Party Stories
Beata Ścibakówna
Newsy

To był czas Beaty Ścibakówny: seriale, nowe wyzwania, plany córki... Wszysko zatrzymał wirus

W życiu Beaty Ścibakówny wielkie zmiany: jej jedyna córka Helena wyjechała do Nowego Jorku. Jak gwiazda radzi sobie z tęsknotą?

Ostatnio w życiu Beaty Ścibakówny zaszło sporo zmian. Dołączyła do obsady dwóch seriali Polsatu: „Zawsze warto” i „W rytmie serca”. Aktorce ta praca daje wielką satysfakcję. 

Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się w tym samym czasie grać w serialach tak odmiennych postaci – mówi o swoich nowych rolach. 

W drugim sezonie „Zawsze warto” jest Sofią, zdecydowaną bizneswoman, która wraz z Kamilem (Jakubem Wesołowskim) nieźle namiesza w życiu Ady (Julii Wieniawy). W szóstym sezonie „W rytmie serca” gra natomiast wycofaną kobietę, która toczy wewnętrzną walkę. 

Flesz ewydanie

Zobacz także: Jak uważnie oglądasz drugi sezon "Zawsze warto"? Rozwiąż nasz QUIZ!

"Olga spotka miłość" Beata Ścibakówna zdradziła, co wydarzy się w "Diagnozie"!

Plany Ścibakówny przerwał koronawirus

To jednak nie wszystkie wyzwania zawodowe Ścibakówny. Właśnie miała się zmierzyć z całkiem nowym. Aktorka, która na co dzień gra w Teatrze Narodowym w Warszawie, zajęła się w Och-Teatrze produkcją spektaklu „Oszuści”, który reżyseruje jej mąż Jan Englert. 

– Wszystko jest dopięte na ostatni guzik, plakaty rozwieszone, bilety sprzedane na kilka pierwszych przedstawień. Jednak z powodu epidemii korona wirusa teatry zostały zamknięte. To dla aktorów i pracowników teatru wielki cios. Premiera jest przesunięta, ale cały czas robimy próby – opowiadała jakiś czas temu gwiazda. 

Plany Heleny Englert w Nowym Jorku

Beata Ścibakówna
East News

Ścibakówna przyznaje, że ostatnie miesiące były dla niej wyjątkowe, nie tylko z powodu ogromnego zaangażowania w pracę.

– Nowe plany zawodowe zaczęłam realizować akurat wtedy, gdy moja córka Helena wyjechała na wymarzone studia do Nowego Jorku – mówi.

Wcześniej spędzała z 19-letnią Heleną Englert dużo czasu. Ścibakówna nie kryje, że przyjaźni się z córką i że odczuwała jej nieobecność. Rozmowy przez internet, nawet jeśli odbywają się często i trwają półtorej godziny, nie zastępują przecież bezpośredniego kontaktu.

Helena Englert na kwarantannie w domu

Teraz jednak największym powodem do radości jest wizyta Heleny, która w Polsce spędza przerwę międzysemestralną, właśnie przechodzi w domu kwarantannę. Ostatnie miesiące także w jej przypadku były wypełnione intensywną pracą. Wydział artystyczny Uniwersytetu Nowojorskiego – Tisch School of the Arts – należy do najlepszych na świecie. Studiowali na nim m.in. Woody Allen, Alec Baldwin, Angelina Jolie.

Choć za rok akademicki płaci się pokaźne czesne, chętnych nie brakuje. W wywiadzie dla „Dzień dobry TVN” Jan Englert, tata Heleny, tłumaczył, dlaczego córka postanowiła uczyć się za granicą: 

„Tutaj nakłuwano jej ambicję, że wszystko zawdzięcza rodzicom”.

I nie tylko im. Helena ma bowiem rodzinę pełną gwiazd. Jej stryjem jest Maciej Englert, dyrektor Teatru Współczesnego w Warszawie, ciocią aktorka Marta Lipińska, matką chrzestną Anna Dymna.

Jednak Englertówna potrafi sama udowodnić, że ma talent. Przed kamerą wystąpiła już jako dwulatka, 11 lat później zagrała, u boku mamy, pierwszą rolę w „Układzie zamkniętym”. Potem występowała w serialach, m.in. w „Znakach” i „Barwach szczęścia”.

Czy teraz spróbuje robić karierę w Stanach Zjednoczonych? Niedawno w „DD TVN” dała do zrozumienia, że niewykluczone. Jeśli los się do niej uśmiechnie, będzie chciała układać sobie życie w USA. Powiedziała też, że przed wyjazdem dostała od rodziców przesłanie: pamiętaj, kim jesteś i skąd pochodzisz.

„Będąc pierwszy raz przez tak długi czas bez rodziców, w tak ogromnym, chaotycznym mieście jak Nowy Jork, zaczynam powoli rozumieć, co te słowa znaczą”, tłumaczyła Helena. 

Jako studentka pierwszego roku nie może pracować w Stanach, musi poświęcić czas wyłącznie na naukę, ale w Polsce, w wakacje, już będzie mogła grać. Ciekawe, w jakich produkcjach ją zobaczymy.

Ścibakówna poznała Jana Englerta podczas studiów. Od 25 lat tworzą szczęśliwe małżeństwo.

Pary z różnicą wieku w związku - Beata Ścibakówna i Jan Englert
East News

Beata Ścibakówna.

Beata Ścibakówna na pokazie nowej kolekcji Macieja Zienia
East News

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Helena Englert
Instagram
Newsy
Helena Englert odchodzi z "Barw szczęścia"?! Młoda aktorka podjęła ważną decyzję

Fani nie będą zachwyceni

Helena Englert
Newsy
Koronawirus w Polsce: Helenie Englert udało się wrócić ze Stanów, czy przechodzi kwarantannę?

Beata Ścibakówna i Jan Englert mają powody do radości! Kilka dni temu do Polski udało się wrócić ich córce,  Helenie Englert , która we wrześniu pojechała na studia do Stanów. Wizyta była zaplanowana już wcześniej, bo Helena chciała w Warszawie spędzić przerwę międzysemestralną. Teraz, choć nie musi, poddała się dobrowolnej dwutygodniowej kwarantannie i przebywa z rodzicami w domu. Helena wróciła z Nowego Jorku wystarczająco wcześnie i nakaz kwarantanny ją jeszcze nie objął.  W Warszawie tylko jeden raz wyszła pobiegać razem z mamą niedaleko domu. Gdzie studiuje Helena Englert? Ostatnie miesiące także w przypadku młodej aktorki były wypełnione intensywną pracą w Stanach. Wydział artystyczny Uniwersytetu Nowojorskiego – Tisch School of the Arts – należy do najlepszych na świecie. Studiowali na nim m.in. Woody Allen, Alec Baldwin, Angelina Jolie. Choć za rok akademicki płaci się pokaźne czesne, chętnych nie brakuje. Na jedno miejsce aplikuje kilkunastu chętnych. „Helena to silna i mądra kobieta”, mówi o swojej córce Ścibakówna. W Polsce Helena zagrała w kilkunastu produkcjach serialowych i filmowych. Nie chciała jednak być posądzana o koneksje rodzinne i dlatego wyjechała na studia zagraniczne . Czy spróbuje robić karierę w Stanach Zjednoczonych? Niedawno w „DD TVN” młoda gwiazda dała do zrozumienia, że to niewykluczone. Jeśli los się do niej uśmiechnie, będzie chciała układać sobie życie w USA. Jednak powiedziała też, że przed wyjazdem dostała od rodziców przesłanie: pamiętaj kim jesteś i skąd pochodzisz. „Będąc pierwszy raz przez tak długi czas bez rodziców, w tak ogromnym, chaotycznym mieście jak Nowy Jork, zaczynam powoli rozumieć, co te słowa znaczą”, tłumaczyła Helena. Jako studentka...

ONS
Newsy
Englert odejdzie z teatru przez Szapołowską?!
Wszystko zależy od decyzji sądu

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable { mso-style-parent:""; line-height:115%; font-size:11.0pt;"Calibri","sans-serif"; mso-fareast-"Times New Roman";} Jakiś czas temu do sądu wpłynął wniosek Grażyny Szapołowskiej , która zażądała wyjaśnień od dyrektora Teatru Narodowego za wyrzucenie jej z pracy. Aktorka zarzuca Janowi Englertowi , że bezpodstawnie i z premedytacją pozbył się jej z teatru. Sprawa miała swój początek kilka miesięcy temu, kiedy to Grażyna Szapołowska zamiast wystąpić w spektaklu pojawiła się na nagraniu programu „ Bitwa na głosy ”. Gwiazda przekonuje jednak, że dyrektor wiedział o jej planach o wiele wcześniej i mógł odwołać sztukę, bądź wyznaczyć zastępstwo. Tak się jednak nie stało, a Szapołowska z hukiem wyleciała z teatru. Gwiazda ma żal do Englerta, że w przypadku jego żony sprawa nie wyglądała już tak drastycznie. Kiedy Beata Ścibakówna brała udział w show „Gwiazdy tańczą na lodzie” jej mąż, Jan Englert zgodził się zmienić datę wystawienia spektaklu, tak, żeby nie kolidował z nagraniem programu. - Uważam że w placówce państwowej, jaką jest Teatr Narodowy, nie powinno się stosować kryteriów równy i równiejszy- stwierdza w rozmowie z „Super Expressem” Szapołowska. Okazuje się, że Jan Englert nie zamierza walczyć z aktorką i twierdzi, że jeśli wyrok sądu będzie dla niego niekorzystny, to najprawdopodobniej zrezygnuje ze swojego stanowiska. - Jeśli ja nie jestem w prawie, a pani Szapołowska tak, to żaden dyrektor w tym kraju nie ma szans na prowadzenie teatru-...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner