Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Pusta galeria handlowa
East News
Newsy

Rewolucja w funkcjonowaniu galerii handlowych w czasach koronawirusa. To brzmi jak z filmu! 

Jak będą działać galerie handlowe? Kiedy zostaną otwarte? Galerie handlowe - kiedy otwarcie?

Jakie warunki muszą spełnić zarządcy galerii handlowych, żeby sklepy wkrótce zostały otwarte? Według informacji portalu money.pl Ministerstwo Rozwoju przedstawiło konkretne wymagania dotyczące działalności galerii handlowych w czasie pandemii koronawirusa. O co będą musieli zadbać właściciele galerii handlowych, żeby ich placówka mogła zacząć działać? Zobaczcie, co zmieni się w galeriach! 

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Klienci z gorączką nie wejdą do galerii handlowej?

Wciąż nie ma oficjalnego stanowiska rządu w sprawie daty otwarcia galerii handlowych w Polsce. Jak informowała ostatnio "Rzeczpospolita" pracownicy kilku galerii otrzymali ostatnio wiadomość, że 18 maja mają wrócić do pracy- czyt tak się stanie? Władze do tej pory nie skomentowały tych doniesień. Teraz z kolei portal money.pl dotarł do informacji, jakie wymagania będą musieli spełnić zarządcy galerii, żeby  ich sklepy mogły zacząć działać. Chyba największą zmianą będzie zastosowanie kamer termowizyjnych przy wejściach do galerii! 

Wskażą, która osoba ma gorączkę i na teren sklepu nie powinna wchodzić. Już dziś takie rozwiązania stosują niektóre kraje azjatyckie- informuje money.pl.

Klienci będą musieli mieć zapewnione rękawiczki i płyny do dezynfekcji - podobnie jak w sklepach spożywczych. W sklepach klienci będą musieli zachować od siebie odstęp 2 metrów. W galerii ma być otwarty chociaż jeden sklep, w którym klienci będą mogli kupić np. maseczkę ochronną. Klienci będą mogli parkować swoje auta na co drugim miejscu na parkingu, a w toalety mają być dezynfekowane co najmniej dwa razy dziennie. 

W związku z pandemią koronawirusa w galeriach handlowych zostaną wprowadzone limity klientów, którzy w danej chwili będą chcieli zrobić zakupy. 

Czekacie na otwarcie galerii? 

Zobacz także: Galerie handlowe upadną przez koronawirusa?! Specjalista nie ma wątpliwości, jak będziemy teraz robić zakupy

Czy w galeriach handlowych zostaną zainstalowane kamery termowizyjne?

East News

 

Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem
East News
Newsy
Mycie rąk to nie wszystko. Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem?
Mycie rąk to nie wszystko. Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem?

Pandemia koronawirusa sparaliżowała świat. Decyzją polskiego rządu zamknięte zostały granice, wszystkie placówki oświatowe, galerie handlowe, teatry, muzea i wiele firm. Odwołano międzynarodowe loty oraz połączenia kolejowe. Mnóstwo osób udało się na przymusowy urlop, a Ministerstwo Zdrowia apeluje o pozostanie w domach. Jednak jak ochronić się przed rozprzestrzeniającym się koronawirusem, jeżeli będziemy zmuszeni opuścić swoje bezpieczne mieszkania?  Należy nie zapomnieć o częstym myciu rąk, a jeżdżąc komunikacją publiczną warto mieć na dłoniach rękawiczki. Obejrzyj nasze wideo, aby dowiedzieć się jak prawidłowo należy ściągać rękawiczki, aby nie doszło do potencjalnego zakażenia. Dowiesz się również, kiedy konieczne jest użycie maseczki oraz jak prawidłowo jej używać.  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Dramatyczny wpis ratowników medycznych z Warszawy! "Przyjęli zgłoszenie, z którego nie wynikało..." Jak bezpiecznie chronić się bez koronawirusem? Poznaj sposoby.   

Pusta galeria handlowa
East News
Newsy
Ogromne zmiany w sklepach po otwarciu galerii handlowych!
Ogromne zmiany!

Już 4 maja w Polsce zostaną otwarte galerie handlowe. Niestety, w związku z pandemią koronawirusa zakupy nie będą wyglądały tak, jak do tej pory. Zarządcy galerii będą musieli przestrzegać m.in. zasad dotyczących liczby klientów na terenie sklepów. Jak już wiemy, w galeriach będzie obowiązywać nakaz noszenia maseczek, a właściciele sklepów mają zapewnić klientom jednorazowe rękawiczki. To jednak nie koniec! Okazuje się, że spore zmiany dotyczą również zasad funkcjonowania przymierzalni!  Klienci będą mogli korzystać z przymierzalni? Na terenie galerii handlowych oraz w sklepach będzie obowiązywać zasada, że na 1 osobę musi przypadać 15 metrów kw. powierzchni handlowej (nie wliczając powierzchni korytarzy). Klienci będą zobowiązani do zachowania odległości 2 metrów pomiędzy sobą. To jednak nie koniec zmian dla osób, które będą chciały zrobić zakupy w galeriach po majówce. Okazuje się, że nie wiadomo, czy w ogóle będzie można przymierzać ubrania w sklepach z odzieżą. Według rozporządzeń, które mają zapewnić klientom bezpieczeństwo  przymierzalnie mają być wyłączone z użytku - jeżeli jednak zostaną otwarte będą musiały być dokładnie dezynfekowane po każdym kliencie.  Marzą Ci się ogromne zmiany w Twoich czterech ścianach? Pobierz kod rabatowy Leroy Merlin i już dziś rusz na zakupy! Przypominamy również, że w centrach handlowych wciąż nie będą mogły działać kluby fitness, place zabaw oraz miejsca w których można spożywać posiłki na miejscu. Klienci nie będą mogli również skorzystać z szatni oraz przechowalni ubrań czy przedmiotów.  Wybierzecie się na zakupy do galerii handlowych po majówce? Zobacz także:   Kiedy zostaną otwarte salony fryzjerskie? Padła wstępna data! Sklepy w...

Kontrole policyjne w galeriach handlowych
East News
Newsy
Kontrole policji w galeriach handlowych! Za złamanie zasad naprawdę dotkliwe kary
Policja w galeriach handlowych! Za co można dostać karę?!

Od 28 listopada ponownie zaczną działać galerie handlowe. Zgodnie z zapowiedzią premiera, zakupy przedświąteczne będzie można zrobić tradycyjnie we wszystkich sklepach, jednak klienci są zobowiązani do przestrzegania zasad reżimu sanitarnego, który został wprowadzony już na początku pandemii koronawirusa . Teraz okazuje się, że przestrzeganie tych zasad będzie egzekwowane jeszcze bardziej niż dotychczas. Intensywne kontrole mają dotyczyć nie tylko sklepów, ale i samych klientów! Co grozi za nieprzestrzeganie zasad reżimu sanitarnego? Kontrole policji w galeriach handlowych!? Kary będą dotkliwe 21 listopada premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że sklepy, tzw. wyspy i usługi w galeriach handlowych mogą działać, ale tylko i wyłącznie w reżimie sanitarnym. Warunek utrzymania tego reżimu jest jeden: dyscyplina każdego sklepu galerii, sklepu meblowego. Jeśli będzie inaczej, te sklepy będą zamykane - powiedział wprost szef rządu. Jak informuje serwis Wirtualna Polska, ponowne otwarcie galerii ma być związane ze zwiększonymi kontrolami, zarówno policji, jak i pracowników sanepidu. W galeriach handlowych pojawią się kontrolerzy z inspekcji sanitarnej, przedstawiciele Sanepidu, policyjne patrole. Klienci, którzy przyjdą zrobić zakupy, muszą być dokładnie policzeni. W kolejkach do kas nie będą mogły gromadzić się tłumy , płatności będą odbywać się tylko z zachowaniem odstępów - wynika z informacji wp.pl. Okazuje się, że kontrole mają być intensywne, a kary dotkliwe, co oznacza, że nie będzie można liczyć na pouczenie - służby będą wypisywały mandaty i nakładały kary. Wygląda na to, że sklepy same będą musiały bardzo mocno dbać o przestrzeganie zasad, bo w przeciwnym razie grozi im zamknięcie, a na to w okresie przedświątecznym nie mogą sobie pozwolić.  Warto...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner