Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Minister zdrowia Łukasz Szumowski
East News
Newsy

Kiedy szczyt zachorowań na koronawirusa w Polsce? Minister Szumowski podał nowy termin! 

Kiedy szczyt zachorowań na koronawirusa w Polsce? Minister Szumowski podał nowy termin! 

Według niektórych modeli miał nastapić już w ten weekend. Potem zaczął się znacząco przesuwać - niektórzy naukowcy mówią o lipcu. Kiedy więc nastąpi szczyt zchorowań w Polsce z powodu koronawirusa? Odpowiedzi na to pytanie udzielił w piątkowy wieczór w telewizji Polsat minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jednak to, co powiedział, nie nastraja zbyt optymistycznie.

Według Szumowskiego, nadal jesteśmy w tendencji wzrostowej koronawirusa, ale - jak mówi - "ta tendencja jest znacznie mniejsza niż przewidywaliśmy". Kiedy więc możemy się spodziewać szczytu?

Zobacz także: Kolejne etapy odmrażania gospodarki już po majówce?! Co z fryzjerami i gastronomią? Zmiany mogą być znaczące! 

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Kiedy nastapi szczyt zachorowań na Covid-19 w Polsce? 

Liczba zachorowań w naszym kraju ciągle rośnie. Krzywa zachorowań idzie więc ciągle w górę. Kiedy osiągnie szczyt i zacznie spadać? Od tego zależy m.in. jak szybko będzie można odmrażać sparaliżowaną przez pandemię gospodarkę. 

Minister zdrowia Łukasz Szumowski był w piątkowy wieczór "Gościem Wydarzeń" Polsatu. Prowadzący ten program Bogdan Rymanowski zapytał go m.in. czy są dostępne prognozy na temat szczytu zachorowań w Polsce. Jak przyznał Szumowski, prognozy są, ale jest ich dużo. A szacunki specjalistów porównał do prognozy pogody. 

- To prognozowanie przebiegu pewnego procesu z małą ilością danych - przyznał w Polsacie.

Według Szumowskiego, ostatnie prognozy mówią o znacznie bardziej odległych terminach szczytu zachorowań.

- Prognozy mówią, że przesuwamy, przez m.in. izolację i to, że w święta zostaliśmy w domach, szczyt zachorowań. Teraz częściej mówi się o jesieni, o wrześniu, październiku i listopadzie - mówił Szumowski w Polsacie. - Miejmy nadzieję, że dzięki zasadom dystansowania społecznego i zasadom noszenia maseczek na ulicy te wzrosty będą powolne.

Jego zdaniem, pandemia prawdopodobnie będzie nam towarzyszyła w miesiącach letnich. Dodał jednak, że prognozy długoterminowe obarczone są ogromnym ryzykiem błędu.

- Nie przywiązywałbym do nich specjalnej wagi - stwierdził minister.

Kiedy więc nastąpi szczyt, a życie zacznie wracać do normalności? Na razie nie wiadomo.

Według Łukasza Szumowskiego najnowsze prognozy mówią o szczycie zachorowań na jesieni.

Szumowski o zmarłej pacjentce
EastNews

East News
Newsy
Koronawirus w Polsce: Szczyt epidemii dopiero przed nami? Jest komentarz ministra zdrowia! 
Koronawirus w Polsce: Szczyt epidemii dopiero przed nami? Jest komentarz ministra zdrowia! 

Czy wkrótce pandemia koronawirusa zacznie wygasać? A może szczyt zachorowań dopiero przed nami? Minister zdrowia podczas konferencji prasowej rozwiał wszelki wątpliwości w tej sprawie. Łukasz Szumowski na spotkaniu z mediami odpowiedział na pytania dziennikarzy o dalsze prognozy dotyczące koronawirusa w Polsce. Czy szczyt zakażeń już minął? A może najgorsze dopiero przed nami? Sprawdźcie, co powiedział minister zdrowia! Niepokojąca wypowiedź ministra zdrowia Podczas najnowszej konferencji prasowej z udziałem mediów, minister zdrowia zapewniał, że Polska dobrze radzi sobie z pandemią koronawirusa i teraz bardzo ważną kwestą jest wychodzenie z kolejnych obostrzeń i powrót do pracy.  Bardzo ważne jest odmrażanie gospodarki. Jeśli nie wrócimy do pracy, to odbije się to negatywnie także na finansowaniu służby zdrowia- mówił Łukasz Szumowski. Polska jest jednym z krajów Europy, gdzie jest bardzo niski wskaźnik wirusa na milion mieszkańców. Działania rządu należy oceniać po efektach. Ile osób dostało w szpitalu odmowę leczenia pod respiratorem? Nikt. To pokazuje, że nasze działania były słuszne- dodał.  Ale czy szczyt zachorowań mamy już za sobą? Odpowiedź ministra zdrowia może wzbudzać niepokój.  (...) Ten szczyt jest przesuwany, krzywa zachorowań jest cały czas wypłaszczana- powiedział Łukasz Szumowski.  Minister zdrowia nie ukrywa, że w obecnej chwili specjaliści muszą skupić się na tym, co dzieje się na Śląsku, gdzie jest teraz największe ognisko zachorowań w Polsce. Dziennikarze próbowali dowiedzieć się, czy w związku z dużą liczbą osób zakażonych Śląsk będzie "wyizolowany".  Czekamy na wyniki wszystkich badań z tych wielu tysięcy, które zrobiliśmy przesiewowo na Śląsku. Jak będziemy je mieli, wtedy...

Szpital, walka z koronawirusem
East News
Newsy
Szczyt zachorowań na koronawirusa w Polsce już jutro?! Są najnowsze ustalenia! 
Kiedy szczyt zachorowań na koronawirusa w Polsce? Kiedy szczyt pandemii w Polsce? Są nowe ustalenia!

Kiedy w Polsce nastąpi szczyt zachorowań na koronawirusa? Czy krzywa zachorowań wkrótce zacznie się wypłaszczać? Te pytania już od kilku tygodni zadają sobie chyba wszyscy. Niestety, prognozy dotyczące szczytu zachorowań w naszym kraju wciąż się zmieniają. Ostatnio specjaliści sugerowali, że najwięcej zakażeń osiągniemy pod koniec kwietnia. Jak wynikało z prognoz spółki ExMetrix, która zajmuje się analizą danych, do największych wzrostów miało dojść w okolicach 25 kwietnia. Niestety, teraz pojawiły się nowe prognozy dla Polski. Kiedy ma nastąpić szczyt zachorowań? Szczyt zachorowań w Polsce dopiero w wakacje? Według najnowszych symulacji szczyt pandemii w Polsce nastąpi dopiero w lipcu! Skąd takie podejrzenia? Portal polityka.pl przedstawił wyniki badań, które już 10 lat temu przeprowadził zespół naukowy stworzony przez młodych przez fizyków, matematyków, epidemiologów i programistów. Zespół pod kierownictwem Franciszka Rakowskiego opracował uniwersalną symulację epidemii w naszym kraju. Teraz naukowiec postanowił zbadać, jak będzie rozprzestrzeniał się koronawirus. Moim obywatelskim obowiązkiem była jego reanimacja. Polegała ona na zastąpieniu parametrów typowych dla grypy parametrami Covid-19- portal polityka.pl cytuje naukowca.  Według analiz wynika, że wprowadzone przez władze obostrzenia i ograniczenia dotyczące przemieszczania się zmiejszyły ewentualną liczbę zakażonych nawet 10-krotnie! Naukowcy ustalili, że gdyby nie ograniczenia w Polsce szczyt zachorowań byłby w kwietniu, a liczba zakażonych sięgałaby ponad 9 mln! Symulacja pokazuje, że w chwili obecnej szczyt prognozowany jest na lipiec. Liczba chorych na Covid-19 sięgnie około miliona osób – przy założeniu stale obowiązujących radykalnych ograniczeń -...

Łukasz Szumowski
EastNews
Newsy
Łukasz Szumowski, były minister zdrowia, ma koronawirusa! 
Łukasz Szumowski, były minister zdrowia, ma koronawirusa! 

Niepokojące informacje dotyczące Łukasza Szumowskiego! Jak informuje portal Onet.pl, były minister zdrowia został zarażony koronawirusem.  Według ustaleń portalu Łukasz Szumowski, który ostatnio wypoczywał w Hiszpanii, nie zaraził się za granicą, tylko w Polsce.  Były minister zdrowia ma koronawirusa Portal Onet.pl ustalił, że koronawirusa wykryto nie tylko u byłego ministra zdrowia, ale również kilku osób z jego rodziny. Łukasz Szumowski do tej pory nie potwierdził, ani nie zdementował medialnych doniesień na swój temat. Media nie informują, jak się czuje były minister zdrowia i czy ma objawy COVID-19. Przypominamy, że w minione wakacje Łukasz Szumowski wybrał się do Hiszpanii, a zdjęcia z jego urlopu obiegły polskie media. 10 września na antenie radia RMF FM były minister zdrowia wspominał swój wyjazd za granicę. Spędziliśmy ponad 100 godzin, żeglując. Na ląd zeszliśmy tylko raz - i to na wysepkę, z tego, co wiem, nie było ani jednego przypadku koronawirusa. Byliśmy we dwóch, więc było bezpiecznie - mówił wówczas Łukasz Szumowski. Teraz portal Onet.pl informuje, że Łukasz Szumowski został zakażony w Polsce, a nie za granicą.  Byłemu ministrowi i jego bliskim życzymy dużo zdrowia! Zobacz także:  Sandra Kubicka ma koronawirusa! Jak  czuje się modelka? Według ustaleń mediów były minister zdrowia został zakażony koronawirusem. Sam Łukasz Szumowski nie skomentował jeszcze medialnych informacji na swój temat.   

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner