East News
Newsy

Galerie handlowe otworzą się w drugiej połowie maja? Padła konkretna data

Dziennikarze "Rzeczpospolitej" dotarli do informacji dotyczącej konkretnej daty otwarcia galerii handlowych.

Na zakupy do centrum handlowego udamy się w drugiej połowie maja? Według informacji uzyskanych przez dziennikarzy "Rzeczpospolitej", pierwsze galerie handlowe informują pracowników o powrocie do pracy i podają konkretną datę, 18 maja. Jest to na razie informacja nieoficjalna, bowiem rząd jeszcze nie przedstawił kolejnych dat dotyczących odmrażania gospodarki. Sprawdźcie szczegóły poniżej.

Zobacz także: Szczyt pandemii koronawirusa w Polsce nastąpi później niż w kwietniu! Naukowcy nie mają wątpliwości - wyznaczyli nową datę

Mycie rąk to nie wszystko. Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem?

Na zakupy do galerii handlowej udamy się 18 maja?

"Rzeczpospolita" poinformowała o dacie otworzenia galerii handlowych - ma to być 18 maja. Według informacji dziennikarzy "Rz", potwierdzonych w kilku źródłach, pracownicy co najmniej kilku galerii handlowych dostali informację, że tego dnia mają wrócić do pracy. Dotyczy to między innymi galerii na warszawskiej Woli, na wrocławskich Bielanach oraz w gdańskim Madison. 

Co więcej według "Rzeczpospolitej" do wicepremier i minister rozwoju Jadwigi Emilewicz trafiło pismo, w którym handlowcy wystosowali postulaty, aby otwarcie galerii handlowych miało miejsce możliwie jak najszybciej. Zdaniem informatorów "Rz", wicepremier zapatruje się na to pozytywnie. 

Już kilka dni temu w mediach pojawiła się informacja, że w rządzie trwa spór pomiędzy niektórymi ministrami, dotyczący daty otwarcia galerii handlowych. Jak udało się dowiedzieć dziennikarzom "Faktu", część ministrów chce, aby centra handlowe były jak najszybciej otwarte, w celu pobudzenia gospodarki. Na to jednak podobno nie chciał zgodzić się minister zdrowia.

Przypomnijmy, że działalność galerii handlowych ograniczona jest od 14 marca. Zakupy możemy zrobić jedynie w sklepach spożywczych, zoologicznych, aptekach czy drogeriach. Wprowadzone są także limity osób. Czy 18 maja rzeczywiście wybierzemy się na większe zakupy do galerii handlowej? Czekamy na oficjalne stanowisko rządu. 

Galeria Handlowa
East News

Według informacji uzyskanych przez dziennikarzy "Rzeczpospolitej", pracownicy co najmniej kilku galerii handlowych dostali informację, że 18 maja mają się wstawić w pracy. 

East News

Działalność galerii handlowych jest ograniczona od 14 marca. Zakupy możemy zrobić jedynie w sklepach spożywczych, zoologicznych, drogeriach czy aptekach.

East News

Zobacz także
Michał Żebrowski z żoną w Dzień Dobry TVN

Michał Żebrowski ma poważne problemy finansowe przez koronawirusa. Aktor obawia się bankructwa swojego teatru! 

H&M otwiera pierwsze sklepy podczas pandemii koronawirusa

H&M otwiera pierwsze sklepy stacjonarne w czasie koronawirusa. Znamy lokalizacje

 

East News
Newsy
Galerie handlowe zostaną otwarte już po majówce! Ale musimy pamiętać o tych zasadach
Galerie handlowe już za kilka dni zostaną ponownie otwarte. Trzeba jednak pamiętać o tych zasadach

Premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformowali w środę o wprowadzeniu w życie II etapu odmrożenia gospodarki. Chociaż początkowo zakładano, że galerie handlowe zostaną otwarte dopiero w III etapie, to jednak rząd zdecydował o ich wcześniejszym uruchomieniu. Przed wyjściem na zakupy, trzeba będzie jednak pamiętać o kilku zasadach. Sprawdźcie szczegóły.  Zobacz także:  Jest data II etapu odmrażania gospodarki! Galerie handlowe, hotele i przedszkola będą otwarte!  Galerie handlowe zostaną otwarte już 4 maja Od kilku tygodni nie mieliśmy możliwości zrobienia zakupów w galeriach handlowych z powodu obostrzeń wprowadzonych ze względu na epidemię koronawirusa . Jednak to się zmieni, i to już po majówce. Rząd zdecydował się przyspieszyć otwarcie centrów handlowych i już 4 maja będziemy mogli wybrać się na zakupy. Początkowo zakładano, iż ograniczenie handlu zostanie zniesione dopiero w III etapie.  To jednak nie oznacza, że będziemy mogli swobodnie i bez żadnych ograniczeń korzystać z obiektów handlowych. O tych zasadach musimy pamiętać przed wyjściem na zakupy:  Obiekty handlowe o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m2 – czyli centra handlowe, sklepy wielkopowierzchniowe – zostaną otwarte. Wprowadzamy jednak limit osób. Na 1 osobę musi przypadać 15m2 powierzchni handlowej. Co ważne – do powierzchni sprzedażowej nie wlicza się powierzchnia korytarzy.  Uwaga!   W centrach handlowych nie mogą funkcjonować kluby fitness i przestrzeń rekreacyjna (np. place zabaw). Nie mogą funkcjonować także miejsca, w których spożywa się posiłki na miejscu (tzw. food court) - brzmi treść komunikatu opublikowanego na stronie gov.pl W dalszym ciągu musimy również pamiętać o obowiązku zakrywania nosa i ust w...

East News
Newsy
Galerie handlowe będą otwarte szybciej niż zakładano? Wyciekł plan, który może wejść w życie!
Galerie handlowe będą otwarte szybciej niż zakładano? Wyciekł plan, który może wejść w życie!

Czy możemy liczyć na to, że galerie handlowe zostaną szybciej otwarte niż zakłada to rządowy projekt "odmrażania gospodarki"? Jak dowiedział się "Fakt", część ministrów chciała, aby już od poniedziałku ruszyły centra handlowe, jednak na to nie wyraził zgody minister zdrowia. Czy jest jednak szansa, że już wkrótce wybierzemy się na zakupy odzieżowe czy obuwnicze? Sprawdźcie szczegóły! Zobacz także:  Szczyt pandemii koronawirusa w Polsce nastąpi później niż w kwietniu! Naukowcy nie mają wątpliwości - wyznaczyli nową datę Czy galerie handlowe zostaną otworzone szybciej niż zakładano?  Od poniedziałku 20 kwietnia w Polsce został wprowadzony w życie I etap "odmrażania gospodarki". Dzięki temu możemy wychodzić do parków czy lasów, zwiększono także liczbę osób, przebywających w sklepach spożywczych i wielkopowierzchniowych. Jednak w dalszym ciągu nie możemy zrobić zakupów w galeriach handlowych. Polski rząd przewidział otwarcie tych punktów dopiero w przedostatnim etapie, co może nastąpić dopiero za kilka tygodni.  Jednak jak dowiedział się "Fakt" ten punkt poróżnił nieco rządzących. Według niektórych ministrów galerie handlowe powinny zostać już otwarte, aby pobudzić gospodarkę do życia.  Były plany, by pozwolić im działać w pełnym zakresie już od poniedziałku. Ale na to twardo nie chciał zgodzić się minister zdrowia – mówi informator "Faktu" z kręgów rządowych Jednak według informacji "Faktu", w dalszym ciągu wśród rządzących trwa spór o to, aby przyspieszyć etap otworzenia galerii handlowych. Z tego też względu, by przekonać do tego działania ministra zdrowia, rzekomo padły propozycje nowych obostrzeń. Oprócz...

Pusta galeria handlowa
East News
Newsy
Rewolucja w funkcjonowaniu galerii handlowych w czasach koronawirusa. To brzmi jak z filmu! 
Jak będą działać galerie handlowe? Kiedy zostaną otwarte? Galerie handlowe - kiedy otwarcie?

Jakie warunki muszą spełnić zarządcy galerii handlowych, żeby sklepy wkrótce zostały otwarte? Według informacji portalu money.pl Ministerstwo Rozwoju przedstawiło konkretne wymagania dotyczące działalności galerii handlowych w czasie pandemii koronawirusa. O co będą musieli zadbać właściciele galerii handlowych, żeby ich placówka mogła zacząć działać? Zobaczcie, co zmieni się w galeriach!  Klienci z gorączką nie wejdą do galerii handlowej? Wciąż nie ma oficjalnego stanowiska rządu w sprawie daty otwarcia galerii handlowych w Polsce. Jak informowała ostatnio "Rzeczpospolita" pracownicy kilku galerii otrzymali ostatnio wiadomość, że 18 maja mają wrócić do pracy- czyt tak się stanie? Władze do tej pory nie skomentowały tych doniesień. Teraz z kolei portal money.pl dotarł do informacji, jakie wymagania będą musieli spełnić zarządcy galerii, żeby  ich sklepy mogły zacząć działać. Chyba największą zmianą będzie zastosowanie kamer termowizyjnych przy wejściach do galerii!  Wskażą, która osoba ma gorączkę i na teren sklepu nie powinna wchodzić. Już dziś takie rozwiązania stosują niektóre kraje azjatyckie- informuje money.pl. Klienci będą musieli mieć zapewnione rękawiczki i płyny do dezynfekcji - podobnie jak w sklepach spożywczych. W sklepach klienci będą musieli zachować od siebie odstęp 2 metrów. W galerii ma być otwarty chociaż jeden sklep, w którym klienci będą mogli kupić np. maseczkę ochronną. Klienci będą mogli parkować swoje auta na co drugim miejscu na parkingu, a w toalety mają być dezynfekowane co najmniej dwa razy dziennie.  W związku z pandemią koronawirusa w galeriach handlowych zostaną wprowadzone limity klientów, którzy w danej chwili będą chcieli zrobić zakupy.  Czekacie na otwarcie galerii?  Zobacz...

Nasze akcje

Poznaj Huawei Mobile Services i ciesz się wyjątkowymi funkcjami w przyjaznym ekosystemie

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Newsy

To zdrowy i ekologiczny nawyk, który pozwoli ci zadbać o siebie i środowisko

Partner
Newsy

Bo należy ci się komfort! Zabiegi EMSELLA i EXILIS ULTRA 360 na nietrzymanie moczu

Partner