Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
Dziecko w sklepie
East News
Newsy

Koronawirus w Polsce. Czy do sklepu mogę pójść z dzieckiem? Ekspert odpowiada!

Czy można wybrać się do sklepu z dzieckiem? Czy rodzic z dzieckiem zostanie wpuszczony do Biedronki?

Epidemia koronawirusa w Polsce sprawiła, że rząd wprowadza coraz więcej ograniczeń. Z kolei sklepy spożywcze same decydują się dodatkowe obostrzenia takie jak: zmiana godzin otwarcia i rotacyjny system pracy pracowników, aby zapewnić im bezpieczeństwo. Przy kasach może przebywać tylko jedna osoba, a w kolejce należy zachować metrowy odstęp. W dużych sklepach maksymalnie może przebywać 50 klientów w tym samym czasie, czego sieci restrykcyjnie przestrzegają. A jak wygląda sytuacja zakupów z dziećmi w czasie epidemii koronawirusa? Czy można wejść z dzieckiem do sklepu? Czy pracownicy mają prawo nie wpuścić rodzica z dzieckiem? Na to pytanie odpowiedział w rozmowie z TVN24 dr hab. Ernest Kuchar, specjalista chorób zakaźnych:

Wszystkie ograniczenia, które od środy są wprowadzone, służą ograniczeniu kontaktów między ludźmi. Rozumiem, że zdarzają się sytuacje życiowe, kiedy nie ma, z kim zostawić dziecka, to z konieczności trzeba je zabrać. Natomiast staramy się ograniczać kontakty, czyli jeżeli nie musimy, lepiej zostawić je w domu pod opieką kogoś innego - powiedział w TVN24.

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Kontrowersyjne zakupy z dzieckiem w czasie epidemii koronawirusa

Ogłoszenia o zakazie wstępu z dziećmi zostały wywieszone na witrynach niektórych sklepów. Takie sytuacje miały miejsce między innymi w Andrespolu czy Zielonej Górze. Jednak była to jedynie indywidualna decyzja kierowników lub właścicieli. W jednym ze sklepów sieci Pepco klienci byli witani taką informacją:

Z powodu zamknięcia szkół i przedszkoli oraz objęciu dzieci kwarantanną zakazujemy dzieci i młodzieży wejścia na teren sklepu. Każde złamanie przepisu będzie zgłaszane na policję. Mandat za niedostosowanie się do kwarantanny wynosi 5 tys. zł - taki komunikat klienci Pepco przy ul. Rokicińskiej w Andrespolu mogli przeczytać w witrynie sklepu.

Jak donosi expressilustrowany.pl, sieć Pepco odniosła się do tego ogłoszenia i poinformowała, że była to inicjatywa kierownika sklepu, który został poinformowany, aby je usunąć. Nie ma oficjalnego zakazu wstępu z dziećmi do sklepów, jednak w sytuacji ogromnego zagrożenia koronawirusem zdecydowanie lepiej, aby dziecko zostało w domu. Jak wiadomo, dzieci mogą być nosicielami wirusa, a same przechodzić go łagodnie, dlatego trzeba wziąć też pod uwagę obawy sprzedawców, którzy muszą przychodzić do pracy spotykając się z mnóstwem klientów, a potem wrócić do swoich domów i rodzin. Oni też mają obawy i starają się zachować wszelkie środki bezpieczeństwa.

Czy rodzic z dzieckiem zostanie wpuszczony do Biedronki?

Kolejna sytuacja miała miejsce w Zielonej Górze, o czym informowało życiepabianic.pl, gdzie kobieta z 14-letnią córką nie została wpuszczona przez ochroniarza do Biedronki. Dopiero po interwencji u kierownika sklepu kobiety zostały wpuszczone. Do tej sprawy odniosła się sieć dyskontów i jeden z pracowników poinformował, że w sklepie obowiązują zasady bezpieczeństwa, ale nie ma wprowadzonego zakazu wstępu dla dzieci.

W związku z aktualną sytuacją i w trosce o bezpieczeństwo klientów i pracowników, w sklepach wprowadziliśmy limity osób, które mogą jednocześnie przebywać w placówce. Nie zakazaliśmy jednak wstępu dzieciom. W opisywanej sytuacji doszło do nieporozumienia - nasz pracownik chciał jedynie wyrazić troskę o dzieci. Bardzo przepraszamy, jeśli klient poczuł się tym dotknięty. Jako społeczeństwo mierzymy się teraz z nową niełatwą sytuacją i mamy nadzieję, że nasi klienci podejdą z wyrozumiałością do pracowników w naszych sklepach – powiedział Jan Kołodyński, młodszy menedżer ds. relacji zewnętrznych w sieci Biedronka w rozmowie z "Życiem Pabianic".

Kontrowersyjnych sytuacji związanych z zakupami z dziećmi jest sporo, ale trzeba przyznać, że rodziców, którzy decydują się na zakupy z maluchami jest niewielu. Mimo że nie ma oficjalnego zakazu wstępu do sklepów z dziećmi, najważniejsze to stosować się do procedur bezpieczeństwa i nie narażać niepotrzebnie innych!

Czy zakupy z dzieckiem w czasie epidemii to dobry pomysł?

Zobacz także: Gdzie i jak można zrobić test na koronawirusa? Ile kosztuje badanie na koronawirusa?

ograniczenia w sklepach spożywczych
East News

Czy zabieranie dziecka do sklepu w obecnej sytuacji to na pewno dobry pomysł?

Centrum handlowe zamknięte przez koronawirusa
East News

 

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Koronawirus w Polsce. Biedronka zwiększa środki ostrożności
East News
Newsy
Biedronka zmienia godziny otwarcia! W jakich godzinach będzie można zrobić zakupy? 
Biedronka zmienia godziny otwarcia! W jakich godzinach będzie można zrobić zakupy? 

Już od jutra, czyli od 10 października, w całej Polsce, z wyłączeniem "stref czerwonych" będzie obowiązywała "strefa żółta". Wiąże się to z obowiązkiem zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Podczas jutrzejszej konferencji prasowej rząd ogłosi kolejne szczegóły. Tymczasem Biedronka z powodu sytuacji epidemiologicznej w kraju ponownie zmienia godziny otwarcia. Zostaną one wydłużone, by klienci mogli robić zakupy bez narażania się na przebywanie ze zbyt wieloma ludźmi.  Zobacz także:  Polska od soboty w żółtej strefie! Jakie kary grożą za brak maseczki? Biedronka wydłuża godziny otwarcia  Sieć sklepów Biedronka już od tego weekendu będzie działać podobnie jak wiosną tego roku, kiedy wybuchła pandemia koronawirusa. Jest to reakcja na obecną sytuację epidemiologiczną w kraju i ma być próbą „podniesienia bezpieczeństwa oraz komfortu zakupów”. Władze Biedronki poinformowały, że od najbliższego weekendu prawie 2600 marketów będzie działać co najmniej do godz. 23, a niektóre z nich będą czynne całodobowo:  Jako lider rynku czujemy się odpowiedzialni za promowanie dobrych rozwiązań. Akcja 24 umożliwia zakupy niezbędnych produktów w całej Polsce w bezpiecznych warunkach. Klienci docenili to rozwiązanie za pierwszym razem, wierzymy, że teraz będzie tak samo – przekazał Paweł Stolecki, dyrektor operacyjny  sieci sklepów Biedronka. O wydłużaniu pracy kolejnych lokalizacji władze Biedronki będą informować w najbliższych dniach. Dłuższe godziny otwarcia marketów mają sprawić, że na terenie sklepów będzie jednocześnie przebywać mniej klientów, co ma zagwarantować bezpieczeństwo i komfort zakupów.  Zobacz...

Biedronka
East News
Newsy
Biedronka otwarta całą dobę przed Wielkanocą! Ogromne zmiany! Poznajcie szczegóły
Zmiany w sklepach Biedronka. Biedronka - godziny otwarcia w święta Wielkanocne. Wielkanoc czy Biedronka będzie otwarta?

Koronawirus w Polsce wpłynął mocno na organizację pracy największych sieci handlowych w Polsce. Według najnowszych zaleceń rządu w sklepach i punktach usługowych mogą przebywać maksymalnie trzy osoby na jedną kasę. Dodatkowo - od 2 kwietnia (czwartek) wszyscy klienci będą robić zakupy w jednorazowych rękawiczkach, zaś w godzinach od 10:00 do 12:00 sklepy i punkty usługowe mogą przyjmować i obsługiwać jedynie osoby powyżej 65 roku życia. W pozostałych godzinach sklepy i lokale usługowe są dostępne dla wszystkich. W tym dla osób powyżej 65. roku życia.  W związku z tymi zmianami Biedronka wprowadziła szereg zmian! Zapoznajcie się z nimi.   Biedronki otwarte całą dobę przed świętami Biedronka poinformowała o nowych godzinach otwarcia sklepów: Od 2 kwietnia sieci będą czynne od godziny 6 do 24.  Od 7 kwietnia do 10 kwietnia Biedronka będzie otwarta przez całą dobę!  A wszystko po to, żeby klienci mogli na spokojnie zrobić zakupy przed świętami wielkanocnymi. Jesteśmy świadomi celów i znaczenia nowych regulacji i robimy wszystko co konieczne, by Biedronka była miejscem bezpiecznym dla klientów i pracowników. Dlatego uwzględniając nowe zarządzenia, wydłużamy godziny pracy sklepów, by móc obsłużyć wszystkich klientów, zapewniając jednocześnie większe bezpieczeństwo i komfort – informuje Paweł Stolecki, dyrektor operacyjny w sieci Biedronka. To dobra decyzja?  

Biedronka
East News
Newsy
Ekspedientka Biedronki zakażona koronawirusem. Czy ktoś z klientów mógł się zarazić?
Czy ktoś z klientów się zaraził?

Jeden ze sklepów Biedronki został zamknięty i jest dezynfekowany po tym, jak u jednej z ekspedientek został wykryty koronawirus! Według doniesień medialnych kobieta prawdopodobnie zaraziła się od jednego z dostawców towaru. W którym mieście znajduje się zamknięta Biedronka i jak całą sytuację komentuje zarząd sklepu?  Pracownica Biedronki zakażona koronawirusem Do zakażenia jednej z ekspedientek Biedronki doszło w miejscowości Gryfino, a o całej sytuacji poinformował lokalny portal igryfino.pl. Portal donosi, że sklep został zamknięty i jest teraz dezynfekowany, a kobieta u której wykryto koronawirusa mogla zarazić się od dostawcy. Bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników jest dla nas zawsze najważniejsze, dlatego natychmiast reagujemy i będziemy reagować zawsze wtedy, kiedy nasze działania mogą je dodatkowo zwiększyć - informują władze sklepu. Sklep sieci Biedronka przy ul. Bolesława Chrobrego w Gryfinie został zamknięty z powodu pozytywnego testu u pracownika tego sklepu. Zgodnie z zaleceniami sanepidu wszyscy pozostali pracownicy tej placówki od wtorku zostali poddani kwarantannie.  Zarząd Biedronki zapewnia, że po wykryciu u pracownicy koronawirusa do sklepu została wezwana profesjonalna firma dezynfekująca. Zobacz także:  Lidl, Biedronka, Kaufland, Netto. Które markety są otwarte całą dobę przed świętami wielkanocnymi 2020? Jedna z ekspedientek Biedronki w Gryfinie zostala zakażona koronawirusem. Sklep jest dezynfekowany.  

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner