Party Stories
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Sanah
Paulina Sykut-Jeżyna w Sopocie
Doda z mężem Emilem Stępniem
Tragedia w koszalinie, pożar w escape roomie
East News
Newsy

Przyjaciółki, które zginęły w tragicznym pożarze w escape roomie zostaną pochowane razem!

Jest data pogrzebu

 

Pogrzeb nastolatek, które zginęły w pożarze escape roomu odbędzie się w czwartek - poinformował  prezydent Koszalina, Piotr Jedliński. Nastolatki mają być pochowane obok siebie, a uroczystości pogrzebowe zorganizuje miasto. Podczas konferencji prezydent poprosił też, aby nie zaczepiano uczniów szkoły i zapewniono im spokój. Poznajcie szczegóły uroczystości pogrzebowych nastolatek, które zginęły w pożarze escape roomu!

Zobacz: Pierwsze zarzuty po śmierci nastolatek w Koszalinie i wniosek o areszt za „umyślne stworzenie niebezpieczeństwa”

 

W najbliższy czwartek zajęcia w szkole, do której chodziły nastolatki, będą odwołane, tak by wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w pogrzebie koleżanek, które zginęły w pożarze escape roomu. 

W czwartek odbędą się uroczystości pogrzebowe. Pogrzeb będzie jeden wspólny. Odbędzie się na koszlińskim cmentarzu. Dziewczynki spoczną obok siebie - powiedział prezydent Koszalina podczas konferencji prasowej.

Jednocześnie podkreślił, jak trudny dla wszystkich, a w szczególności dla uczniów, jest pierwszy dzień  w szkole po tragicznych wydarzeniach. Po pożarze w escape roomie w poniedziałek uczniowie zobaczyli w sali pięć pustych krzeseł, na których jeszcze w piątek siedziały ich koleżanki:

To jest najtrudniejszy ich dzień w szkole, kiedy po raz pierwszy odbywają się zajęcia po tej tragedii i nie ma z nimi pięciu koleżanek - poinformował Piotr Jedliński.

Prezydent Koszalina zapewnił też, że uczniowie mają zapewnioną pomoc psychologiczną i wsparcie całego miasta. 

 

Jasnowidz Krzysztof Jackowski przewidział śmierć Dawidka! Co jeszcze było w jego wizjach?

Zeznania pracownika escape roomu

Tragedia w Koszalinie wstrząsnęła Polską. W pożarze escape roomu zginęło pięć nastolatek: Julia, Amelia, Gosia, Karolina i Wiktoria. Pracownik pokoju zagadek złożył już zeznania i wynika z nich, że chciał pomóc zamkniętym dziewczynom, niestety mu się to nie udało i sam uległ rozległym oparzeniom. To on zadzwonił po pomoc, a straż pożarna przyjechała w ciągu  minut. Niestety, nastolatek nie udało się uratować. 

 

East News

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Koszalin tragedia
Koszalin tragedia
Newsy
Jak doszło do tragedii w Koszlinie? Zobaczcie, co zeznał 25-letni pracownik escape roomu
Wstrząsające...

  Mijają trzy doby od wielkiej tragedii jaka miała miejsce w Koszalinie. Podczas zabawy urodzinowej, która odbyła się w escape roomie zginęło pięć 15-letnich dziewczyn. Nastolatki śmiertelnie zatruły się tlenkiem węgla. Z malutkiego pokoju nie miały żadnej drogi ucieczki. Pracownik escape roomu, który był na miejscu i który jako jedyny przeżył horror, złożył zeznania! Co naprawdę wydarzyło się w Koszalinie?   Zeznania pracownika escape roomu Amelia, Gosia, Karolina, Wiktoria i Julia miały ledwie po 15 lat. Uczennice koszalińskiego Gimnazjum nr 9 świętowały urodziny jednej z nich. Gdy w pomieszczeniu obok doszło do pożaru, dziewczynkom nie udało się opuścić pokoju.  Obecny na miejscu pracownik escape roomu, który nadzorował grę, próbował im pomóc. 25-latek ucierpiał jednak w pożarze. Pilnie został przetransportowany do szpitala, gdzie wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej. Mężczyzna odzyskał już świadomość i za zgodą lekarzy został przesłuchany. Co powiedział?  Zdradził to w TVN24 jeden z prowadzących śledztwo prokuratorów. Stwierdził, że jedna z butli wydaje jakieś dziwne odgłosy, podszedł do niej, próbował dociec, co się stało. Próbował tę butlę zakręcić. Nic to nie dało. Jednocześnie gwałtownie, jak stwierdził, zaczął już rozprzestrzeniać się ogień. Po prostu opary gazu , które znajdowały się w pomieszczeniu, zapaliły się. To automatycznie doprowadziło do tego, że sam już miał pierwsze obrażenia ciała - powiedział prokurator z Prokuratury Okręgowej w Koszalinie w rozmowie z TVN24. Według tej relacji, 25-latek próbował przedostać się do pomieszczenia, w którym były nastolatki. Ale ogień był za duży... Pracownik wybiegł na ulice prosząc przechodniów o pomoc. Jak informuje prokuratura "jeszcze w tym momencie był na tyle świadomy, że te czynności zdołał...

Escape Room w Koszalinie
East News
Newsy
Nastolatki mogły uciec? Nowe ustalenia prokuratury w sprawie tragedii w Koszalinie!
"Pokój nie był zamknięty na klucz, ale..."

  Śmierć nastolatek w escape roomie wstrząsnęła całą Polską. Pięć 15-letnich dziewczyn zginęło podczas zabawy urodzinowej. Nastolatki, których pogrzeb odbędzie się w najbliższy czwartek, zmarły w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. Po  tragedii w Koszalinie wszyscy zadają sobie pytanie, dlaczego młode dziewczyny nie mogły uciec z escape roomu. Teraz prokuratura zdradza, jak wyglądał pokój, w którym zginęły nastolatki. Jakie są najnowsze ustalenia śledczych?   Nastolatki mogły uciec z escape roomu? Przedstawiciel Prokuratury Okręgowej w Koszalinie w rozmowie z TVN24 zdradził, jakie są nowe ustalenia śledczych w sprawie śmierci nastolatek w escape roomie. Okazuje się, że w pomieszczeniu nie było drogi ewakuacyjnej, a w oknie, które było zasłonięte płytami, znajdowała się metalowa krata. Prokuratura informuje również, że pokój nie był zamknięty na klucz, ale od wewnątrz w drzwiach nie było klamki -  nastolatki w trakcie zabawy miały odnaleźć część klamki, za pomocą której można było otworzyć drzwi.  Elementem rozwiązania zagadki było odnalezienie klamki do drzwi od strony wewnętrznej. Okna zabite były od strony wewnętrznej regipsem, tak aby było pomieszczenie ciemne - w rozmowie z TVN24 przyznał Ryszard Gąsiorowski z Prokuratury Okręgowej w Koszalinie.   Czy nastolatki miały szansę wydostać się z escape roomu? (...) one po prostu miały sytuację w której ze swej strony absolutnie nie mogły tych drzwi otworzyć, mogły podjąć próbę wyważenia, ale wyważenie drzwi nie jest proste w szczególności dla nastolatek  - dodaje Ryszard Gąsiorowski.    Jak informuje TVN24 w escape roomie, w którym doszło do tragedii, nie było elektronicznego systemu, który automatycznie otwierał zamek w drzwiach w przypadku zagrożenia.    Zobacz także:  Ostatnie słowa 15-letniej Wiktorii z escape...

Pogrzeb ofiar pożaru w Koszalinie
Newsy
Dziś pogrzeb ofiar pożaru w Koszalinie. Przyjaciółki spoczną razem
Dziś pogrzeb ofiar pożaru w Koszalinie. Przyjaciółki spoczną razem

  Dziś w Koszalinie odbędzie się pogrzeb ofiar dramatycznego pożaru, który wybuchł w jednym z escape roomów. Pięć przyjaciółek w wieku 15 lat, które w ten sposób świętowały urodziny jednej z nich, zginęło w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. Według wstępnych ustaleń prokuratury przyczyną pożaru był ulatniający się gaz z butli gazowej.    Zobacz:  Ostatnie słowa 15-letniej Wiktorii z escape roomu! Zdołała zadzwonić do taty...   O miejscu i dacie pogrzebu dziewcząt poinformował rzecznik magistratu w Koszalinie. Ceremonia zacznie się o godzinie 11 w kościele św. Kazimierza. Wstęp do kościoła będzie miała tylko najbliższa rodzina. Dla pozostałej reszty żałobników będą ustawione telebimy zewnątrz świątyni: Ceremonia zaplanowana na czwartek rozpocznie się o godz. 11 mszą w Kościele św. Kazimierza. Uczestniczyć w niej będzie tylko najbliższa rodzina. Do kościoła będą mogły wejść tylko osoby należące do rodziny bądź bliscy rodzin zmarłych dziewcząt. Wejście będzie możliwe tylko za okazaniem specjalnych identyfikatorów. Mieszkańców prosimy o gromadzenie się przed kościołem. Do jego wnętrza nie wejdą – poinformował Tomasz Czuczak, sekretarz koszalińskiego magistratu, którego cytuje TVN 24.   Kondukt pogrzebowy będzie uformowany przy ul. Kamieniarskiej: Za krzyżami będą szły osoby, które chcą wziąć udział w uroczystościach, następnie będą karawany z trumnami i urnami zmarłych. Za nimi będzie szła rodzina – powiedział Czuczak.   Prezydent Koszalina poinformował zaś, że ofiary spoczną razem obok siebie na cmentarzu komunalnym. Dyrektor szkoły, do której uczęszczały nastolatki, zapowiedziała, że w dzień pogrzebu zajęcia dydaktyczne będą odwołane. Zwracam się z ogromną prośbą do rodziców, którzy będą w stanie sami zorganizować opiekę dla swoich...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner