Krystian Adam i Justyna Reczeniedi - głosy projektu Co-Opera

"Trudne Tango" z Co-Operą

Krystian Adam i Justyna Reczeniedi - głosy projektu Co-Opera

Co-Opera to nowy muzyczny projekt za którym stoją kompozytor Marcin Nierubca i tekściaż Michał Zabłocki. Ich utwory wykonywane są przez dwa wybitne głosy operowe Justynę Reczeniedi i Krystiana Adama, którym towarzyszy Orkiestry Symfonicznej im. K. Namysłowskiego z Zamościa pod dyrekcją Tadeusza Wicherka.

Właśnie ukazał się czarno-biały teledysk do piosenki "Trudne tango", który promuje całe przedsięwzięcie. Reżyserem obrazu jest Maciej Michalski (twórca klipów m.in. Justyny Steczkowskiej, Poli, Kasi Wilk, Iwony Węgrowskiej i De Mono). W teledysku pokazującym różne oblicza miłości pojawiają się Justyna Reczeniedi, Sabina Michalska, Natalia Rubiś, Małgorzata Siemieńska, Krystian Adam Krzeszowiak, Maciej Michalski, Marcin Łagodziński i Marcin Nierubiec.

Zobacz teledysk do utworu "Trudne tango":
 Kilka słów o członkach projektu Co-Opera:
Justyna Reczeniedi (sopran) jest solistką Warszawskiej Opery Kameralnej. Telewizyjna publiczność może znać tą śpiewaczkę i skrzypaczkę z programu "Jak oni śpiewają" (2009). W dorobku ma pięć płyt solowych. Występowała w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, Tokio Opera City i Orchard Hall w Japonii, Narodowej Operze w Rydze oraz w Hiszpanii, Libanie, Austrii, Niemczech i na Węgrzech.

Krystian Adam (tenor) otrzymał nagrodę Jana Kiepury za najlepszy debiut 2008 roku. Koncertuje na całym świecie. Solista mediolańskiej La Scali, ulubieniec publiczności, biorący udział w show Waldemara Malickiego. Występował w teatrach operowych m.in. w Wenecji, Rzymie, Weronie, Genui i Filadelfii.

Kompozytor Marcin Nierubiec jest autorem piosenek dla wielu polskich wykonawców. Jego utwory znajdują się w repertuarze takich artystów jak Maryla Rodowicz, Krzysztof Krawczyk, Krzysztof Kiljański, Michał Bajor, Doda oraz innych.

Za teksty odpowiada Michał Zabłocki, warszawski poeta i autor tekstów piosenek, przez lata związany z Piwnicą pod Baranami w Krakowie. Jego teksty wykonują m.in. Grzegorz Turnau (przeboje "Cichosza" i "Bracka"), Czesław Mozil (album "Debiut"), Agnieszka Chrzanowska, Beata Rybotycka, Tomasz Mars, Maciej Balcar czy grupa Czarne Korki. Jest twórcą wielu poetyckich działań medialnych znanych pod ogólnym hasłem "Multipoezja".

Przeładuj

Diety gwiazd. Kto w ostatnich dniach przeszedł największą metamorfozę?

zobacz 02:10