Andrzej Horban i Adam Niedzielski na konferencji prasowej
East News
Newsy

Szykują się ogromne zmiany w zasadach noszenia maseczek! Będzie obowiązek noszenia masek z filtrem? 

Władze już za kilka dni ogłoszą zmiany dotyczące zasad noszenia maseczek ochronnych! Minister zdrowia potwierdził, że władze zastanawiają się nad wprowadzeniem rozporządzenia w sprawie zasłaniania nosa i ust.

Władze już za kilka dni ogłoszą zmiany dotyczące zasad noszenia maseczek ochronnych! Minister zdrowia potwierdził, że władze zastanawiają się nad wprowadzeniem rozporządzenia w sprawie zasłaniania nosa i ust. Adam Niedzielski nie ukrywa, że jest przeciwny stosowaniu szalików czy samych przyłbic. Będzie nakaz noszenia maseczek z filtrem?

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Zmiany sposobu zasłaniania nosa i ust

Pandemia koronawirusa w Polsce trwa już od niemal roku. Dokładnie 16 kwietnia 2020 roku władze w naszym kraju wprowadziły nakaz zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych. Dziś za każdym razem, kiedy wychodzimy z domu musimy mieć założoną maseczkę ochronną. Teraz nos i usta można zasłaniać maseczką, przyłbicą czy zwykłym szalikiem, jednak już wkrótce ma się to zmienić! Profesor Andrzej Horban, doradca premiera ds. koronawirusa na antenie TVN24 przyznał, że minister zdrowia ma ogłosić poważne zmiany dotyczące noszenia maseczek. 

Rada Medyczna wydaje tego typu twarde zalecenie. Należy faktycznie wyrzucić te wszystkie pseudoochrony do kosza, zapomnieć o nich, to jest zawracanie głowy- profesor Andrzej Horban mówił w TVN24. Chodzi o to, żeby używać porządnych masek, przynajmniej tzw. chirurgicznych- dodał. 

Informacje doradcy premiera ds. COVID-19 potwierdził Adam Niedzielski, szef Ministerstwa Zdrowia. 

Rzeczywiście zastanawiamy się, czy te maseczki nie powinny być bardziej dookreślone jeśli chodzi o standard noszenia ich, bo tam mamy pewne zamienniki w postaci szalika wskazanego w rozporządzeniu i pewnie z tego trzeba będzie zrezygnować. Natomiast też trzeba dać wyraźny sygnał, że przyłbice, które też są dosyć często noszone nie zapewniają takiego bezpieczeństwa jak najprostsza maseczka- Adam Niedzielski komentował w programie "Tłit" w Wirtualnej Polsce. 

Czy to oznacza, że wkrótce władze wprowadzą obowiązek noszenia maseczek z certyfikatem? 

Nie przesądzałbym, że wprowadzimy jednoznaczny standard maseczki np. FFP2 ponieważ to nie chodzi o to, żeby generować problemy ludziom z dostępnością tego. Myślę, że dużym krokiem do przodu i tak by było zastąpienie zwykłymi maseczkami tej skali noszenia przyłbic i zasłaniania się szalikiem - minister zdrowia skomentował w programie Wirtualnej Polski. 

Co sądzicie o pomyśle władz? Czy wszyscy zastosują się do planowanego rozporządzenia ws. maseczek?

Zobacz także: Co z weselami zaplanowanymi na wiosnę? Jest komentarz! To ważna informacja dla wszystkich par, które szykują się do ślubu! 

Władze planują wprowadzenie rozporządzenia ws. noszenia maseczek ochronnych.

Adam Niedzielski w masce ochronnej
East News

Minister zdrowia apeluje, że nawet zwykła maseczka jest lepsza niż sama przyłbica lub zakrywanie nosa i ust szalikiem.

East News

 

Obowiązek noszenia maseczek. To jest zwolniony z obowiązku zasłaniania oczu i ust?
East News
Newsy
Od dziś obowiązek noszenia maseczek! Ale w niektórych sytuacjach będziemy MUSIELI je zdjąć! Kiedy?
Obowiązek noszenia maseczek ochronnych od 16 kwietnia. Są jednak przypadki, w których trzeba będzie odsłonić nos i usta na żądanie. Kto może tego od nas egzekwować? Kto i kiedy jest zwolniony z noszenia maseczki ochronnej?

Od dziś, czyli 16 kwietnia obowiązuje nakaz noszenia maseczek ochronnych w miejscach publicznych. Rozporządzenia należy przestrzegać aż do odwołania. Są jednak przypadki, w których trzeba będzie odsłonić nos i usta na żądanie. Kto może tego od nas zażądać? Ministerstwo Zdrowia przewidziało również przypadki osób, które są zwolnione z noszenia maseczek. Kogo i kiedy nie dotyczy przepis?  Zobacz także:  Jak samodzielnie zrobić maseczkę ochronną na twarz? Przedstawiamy kilka sposobów! Obowiązek noszenia maseczek od 16 kwietnia. Kto jest zwolniony z zasłaniania nosa i ust?  Od czwartku 16 kwietnia w całej Polsce obowiązuje nakaz noszenia maseczek ochronnych. Można ją kupić lub wykonać samodzielnie. Ministerstwo Zdrowia uszczegółowiło przepisy o obowiązku zakrywania nosa i ust. Zaakcentowano również przypadki, w których noszenie maseczki nie będzie obowiązywało, jednak to nie będzie zwalniało z zachowania bezpiecznej odległości. Kogo i w jakich sytuacjach nie dotyczy używanie maseczki ochronnej?  Rozporządzenie o konieczności noszenia maseczek ochronnych nie dotyczy :  pojazdu samochodowego, w którym przebywa lub porusza się 1 osoba albo 1 osoba z dzieckiem do 4 roku życia; dziecka do ukończenia 4 roku życia; osoby, która nie może zakrywać ust lub nosa z powodu stanu zdrowia, całościowych zaburzeń rozwoju, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym albo głębokim lub niesamodzielności; okazanie orzeczenia lub zaświadczenia w tym zakresie nie jest wymagane; osoby wykonującej czynności zawodowe, służbowe lub zarobkowe w budynkach, zakładach, obiektach, placówkach i targowiskach (straganach), z wyjątkiem osoby wykonującej bezpośrednią obsługę interesantów lub klientów; kierującego środkiem publicznego transportu...

Koniec noszenia maseczek?
Newsy
Koniec obowiązku noszenia maseczek?! Jest kilka warunków rządu! 
Kiedy nie będziemy musieli nosić maseczek? Nowe plany rządu!

Co z maseczkami ochronnymi? Jednak nie będziemy musieli zakrywać nosa i ust do czasu wynalezienia szczepionki na koronawirusa? Wiceminister zdrowia w rozmowie z mediami przyznał, że być może już wkrótce zmienią się zapisy dotyczące noszenia maseczek w przestrzeni publicznej! Zobaczcie, co dokładnie powiedział Sławomir Gadomski! Na świeży powietrzu nie będzie nakazu noszenia maseczek? W związku z pandemią koronawirusa w Polsce władze już kilka tygodni temu wprowadziły wiele ograniczeń i obostrzeń. Początkowo Polacy nie musieli nosić maseczek ochronnych, jednak po jakiś czasie ogłoszono, że musimy zakrywać nos i usta. Od tamtej chwili chyba wszyscy zastanawiali się, jak długo będziemy musieli nosić maseczki na twarzy. Ostatnio minister zdrowia stwierdził, że będziemy zakrywać usta i nos aż do wynalezienia szczepionki na koronawirusa. Teraz wiceminister zdrowia poinformował, że być może już wkrótce noszenie maseczek na świeżym powietrzu nie będzie obowiązkowe! Niestety, ewentualne zniesienie nakazu zasłaniania ust i nosa nie będzie obowiązywać w całym kraju. (...) są regiony w Polsce, w których być może jesteśmy w stanie poluzować w pewnym sensie te obowiązki- gazeta.pl cytuje Sławomira Gadomskiego z Ministerstwa Zdrowia. I myślę, że w ciągu może tygodnia, dwóch, zaproponujemy taki model związany z noszeniem maseczek, być może wyłączający pewne regiony, powiaty, województwa z tego obowiązku w przestrzeni otwartej. Raczej nie mówimy o tym, żeby zrezygnować z tego obowiązku w przestrzeniach zamkniętych- dodał wiceminister MZ.  Wiceminister zdrowia zapewnia jednak, że stanowisko w sprawie noszenia maseczek np. w miejscowościach turystycznych, gdzie często nie jest przestrzegany nakaz zakrywania ust i nosa pozostaje bez zmian. Noszenie maseczek zabezpiecza przede wszystkim osoby z kontaktu:...

Cmentarz
East News
Newsy
Na Wszystkich Świętych cmentarze jednak będą zamknięte? Jest komentarz ministra zdrowia! 
Czy w Święto Zmarłych cmentarze będą zamknięte? W związku z rekordową liczbą zakażeń koronawirusa władze planują dodatkowe obostrzenia tuż przed 1 listopada?

Czy w Święto Zmarłych cmentarze będą zamknięte? W związku z rekordową liczbą zakażeń koronawirusa władze planują dodatkowe obostrzenia tuż przed 1 listopada? Jest komentarz szefa Ministerstwa Zdrowia! Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej odpowiedział na pytania o ewentualne zamykanie cmentarzy. Sprawdźcie, co powiedział!  Cmentarze będą zamykane? W związku z niepokojącymi informacjami dotyczącymi rosnącej liczby zachorowań na koronawirusa władze podjęły decyzję o wprowadzeniu żółtej strefy w całym kraju (strefy czerwone dalej pozostają aktualne. Już od soboty 10 października Polacy muszą stosować się m.in. do nakazu zasłaniania ust i nosa nawet na świeżym powietrzu. Od kilku dni chyba wszyscy zastanawiają się, czy w związku z pandemią koronawirusa tuż przed Świętem Zmarłych zostaną zamknięte cmentarze w Polsce. Wolałbym, abyśmy w tym czasie po prostu byli bardzo ostrożni, ale by te spotkania przy grobach bliskich jednak się odbywały- rzecznik rządu mówił ostatnio  na antenie Polsat News.  Teraz minister zdrowia podczas konferencji prasowej odpowiedział na pytanie jednego z dziennikarzy o to, czy są planowane zmiany na 1 listopada i czy cmentarze będą zamykane! Cmentarze są cały czas objęte nakazem noszenia maseczek i ten nakaz zostanie utrzymany na 1 listopada. Natomiast na pewno na najbliższym posiedzeniu zespołu rządowego, kryzysowego będziemy rozmawiali również o tym zagadnieniu- zapowiedział minister zdrowia.  Jak widać, minister zdrowia nie wyklucza, że powtórzy się sytuacja sprzed kilku miesięcy, kiedy wiosną władze zamknęły cmentarze w Polsce.  Myślicie, że na Święto Zmarłych władze powinny zamknąć cmentarze?  Zobacz także:   Dorota Gardias opublikowała pierwsze zdjęcie po powrocie ze szpitala. Poprosiła fanów o pomoc ws....

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner