Wesela do 150 osób od 6 czerwca
East News
Newsy

Co z weselami zaplanowanymi na wiosnę? Jest komentarz! To ważna informacja dla wszystkich par, które szykują się do ślubu! 

Co z weselami na wiosnę? Czy młode pary będą mogły zaprosić gości na przyjęcie po ślubie? Władze przewidują zniesienie zakazu organizowania wesel?

Co z weselami na wiosnę? Czy młode pary będą mogły zaprosić gości na przyjęcie po ślubie? Władze przewidują zniesienie zakazu organizowania wesel? Takie pytania z pewnością zadają sobie wszystkie pary, które już wkrótce chcą powiedzieć sobie "TAK". Teraz doradca premiera ws. koronawirusa zdradził, czy jest szansa, że wiosną będzie można organizować wesela. Sprawdźcie, co powiedział profesor Andrzej Horban! 

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Co z weselami na wiosnę?

W związku z pandemią koronawirusa w Polsce już od kilku miesięcy obowiązuje wiele obostrzeń, które mają ograniczyć rozprzestrzenianie się groźnego wirusa. W minionym roku władze wprowadziły limity osób na weselach, a po jakimś czasie całkowicie zabroniły organizowania imprez po ślubie. Zakaz organizowania wesel i innych imprez okolicznościowych obowiązuje do dziś i nie wiadomo, do kiedy będzie obowiązywać. Niestety, w ostatnim czasie przedstawiciele władz nie ukrywają, że obawiają się trzeciej fali koronawirusa i nie wiadomo, czy wkrótce nie wróci część obostrzeń, które ostatnio zostały zniesione. 

Teraz prowadzący program "Newsroom" w WP zapytał profesora Andrzeja Horbara, czy wiosną pary powinny odwoływać zaplanowane wcześniej wesela.  Doradca premiera szczerze odpowiedział, ale z pewnością nie tego się wszyscy spodziewali...

Wczesną wiosną był odwoływał, późną wiosną to jeszcze do zobaczenia dlatego, że punktem kluczowym tej całej naszej taktyki, całego naszego myślenia jest możliwość wyszczepienia ludzi- powiedział doradca premiera. 

Myślicie, że wkrótce władze zniosą zakaz organizowania wesel?

Zobacz także: Jest decyzja Ministra Edukacji Narodowej w sprawie powrotu dzieci do szkół. Nauka zdalna zostaje przedłużona!

Doradca premiera przyznał, że wczesną wiosną najprawdopodobniej nie będzie możliwości organizowania wesel.

Zakaz organizacji wesel przez koronawirusa?
East News

Czy wkrótce premier ogłosi, co dalej z weselami?

Mateusz Morawiecki
East News

 

Andrzej Horban na konferencji prasowej
East News
Newsy
Kiedy zostanie wprowadzony kolejny lockdown? Ile potrwa? Jest komentarz rządowego doradcy ds. walki z Covid-19
Kiedy zostanie wprowadzony kolejny lockdown? Ile potrwa? Jest komentarz rządowego doradcy ds. walki z Covid-19

Prof. Andrzej Horban w rozmowie z TVP Info zdradził, kiedy władze w Polsce mogą wprowadzić całkowity lockdown! Doradca premiera dr. walki z pandemią koronawirusa  nie ukrywa, że o dalszych obostrzeniach zdecyduje liczba zakażeń w tym tygodniu!  Profesor Andrzej Horban przyznał, że jeżeli wprowadzone do tej pory obostrzenia nie zatrzymają wzrostu zachorowań to musimy się liczyć z wprowadzeniem kolejnego lockdownu. Ile może potrwać? Będzie zakaz przemieszczania się? W związku z rosnącą liczbą przypadków koronawirusa władze w Polsce wprowadziły wiele obostrzeń. Od kilku tygodni cały kraj znajduje się w strefie czerwonej, w której obowiązuje m.in. zakaz organizowania wesel, czy ograniczenia w branży gastronomicznej. Teraz chyba wszyscy zastanawiają się, czy wkrótce czeka nas całkowity lockdown? Kiedy władze mogą wprowadzić kolejne obostrzenia? Prof. Andrzej Horban odpowiedział na to pytanie i zdradził, ile czasu może potrwać kolejny lockdown!   Ten tydzień znowu będzie decydował. Jeżeli się okaże, że te środki zaradcze w tej chwili podjęte, nie zdały egzaminu, nie zdały ze względu na sytuację, to jesteśmy już pół kroczku od zupełnego lockdownu i ten lockdown, to zamknięcie naszej aktywności potrwać musi w tym momencie około miesiąca  - doradca premiera ds. COVID-19 powiedział w rozmowie z z TVP Info. - Jeżeli ta liczba rzeczywiście zacznie znowu rosnąć i dojdzie do bardzo niebezpiecznej granicy 30 tysięcy, to niewiele nam możliwości zostanie, trzeba będzie wprowadzać coś, co się nazywa pełen lockdown - dodał. Myślicie, że jeszcze w tym tygodniu premier ogłosi lockdown? Wicepremier i minister rozwoju Jarosław Gowin w rozmowie z portalem money.pl zapewnia, że władze nie planują znaczących obostrzeń gospodarczych. Jeżeli pojawią się jakieś dodatkowe rozwiązania,...

Michał Dworczyk w maseczce ochronnej
East News
Newsy
Kiedy władze ogłoszą całkowity lockdown? Jest komentarz szefa kancelarii premiera! 
Kiedy władze ogłoszą całkowity lockdown? Jest komentarz szefa kancelarii premiera! 

Michał Dworczyk podczas dzisiejszej (wtorek 10 listopada) konferencji prasowej odpowiedział na pytanie o ewentualne wprowadzenie całkowitego lockdownu w Polsce. Czy szef kancelarii premiera potwierdził ostatnie doniesienia, że lockdown zostanie ogłoszony już za kilka dni?   Będzie zakaz przemieszczania się? W związku z gwałtownym wzrostem zachorowań na koronawirusa władze w Polsce wprowadziły naprawdę sporo obostrzeń. Dziś cały kraj znajduje się w strefie czerwonej, w której obowiązuje nakaz noszenia maseczek, zakaz organizowania imprez okolicznościowych czy ograniczenie działalności restauracji. Ostatnio zostały zamknięte również sklepy w galeriach handlowych  (otwarte pozostają sklepy z art. spożywczymi, kosmetycznymi, toaletowymi oraz środkami czystości, wyrobami medycznymi i farmaceutycznymi, art. remontowo-budowlanymi, art. dla zwierząt, prasą oraz usługi).  Władze już od kilku tygodni nie ukrywają, że nie wykluczają również wprowadzenia narodowej kwarantanny, czyli całkowitego lockdownu- takiego jaki obowiązywał na początku pandemii, czyli wiosną.  Ostatnio media inofrmowały, że decyzja dotycząca lockdownu może zapaść już za kilka dni. Teraz z kolei Michał Dworczyk podczas konferencji prasowej przyznał, że jest szansa, że uda nam się uniknąć narodowej kwarantanny. Jak już wiemy, kilka dni temu poinformowano, że lockdown zostanie ogłoszony kiedy zostanie przekroczony wskaźnik 75 zakażonych na 100 tys. mieszkańców. Dziś szef kancelarii premiera przyznał, że ma nadzieję, że tak się nie stanie. Jeśli będziemy przestrzegać pewnej dyscypliny, która jest narzucona nam przez ograniczenia antycovidowe, to w takim razie jest szansa, że transmisja wirusa zostanie ograniczona i tej narodowej kwarantanny nie będzie- powiedział szef kancelarii premiera.  Jeżeli jednak transmisja wirusa...

Będzie drugi lockdown w Polsce?
East News
Newsy
Premier już jutro ogłosi całkowity lockdown? "Nie wykluczamy żadnego scenariusza" komentuje Michał Dworczyk
Premier już jutro ogłosi całkowity lockdown? "Nie wykluczamy żadnego scenariusza" komentuje Michał Dworczyk

Władze szykują się do wprowadzenia całkowitego lockdownu? Czy Mateusz Morawiecki już jutro ogłosi kolejne restrykcje? Jest komentarz szefa kancelarii premiera! Michał Dworczyk na antenie TVN24 odniósł się do informacji o ewentualnych obostrzeniach, o których podczas poniedziałkowego spotkania miał mówić premier.  Premier ogłosi lockdown? W ostatnich tygodniach nastąpił gwałtowny wzrost zakażeń koronawirusem. W związku z niepokojącymi informacjami władze wprowadziły w naszym kraju wiele obostrzeń, które mają ograniczyć rozprzestrzenianie się groźnego wirusa. Dziś w Polsce obowiązuje m.in. całkowity zakaz organizowania wesel, ograniczenie działalności lokali gastronomicznych czy nakaz nauki zdalnej dla starszych uczniów. Cały czas pojawia się również pytanie, czy wkrótce władze wprowadzą całkowity lockdown. Jeszcze kilka tygodni temu władze zapewniały, że nie planują całkowitego lockdownu - takiego, jaki został wprowadzony wiosną. Teraz okazuje się, że lockdown jest jednak możliwy! Co więcej, pojawiły się informacje, że premier ma ogłosić całkowity lockdown już w najbliższą środę, 4 listopada. Czy tak się stanie? Nie wykluczamy żadnego scenariusza oczywiście. Ale jeżeli chodzi o ten twardy lockdown, to rząd robi wszystko, żeby takiego scenariusza uniknąć. Dlaczego? Dlatego że wiemy jakie będzie miało to konsekwencje dla gospodarki. Staramy się iść tą wąską granią gdzie po jednej stronie jest wydolność służby zdrowia i zagrożenie całkowitej zapaści systemu opieki opieki zdrowotnej, po drugiej stronie kłopoty gospodarcze. Do tej pory nam się to jakoś udawało. Jak będzie dalej? To zależy od liczby zachorowań, od dynamiki przyrostu chorych, a to z kolei zależy też od każdego z nas. Również od rządu, w dużej części, my się nie uchylamy od odpowiedzialności, ale zależy też...

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner