Party Stories
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Kiedy galerie handlowe zostaną otwarte po koronawirusie?
EastNews
Newsy

Galerie handlowe upadną przez koronawirusa?! Specjalista nie ma wątpliwości, jak będziemy teraz robić zakupy

Przez pandemię koronawirusa znane marki rozważają inne sposoby sprzedaży swoich produktów poza galeriami handlowymi!

Pandemia koronawirusa zmienia wiele sfer życia, w tym zakupy. Ogromne galerie handlowe z mnóstwem sklepów, restauracjami i kinami są zamknięte już od kilku tygodni, a najemcy muszą płacić gigantyczne czynsze. Zakupy przeniosły się do sieci i to tam teraz Polacy kupują najczęściej i najwięcej - firmy kurierskie pracują na pełnych obrotach zupełnie jak przed świętami Bożego Narodzenia. Czy przez epidemię koronawirusa galerie handlowe będą znikały? 

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Marki będą inwestowały w sklepy wolnostojące?

Co ciekawe, choć sklepy wolnostojące mogą być otwarte, jednak z racji dużego ryzyka zarażenia koronawirusem wiele marek - jak IKEA, Agata Meble czy Decathlon - samodzielnie podjęło decyzję o zamknięciu swoich placówek, o czym sieci informowały na swoich stronach internetowych i w mediach społecznościowych. Ale niektóre sieciówki, jak H&M, zmieniają strategię i przy zachowaniu środków ostrożności otwierają niektóre sklepy! Chodzi o placówki wolnostojące. Podobnie robią niektóre sklepy marki Pepco, Media Markt czy Empik.

Jak informuje serwis money.pl marki, próbując przetrwać na rynku, szukają nowych rozwiązań i może się okazać, że będą rezygnowały z galerii handlowych na rzecz sklepów wolnostojących. Dotąd było odwrotnie - sklepy wolnostojące powoli znikały z rynku, kiedy ogromną popularnością zaczęły cieszyć się galerie.

Pandemia koronawirusa może wpłynąć znacząco na ograniczenie liczby osób, które - nawet po zdjęciu ograniczeń - wybiorą się na zakupy do galerii handlowych. Jak pisze portal, wiele osób będzie obawiało się tak dużych skupisk ludzi, dlatego marki rozważają powrót do tzw. ulic handlowych.

Jednym ze skutków pandemii może być upadek galerii handlowych i co za tym idzie powrót życia na ulice i odbudowa tkanki miejskiej - tłumaczy Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców w mediach społecznościowych.

Duże galerie handlowe raczej nie mają powodów do obaw, ale mniejsze mogą mieć poważne problemy, jeśli najemcy zdecydują się zrezygnować z wynajmu. Sądzicie, że to prawdopodobny scenariusz i wrócą "ulice handlowe"?

Zobacz także: W tym roku nie pojedziemy na wakacje? Ministerstwo zdrowia rozwiewa wątpliwości

East News

 

Kiedy galerie handlowe zostaną otwarte po koronawirusie?
EastNews
Newsy
Black Friday 2020 tylko online!? Galerie handlowe zostaną wkrótce zamknięte?
Black Friday 2020 tylko online!? Galerie handlowe zostaną wkrótce zamknięte?

Black Friday 2020 zaplanowany jest na 27 listopada, ale święto wyprzedaży w dobie koronawirusa będzie wyglądało inaczej niż dotychczas. Po pierwsze firmy i sieciówki planują wydłużenie promocji na cały weekend, a nawet tydzień, czyli tzw. Black Week. Okazuje się, że Black Friday 2020 może przenieść się całkowicie do internetu . Według nieoficjalnych informacji rząd planuje wprowadzenie kolejnych obostrzeń, a jednym z nich ma być zamknięcie galerii handlowych. To oznacza, że w tym roku szukanie wyjątkowych okazji na wyprzedażach w sklepach stacjonarnych stanie się niemożliwe! Black Friday 2020 tylko online? Według nieoficjalnych informacji podanych przez "Super Express", rząd planuje zamknąć galerie i centra handlowe, podobnie jak miało to miejsce wiosną przy pierwszej fali epidemii koronawirusa. Obecnie sytuacja jest dużo poważniejsza, a ilość zakażeń nadal jest niepokojąca. Według informacji tabloidu to w piątek ma zapaść decyzja o zamknięciu sieci handlowych. W okresie przedświątecznym to byłaby zła wiadomość dla właścicieli sklepów, którzy w tym okresie notują duże zyski.  Jeśli rząd faktycznie podejmie decyzję o zamknięciu galerii handlowych Black Friday 2020 przeniesie się całkowicie do internetu. Sklepy online i sieciówki już się na to przygotowują i nie tylko szykują specjalne okazje na 27 listopada, ale chcą wydłużyć promocje. Wiele sklepów dołącza do akcji Black November i przez cały listopad przygotowuje super okazje dla swoich klientów. Sklepy starają się radzić z obecną sytuacją, chociaż nie jest to łatwe.  Wygląda na to, że w tym roku z wyprzedaży na Black Friday każdy skorzysta głównie przy pomocy komputera lub smartfona! Pandemia zmieniła zupełnie podejście do zakupów.  Sądzicie, że ponowne zamykanie galerii handlowych to dobry...

Zara wyprzedaż wiosna 2020. Buty od 49 zł
EastNews
Newsy
Zara otwiera sklepy stacjonarne! Poszła w ślad za H&M i CCC
Zara postanowiła otworzyć jeden sklep stacjonarny w Krakowie przy ulicy Rynek Główny 5. Sklep otwarty jest w godzinach 11:00-20:00. To na razie jedyny sklep Zara otwarty w Polsce.

Zara postanowiła otworzyć jeden sklep stacjonarny w Krakowie przy ulicy Rynek Główny 5. Sklep otwarty jest w godzinach 11:00-20:00. Niestety jak na razie jest to jedyny sklep stacjonarny Zara otwarty w Polsce. Na otwarcie pozostałych sklepów tej sieciówki musimy jeszcze poczekać do ponownego otwarcia galerii handlowych. To właśnie w galeriach handlowych znajduje się większość salonów Zary, które są nadal zamknięte. Według dzisiejszych informacji, galerie handlowe zostaną otwarte 4 maja - czyli już po majówce!  To wtedy pozostałe sklepy stacjonarne Zary również będą otwarte! Pamiętajcie jednak, że dalej w sklepach i galeriach handlowych będą funkcjonować pewne ograniczenia - w galerii handlowej na jedną osobę musi przypadać 15m2 powierzchni handlowej. Co ważne – do powierzchni sprzedażowej nie wlicza się powierzchnia korytarzy. Zobacz także:  Jest data II etapu odmrażania gospodarki! Galerie handlowe, hotele i przedszkola będą otwarte!  Dodatkowo, na stronie internetowej Zara.pl sami możecie na bieżąco sprawdzać, czy inne sklepy stacjonarne Zara będą otwierane i kiedy. Zobacz także:  Wyprzedaże 2020. Te buty z Zary są ultrasłodkie i ultrawygodne! Przypomnijmy, Zara zamknęła swoje sklepy na całym świecie - mowa o około 4000 sklepów stacjonarnych w 39 krajach, w tym w Polsce.  Przypomnijmy, do tej pory decyzję o otwarciu kilku sklepów stacjonarnych podjął również H&M. Są to dokładnie cztery sklepy stacjonarne H&M: Katowice - ul. Stawowa 9, Zakopane - ul. Krupówki 49, Wrocław - ul. Świdnicka 7, Sopot - ul. Bohaterów Monte Cassino 55/57 O otwarciu sklepów zdecydowała również marka CCC. Mowa o 120 salonach w całej Polsce. Sieć CCC zapewniła...

Pusta galeria handlowa
East News
Newsy
Rewolucja w funkcjonowaniu galerii handlowych w czasach koronawirusa. To brzmi jak z filmu! 
Jak będą działać galerie handlowe? Kiedy zostaną otwarte? Galerie handlowe - kiedy otwarcie?

Jakie warunki muszą spełnić zarządcy galerii handlowych, żeby sklepy wkrótce zostały otwarte? Według informacji portalu money.pl Ministerstwo Rozwoju przedstawiło konkretne wymagania dotyczące działalności galerii handlowych w czasie pandemii koronawirusa. O co będą musieli zadbać właściciele galerii handlowych, żeby ich placówka mogła zacząć działać? Zobaczcie, co zmieni się w galeriach!  Klienci z gorączką nie wejdą do galerii handlowej? Wciąż nie ma oficjalnego stanowiska rządu w sprawie daty otwarcia galerii handlowych w Polsce. Jak informowała ostatnio "Rzeczpospolita" pracownicy kilku galerii otrzymali ostatnio wiadomość, że 18 maja mają wrócić do pracy- czyt tak się stanie? Władze do tej pory nie skomentowały tych doniesień. Teraz z kolei portal money.pl dotarł do informacji, jakie wymagania będą musieli spełnić zarządcy galerii, żeby  ich sklepy mogły zacząć działać. Chyba największą zmianą będzie zastosowanie kamer termowizyjnych przy wejściach do galerii!  Wskażą, która osoba ma gorączkę i na teren sklepu nie powinna wchodzić. Już dziś takie rozwiązania stosują niektóre kraje azjatyckie- informuje money.pl. Klienci będą musieli mieć zapewnione rękawiczki i płyny do dezynfekcji - podobnie jak w sklepach spożywczych. W sklepach klienci będą musieli zachować od siebie odstęp 2 metrów. W galerii ma być otwarty chociaż jeden sklep, w którym klienci będą mogli kupić np. maseczkę ochronną. Klienci będą mogli parkować swoje auta na co drugim miejscu na parkingu, a w toalety mają być dezynfekowane co najmniej dwa razy dziennie.  W związku z pandemią koronawirusa w galeriach handlowych zostaną wprowadzone limity klientów, którzy w danej chwili będą chcieli zrobić zakupy.  Czekacie na otwarcie galerii?  Zobacz...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner