Twitter/UPMC
Newsy

Szczepionka przeciw koronawirusowi w postaci małego plastra? Pierwsze testy dają nadzieję

Powstaje szczepionka przeciw koronawirusowi w postaci plastra. Naukowcy z Pittsburhga opracowali już metodę.

Naukowcy z Pittsburgha opracowali już innowacyjną szczepionkę przeciw koronawirusowi w postaci plastra! Badacze zakończyli już testy na myszach i czekają na możliwość przeprowadzenia badań klinicznych.

Czy możemy liczyć, że już niedługo będziemy mieli skuteczną broń do walki z SARS-CoV-2?

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Czy do sklepu mogę pójść z dzieckiem? Ekspert odpowiada!

Flesz ewydanie

Mycie rąk to nie wszystko. Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem?

Szczepionka przeciw koronawirusowi?

Naukowcy z University of Pittsburgh School of Medicine ogłosili za pośrednictwem mediów społecznościowych, że testy szczepionki przeciw koronawirusowi w postaci plastra z mikroigiełkami zakończyły się pozytywnie! To oznacza, że można już przystąpić do badań klinicznych.

Jak podaje portal gazeta.pl, naukowcy przeprowadzili testy na myszach i okazało się, że szczepionka powoduje proces wytwarzania takiej liczby przeciwciał, która pozwala zneutralizować koronawirusa! To daje nadzieję na sukces tej metody!

Zobacz także: Szczepionka na koronawirusa została podana pierwszej osobie! Wiadomo, jak czuje się ochotnik 

Jak wygląda szczepionka? Jest to maleńki plaster, wielkości opuszka palca, na powierzchni którego znajduje się 400 mikroigieł. Jak podaje portal gazeta.pl, to właśnie one dostarczają do skóry fragmenty białek. Igiełki zostały wykonane z cukru, więc po wkłuciu rozpuszczają się. Taka metoda podawania szczepionki jest praktycznie bezbolesna. Jednak najważniejsze jest to, że proces produkcji szczepionki jest dość prosty, więc można będzie produkować ją masowo. Co więcej szczepionka nie wymaga też chłodzenia na etapie magazynowania i transportu. 

Prof. Andrea Gambotto z University of Pittburgh School of Medicine powiedział, że dzięki doświadczeniu przy okazji epidemii SARS-CoV w 2003 roku i MERS-CoV w 2014 roku, teraz naukowcy wiedzą w jaki sposób powinno się walczyć z koronawirusem. 

Mieliśmy doświadczenia przy okazji epidemii SARS-CoV w 2003 roku i MERS-CoV w 2014 roku. Przykłady tych dwóch wirusów, blisko spokrewnionych z obecnym SARS-CoV-2, pokazują, że kluczowe znaczenie dla budowy odporności organizmu ma jego białko powierzchniowe. Wiemy więc, gdzie powinniśmy z nim walczyć - cytuje słowa  prof. Andrea Gambotto, portal gazeta.pl.

Naukowcy mają nadzieję, że badania kliniczne potrwają znacznie krócej niż zazwyczaj. Wszyscy chcemy, aby słowa profesora potwierdziły się. Obyśmy już niedługo mieli skuteczną szczepionkę, która uchroni nas przed koronawirusem. 

 

Amerykańscy naukowcy już kilka tygodni temu rozpoczęli testy swojej szczepionki na ludziach! Która metoda okaże się bardziej skuteczna i uratuje świat przed pandemią?

East News

Zobacz także
królowa Elżbieta II z koroną na głowie

Lokaj królowej Elżbiety II zarażony koronawirusem! Codziennie widywał się z monarchinią! 

Czy będzie zakaz rodzinnych spotkań w Wielkanoc

Koronawirus w Polsce. Czy w Wielkanoc będzie można spotkać się z rodziną?! Są nowe zalecenia rządu

 

 

East News
Newsy
Szczepionka na koronawirusa już w październiku?! "Powstaną miliardy dawek w krótkim czasie!"
Czy już w październiku rozpoczną się masowe szczepienia? Jest na to ogromna szansa!

Już w październiku rozpoczną się masowe szczepienia na koronawirusa ? Szwajcarski immunolog pracujący w Szpitalu Uniwersyteckim w Bernie, Martin Bachmann poinformował, że jego zespół przygotował już szczepionkę, która pomyślnie przeszła testy na myszach. Czy to oznacza, że już za kilka miesięcy SARS-CoV-2 będzie już tylko złym wspomnieniem? Sprawdźcie szczegóły! Zobacz także:  Szczepionka na koronawirusa będzie powszechnie dostępna? To oficjalna decyzja Masowe szczepienia na koronawirusa możliwe już w październiku  Szwajcarski immunolog Martin Bachmann przekazał bardzo dobre informacje dotyczące szczepionki na koronawirusa. Zdaniem naukowca jego zespół przygotował już skuteczny preparat, który został z powodzeniem przetestowany na myszach. Z tego też względu istnieje duża szansa, że Szwajcarzy przystąpią do masowych szczepień już w październiku. Mamy realistyczną szansę na odniesienie sukcesu. Szwajcaria w swojej historii wykazywała się już pragmatyzmem i zależy jej na znalezieniu kompromisu w celu szybszego uzyskania szczepionki - cytuje słowa Martina Bachmanna portal gazeta.pl. Rzecznik Swissmedic, Lukas Jaggi, poinformował media, że potrzeba wprowadzenia szczepionki jest tak ogromna, iż formalności i procedury powinny zostać załatwione w przeciągu tygodni, a nie miesięcy. Wtedy też będzie można wprowadzić szczepionkę na rynek. Martin Bachmann zapewnia zaś, że w bardzo krótkim czasie będzie można wyprodukować ogromną ilość dawek. Jesteśmy w stanie wyprodukować miliardy dawek w krótkim czasie - cytuje słowa immunologa portal gazeta.pl Czy właśnie nastąpił ogromny przełom w walce z koronawirusem? Czy to oznacza, że już za kilka miesięcy będzie można zapomnieć o konsekwencjach pandemii? Tego dowiemy się zapewne w najbliższych...

East News
Newsy
Przełom w leczeniu koronawirusa? Pierwszy człowiek na świecie testuje szczepionkę!
Czy opracowano już szczepionkę przeciwko koronawirusowi? W Ameryce rozpoczęto już pierwsze testy na ludziach!

Koronawirus w bardzo szybkim tempie rozprzestrzenił się po całym świecie. Niestety, w Europie wciąż lawinowo rośnie liczba nowych przypadków, ale też zgonów. Naukowcy starają się powstrzymać pandemię. Jak się okazuje już dzisiaj, pierwszy człowiek na świecie otrzyma... szczepionkę przeciwko koronawirusowi! Sprawdźcie szczegóły. Zobacz także:  Nie żyje lekarz zarażony koronawirusem! "Mówił, że maski się kończyły. Lekarze musie walczyć o życie pacjentów" Pierwszy człowiek testuje szczepionkę przeciwko koronawirusowi! W waszyngtońskim Instytucie Badań nad Zdrowiem w Seattle rozpoczęto testy kliniczne w celu opracowania szczepionki przeciwko koronawirusowi. Jak wyjawił amerykański urzędnik, już w poniedziałek  pierwszy uczestnik otrzyma eksperymentalną dawkę! Mężczyzna chce jednak pozostać anonimowy.  Zastrzyki mają być podawane 45 młodym, zdrowym osobom, w różnych dawkach. Co najważniejsze nie ma żadnego ryzyka, że ochotnicy zostaną zarażeni, bowiem w szczepionkach nie ma wirusa. Niestety, weryfikacja skuteczności szczepionki potrwa jednak długo, nawet 18 miesięcy. Na ten moment najważniejsze jest sprawdzenie, czy zastrzyki nie będą wywoływać żadnych niepożądanych efektów. Po tej obserwacji nastąpi rozwinięcie testów w tym temacie. Zobacz także:   Zatrważające zdjęcia pielęgniarek ratujących pacjentów z koronawirusem. Ich twarze pokrywają siniaki i rany Na ten moment nie ma skutecznego lekarstwa, które zwalczyłoby koronawirusa. Miejmy nadzieję, że testy amerykańskich naukowców doprowadzą do przełomu. Przypomnijmy, że nowy wirus SARS-CoV-2 może mieć łagodne objawy typu gorączka i kaszel. Niestety osoby starsze oraz posiadające inne choroby jak np.: cukrzyca typu drugiego czy nowotwór,...

East News
Newsy
Szczepionka na koronawirusa została podana pierwszej osobie! Wiadomo, jak czuje się ochotnik 
Pierwsza osoba na świecie przyjęła eksperymentalną szczepionkę przeciwko koronawirusowi. Jak się czuje?

Pierwszy człowiek na świecie otrzymał eksperymentalną szczepionkę przeciwko koronawirusowi! Pochodząca z Seattle 43-letnia Jennifer Haller wyjawiła, jak czuje się po przyjęciu pierwszej dawki. Czy w końcu możemy liczyć na przełom w tej sprawie? Zobaczcie szczegóły!  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce: W następnym tygodniu może być nawet 10 tys. zarażonych? Szczepionka na koronawirusa. Pierwsza osoba przyjęła eksperymentalną dawkę Koronawirus  w bardzo szybkim tempie rozprzestrzenił się po całym świecie. Niestety, w Europie wciąż lawinowo rośnie liczba nowych przypadków, ale też zgonów. Na ten moment najgorsza sytuacja jest we Włoszech, gdzie jest już ponad 27 tys. zarażonych osób. Naukowcy starają się powstrzymać pandemię i rozpoczęli prace nad szczepionką. W poniedziałek 16 marca pierwsza osoba przyjęła eksperymentalną dawkę.  Jak informuje "Daily Mail", ochotniczka po przyjęciu eksperymentalnej szczepionki  czuje się świetnie. W sumie   zastrzyki mają być podane 45 zdrowym osobom w różnych dawkach. Co najważniejsze, nie ma żadnego ryzyka, że ochotnicy zostaną zarażeni, bowiem w szczepionkach nie ma wirusa. Niestety, weryfikacja skuteczności szczepionki potrwa jednak długo, nawet do 1,5 roku! Na ten moment najważniejsze jest sprawdzenie, czy zastrzyki nie będą wywoływać żadnych niepożądanych efektów. Po tej obserwacji nastąpi rozwinięcie testów w tym temacie. Wszyscy czuliśmy się bezradni. To dla mnie niesamowita okazja, by wreszcie coś zrobić - powiedziała pierwsza ochotniczka eksperymentalnej szczepionki, Jennifer Haller.  Przypomnijmy, że nowy wirus SARS-CoV-2 może mieć łagodne objawy typu gorączka i kaszel. Niestety, osoby starsze oraz posiadające inne choroby, jak np. cukrzyca typu drugiego czy...

Nasze akcje
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
Newsy

Nowoczesny wymiar kobiecości? Manifestuj go zapachem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner