Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
Barack Obama i Andrzej Duda na szczycie NATO
East News
Newsy

Trudne chwile polskiego prezydenta. Publicyści podsumowują… “jaki wstyd”, "upokorzenie"

Czy Obama słusznie go upomniał?

To były trudne chwile dla prezydenta Andrzeja Dudy. Po tym jak został publicznie upomniany przez prezydenta Baracka Obamę publicyści piszą o "wstydzie", a nawet "upokorzeniu".

 

Rap Andrzeja Dudy rozgrzał internet! Znane gwiazdy skomentowały wykon prezydenta!

Duda i Obama na szczycie NATO

Piątek to ważny dzień dla Polski, świata, ale też na pewno dla polskiego prezydenta. W Warszawie odbywa się jedno z najważniejszych dla bezpieczeństwa naszego regionu spotkań w historii - szczyt NATO. Dziesiątki światowych przywódców demonstrują jedność i deklarują współpracę wojskową, by chronić wszystkich członków Sojuszu. Jest jednak jeden mały zgrzyt…

Na wspólnej konferencji prasowej prezydentów USA i Polski, Barack Obama upominał Andrzeja Dudę, zaniepokojony o szanowanie demokratycznych wartości w naszym kraju. Chodzi oczywiście o Trybunał Konstytucyjny, którego działalność - według wielu krajowych i międzynarodowych instytucji - została sparaliżowana przez rządzących. Jak widać, prezydenta Obamy nie przekonały ostatnie ekspresowe prace nad nową ustawą o Trybunale.

 

Co mówił Barack Obama?

Zobaczcie też: gdzie śpi i czym jeździ na szczycie w Warszawie

Przedstawiłem prezydentowi Dudzie pewne zaniepokojenie w związku z sytuacją i impasem wokół polskiego Trybunału Konstytucyjnego. Podkreśliłem, że szanujemy Polską suwerenności i wiem, że parlament podjął działania. Ale niewątpliwie należy podjąć kolejne ważne działania w tym zakresie. Bardzo ważne jest, abyśmy dbali o te instytucje i wartości, które uosabiają wartości demokratyczne. Rządy prawa, niezależna władza sądownicza i wolna prasa to wartości, na którym Stanom Zjednoczonym bardzo zależy - podkreślał Obama cytowany przez gazeta.pl.

Te słowa wywołały mnóstwo komentarzy, czasem bardzo ostrych. Jak ten Sławomira Sierakowskiego z Krytyki Politycznej:

Stoi Duda z tym swoim inteligentnym wyrazem twarzy i słucha, jak Obama przypomina mu o znaczeniu TK. Trudno powstrzymać to uczucie - k…, jaki wstyd - pisze publicysta. I dodaje: - I wszystko to w obecności polskich polityków, w tym ministra obrony Antoniego Macierewicza, oraz dziennikarzy ze wszystkich redakcji światowych.

Tomasz Lis na Twitterze również nie szczędzi gorzkich słów: 

Miał być wielki sukces prezydenta Dudy. Wypadł żałośnie jak kiepski uczniak przed profesorem - napisał naczelny Newsweeka.

A Agnieszka Burzyńska, dziennikarka Faktu dodaje:

JK ma to w nosie, ale PAD już wie jak smakuje upokorzenie. #obama

Monika Olejnik również krytycznie:

Obama nie łyknął żaby. Prezydent Duda wysłuchał reprymendy. "Powiedziałem prezydentowi Dudzie o naszym zaniepokojeniu związanym z działaniami i impasem w sprawie Trybunału Konstytucyjnego - mówił prezydent USA na konferencji prasowej w Warszawie. Ale wstyd. Na cały świat - pisze na Facebooku.

 

Rzecznik prezydenta ma jednak inne zdanie: 

- Pan prezydent przyjął te słowa ze spokojem - mówił Marek Magierowski. Jak dodał, Andrzej Duda nie był zaskoczony słowami Obamy.

 

A Wy co myślicie o reprymendzie prezydenta USA dla Andrzeja Dudy? Chcielibyście być wczoraj na jego miejscu?

Barack Obama i Andrzej Duda na szczycie NATO
East News

 

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Agata Duda, Andrzej Duda
East News
Newsy
Andrzej Duda znów dopasowuje swoje wybory do... żony! Też to zauważyliście?
Andrzej Duda znów dopasowuje swoje wybory do... żony! Też to zauważyliście?
Andrzej Duda w Brukseli - dziwne wystąpienie  wideo
Eastnews/Polsat News
Newsy
O tym przemówieniu Andrzeja Dudy w Brukseli mówią dziś wszyscy! Internauci: "Żenujące". Dlaczego? Musicie to zobaczyć!
O tym przemówieniu Andrzeja Dudy w Brukseli mówią dziś wszyscy! Internauci: "Żenujące". Dlaczego? Musicie to zobaczyć!

Andrzej Duda w świetnym humorze na konferencji prasowej w Brukseli. Nie milkną echa wizyty prezydenta na szczycie NATO w Brukseli. Najpierw polskie media i internauci oszaleli na widok uśmiechniętego Andrzeja Dudy podczas wspólnego zdjęcia z pozostałymi politykami, a teraz sieć podbija nagranie z konferencji prezydenta, podczas której rozbawiony odpowiada na pytania dziennikarzy.  Andrzej Duda na konferencji prasowej po szczycie NATO Do konferencji prasowej Andrzeja Dudy doszło po spotkaniu polskiego prezydenta z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Co mówił Andrzej Duda? Są tematy trudne i pan prezydent Macron powiedział, że są tematy trudne, ale, co mnie bardzo ucieszyło, bo przecież ja też mam świadomość, że są tematy trudne. Jak to powiedział kiedyś poeta "są w ojczyźnie rachunki krzywd" - powiedział prezydent, po czym zaczął się głośno śmiać. Głośny śmiech Andrzeja Dudy zaskakuje tym bardziej, że podczas konferencji prasowej prezydent cytował wiersz Władysława Broniewskiego "Bagnet na broń", który opowiada o agresji hitlerowców.  Zobaczcie nagranie, które wywołało ogromne zamieszanie w sieci! Zobacz także:  Andrzej Duda pokazał, jak całuje żonę, i podbił internet Andrzej Duda na konferencji prasowej.     Prezydent Andrzej Duda rzucił dowcipem. #NATOmeeting #PAD #heheszki pic.twitter.com/JBJu5JOPfw — Dariusz Pocztowski (@DarioPocztowski) 25 maja 2017 Andrzej Duda zaskoczył swoją wypowiedzią po spotkaniu z prezydentem Francji. 

Barack Obama w Polsce
EastNews
Newsy
Obama w Polsce na szczycie NATO. Wiemy, w którym hotelu śpi i mamy najnowsze zdjęcia jego "bestii" z Warszawy!
Obama w Polsce na szczycie NATO. Wiemy, w którym hotelu śpi i mamy najnowsze zdjęcia jego "bestii" z Warszawy!

Szczyt NATO w Warszawie zaczął się już w czwartek. W szczycie udział bierze między innymi prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama . Gdzie Obama będzie spał? Co będzie jadł? Jaką limuzyną będzie się poruszał po Warszawie? Odpowiedzi na te pytania nie są wcale takie proste - większość szczegółów nie jest ujawniana - wszystko ze względów bezpieczeństwa. Wszelkie sprawy związane z przybyciem Obamy do Warszawy zostały ustalone już kilka miesięcy przed szczytem, a doprecyzowywane były na kilka dni przed. Po pierwsze, wiadomo że Obama porusza się po stolicy w  swojej limuzynie - Cadillacu One - nazywanej uroczo "bestią” . Auto transportowane jest specjalnym samolotem.  "Bestia" waży osiem ton i zużywa 30 litrów paliwa na 100 km. Cadillac One to samochód, wokół którego narosło wiele mitów. To efekt między innymi tego, że wiele elementów jego konstrukcji jest nadal owianych tajemnicą. Wiemy tylko to, co od czasu do czasu ujawnia Secret Service - powiedział ekspert do spraw terroryzmu Krzysztof Liedel z Collegium Civitas. Barack Obama śpi w hotelu Marriott. Tak też było podczas innych jego wizyt w Polsce. Dlaczego akurat Marriott? Po pierwsze jest to hotel amerykański, a Amerykanie mają taką politykę, że raczej wykorzystują obiekty, które są ich marką i to dotyczy nie tylko prezydenta, ale też całej jego świty. Po drugie Marriott jest hotelem, w którym prezydent USA już nocował. Jest tu apartament prezydencki, znajdujący się w odpowiednim miejscu. - powiedział Liedel. Jak widać, hotel Marriott kolejny raz zamieni się w prawdziwą twierdzę nie do zdobycia! Tak jak podczas innych wizyt ważnych osobistości, pod Marriottem nie będzie można parkować samochodów, a na dachu pojawią się snajperzy.   A co Obama zje w Polsce? Takie informacje nie zostały ujawnione. Pamiętamy jednak, że podczas wizyty w czerwcu 2016 roku...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner