Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Barack Obama w Polsce
EastNews
Newsy

Obama w Polsce na szczycie NATO. Wiemy, w którym hotelu śpi i mamy najnowsze zdjęcia jego "bestii" z Warszawy!

Obama w Polsce na szczycie NATO. Wiemy, w którym hotelu śpi i mamy najnowsze zdjęcia jego "bestii" z Warszawy!

Szczyt NATO w Warszawie zaczął się już w czwartek. W szczycie udział bierze między innymi prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama. Gdzie Obama będzie spał? Co będzie jadł? Jaką limuzyną będzie się poruszał po Warszawie?

Odpowiedzi na te pytania nie są wcale takie proste - większość szczegółów nie jest ujawniana - wszystko ze względów bezpieczeństwa. Wszelkie sprawy związane z przybyciem Obamy do Warszawy zostały ustalone już kilka miesięcy przed szczytem, a doprecyzowywane były na kilka dni przed.

Po pierwsze, wiadomo że Obama porusza się po stolicy w swojej limuzynie - Cadillacu One - nazywanej uroczo "bestią”. Auto transportowane jest specjalnym samolotem. "Bestia" waży osiem ton i zużywa 30 litrów paliwa na 100 km.

Cadillac One to samochód, wokół którego narosło wiele mitów. To efekt między innymi tego, że wiele elementów jego konstrukcji jest nadal owianych tajemnicą. Wiemy tylko to, co od czasu do czasu ujawnia Secret Service - powiedział ekspert do spraw terroryzmu Krzysztof Liedel z Collegium Civitas.

Barack Obama śpi w hotelu Marriott. Tak też było podczas innych jego wizyt w Polsce. Dlaczego akurat Marriott?

Po pierwsze jest to hotel amerykański, a Amerykanie mają taką politykę, że raczej wykorzystują obiekty, które są ich marką i to dotyczy nie tylko prezydenta, ale też całej jego świty. Po drugie Marriott jest hotelem, w którym prezydent USA już nocował. Jest tu apartament prezydencki, znajdujący się w odpowiednim miejscu. - powiedział Liedel.

Jak widać, hotel Marriott kolejny raz zamieni się w prawdziwą twierdzę nie do zdobycia! Tak jak podczas innych wizyt ważnych osobistości, pod Marriottem nie będzie można parkować samochodów, a na dachu pojawią się snajperzy.

 

A co Obama zje w Polsce? Takie informacje nie zostały ujawnione. Pamiętamy jednak, że podczas wizyty w czerwcu 2016 roku Obama kosztował dań przygotowanych przez Modesta Amaro - były to: chłodnik z truskawkami, chleb z palonym sianem łąkowym, dorsz pachnący kwiatami lawendy, a na główne danie... wędzona jagnięcina. Czy tym razem będzie podobnie?

 

Zobacz też: Musicie to zobaczyć! Barack Obama śpiewa hit Bruno Marsa i Marka Ronsona!​

 

Samochód Baracka Obamy podczas zjazdu NATO w Warszawie

Samochód Baracka Obamy na zjeździe NATO

 

Barack Obama będzie obserwowany 24 godziny na dobę!

Michelle Obama w czerwonej sukni z czarnymi wzorami , Barack Obama w czarnym smokingu
East News

 

Barack Obama już wcześniej był w Polsce.

Barack Obama w Polsce. Kolacja Baracka Obamy w Polsce. Wizyta Baracka Obamy w Polsce

 

Wówczas spotkał się z ówczesnym prezydentem Polski Bronisławem Komorowskim.

Barack Obama w Polsce. Kolacja Baracka Obamy w Polsce. Wizyta Baracka Obamy w Polsce

 

Obama będzie jeździł swoją "bestią".

Barack Obama w Polsce
EastNews

George W. Bush uśmiecha się i tańczy na uroczystości pogrzebowej
East News
Newsy
Skandaliczne zachowanie Busha! Były prezydent USA tańczył na pogrzebie! WIDEO + ZDJĘCIA
Skandaliczne zachowanie Busha! Były prezydent USA tańczył na pogrzebie! WIDEO + ZDJĘCIA
Barack Obama w Polsce. Kolacja Baracka Obamy w Polsce. Wizyta Baracka Obamy w Polsce
tvn24.pl
Newsy
Wizyta Obamy w Polsce: Nie zabrakło zabawnych sytuacji i odważnych deklaracji
Pierwszy dzień prezydenta w Warszawie

Dziś rano w Warszawie wylądował prezydent Stanów Zjednoczonych, Barack Obama . Przywódca amerykańskiego mocarstwa został przywitany ze wszystkimi honorami, a 2-dniowy program jego wizyty jest bardzo napięty. We wtorkowy wieczór będzie miał chwilę na relaks w towarzystwie innych polityków - w Zamku Królewskim zostanie wyprawiona bowiem wystawna kolacja. Przypomnijmy: Obama już w Polsce. Amaro przygotuje mu luksusową kolację, która zwala z nóg Wizyta Obamy rozpoczęła się od dość zabawnej scenki. W trakcie powitania, w którym uczestniczył Bronisław Komorowski , Obama wskazał dłonią jego twarz i zapytał, gdzie podziały się jego charakterystyczne wąsy, które polski prezydent nosił jeszcze, gdy panowie spotkali się ostatnim razem. W równie przyjemnej, choć już nie tak żartobliwej atmosferze, przebiegało spotkanie z premierem Donaldem Tuskiem . Padło podczas niego wiele mocnych deklaracji, szczególnie z ust Amerykanina. Jadąc przez Warszawę widzi się, że Polska jest krajem rozkwitającym, krajem z jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek w Europie, doskonałym lokalnym przemysłem i innowacjami wysoko technologicznymi (...) Chcę podziękować wszystkim Polakom za to, że świecili przykładem. Jestem głęboko przekonany, że przyjaźń, którą nawiązaliśmy w ciągu tych wielu lat, będzie tylko i wyłącznie rosnąć w siłę. I mimo, że jest to wspaniałe, że możemy mieć przyjaciół, gdy wszystko jest dobrze, to tak jak powiedział pan premier - miał absolutną rację mówiąc, że przyjaciół poznaje się właśnie w biedzie. I lepszego przyjaciela gdziekolwiek indziej na świecie niż Polska, nie mamy i jesteśmy za to wdzięczni - powiedział na spotkaniu z Donaldem Tuskiem Barack Obama. Śledzicie doniesienia o pobycie Baracka Obamy w Polsce? Zobacz: Wpadka Baracka Obamy na pogrzebie Mandeli. To zdjęcie zniesmaczyło świat...

Barack Obama i Andrzej Duda na szczycie NATO
East News
Newsy
Trudne chwile polskiego prezydenta. Publicyści podsumowują… “jaki wstyd”, "upokorzenie"
Czy Obama słusznie go upomniał?

To były trudne chwile dla prezydenta Andrzeja Dudy. Po tym jak został publicznie upomniany przez prezydenta Baracka Obamę publicyści piszą o "wstydzie", a nawet "upokorzeniu".   Duda i Obama na szczycie NATO Piątek to ważny dzień dla Polski, świata, ale też na pewno dla polskiego prezydenta. W Warszawie odbywa się jedno z najważniejszych dla bezpieczeństwa naszego regionu spotkań w historii - szczyt NATO. Dziesiątki światowych przywódców demonstrują jedność i deklarują współpracę wojskową, by chronić wszystkich członków Sojuszu. Jest jednak jeden mały zgrzyt… Na wspólnej konferencji prasowej prezydentów USA i Polski, Barack Obama upominał Andrzeja Dudę, zaniepokojony o szanowanie demokratycznych wartości w naszym kraju. Chodzi oczywiście o Trybunał Konstytucyjny, którego działalność - według wielu krajowych i międzynarodowych instytucji - została sparaliżowana przez rządzących. Jak widać, prezydenta Obamy nie przekonały ostatnie ekspresowe prace nad nową ustawą o Trybunale.   Co mówił Barack Obama? Zobaczcie też: gdzie śpi i czym jeździ na szczycie w Warszawie Przedstawiłem prezydentowi Dudzie pewne zaniepokojenie w związku z sytuacją i impasem wokół polskiego Trybunału Konstytucyjnego. Podkreśliłem, że szanujemy Polską suwerenności i wiem, że parlament podjął działania. Ale niewątpliwie należy podjąć kolejne ważne działania w tym zakresie. Bardzo ważne jest, abyśmy dbali o te instytucje i wartości, które uosabiają wartości demokratyczne. Rządy prawa, niezależna władza sądownicza i wolna prasa to wartości, na którym Stanom Zjednoczonym bardzo zależy - podkreślał Obama cytowany przez gazeta.pl. Te słowa wywołały mnóstwo komentarzy, czasem bardzo ostrych. Jak ten Sławomira Sierakowskiego z Krytyki Politycznej: Stoi Duda z tym swoim inteligentnym wyrazem twarzy i słucha, jak Obama przypomina...

Nasze akcje
wyniki konkursu duplo 2021
Fleszstyle

KONKURS! Wygraj zaproszenie na największą imprezę modową w Polsce i inne supernagrody!

Partner
hada-labo-3d-lifting-mask
Fleszstyle

Sposób Japonek na zatrzymanie upływu czasu tkwi w prostocie kosmetyków

Partner
kosmetyki-neutrogena-bright-boost
Fleszstyle

TEST REDAKCJI: Sprawdziłyśmy kosmetyki Neutrogena® Hydro Boost® i Bright Boost!

Partner