Tomasz WOlny
East News
Newsy

Tomasz Wolny o decyzji Trybunału Konstytucyjnego! Internauci pod wrażeniem słów dziennikarza TVP!

Tomasz Wolny o decyzji Trybunału Konstytucyjnego! Internauci pod wrażeniem słów dziennikarza TVP!

Tomasz Wolny od lat jest dziennikarzem TVP i prowadzącym „Panoramę”. Teraz postanowił zabrać głos w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który zadecydował, że aborcja ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu jest niezgodna z konstytucją.

Dziennikarz ma jasno określone poglądy na temat aborcji, ale stara się zrozumieć drugą stronę i uważa, że nie powinno się zaczynać od wymuszania bohaterstwa i heroizmu, ale otaczać wsparciem, a przede wszystkim trzeba nie tylko chylić czoła, ale zapewnić godną i wystarczającą pomoc tym Rodzicom, którzy mimo wszystko urodzili.

Tomasz Wolny pokazał męski punkt widzenia na sprawę aborcji i bez ogródek pisze, jak często wygląda sytuacja kobiet, które zostają same z dramatyczną informacją o nieuleczalnej chorobie dziecka!

Karolina Gilon zmniejszyła biust. Teraz żałuje tej decyzji?

Tomasz Wolny o decyzji Trybunału Konstytucyjnego!

Tomasz Wolny zdecydował się zabrać głos w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego. Dziennikarz podkreśla, że jest przeciwnikiem aborcji, ale nie zamierza oceniać osób, które zdecydowały się podjąć tak trudną decyzję, wiedząc, że ich dziecko urodzi się z nieuleczalną chorobą lub umrze tuż po porodzie:

I na koniec raz jeszcze.
Będąc za życiem💪🏼 jednocześnie jestem absolutnym przeciwnikiem oceniania i piętnowania kobiet i par, które zdecydowały się na aborcje.
Nie osądzać, tylko otaczać wsparciem, a przede wszystkim trzeba nie tylko chylić czoła, ale zapewnić godną i wystarczającą pomoc tym Rodzicom, którzy mimo wszystko urodzili.
Urodzili i każdego dnia, walczą o jak najlepsze życie dla swoich dzieci, bo w zbyt wielu przypadkach poziom tego wsparcia woła o pomstę do nieba.

I to od tego, a nie od wymuszania bohaterstwa i heroizmu, powinniśmy zacząć jakiekolwiek zmiany.

Tomasz Wolny poruszył też temat roli mężczyzny w sytuacji, kiedy para dowiaduje się o nieuleczalnej chorobie dziecka. Wiele kobiet zostaje w tej sytuacji zupełnie samych, bo partner odchodzi. 

Aborcja to nie tylko sprawa kobiet. W potężnej mierze to wina mężczyzn, a dokładniej kryzysu tego naszego męstwa. Decyzja o aborcji, to często niestety nie kwestia wyboru, ale jego braku. Bo gdy kobieta zostaje w tych tragicznych chwilach sama, opuszczona, zrozpaczona, wystraszona, bez perspektyw to jaki ma wybór? A wiecie ilu mężczyzn odchodzi i zostawia JĄ samą z niepełnosprawnym dzieckiem?
Większość.  Na szczęście nie każdy. - napisał dziennikarz w szczerym i poruszającym wpisie na Instagramie. 

Internauci są pod wrażeniem wpisu dziennikarza TVP, który w tak spokojny i dojrzały sposób podchodzi do sporu na temat decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Ma swoje poglądy, ale szanuje też poglądy innych i wprost piszę, że wymuszania bohaterstwa i heroizmu to nie jest dobra droga dla tak delikatnej sprawy. 

Dziękuję za męski głos w tej sprawie!

Jak zwykle w samo sedno👏

Bardzo mądre słowa ! 🙏❤️

Dobrze napisane. Dziękuję! 🔥

Przeczytajcie wpis w całości! Warto!

Zobacz także: Gwiazdy komentują decyzję Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Nie ukrywają oburzenia!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Drogi mężczyzno/chłopaku/mordo* (niepotrzebne skreślić) Aborcja to nie tylko sprawa kobiet. W potężnej mierze to wina mężczyzn, a dokładniej kryzysu tego naszego męstwa. Decyzja o aborcji, to często niestety nie kwestia wyboru, ale jego braku. Bo gdy kobieta zostaje w tych tragicznych chwilach sama, opuszczona, zrozpaczona, wystraszona, bez perspektyw to jaki ma wybór? Bo co robi ON? Często ucieka, umywa ręce, bo przecież „to Twoje ciało - Twoja decyzja”. Milczy albo deklaruje pokrycie kosztów, a czasem sam do aborcji namawia. Miota się i szarpie niczym wilk złapany we wnyki, który jest w stanie nawet odgryźć sobie łapę, byleby tylko uciec od odpowiedzialności, której jest przecież współtwórcą. To jaki kobieta ma wybór? A wiecie ilu mężczyzn odchodzi i zostawia JĄ samą z niepełnosprawnym dzieckiem? Większość. Na szczęście nie każdy. Bo gdy mężczyzna ma zupełnie inne podejście i zamiast: „Nie martw się, zapłacę i usuniemy”, bierze to na bary i mówi: „Jestem! Zatroszczę się o Ciebie i nasze dziecko, nigdy Cię nie opuszczę i damy radę” to wtedy aborcja i jej zło przestaje być opcją. Fakt nie opinia. Gdy mieszkałem w Nowym Jorku zobaczyłem kiedyś na jednej ze stacji metra wyryty slogan: „It’s not men that make babies - it’s babies that make men.” W wolnym Wolnego tłumaczeniu: to nie mężczyzna „robi” dziecko - to dziecko robi z Ciebie mężczyznę. Męskie wsparcie, to bycie w tym najtrudniejszym i dramatycznym momencie przy niej i przy dziecku. I to jest nasze, prawdziwe męskie remedium na dramat aborcji. I na koniec raz jeszcze. Będąc za życiem💪🏼 jednocześnie jestem absolutnym przeciwnikiem oceniania i piętnowania kobiet i par, które zdecydowały się na aborcje. Nie osądzać, tylko otaczać wsparciem, a przede wszystkim trzeba nie tylko chylić czoła, ale zapewnić godną i wystarczającą pomoc tym Rodzicom, którzy mimo wszystko urodzili. Urodzili i każdego dnia, walczą o jak najlepsze życie dla swoich dzieci, bo w zbyt wielu przypadkach poziom tego wsparcia woła o pomstę do nieba. I to od tego, a nie od wymuszania bohaterstwa i heroizmu, powinniśmy zacząć jakiekolwiek zmiany.

Post udostępniony przez Tomasz Wolny (@tomaszwolny_tej)

 

Tomasz Wolny od lat jest dziennikarzem TVP. W "Dwójce" prowadzi "Panoramę" i "Pytanie na śniadanie". 

tomasz-wolny
Mat.prasowe

 

Żona Tomasza Wolnego, Agata Wolna pracuje w TVN24. Para w wywiadach podkreśla, że udaje im się łączyć te dwa światy ze względu na wspólne wartości. 

Tomasz Wolny

 

Zobacz także
Małgorzata Kożuchowska w minimalistycznych sandałach na obcasie

Małgorzata Kożuchowska o wyroku Trybunału Konstytucyjnego: "Bóg dał człowiekowi wolną wolę i człowiek z tej wolnej woli ma prawo korzystać"

Oliwia Bieniuk w sukience z Sinsay za 70 złotych. To najmodniejszy model na jesień 2020

Oliwia Bieniuk o aborcji w Polsce! Jej słowa poruszyły Instagram

 

Wolny, Kurdej-Szatan, Kalska i Roznerski Telekamery 2020
East News
Newsy
Najpiękniejsze pary na gali TeleKamer 2020! Tomasz Wolny znów pokazał żonę!
Najpiękniejsze pary na gali TeleKamer 2020! Tomasz Wolny znów pokazał żonę!

Na tegorocznej gali Telekamer pojawiła się cała plejada gwiazd. Prestiżowe statuetki zostały wręczone w Teatrze Polskim w Warszawie, a cała uroczystość po długiej przerwie była transmitowana w telewizji Puls. Ceremonię poprowadzili Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski. Zobaczcie jacy wyśmienici goście pojawili się na gali! Te pary zrobiły największe wrażenie. Z całą pewnością zasługują na tytuły najpiękniejszych par na całej uroczystości Telekamer 2020 !  Zobacz także:  TeleKamery 2020: Największe gwiazdy na gali! Kto dostał nagrodę? Wyniki!

Andrzej Duda
East News
Newsy
Andrzej Duda po raz pierwszy zabrał głos w sprawie wyroku TK i protestów w kraju! 
Andrzej Duda po raz pierwszy zabrał głos w sprawie wyroku TK i protestów w kraju! 

Andrzej Duda w środę 28. października był gościem programu "Gość Wydarzeń", na antenie Polsat News. Prezydent po raz pierwszy odniósł się do wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji i trwających w całej Polsce protestów kobiet. Sprawdźcie szczegóły.  Zobacz także:   Strajk Kobiet: Tysiące osób w całej Polsce przeciw decyzji Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Duda po raz pierwszy zabrał głos w sprawie wyroku TK i protestów w kraju Nie milkną echa wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który zapadł w czwartek 22. października. Na jego mocy w Polsce  nielegalna będzie   aborcja z przesłanki embriopatologicznej , czyli wtedy, gdy istnieje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. W całym kraju od prawie tygodnia trwają protesty, które nabierają na sile. W środę 28. października Ogólnopolski Strajk Kobiet zaplanował strajk włoski - kobiety nie poszły do pracy, a do strajku przyłączyły się również uczelnie, między innymi z Warszawy, Gdańska czy Wrocławia. Z kolei na piątek 30. października, planowana jest blokada stolicy. Wiele osób czekało na reakcję ze strony prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie obecnej sytuacji w kraju. Prezydent po raz pierwszy zabrał głos w tej sprawie w programie "Gość Wydarzeń" w Polsat News.  Co Pan myśli na temat protestujących kobiet? - zapytał Bogdan Rymanowski.  Jestem bardzo zasmucony tą sytuacją. Kobiety które protestują - rozumiem. Czuję tą sytuację. Wszyscy znają moje poglądy - jestem przeciwnikiem aborcji eugenicznej, mówiłem o tym wielokrotnie i w pierwszej chwili kiedy była mowa o wyroku TK, który te bardzo niejasne przesłanki umożliwiające aborcję eugeniczną uznał za niezgodne z...

Oliwia Bieniuk w sukience z Sinsay za 70 złotych. To najmodniejszy model na jesień 2020
EastNews
Newsy
Oliwia Bieniuk o aborcji w Polsce! Jej słowa poruszyły Instagram
Oliwia Bieniuk o aborcji w Polsce! Jej słowa poruszyły Instagram

Decyzją Trybunału Konstytucyjnego przerywanie ciąży ze względu na trwałe i nieodwracalne uszkodzenia płodu zostało uznane za niezgodne z konstytucją. To orzeczenie wywołało niespotykaną dotąd falę protestów w całym kraju i mnóstwo gwiazd i znanych osób zaangażowało się w pomoc kobietom w walce o ich prawa. W protestach bierze też udział najmłodsze pokolenie kobiet, a głos w sprawie postanowiła zabrać też Oliwia Bieniuk . Córka Anny Przybylskiej niedawno skończyła 18-lat i teraz jasno wyraziła swoje poglądy. Zobaczcie, jaki wpis opublikowała w mediach społecznościowych! Oliwia Bieniuk zabrała głos w sprawie strajku kobiet! Decyzja Trybunału Konstytucyjnego wywołała w Polsce falę strajków, w które angażują się nie tylko kobiety i mężczyźni z dużych miast, ale również z mniejszych miejscowości. Coraz częściej kobiety o różnych poglądach politycznych i religijnych jednoczą się pod hasłem: „wolny wybór”. Teraz do tego grona dołączyła Oliwia Bieniuk, która na Instastories opublikowała wpis, w którym przedstawiła swoje poglądy: Tu nie chodzi o to, czy jesteś za aborcją, czy przeciw. Tu chodzi o to, żeby każda kobieta sama decydowała o swoim ciele, zdrowiu i życiu. Nie oceniaj innych. Nie decyduj za innych. Nie możesz! Nie jesteś nią - napisała Oliwia Bieniuk na Instagramie. Oliwia Bieniuk podobnie jak większość kobiet mówi głośno, że nie chodzi o popieranie aborcji, ale o wolny wybór dla kobiet. Zobacz także:  Czy Oliwia Bieniuk zagra swoją mamę, Annę Przybylską!? "Wiem, że są na nią ogromne naciski" - mówi znany reżyser!  Oliwia Bieniuk opublikowała też zarządzenie premiera w sprawie użycia żołnierzy Żandarmerii Wojskowej do udzielenia pomocy...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik