Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
Escape Room w Koszalinie
East News
Newsy

Nastolatki mogły uciec? Nowe ustalenia prokuratury w sprawie tragedii w Koszalinie!

"Pokój nie był zamknięty na klucz, ale..."

 

Śmierć nastolatek w escape roomie wstrząsnęła całą Polską. Pięć 15-letnich dziewczyn zginęło podczas zabawy urodzinowej. Nastolatki, których pogrzeb odbędzie się w najbliższy czwartek, zmarły w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. Po  tragedii w Koszalinie wszyscy zadają sobie pytanie, dlaczego młode dziewczyny nie mogły uciec z escape roomu. Teraz prokuratura zdradza, jak wyglądał pokój, w którym zginęły nastolatki. Jakie są najnowsze ustalenia śledczych?

 

Doda bierze rozwód. Z kim była związana przed Emilem Stępniem?

Nastolatki mogły uciec z escape roomu?

Przedstawiciel Prokuratury Okręgowej w Koszalinie w rozmowie z TVN24 zdradził, jakie są nowe ustalenia śledczych w sprawie śmierci nastolatek w escape roomie. Okazuje się, że w pomieszczeniu nie było drogi ewakuacyjnej, a w oknie, które było zasłonięte płytami, znajdowała się metalowa krata.

Prokuratura informuje również, że pokój nie był zamknięty na klucz, ale od wewnątrz w drzwiach nie było klamki - nastolatki w trakcie zabawy miały odnaleźć część klamki, za pomocą której można było otworzyć drzwi. 

Elementem rozwiązania zagadki było odnalezienie klamki do drzwi od strony wewnętrznej. Okna zabite były od strony wewnętrznej regipsem, tak aby było pomieszczenie ciemne - w rozmowie z TVN24 przyznał Ryszard Gąsiorowski z Prokuratury Okręgowej w Koszalinie.

 

Czy nastolatki miały szansę wydostać się z escape roomu?

(...) one po prostu miały sytuację w której ze swej strony absolutnie nie mogły tych drzwi otworzyć, mogły podjąć próbę wyważenia, ale wyważenie drzwi nie jest proste w szczególności dla nastolatek - dodaje Ryszard Gąsiorowski. 

 

Jak informuje TVN24 w escape roomie, w którym doszło do tragedii, nie było elektronicznego systemu, który automatycznie otwierał zamek w drzwiach w przypadku zagrożenia. 

 

Zobacz także: Ostatnie słowa 15-letniej Wiktorii z escape roomu! Zdołała zadzwonić do taty...

 

Pogrzeb nastolatek odbędzie się w czwartek.

Koszalin
EastNews

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Koszalin
EastNews
Newsy
Ostatnie słowa 15-letniej Wiktorii z escape roomu! Zdołała zadzwonić do taty...
Wstrząsające szczegóły tragedii

  Od kilku dni oczy całej Polski zwrócone są na Koszalin. W piątek podczas zabawy urodzinowej w escape roomie, w wyniku zatrucia się tlenkiem węgla, zginęło tam pięć nastolatek.  Próbowały wydostać się z pomieszczenia, ale w około 7 metrowym pokoiku nie było wyjścia ewakuacyjnego... Jak informuje "Super Express", jedna z uczennic ostatnimi siłami wykonała telefon do taty, gdzie poprosiła go o ratunek. Tych słów nie da się zapomnieć...   Tragedia w Koszalinie  To miała być super impreza urodzinowa. 4 stycznia Amelia, Gosia, Karolina i Wiktoria udały się do escape roomu w Koszalinie, by świętować urodziny Julki. Nastolatki w ciągu godziny miały rozwiązać zagadki, aby wydostać się z pokoju "Mrok". Tego typu atrakcje są częste wśród dzieci, które pragną sprawdzić swoje umiejętności detektywistyczne.  Niestety, w pomieszczeniu obok doszło do pożaru, który odciął im drogę ucieczki. Do niewielkiego pokoiku zaczął wdzierać się gryzący dym. Dziewczyny zaczęły krzyczeć, próbując wydostać się z pomieszczenia. Udało im się wezwać straż pożarną, która na miejscu pojawiła się już po kilku minutach. Nim dym objął cały pokój, 15-letnia Wiktoria zadzwoniła do taty prosząc go o pomoc.  Wybuchł pożar, nie możemy się wydostać, tatusiu ratuj! - błagała tatę o pomoc.  Niestety, na ratunek było już niestety za późno... Choć strażacy na miejsce dotarli błyskawicznie i w mgnieniu oka dostała się do pomieszczenia, wynieśli z niego pięć ciał...    Kim były ofiary?  Amelia, Gosia, Karolina, Wiktoria i Julia były przyjaciółkami. Nigdy nie miały żadnych problemów. Dziewczynki chodziły do tej samej III klasy w koszalińskim Gimnazjum nr 9, aktualnie wchodzącego w skład Szkoły Podstawowej nr 18 w Koszalinie. Znałem je, Wiktoria fajnie śpiewała, chodziła na zajęcia do Pałacu Młodzieży, a...

Pożar w Koszalinie. Jak zmarły ofiary? Nowe informacje
Newsy
Pierwsze zarzuty po śmierci nastolatek w Koszalinie! Jest areszt za „umyślne stworzenie niebezpieczeństwa” (aktualizacja)

  Całym świat pisze o tragedii, jaka wydarzyła się w escape roomie w Koszalinie. Podczas imprezy urodzinowej zginęło tam pięć 15-letnich dziewczyn. W wyniku tragicznego pożaru do szpitala trafił też pracownik pokoju zagadek z ciężkimi poparzeniami. Mężczyzna został już wybudzony ze śpiączki farmakologicznej i przesłuchany. Tymczasem prokuratura poinformowała, że jest areszt dla mężczyzny, który urządzał escape room. Jakie zarzuty mu postawiono i co mu grozi? Zobacz:  Prokuratura Okręgowa w Koszalinie: "Odbyły się już sekcje zwłok zmarłych". Nowe informacje!   Kim jest zatrzymany po pożarze w Koszalinie? Prokuratura, po przesłuchaniu właścicielki obiektu i osoby, na którą była zarejestrowana działalność gospodarcza, przeszła do kolejnych przesłuchań. Przesłuchany został mężczyzna odpowiedzialny za urządzanie escape roomu, a prokuratura postawiła mu zarzut umyślnego stworzenia niebezpieczeństwa wybuchu pożaru w escape roomie i nieumyślnego doprowadzenie do śmierci pięciu osób. Miłosz S. jest wnukiem właścicielki escape roomu. Grozi mu nawet 8 lat więzienia. Mężczyzna nie przyznaje się do winy.  Zatrzymanym mężczyzną jest Miłosz S., któremu ogłaszany jest zarzut, że w sposób umyślny doprowadził do tego, że stworzone zostało niebezpieczeństwo wybuchu pożaru w obiekcie, gdzie znajdował się escape room, i w taki sposób, nieumyślnie już z kolei, doprowadził do śmierci osób, które zginęły w pożarze, jaki w tym budynku wybuchł w dniu 4 stycznia tego roku - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie Ryszard Gąsiorowski.  Prokuratura w niedzielę złożyła wniosek o areszt tymczasowy dla Miłosza S. W poniedziałek po południu sąd zdecydował o aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące.  Rzecznik prokuratora w ten sposób uzasadnił zarzut wystosowany wobec zatrzymanego: (...) podejrzany był...

Koszalin tragedia
Koszalin tragedia
Newsy
Jak doszło do tragedii w Koszlinie? Zobaczcie, co zeznał 25-letni pracownik escape roomu
Wstrząsające...

  Mijają trzy doby od wielkiej tragedii jaka miała miejsce w Koszalinie. Podczas zabawy urodzinowej, która odbyła się w escape roomie zginęło pięć 15-letnich dziewczyn. Nastolatki śmiertelnie zatruły się tlenkiem węgla. Z malutkiego pokoju nie miały żadnej drogi ucieczki. Pracownik escape roomu, który był na miejscu i który jako jedyny przeżył horror, złożył zeznania! Co naprawdę wydarzyło się w Koszalinie?   Zeznania pracownika escape roomu Amelia, Gosia, Karolina, Wiktoria i Julia miały ledwie po 15 lat. Uczennice koszalińskiego Gimnazjum nr 9 świętowały urodziny jednej z nich. Gdy w pomieszczeniu obok doszło do pożaru, dziewczynkom nie udało się opuścić pokoju.  Obecny na miejscu pracownik escape roomu, który nadzorował grę, próbował im pomóc. 25-latek ucierpiał jednak w pożarze. Pilnie został przetransportowany do szpitala, gdzie wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej. Mężczyzna odzyskał już świadomość i za zgodą lekarzy został przesłuchany. Co powiedział?  Zdradził to w TVN24 jeden z prowadzących śledztwo prokuratorów. Stwierdził, że jedna z butli wydaje jakieś dziwne odgłosy, podszedł do niej, próbował dociec, co się stało. Próbował tę butlę zakręcić. Nic to nie dało. Jednocześnie gwałtownie, jak stwierdził, zaczął już rozprzestrzeniać się ogień. Po prostu opary gazu , które znajdowały się w pomieszczeniu, zapaliły się. To automatycznie doprowadziło do tego, że sam już miał pierwsze obrażenia ciała - powiedział prokurator z Prokuratury Okręgowej w Koszalinie w rozmowie z TVN24. Według tej relacji, 25-latek próbował przedostać się do pomieszczenia, w którym były nastolatki. Ale ogień był za duży... Pracownik wybiegł na ulice prosząc przechodniów o pomoc. Jak informuje prokuratura "jeszcze w tym momencie był na tyle świadomy, że te czynności zdołał...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner