Adam Niedzielski w masce ochronnej
East News
Newsy

Starsi uczniowie wrócą do szkoły już w marcu? Jest komentarz ministra zdrowia i wiceministra edukacji

Kiedy starsi uczniowie będą mogli wrócić do szkoły? Czy władze wkrótce ogłoszą, że dzieci z klas czwartych i ósmych, oraz klas maturalnych zakończą nauczanie zdalne?

Kiedy starsi uczniowie będą mogli wrócić do szkoły? Czy władze wkrótce ogłoszą, że dzieci z klas czwartych i ósmych, oraz klas maturalnych będą mogły zakończyć nauczanie zdalne? Jest komentarz wiceministra eduacji Dariusza Piontkowskiego! Sprawę powrotu dzieci do szkół skomentował również minister zdrowia, Adam Niedzielski. Sprawdźcie, co powiedzieli przedstawiciele władz!

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Kiedy powrót starszych uczniów do szkół?

18 stycznia najmłodsi uczniowie, z klas 1-3, wrócili do nauczania stacjonarnego. Od tamtej chwili z pewnością wszyscy zastanawiają się, kiedy dołączą do nich starsze dzieci. Jak już wiemy, w pierwszej kolejności do szkoły mają wrócić uczniowie klas czwartych, ósmych i klas maturalnych- wciąż nie wiadomo jednak, kiedy to się stanie. Jak komentuje to Dariusz Piontkowski, wiceminister edukacji?

My co najmniej chcielibyśmy, aby został utrzymany ten stan, który funkcjonuje w tej chwili, czyli klasy I-III w nauczaniu stacjonarnym, a gdyby było możliwe, to powrót części roczników w trybie hybrydowym, mieszanym - Dariusz Piontkowski powiedział w wywiadzie dla Polskiego Radia 24. - Za kilka dni będzie decyzja, na temat tego czy w edukacji, ale także w innych dziedzinach życia możliwe będzie dalsze luzowanie, czy wręcz przeciwnie, być może jakiś regres - dodał. 

Sprawę ewentualnego powrotu starszych uczniów do szkoły skomentował również Adam Niedzielski. Minister zdrowia w programie "Rozmowa Piaseckiego" w TVN24 przyznał, że decyzja ws. starszych uczniów z pewnością nie będzie podejmowana w tym tygodniu, jednak niewykluczone, że w marcu władze nie zajmą się tym tematem.

Na pewno nie w tym tygodniu - Adam Niedzielski mówił w programie "Rozmowa Piaseckiego". Chociaż ja absolutnie bym nie przekreślał, że jeszcze w marcu takie decyzje będziemy podejmować - dodał.

Myślicie, że w marcu dzieci jednak wrócą do szkoły?

Zobacz także: Co z weselami zaplanowanymi na wiosnę? Jest komentarz! To ważna informacja dla wszystkich par, które szykują się do ślubu!

Wciąż nie wiadomo, kiedy starsi uczniowie będą mogli wrócić do szkoły.

East News

Minister zdrowia przyznał jednak, że być może w marcu będą podejmowane decyzje w sprawie powrotu dzieci do nauczania stacjonarnego.

Adam Niedzielski w maseczce ochronnej
East News

 

Adam Niedzielski w masce ochronnej
East News
Newsy
Co z powrotem dzieci do szkół? Minister zdrowia mówi o terminie, specjalista odpowiada: "W ogóle nie ma co marzyć"
Kiedy dzieci wrócą do nauczania stacjonarnego? Czy po feriach zimowych uczniowie zakończą naukę zdalną i znów spotkają się w szkole?

Kiedy dzieci wrócą do nauczania stacjonarnego? Czy po feriach zimowych uczniowie zakończą naukę zdalną i znów spotkają się w szkole? Jest nowy komentarz ministra zdrowia. Adam Niedzielski mówi o możliwym terminie zakończenia nauczaina zdalnego, przynajmniej dla części uczniów. Ale uwaga, specjaliści hamują te dość optymistyczne wizje.  Kiedy nastąpi koniec nauki zdalnej? W związku z pandemią koronawirusa i nagłym wzrostem liczby osób zakażonych władze już kilka tygodni temu zdecydowały, że uczniowie - podobnie jak wiosną - muszą wrócić do nauczania zdalnego. Początkowo miało ono trwać do 29 listopada, jednak w związku z dużą liczbą zachorowń premier ogłosił, że nauczanie zdalne zostanie wydłużone do 23-24 grudnia, później zaś, w dniach 4-18 stycznia odbędą się ferie zimowe dla dzieci z całej Polski. Ale czy po feriach dzieci wrócą do szkoły? Minister Zdrowia po raz kolejny przyznał, że ewentualny powrót do szkoły będzie dotyczyć tylko najmłodszych uczniów. Jeżeli chodzi o to, co będzie się działo po feriach, kiedy będziemy podejmowali decyzje o powrocie do szkół, to oczywiście analizujemy bardzo różne scenariusze, ale generalnie zakładamy, że raczej będziemy dzieci do szkoły puszczali, zaczynając - oczywiście - od klas I-III- Adam Niedzielski mówił w wywiadzie dla RMF FM.  A jak komentuje to dr Paweł Grzesiowski? Znany immunolog w rozmowie z portalem interia.pl powiedział, od czego zależy powrót dzieci do szkół. Mówienie, kiedy dzieci mogą wrócić do szkół, uzależnione jest od aktualnej sytuacji. Nie można wyznaczyć żadnej daty, bo od momentu zamknięcia szkół niewiele się nie zmieniło. Dopóki średnie tygodniowe nie spadną poniżej 3 tys., to w o otwarciu szkół....

Szkoły - czy będą zamknięte?
Newsy
Nie wszystkie dzieci wrócą do szkoły po feriach! Wiceminister edukacji zdradził, które klasy dalej będą na zdalnym nauczaniu
Nie wszystkie dzieci wrócą do szkoły po feriach! Wiceminister edukacji zdradził, które klasy dalej będą na zdalnym nauczaniu

Wiceminister edukacji Dariusz Piątkowski zabrał głos w sprawie powrotu dzieci i młodzieży do szkół po feriach zimowych 2021, które skończą się 17 stycznia. Zdradził, w jakiej kolejności uczniowie będą wracać do nauki stacjonarnej. Wskazał też konkretną datę, w której mogłyby się odbyć próbne egzaminy maturalnych. Sprawdźcie szczegóły.  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Dzieci jednak nie wrócą do szkoły po feriach? Minister zdrowia komentuje! Powrót dzieci do szkół po feriach zimowych 2021 Podczas sobotniej konferencji prasowej premier poinformował, że nauka zdalna zostanie przedłużona aż do 23 grudnia. Potem uczniowie mają przerwę świąteczną, a od 4 do 17 stycznia cała Polska będzie odpoczywać na feriach zimowych. Oznacza to, że uczniów czeka aż miesiąc wolnego od szkoły. Nie jest jednak pewne, czy 18 stycznia 2021 będzie pewnym terminem powrotu dzieci i młodzieży do stacjonarnej nauki.  To najbardziej optymistyczny wariant - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski w RMF FM.  Z kolei podczas poniedziałkowej konferencji w Białymstoku, wiceminister edukacji Dariusz Piątkowski podkreślił, że decyzja o wspólnych feriach zimowych dla wszystkich uczniów w kraju ma pomóc w tym, aby przynajmniej część uczniów mogła wrócić do nauki stacjonarnej w szkołach:  Będziemy postulowali, by w pierwszej kolejności wróciły tam dzieci najmłodsze z klas I-III, ósmoklasiści, maturzyści i ostatnie klasy szkół zawodowych , te, które prowadzą zajęcia praktyczne, a jeżeli liczba zachorowań spadnie bardzo mocno, to wtedy być może także i pozostali uczniowie będą mogli wrócić do stacjonarnych zajęć  Dariusz Piątkowski odniósł się także do...

Dzieci nie wrócą do szkoły w tym roku?! Do kiedy szkoły będą zamknięte przez koronawirusa? Mamy komentarz
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce. Nowe informacje w sprawie powrotu uczniów do szkół. Ważny komentarz ministra 
Minister zdrowia o powrocie dzieci do szkół. Czy wrócą do szkoły jeszcze przed wakacjami? Co z maturami 2020?

Kiedy uczniowie będą mogli wrócić do szkół? Podczas ostatniej konferencji prasowej premiera i ministra zdrowia przedstawiono plan stopniowego rozmrażania gospodarki, który ma być przeprowadzony w etapach. Kwestia szkół przedszkoli i żłobków zostanie poruszona dopiero w 3 etapie:  Organizacja opieki nad dziećmi w żłobkach, przedszkolach i klasach szkolnych 1-3 przy ustalonej maksymalnej liczbie dzieci w sali. Niedawno Jadwiga Emilewicz poinformowała, że dzieci raczej nie wrócą do szkoły przed wakacjami. Te słowa skomentował minister edukacji Dariusz Piontkowski. Czy coś się zmieniło?  Zobacz także:  Kiedy powrót do szkół? Wicepremier zapowiada: W tym roku uczniowe raczej nie wrócą! Koronawirus w Polsce. Czy uczniowie wrócą do szkoły przed wakacjami?  Minister edukacji Dariusz Piątkowski odniósł się do słów Jadwigi Emilewicz na temat tego, że dzieci nie wrócą do szkół przed wakacjami. W rozmowie z Interią.pl przyznał że to tylko jeden z możliwych scenariuszy. Minister podkreślił, że zdaje sobie sprawę, że nauka domowa jest męcząca, ale dostrzega też pewien dobry aspekt:  Większość nauczycieli, rodziców i uczniów chciałaby, aby przynajmniej na jakiś czas możliwy był powrót do tradycyjnego nauczania. Dostaję takie sygnały, rozmawiam ze znajomymi nauczycielami, rodzicami. Uczniowie tęsknią za rówieśnikami, ale też za tradycyjną formułą nauczania. Siedzenie przed komputerem, brak relacji z żywym człowiekiem, to nie to samo, co bezpośredni kontakt. Paradoksalnie może to być pozytywny efekt tej epidemii - młodzież, która dotąd tęskniła za komputerem, może zacznie teraz doceniać bezpośrednie relacje. W rozmowie z Interią podkreślił również, że...

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner