Tomasz WOlny
East News

Tomasz Wolny o decyzji Trybunału Konstytucyjnego! Internauci pod wrażeniem słów dziennikarza TVP!

Tomasz WOlny
East News

Tomasz Wolny od lat jest dziennikarzem TVP i prowadzącym „Panoramę”. Teraz postanowił zabrać głos w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który zadecydował, że aborcja ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu jest niezgodna z konstytucją.

Dziennikarz ma jasno określone poglądy na temat aborcji, ale stara się zrozumieć drugą stronę i uważa, że nie powinno się zaczynać od wymuszania bohaterstwa i heroizmu, ale otaczać wsparciem, a przede wszystkim trzeba nie tylko chylić czoła, ale zapewnić godną i wystarczającą pomoc tym Rodzicom, którzy mimo wszystko urodzili.

Tomasz Wolny pokazał męski punkt widzenia na sprawę aborcji i bez ogródek pisze, jak często wygląda sytuacja kobiet, które zostają same z dramatyczną informacją o nieuleczalnej chorobie dziecka!

Tomasz Wolny o decyzji Trybunału Konstytucyjnego!

Tomasz Wolny zdecydował się zabrać głos w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego. Dziennikarz podkreśla, że jest przeciwnikiem aborcji, ale nie zamierza oceniać osób, które zdecydowały się podjąć tak trudną decyzję, wiedząc, że ich dziecko urodzi się z nieuleczalną chorobą lub umrze tuż po porodzie:

I na koniec raz jeszcze.
Będąc za życiem💪🏼 jednocześnie jestem absolutnym przeciwnikiem oceniania i piętnowania kobiet i par, które zdecydowały się na aborcje.
Nie osądzać, tylko otaczać wsparciem, a przede wszystkim trzeba nie tylko chylić czoła, ale zapewnić godną i wystarczającą pomoc tym Rodzicom, którzy mimo wszystko urodzili.
Urodzili i każdego dnia, walczą o jak najlepsze życie dla swoich dzieci, bo w zbyt wielu przypadkach poziom tego wsparcia woła o pomstę do nieba.

I to od tego, a nie od wymuszania bohaterstwa i heroizmu, powinniśmy zacząć jakiekolwiek zmiany.

Tomasz Wolny poruszył też temat roli mężczyzny w sytuacji, kiedy para dowiaduje się o nieuleczalnej chorobie dziecka. Wiele kobiet zostaje w tej sytuacji zupełnie samych, bo partner odchodzi. 

Aborcja to nie tylko sprawa kobiet. W potężnej mierze to wina mężczyzn, a dokładniej kryzysu tego naszego męstwa. Decyzja o aborcji, to często niestety nie kwestia wyboru, ale jego braku. Bo gdy kobieta zostaje w tych tragicznych chwilach sama, opuszczona, zrozpaczona, wystraszona, bez perspektyw to jaki ma wybór? A wiecie ilu mężczyzn odchodzi i zostawia JĄ samą z niepełnosprawnym dzieckiem?
Większość.  Na szczęście nie każdy. - napisał dziennikarz w szczerym i poruszającym wpisie na Instagramie. 

Internauci są pod wrażeniem wpisu dziennikarza TVP, który w tak spokojny i dojrzały sposób podchodzi do sporu na temat decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Ma swoje poglądy, ale szanuje też poglądy innych i wprost piszę, że wymuszania bohaterstwa i heroizmu to nie jest dobra droga dla tak delikatnej sprawy. 

Dziękuję za męski głos w tej sprawie!

Jak zwykle w samo sedno👏

Bardzo mądre słowa ! 🙏❤️

Dobrze napisane. Dziękuję! 🔥

Przeczytajcie wpis w całości! Warto!

Zobacz także: Gwiazdy komentują decyzję Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Nie ukrywają oburzenia!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Drogi mężczyzno/chłopaku/mordo* (niepotrzebne skreślić) Aborcja to nie tylko sprawa kobiet. W potężnej mierze to wina mężczyzn, a dokładniej kryzysu tego naszego męstwa. Decyzja o aborcji, to często niestety nie kwestia wyboru, ale jego braku. Bo gdy kobieta zostaje w tych tragicznych chwilach sama, opuszczona, zrozpaczona, wystraszona, bez perspektyw to jaki ma wybór? Bo co robi ON? Często ucieka, umywa ręce, bo przecież „to Twoje ciało - Twoja decyzja”. Milczy albo deklaruje pokrycie kosztów, a czasem sam do aborcji namawia. Miota się i szarpie niczym wilk złapany we wnyki, który jest w stanie nawet odgryźć sobie łapę, byleby tylko uciec od odpowiedzialności, której jest przecież współtwórcą. To jaki kobieta ma wybór? A wiecie ilu mężczyzn odchodzi i zostawia JĄ samą z niepełnosprawnym dzieckiem? Większość. Na szczęście nie każdy. Bo gdy mężczyzna ma zupełnie inne podejście i zamiast: „Nie martw się, zapłacę i usuniemy”, bierze to na bary i mówi: „Jestem! Zatroszczę się o Ciebie i nasze dziecko, nigdy Cię nie opuszczę i damy radę” to wtedy aborcja i jej zło przestaje być opcją. Fakt nie opinia. Gdy mieszkałem w Nowym Jorku zobaczyłem kiedyś na jednej ze stacji metra wyryty slogan: „It’s not men that make babies - it’s babies that make men.” W wolnym Wolnego tłumaczeniu: to nie mężczyzna „robi” dziecko - to dziecko robi z Ciebie mężczyznę. Męskie wsparcie, to bycie w tym najtrudniejszym i dramatycznym momencie przy niej i przy dziecku. I to jest nasze, prawdziwe męskie remedium na dramat aborcji. I na koniec raz jeszcze. Będąc za życiem💪🏼 jednocześnie jestem absolutnym przeciwnikiem oceniania i piętnowania kobiet i par, które zdecydowały się na aborcje. Nie osądzać, tylko otaczać wsparciem, a przede wszystkim trzeba nie tylko chylić czoła, ale zapewnić godną i wystarczającą pomoc tym Rodzicom, którzy mimo wszystko urodzili. Urodzili i każdego dnia, walczą o jak najlepsze życie dla swoich dzieci, bo w zbyt wielu przypadkach poziom tego wsparcia woła o pomstę do nieba. I to od tego, a nie od wymuszania bohaterstwa i heroizmu, powinniśmy zacząć jakiekolwiek zmiany.

Post udostępniony przez Tomasz Wolny (@tomaszwolny_tej)

 

Tomasz Wolny od lat jest dziennikarzem TVP. W "Dwójce" prowadzi "Panoramę" i "Pytanie na śniadanie". 

tomasz-wolny
Mat.prasowe

 

Żona Tomasza Wolnego, Agata Wolna pracuje w TVN24. Para w wywiadach podkreśla, że udaje im się łączyć te dwa światy ze względu na wspólne wartości. 

Tomasz Wolny

 

 

Więcej na temat Tomasz Wolny
Przeładuj

Basia Kurdej-Szatan zdradza, kiedy wróci do "M jak miłość"! "Znam już termin"

zobacz 00:51