Papież Franciszek pobłogosławił pusty Plac Św. Piotra. Symbol pandemii koronawirusa w Europie
Newsy

Symbol pandemii koronawirusa: Papież Franciszek pobłogosławił pusty plac Św. Piotra 

To zdjęcie to symbol pandemii koronawirusa. Papież Franciszek pobłogosławił zupełnie pusty Plac Św. Piotra, który na co dzień wypełniony był setkami tysięcy turystów.

To zdjęcie trzeba zobaczyć. Papież Franciszek pobłogosławił zupełnie pusty Plac Św. Piotra, który na co dzień wypełniony był setkami tysięcy turystów. Dziś z powodu epidemii koronawirusa we Włoszech został zamknięty. To niezwykle smutne ujęcie może stać się jednym z symboli panującej w Europie pandemii koronawirusa. 

Zobacz także: Siostra Michała Szpaka utknęła we Włoszech! "Nie mogę wrócić do Polski. Odbywam kwarantannę"

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Papież Franciszek błogosławi pusty Plac Św. Piotra

Z powodu pandemii wywołanej koronawirusem, we Włoszech zmarło już ponad 1400 osób. Sytuacja jest dramatyczna. Liczba śmiertelnych ofiar przekracza 100 dziennie. Liczba zarażonych przekroczyła już 21 tysięcy. 

Papież Franciszek odprawiał dziś modlitwę w bibliotece Pałacu Apostolskiego. Po jej zakończeniu przeszedł do okna, z którego zazwyczaj pozdrawia i błogosławi pielgrzymów na Placu św. Piotra. Niestety dziś teren ten był kompletnie pusty. Widok papieża błogosławiącego zupełnie pusty Plac św. Piotra może stać się jednym z symboli pandemii koronawirusa, który rozprzestrzenia się nie tylko we Włoszech ale w całej Europie. 

Zobacz także: Nie żyje lekarz zarażony koronawirusem! "Mówił, że maski się kończyły. Lekarze musie walczyć o życie pacjentów"

Papież Franciszek pobłogosławił pusty Plac Św. Piotra, który został kompletnie zamknięty z powodu epidemii koronawirusa. 

Sytuacja we Włoszech jest dramatyczna. W Polsce kościoły nadal będą otwarte, o czym w swoim orędziu poinformował arcybiskup Stanisław Gądecki. Przypomnijmy, jednak że z uwagi na zagrożenie zdrowa oraz życia Kościół rekomenduje udzielenia do 29 marca dyspensy osobom w podeszłym wieku, z objawami infekcji, dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, a także osobom, które czują obawę przed zarażeniem.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce, 14.03. Kościoły pozostają nadal otwarte!

Kościoły, koronawirus
EastNews

Zobacz także
Pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce

Koronawirus w Polsce. Te szpitale będą przekształcone w zakaźne! Zobacz listę

Koronawirus w Polsce

Koronawirus w Polsce. Zmarła trzecia osoba zarażona koronawirusem!

 

Centrum handlowe zamknięte przez koronawirusa
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce: Czy galerie handlowe i wszystkie sklepy będą zamknięte aż do Wielkanocy?
Czy sklepy w galeriach handlowych będą otwarte przed Wielkanocą? Kiedy poznamy decyzję? Wielkanoc 2020 - sklepy, galerie.

Galerie handlowe są zamknięte już od dwóch tygodni, co jest związane z pandemią koronawirusa w Polsce. Sytuacja w Europie jest naprawdę dramatyczna i polski rząd stara się nie doprowadzić w naszym kraju do "scenariusza włoskiego" w związku z tym z ajęcia w placówkach oświatowych są odwołane do Wielkanocy . Czy taka sama decyzja zapadnie w przypadku galerii handlowych i wszystkich sklepów, które zostały zamknięte? Kiedy poznamy decyzję czy centra handlowe będą otwarte przed Wielkanocą? Czy sklepy w galeriach handlowych będą otwarte przed Wielkanocą? Podczas konferencji prasowej zorganizowanej 13 marca Mateusz Morawiecki ogłosił, że g alerie handlowe, restauracje, kawiarnie, puby i kluby będą zamknięte . Posiłki można zamawiać jedynie na wynos lub dowóz.  Z piątku na sobotę ograniczamy działalność galerii handlowych. Zostaną otwarte sklepy spożywcze, pralnie, apteki, drogerie - powiedział premier. Początkowo centra handlowe miały być zamknięte przez dwa tygodnie, ale zwiększająca się ilość zarażeń koronawirusem sprawiła, że rząd zastrzegł w rozporządzeniu możliwość wydłużenia tego czasu. Już wiadomo, że szkoły, przedszkola i żłobki będą zamknięte do Wielkanocy, a co z galeriami handlowymi? Sytuacja związana z koronawirusem jest coraz dramatyczniejsza, ilość przypadków znacznie się zwiększa, dlatego decyzja o tym, czy galerie handlowe zostaną otworzone przed Wielkanocą zapadnie najprawdopodobniej dopiero 2 tygodnie przed świętami . Wszystko zależy od tego, jak szybko będzie rosła liczba zakażeń w Polsce! Wystarczy spojrzeć na inne kraje i już wiadomo, że prawdopodobieństwo, aby galerie handlowe były otwarte jest dosyć małe. We Włoszech, gdzie sytuacja jest gorsza niż w Chinach, mieszkańców obowiązuje całkowity zakaz opuszczania domów,...

Dlaczego o 12 w środę biją dzwony?
East News
Newsy
Dlaczego o 12 w kościołach biją dzwony? 
W środę 25 marca o 12 zabiły dzwony w kościołach w całej Polsce. Dlaczego?

Cały świat walczy z pandemią koronawirusa , który rozprzestrzenia się z prędkością światła. Kościół również postanowił włączyć się w tę batalię. Papież Franciszek zaapelował do wiernych z całego świata, aby połączyli swoje siły i wsparli walkę z koronawirusem. W jaki sposób? Zobaczcie poniżej! Dlaczego w środę o 12 biją dzwony w kościele? Włochy to państwo, które najbardziej odczuwa skutki epidemii koronawirusa. W ich kraju sytuacja jest dramatyczna. Papież Franciszek postanowił zaapelować do Włochów, ale i do wiernych na całym świecie, aby nie tracili nadziei. W tym celu poprosił ich, aby w środę 25 marca odmówili modlitwę w intencji ustania epidemii koronawirusa.  Polski Episkopat odpowiedział na jego prośbę. Arcybiskup Gądecki chce, aby tego dnia w całym naszym kraju zabiły dzwony w kościołach i katedrach. Nawiązując do prośby Ojca Świętego Franciszka serdecznie proszę, aby w środę 25 marca br. w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godzinie 12.00, we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce, biskupi oraz kapłani odmówili Anioł Pański, modlitwę Ojcze nasz i 3 razy Zdrowaś Maryjo w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych– czytamy w komunikacie przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Arcybiskup Gądecki poprosił również, aby wszyscy odmówili specjalną modlitwę. Oto jej treść: Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i...

koronawirus
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce, piątek 13.03. Kolejne przypadki zarażonych osób! Najnowsze informacje
Koronawirus w Polsce, piątek 13.03. Pojawiły się kolejne przypadki osób zarażonych wirusem.

Rośnie liczba osób zarażonych koronawirusem w naszym kraju. W piątek 13.03 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 7 przypadkach, które zostały potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Ile osób w Polsce jest w sumie zarażonych? Gdzie pojawiły się kolejne przypadki zachorowań? Przeczytajcie poniżej. Materiał będzie na bieżąco aktualizowany.  Zobacz także:  Zmarła pacjentka zarażona koronawirusem. Miała 57 lat. Jak zachorowała? Jakie miała objawy? Kolejne przypadki zarażonych koronawirusem osób w Polsce! Z dnia na dzień rośnie liczba osób zarażonych koronawirusem w naszym kraju. W piątek rano, 13 marca, Ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnych 7 osobach chorych na SARS-CoV-2. Kolejne przypadki odnotowano u: dwóch osób z woj. podkarpackiego (Leżajsk) jednej osoby z woj. lubelskiego (Lublin) jednej osoby z woj. dolnośląskiego (Wrocław)  trzech osób z woj. łódzkiego (Łódź) W sumie na ten moment w Polsce jest 58 przypadków zarażeń koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia apeluje o przestrzeganie zasad higieny oraz o nie wychodzenie z domu, jeżeli nie jest to konieczne. Już kilka dni temu zostały zamknięte placówki oświatowe i kulturalne, aby zminimalizować możliwość zachorowania na  SARS-CoV-2. Odwołano też wszystkie imprezy masowe. Minister apeluje do dzieci i młodzieży, aby wolnego czasu nie traktowały jako dodatkowych ferii i nie spędzały go np.: w galeriach handlowych. Na całym całym świecie odnotowano już prawie 130 tys. przypadków zarażeń koronawirusem. W Europie najbardziej dramatyczna sytuacja jest we Włoszech, gdzie liczba chorych przekroczyła już 12,8 tysiąca. W czwartek 12. marca w Polsce zmarła pierwsza osoba, która była zarażona ...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik