Tomasz Komenda w szarej marynarce
East News

Tomasz Komenda bierze ślub! Jak wygląda jego życie na wolności? Odnalazł wspólną pasję z synem swojej partnerki! 

Tomasz Komenda w szarej marynarce
East News

Dziś w TVN 24 w programie "Superwizjer" pojawili się Tomasz Komenda oraz jego prawnik Zbigniew Ćwiąkalski. W programie zobaczyliśmy również film dokumentalny o policjancie Remigiuszu Korejwo. To on udowodnił, że Komenda spędził niesłusznie w więzieniu 18 lat za zbrodnię, której nie popełnił. Dzięki niemu, ponad dwa lata temu, Tomasz mógł rozpocząć nowe życie na wolności. Jak ono wygląda?

Tomasz Komenda szykuje się na ślub

Sprawą Tomasza Komendy od ponad dwóch lat żyje cała Polska. Wstrząsająca historia mężczyzny stała się inspiracją dla twórców filmu "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Mężczyzna został niesłusznie skazany na 25 lat więzienia za zbrodnię i gwałt na 15-letniej Małgosi. Wyszedł po 18 latach, kiedy nowe śledztwo oczyściło go ze wszelkich zarzutów. Zarys całej historii znajdziecie tutaj. 

Jak wygląda życie Tomasza Komendy dziś? Mężczyzna, po wyjściu z więzienia, na portalu randkowym poznał Annę Walter. Za cztery miesiące Tomasz i Anna zostaną rodzicami chłopca, Filipa. Do zaręczyn doszło na premierze filmu "25 lat niewinności". W programie TVN 24 Komenda zdradził, że za rok staną na ślubnym kobiercu:

Moja narzeczona, gdyby powiedziała nie, nie byłoby ślubu. Za rok spełnia się moje marzenie - powiedział Komenda w "Superwizjerze".

Komenda podjął również pracę u braci Collins, w ich fundacji. 

Podjąłem pracę, zostałem zatrudniony u braci Collins. Postanowiłem pomagać ludziom niewinnie osadzonym. Cieszę się wolnością, mogę w wolnej chwili przytulić się do kobiety, którą kocham. 

Tomasz wyprowadził się z rodzinnego domu, zamieszkał z Anną i jej 13-letnim synem, ale nadal ma kontakt z rodziną, która wspierała go przez cały ten czas:

Wyprowadziłem się od rodziców, mieszkam ze swoją kobietą. Utrzymuję kontakt ze swoją rodziną, która mnie wspierała.

Jego pasją stały się gry komputerowe!

Moja kobieta ma syna, który ma 13 lat i z nim staram się spędzać wolny czas, jeśli nie ma obowiązków w domu.

Tomasz Komenda z Rafałem Collinsem.

Tomasz Komenda
Instagram

Jednym z marzeń Komendy była wyjazd do Rzymu na grób Jana Pawła II. Na mszy na placu świętego Piotra spotkał się również z papieżem Franciszkiem. Komenda zdradził, że jest bardzo wdzięczny policjantowi, Remigiuszowi Korejwo, który wszczął śledztwo na nowo:

Modliłem się do Jana Pawła II, wysłuchał mnie, bo postawił na mojej drodze policjanta, który mnie uwolnił - powiedział krótko.

Tomasz Komenda z partnerką, Anną. Niedługo zostaną rodzicami Filipa!

Tomasz Komenda i jego narzeczona
East News

 

Więcej na temat Tomasz Komenda
Przeładuj

Rafał Brzozowski miał jedno marzenie związane z Krzysztofem Krawczykiem! Podjął nawet pierwsze próby

zobacz 00:48