Party Stories
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Tomasz WOlny
East News
Newsy

Tomasz Wolny o decyzji Trybunału Konstytucyjnego! Internauci pod wrażeniem słów dziennikarza TVP!

Tomasz Wolny o decyzji Trybunału Konstytucyjnego! Internauci pod wrażeniem słów dziennikarza TVP!

Tomasz Wolny od lat jest dziennikarzem TVP i prowadzącym „Panoramę”. Teraz postanowił zabrać głos w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który zadecydował, że aborcja ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu jest niezgodna z konstytucją.

Dziennikarz ma jasno określone poglądy na temat aborcji, ale stara się zrozumieć drugą stronę i uważa, że nie powinno się zaczynać od wymuszania bohaterstwa i heroizmu, ale otaczać wsparciem, a przede wszystkim trzeba nie tylko chylić czoła, ale zapewnić godną i wystarczającą pomoc tym Rodzicom, którzy mimo wszystko urodzili.

Tomasz Wolny pokazał męski punkt widzenia na sprawę aborcji i bez ogródek pisze, jak często wygląda sytuacja kobiet, które zostają same z dramatyczną informacją o nieuleczalnej chorobie dziecka!

Martyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski rozstali się. Przypominamy historię ich miłości

Tomasz Wolny o decyzji Trybunału Konstytucyjnego!

Tomasz Wolny zdecydował się zabrać głos w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego. Dziennikarz podkreśla, że jest przeciwnikiem aborcji, ale nie zamierza oceniać osób, które zdecydowały się podjąć tak trudną decyzję, wiedząc, że ich dziecko urodzi się z nieuleczalną chorobą lub umrze tuż po porodzie:

I na koniec raz jeszcze.
Będąc za życiem💪🏼 jednocześnie jestem absolutnym przeciwnikiem oceniania i piętnowania kobiet i par, które zdecydowały się na aborcje.
Nie osądzać, tylko otaczać wsparciem, a przede wszystkim trzeba nie tylko chylić czoła, ale zapewnić godną i wystarczającą pomoc tym Rodzicom, którzy mimo wszystko urodzili.
Urodzili i każdego dnia, walczą o jak najlepsze życie dla swoich dzieci, bo w zbyt wielu przypadkach poziom tego wsparcia woła o pomstę do nieba.

I to od tego, a nie od wymuszania bohaterstwa i heroizmu, powinniśmy zacząć jakiekolwiek zmiany.

Tomasz Wolny poruszył też temat roli mężczyzny w sytuacji, kiedy para dowiaduje się o nieuleczalnej chorobie dziecka. Wiele kobiet zostaje w tej sytuacji zupełnie samych, bo partner odchodzi. 

Aborcja to nie tylko sprawa kobiet. W potężnej mierze to wina mężczyzn, a dokładniej kryzysu tego naszego męstwa. Decyzja o aborcji, to często niestety nie kwestia wyboru, ale jego braku. Bo gdy kobieta zostaje w tych tragicznych chwilach sama, opuszczona, zrozpaczona, wystraszona, bez perspektyw to jaki ma wybór? A wiecie ilu mężczyzn odchodzi i zostawia JĄ samą z niepełnosprawnym dzieckiem?
Większość.  Na szczęście nie każdy. - napisał dziennikarz w szczerym i poruszającym wpisie na Instagramie. 

Internauci są pod wrażeniem wpisu dziennikarza TVP, który w tak spokojny i dojrzały sposób podchodzi do sporu na temat decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Ma swoje poglądy, ale szanuje też poglądy innych i wprost piszę, że wymuszania bohaterstwa i heroizmu to nie jest dobra droga dla tak delikatnej sprawy. 

Dziękuję za męski głos w tej sprawie!

Jak zwykle w samo sedno👏

Bardzo mądre słowa ! 🙏❤️

Dobrze napisane. Dziękuję! 🔥

Przeczytajcie wpis w całości! Warto!

Zobacz także: Gwiazdy komentują decyzję Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Nie ukrywają oburzenia!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Drogi mężczyzno/chłopaku/mordo* (niepotrzebne skreślić) Aborcja to nie tylko sprawa kobiet. W potężnej mierze to wina mężczyzn, a dokładniej kryzysu tego naszego męstwa. Decyzja o aborcji, to często niestety nie kwestia wyboru, ale jego braku. Bo gdy kobieta zostaje w tych tragicznych chwilach sama, opuszczona, zrozpaczona, wystraszona, bez perspektyw to jaki ma wybór? Bo co robi ON? Często ucieka, umywa ręce, bo przecież „to Twoje ciało - Twoja decyzja”. Milczy albo deklaruje pokrycie kosztów, a czasem sam do aborcji namawia. Miota się i szarpie niczym wilk złapany we wnyki, który jest w stanie nawet odgryźć sobie łapę, byleby tylko uciec od odpowiedzialności, której jest przecież współtwórcą. To jaki kobieta ma wybór? A wiecie ilu mężczyzn odchodzi i zostawia JĄ samą z niepełnosprawnym dzieckiem? Większość. Na szczęście nie każdy. Bo gdy mężczyzna ma zupełnie inne podejście i zamiast: „Nie martw się, zapłacę i usuniemy”, bierze to na bary i mówi: „Jestem! Zatroszczę się o Ciebie i nasze dziecko, nigdy Cię nie opuszczę i damy radę” to wtedy aborcja i jej zło przestaje być opcją. Fakt nie opinia. Gdy mieszkałem w Nowym Jorku zobaczyłem kiedyś na jednej ze stacji metra wyryty slogan: „It’s not men that make babies - it’s babies that make men.” W wolnym Wolnego tłumaczeniu: to nie mężczyzna „robi” dziecko - to dziecko robi z Ciebie mężczyznę. Męskie wsparcie, to bycie w tym najtrudniejszym i dramatycznym momencie przy niej i przy dziecku. I to jest nasze, prawdziwe męskie remedium na dramat aborcji. I na koniec raz jeszcze. Będąc za życiem💪🏼 jednocześnie jestem absolutnym przeciwnikiem oceniania i piętnowania kobiet i par, które zdecydowały się na aborcje. Nie osądzać, tylko otaczać wsparciem, a przede wszystkim trzeba nie tylko chylić czoła, ale zapewnić godną i wystarczającą pomoc tym Rodzicom, którzy mimo wszystko urodzili. Urodzili i każdego dnia, walczą o jak najlepsze życie dla swoich dzieci, bo w zbyt wielu przypadkach poziom tego wsparcia woła o pomstę do nieba. I to od tego, a nie od wymuszania bohaterstwa i heroizmu, powinniśmy zacząć jakiekolwiek zmiany.

Post udostępniony przez Tomasz Wolny (@tomaszwolny_tej)

 

Tomasz Wolny od lat jest dziennikarzem TVP. W "Dwójce" prowadzi "Panoramę" i "Pytanie na śniadanie". 

tomasz-wolny
Mat.prasowe

 

Żona Tomasza Wolnego, Agata Wolna pracuje w TVN24. Para w wywiadach podkreśla, że udaje im się łączyć te dwa światy ze względu na wspólne wartości. 

Tomasz Wolny

 

 

Wolny, Kurdej-Szatan, Kalska i Roznerski Telekamery 2020
East News
Newsy
Najpiękniejsze pary na gali TeleKamer 2020! Tomasz Wolny znów pokazał żonę!
Najpiękniejsze pary na gali TeleKamer 2020! Tomasz Wolny znów pokazał żonę!

Na tegorocznej gali Telekamer pojawiła się cała plejada gwiazd. Prestiżowe statuetki zostały wręczone w Teatrze Polskim w Warszawie, a cała uroczystość po długiej przerwie była transmitowana w telewizji Puls. Ceremonię poprowadzili Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski. Zobaczcie jacy wyśmienici goście pojawili się na gali! Te pary zrobiły największe wrażenie. Z całą pewnością zasługują na tytuły najpiękniejszych par na całej uroczystości Telekamer 2020 !  Zobacz także:  TeleKamery 2020: Największe gwiazdy na gali! Kto dostał nagrodę? Wyniki!

Andrzej Duda
East News
Newsy
Andrzej Duda po raz pierwszy zabrał głos w sprawie wyroku TK i protestów w kraju! 
Andrzej Duda po raz pierwszy zabrał głos w sprawie wyroku TK i protestów w kraju! 

Andrzej Duda w środę 28. października był gościem programu "Gość Wydarzeń", na antenie Polsat News. Prezydent po raz pierwszy odniósł się do wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji i trwających w całej Polsce protestów kobiet. Sprawdźcie szczegóły.  Zobacz także:   Strajk Kobiet: Tysiące osób w całej Polsce przeciw decyzji Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Duda po raz pierwszy zabrał głos w sprawie wyroku TK i protestów w kraju Nie milkną echa wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który zapadł w czwartek 22. października. Na jego mocy w Polsce  nielegalna będzie   aborcja z przesłanki embriopatologicznej , czyli wtedy, gdy istnieje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. W całym kraju od prawie tygodnia trwają protesty, które nabierają na sile. W środę 28. października Ogólnopolski Strajk Kobiet zaplanował strajk włoski - kobiety nie poszły do pracy, a do strajku przyłączyły się również uczelnie, między innymi z Warszawy, Gdańska czy Wrocławia. Z kolei na piątek 30. października, planowana jest blokada stolicy. Wiele osób czekało na reakcję ze strony prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie obecnej sytuacji w kraju. Prezydent po raz pierwszy zabrał głos w tej sprawie w programie "Gość Wydarzeń" w Polsat News.  Co Pan myśli na temat protestujących kobiet? - zapytał Bogdan Rymanowski.  Jestem bardzo zasmucony tą sytuacją. Kobiety które protestują - rozumiem. Czuję tą sytuację. Wszyscy znają moje poglądy - jestem przeciwnikiem aborcji eugenicznej, mówiłem o tym wielokrotnie i w pierwszej chwili kiedy była mowa o wyroku TK, który te bardzo niejasne przesłanki umożliwiające aborcję eugeniczną uznał za niezgodne z...

Aleksandra Żuraw o figurze po ciąży. W dniu porodu ważyła 112 kg
Instagram Aleksandra Żuraw
Newsy
"Top Model": Wstrząsające wyznanie Oli Żuraw: "Jestem córką ofiary gwałtu i usiłowania morderstwa"
"Top Model": Wstrząsające wyznanie Oli Żuraw: "Jestem córką ofiary gwałtu i usiłowania morderstwa"

Ola Żuraw z "Top Model" postanowiła wypowiedzieć się w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie decyzji o zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Zdecydowała się na bardzo dramatyczne wyznanie, w którym wyznała, że jest dzieckiem ofiary gwałtu oraz usiłowania morderstwa. Modelka wyznała również, że gdyby nie fakt, że aborcja była wówczas nielegalna to z pewnością nie byłoby jej tutaj dziś. Jednocześnie zaznaczyła, że jest za tym, aby kobiety miały wybór, jednak zaapelowała o szacunek do odmienności poglądów, ponieważ one często pokierowane są dramatycznymi doświadczeniami. Na koniec zwróciła się do mamy. Całe wstrząsający wyznanie Oli Żuraw znajdziecie w tym artykule.  Zobacz także:  Małgorzata Rozenek bardzo ostro o decyzji Trubunału Konstytucyjnego! Gwiazda zwróciła się do polityków: "Jesteście odpowiedzalni za piekło kobiet" Wstrząsające wyznanie Oli Żuraw z "Top Model" Ola Żuraw z "Top Model" zabrała głos w sprawie protestów po decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Wyznała, że jako matka teraz wie, że urodziłaby dziecko, jednak jej poglądy zmieniały się na przestrzeni lat.  Ja nie chce nikomu mówić co jest słuszne. Szanuję każdą osobę, nawet która ma totalnie inne zdanie ode mnie. Nie jestem za wandalizmem. Nie jestem za wulgaryzmem. Jestem za wyborem, nie każda kobieta musi być bohaterką. Dla jednych może być to bohaterskie zachowanie, dla innych nie ale każda kobieta może zdecydować o tym jak postąpi i będzie żyła do końca życia z taką czy inną decyzją.  Modelka wyjaśniła również dlaczego ma inne poglądy na temat aborcji:  To jest podyktowane własnymi doświadczeniami. Po pierwsze w moim bliskim otoczeniu są osoby, których matkom doradzano...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner