szybko!  W tej chwili, wg naszych źródeł zbliżonych do KPRM, statystyki napływające od początku tygodnia wskazują na spadek zachorowań i jeżeli ten trend się utrzyma, 27 kwietnia zostanie zaprezentowany plan połączenia II i III etapu restartu działalności gospodarczej i życia społecznego- czytamy na stronie wiadomosci.wp.pl.  Według informacji Wirtualnej Polski do pracy mieliby wrócić również fryzjerzy i kosmetyczki! Po 15 maja być może zostaną również złagodzone przepisy dotyczące działalności gastronomicznej. Co jeszcze ustalili dziennikarze? Jak ustaliła WP, w drugiej połowie maja, jeśli sytuacja epidemiczna będzie na to pozwalała, rozpocznie się stopniowy powrót do wydarzeń sportowych na otwartej przestrzeni - bez udziału publiczności- informuje Wirtualna Polska. Waszym zdaniem władze powinny jak najszybciej łagodzić obostrzenia, czy ograniczenia powinny trwać nieco dłużej? ...

East News
Newsy
Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich i siłowni? W innych krajach padły konkretne daty! U nas będzie podobnie?!
Kiedy możemy liczyć na otwarcie salonów fryzjerskich czy siłowni? Polski rząd planuje to na samym końcu!

W czwartek 16 kwietnia premier Mateusz Morawiecki przedstawił etapy rozmrażania gospodarki. Jak wiadomo, na ten moment nikt z nas nie może skorzystać z usług fryzjera, kosmetyczki czy też pójść na siłownię. Jak się wczoraj okazało, rząd planuje otworzyć tego typu lokale usługowe dopiero na końcu! Kiedy zatem będziemy mogli wrócić do normalności?  Zobacz także:  Nie żyje pierwsza polska ofiara koronawirusa wśród personelu medycznego! Fizjoterapeuta z Radomia osierocił dwójkę dzieci Kiedy będziemy mogli skorzystać z usług fryzjera czy kosmetyczki? Epidemia koronawirusa w Polsce trwa, jednak polski rząd podjął już pierwsze działania, które mają nam zapewnić powolny powrót do normalności. Etapy rozmrażania gospodarki nie zostaną jednak wdrożone gwałtownie. Na niektóre z nich będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Jak już wiadomo okres rezygnowania z poszczególnych obostrzeń został podzielony na cztery etapy.  Dopiero w dwóch końcowych etapach zaplanowano otwarcie salonów fryzjerskich, kosmetycznych i siłowni. Jak poinformowali na wczorajszej konferencji premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski, daty wejścia w życie pozostałych etapów będą ustalane na bieżąco na podstawie dynamiki nowych zachorowań. Z tego też względu nie ma z góry ustalonych terminów wchodzenia w kolejne etapy, jednak można łatwo się domyślić, że z normalnych usług fryzjera czy kosmetyczki nie skorzystamy jeszcze przez najbliższe tygodnie, a może nawet miesiące.  Zdaniem Łukasza Szumowskiego, epidemia może potrwać jeszcze nawet dwa lata, a do czasu wynalezienia szczepionki, nie wrócimy do pełnej normalności.  Musimy nauczyć się żyć z epidemią przez najbliższy czas. Przez najbliższy rok, albo nawet dwa....

Galeria Handlowa
East News
Newsy
Klienci galerii handlowych będą dzieleni na trzy grupy? Szykuje się prawdziwa rewolucja w sklepach! 
Klienci galerii handlowych będą dzieleni na trzy grupy? Szykuje się prawdziwa rewolucja w sklepach! 

Kiedy zostaną otwarte galerie handlowe i jak zmienią się zasady ich funkcjonowania w dobie koronawirusa? Te pytania już od kilku tygodni zadają sobie chyba wszyscy. Teraz Arkadiusz Grądkowski, ekspert Konfederacji Lewiatan w rozmowie z mediami poinformował, że jest planowane wprowadzenie specjalnej aplikacji dla klientów galerii, którzy zostaną podzieleni na trzy grupy: po zakażeniu, po kwarantannie oraz bez kontaktu z wirusem. Sprawdźcie szczegóły!  Specjalna aplikacja dla klientów galerii gandlowych?  Dokładnie 20 kwietnia rozpoczął się pierwszy etap odmrażania gospodarki i stopniowe znoszenie ograniczeń, które wcześniej zostały wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. Władze w Polsce zapowiedziały łącznie cztery etapy wychodzenia z ograniczeń. Niestety, wciąż nie wiadomo kiedy będą wprowadzane kolejne etapy odmrażania gospodarki i kiedy zostaną otwarte galerie handlowe. Ostanio "Rzeczpospolita" informowała, że pracownicy kilku galerii otrzymali wiadomość, że 18 maja mają wrócić do pracy. Czy tak się stanie? Tego wciąż oficjalnie nie wiadomo. Teraz portal dziennikpolski24.pl poinformował, jak może wyglądać nowa rzeczywistość z galeriach handlowych. Ma powstać specjalna aplikacja dla klientów galerii! Portal cytuje Arkadiusza Grądkowskiego, eksperta Konfederacji Lewiatan, który przyznał, że planowane jest wprowadzenie aplikacji, która podzieli ich na trzy grupy:  (...) po zakażeniu - czerwony, po kwarantannie – żółty, bez kontaktu z wirusem - zielony. Osób z kategorii zielonej, czyli zdrowych i bez kontaktu z wirusem, mogłoby wejść do sklepu o 10 proc. więcej niż pozostałych. Aplikacja ta byłaby całkowicie dobrowolna, ale musieliby ją stosować klienci pragnący wejść do sklepu po wyczerpaniu limitu osób, jakie mogą tam przebywać...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner