Co-Opera to nowy muzyczny projekt za którym stoją kompozytor Marcin Nierubca i tekściaż Michał Zabłocki. Ich utwory wykonywane są przez dwa wybitne głosy operowe Justynę Reczeniedi i Krystiana Adama, którym towarzyszy Orkiestry Symfonicznej im. K. Namysłowskiego z Zamościa pod dyrekcją Tadeusza Wicherka.

Reklama

Właśnie ukazał się czarno-biały teledysk do piosenki "Trudne tango", który promuje całe przedsięwzięcie. Reżyserem obrazu jest Maciej Michalski (twórca klipów m.in. Justyny Steczkowskiej, Poli, Kasi Wilk, Iwony Węgrowskiej i De Mono). W teledysku pokazującym różne oblicza miłości pojawiają się Justyna Reczeniedi, Sabina Michalska, Natalia Rubiś, Małgorzata Siemieńska, Krystian Adam Krzeszowiak, Maciej Michalski, Marcin Łagodziński i Marcin Nierubiec.

Zobacz teledysk do utworu "Trudne tango":

Kilka słów o członkach projektu Co-Opera:
Justyna Reczeniedi (sopran) jest solistką Warszawskiej Opery Kameralnej. Telewizyjna publiczność może znać tą śpiewaczkę i skrzypaczkę z programu "Jak oni śpiewają" (2009). W dorobku ma pięć płyt solowych. Występowała w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, Tokio Opera City i Orchard Hall w Japonii, Narodowej Operze w Rydze oraz w Hiszpanii, Libanie, Austrii, Niemczech i na Węgrzech.

Krystian Adam (tenor) otrzymał nagrodę Jana Kiepury za najlepszy debiut 2008 roku. Koncertuje na całym świecie. Solista mediolańskiej La Scali, ulubieniec publiczności, biorący udział w show Waldemara Malickiego. Występował w teatrach operowych m.in. w Wenecji, Rzymie, Weronie, Genui i Filadelfii.

Zobacz także

Kompozytor Marcin Nierubiec jest autorem piosenek dla wielu polskich wykonawców. Jego utwory znajdują się w repertuarze takich artystów jak Maryla Rodowicz, Krzysztof Krawczyk, Krzysztof Kiljański, Michał Bajor, Doda oraz innych.

Reklama

Za teksty odpowiada Michał Zabłocki, warszawski poeta i autor tekstów piosenek, przez lata związany z Piwnicą pod Baranami w Krakowie. Jego teksty wykonują m.in. Grzegorz Turnau (przeboje "Cichosza" i "Bracka"), Czesław Mozil (album "Debiut"), Agnieszka Chrzanowska, Beata Rybotycka, Tomasz Mars, Maciej Balcar czy grupa Czarne Korki. Jest twórcą wielu poetyckich działań medialnych znanych pod ogólnym hasłem "Multipoezja".

Reklama
Reklama
Reklama