Papież Franciszek pobłogosławił pusty Plac Św. Piotra. Symbol pandemii koronawirusa w Europie

Symbol pandemii koronawirusa: Papież Franciszek pobłogosławił pusty plac Św. Piotra 

Papież Franciszek pobłogosławił pusty Plac Św. Piotra. Symbol pandemii koronawirusa w Europie

To zdjęcie trzeba zobaczyć. Papież Franciszek pobłogosławił zupełnie pusty Plac Św. Piotra, który na co dzień wypełniony był setkami tysięcy turystów. Dziś z powodu epidemii koronawirusa we Włoszech został zamknięty. To niezwykle smutne ujęcie może stać się jednym z symboli panującej w Europie pandemii koronawirusa. 

Zobacz także: Siostra Michała Szpaka utknęła we Włoszech! "Nie mogę wrócić do Polski. Odbywam kwarantannę"

Papież Franciszek błogosławi pusty Plac Św. Piotra

Z powodu pandemii wywołanej koronawirusem, we Włoszech zmarło już ponad 1400 osób. Sytuacja jest dramatyczna. Liczba śmiertelnych ofiar przekracza 100 dziennie. Liczba zarażonych przekroczyła już 21 tysięcy. 

Papież Franciszek odprawiał dziś modlitwę w bibliotece Pałacu Apostolskiego. Po jej zakończeniu przeszedł do okna, z którego zazwyczaj pozdrawia i błogosławi pielgrzymów na Placu św. Piotra. Niestety dziś teren ten był kompletnie pusty. Widok papieża błogosławiącego zupełnie pusty Plac św. Piotra może stać się jednym z symboli pandemii koronawirusa, który rozprzestrzenia się nie tylko we Włoszech ale w całej Europie. 

Zobacz także: Nie żyje lekarz zarażony koronawirusem! "Mówił, że maski się kończyły. Lekarze musie walczyć o życie pacjentów"

Papież Franciszek pobłogosławił pusty Plac Św. Piotra, który został kompletnie zamknięty z powodu epidemii koronawirusa. 

Sytuacja we Włoszech jest dramatyczna. W Polsce kościoły nadal będą otwarte, o czym w swoim orędziu poinformował arcybiskup Stanisław Gądecki. Przypomnijmy, jednak że z uwagi na zagrożenie zdrowa oraz życia Kościół rekomenduje udzielenia do 29 marca dyspensy osobom w podeszłym wieku, z objawami infekcji, dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, a także osobom, które czują obawę przed zarażeniem.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce, 14.03. Kościoły pozostają nadal otwarte!

Kościoły, koronawirus
EastNews

 

Więcej na temat papież Franciszek koronawirus
Przeładuj

Wojewódzki w "Idolu" nazwał ją "Pączkiem". Dziś Nina Cieślińska pracuje w telewizji i wygląda jak zupełnie inna osoba

zobacz 00:48