Anna Przybylska w czarnej sukience
Newsy

Lekarz Anny Przybylskiej stanie przed sądem lekarskim! Chodzi o wywiad tuż po śmierci aktorki...

Lekarz Anny Przybylskiej stanie przed sądem lekarskim! Chodzi o wywiad tuż po śmierci aktorki...

Lekarz Anny Przybylskiej trafi przed sąd lekarski! Rzeczniczka odpowiedzialności zawodowej Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku skierowała tam sprawę za wywiad, jakiego doktor udzielił tuż po śmierci aktorki. Nie zdradziła jednak, jakie postawiono mu zarzuty - informuje TVN24.

"Taniec z Gwiazdami": Oliwia ma żal do Izabeli Janachowskiej za pytania o mamę? "Też mnie to bardzo męczy"

Lekarz Anny Przybylskiej odpowie przed sądem

Jak przypomina portal, sprawę wszczęsto już w październiku 2014 roku, zaraz po tym jak ukazał się wywiad. Lekarz Dariusz Zadrożny opowiedział o intymnych szczegółach jej ostatnich dni, o planach życiowych gwiazdy i o tym, jak Ania czuła się w tym trudnym dla niej okresie. Wtedy Okręgowa Izba Kontroli Lekarskiej informowała, że zostanie mu postawiony zarzut na podstawie art. 23 Kodeksu Etyki Lekarskiej, który mówi o tym, że lekarz jest zobowiązany do zachowania tajemnicy lekarskiej. Ta sprawa zakończyła się we wtorek skierowaniem sprawy do sądu lekarskiego, o czym poinformowała rzecznik odpowiedzialności zawodowej Okręgowej Izby Lekarsiej w Gdańsku dr Maria Adamcio-Deptulska. Jakie zarzuty postawiono Zadrożnemu nie ujawniła.

Dla dobra postępowania i samego lekarza korzystamy z zasady dotyczącej tajemnicy postępowania – uzasadniła rzecznik, cytowana przez TVN24.

Jak zakończy się ta sprawa?

 

Zobacz: Na konto hospicjum, które wspierała Anna Przybylska wpłynęło już 225 tysięcy złotych! A to nie koniec

 

Lekarz Anny Przybylskiej odpowie przed sądem lekarskim

Anna Przybylska za wcześnie umarła

 

Lekarz miał zdradzić intymne szczegóły z życia Anny Przybylskiej

Anna Przybylska na Festiwalu w Gdyni, 2004 r.
ONS.pl

Lekarz Przybylskiej krytykowany za występ w telewizji
ONS/TVP Info
Newsy
Lekarz Przybylskiej tłumaczy się z opowiadania o jej chorobie. Głos zabrali też etycy
Złamał tajemnicę lekarską?

W poniedziałkowy wieczór widzowie TVP Info mieli okazję zobaczyć zaskakujący wywiad z lekarzem Anny Przybylskiej . Specjalista w rozmowie ze stacją zdradził mnóstwo drastycznych szczegółów dotyczących choroby gwiazdy, sugerując też, że niektóre rozwiązania w leczeniu nie zostały zastosowane z uwagi na planowaną ciążę aktorki. To oburzyło środowisko, a lekarz został mocno skrytykowany. Przypomnijmy: Lekarz Przybylskiej ujawnił drastyczne szczegóły jej choroby. Teraz jest w ogniu krytyki Poważne zarzuty mówiące m.in. o złamaniu tajemnicy lekarskiej skłoniły dra hab. Dariusza Zadrożnego do wytłumaczenia się z feralnego wywiadu. Lekarz w rozmowie z Gazeta.pl zapewnia, że nie złamał tajemnicy lekarskiej, ponieważ nie wyjawił przebiegu choroby. Wyjaśnia również, iż fragment jego wypowiedzi mówiący o potencjalnej ciąży pacjentki został źle zinterpretowany, a wina leży po jego stronie - był zestresowany występem na żywo przed kamerami.   To nie ma nic wspólnego z łamaniem tajemnicy lekarskiej. Nie wyjawiłem przebiegu choroby. Pani Ania trafiła do nas ze względu na silny zespół bólowy. Daliśmy sobie z nim radę. Byłem przy niej nie tylko wtedy gdy się uśmiechała, ale też kiedy było jej naprawdę źle. Ten typ raka zawsze bardzo boli. To naturalny przebieg tej choroby. Pani Przybylska bardzo dbała o prywatność i ode mnie żadna informacja nie wyszła. Chodziło mi o to, że 35-letnia kobieta, która jest zdolna do urodzenia dzieci, nie może mieć co roku tomografii komputerowej. Każda dawka promieniowania nie jest niczym dobrym i może źle wpłynąć na potencjalną ciążę. Jeśli z kontekstu wyszło na to, że planowała mieć dzieci, to musiałem się źle wyrazić. Nie o to mi chodziło. To efekt mówienia na żywo - tłumaczy w rozmowie z Gazeta.pl Zadrożny. Podobnego zdania jest etyk, który twierdzi, że do naruszenia tajemnicy lekarskiej w tym...

Anna Przybylska
ONS
Newsy
Lekarz Anny Przybylskiej ukarany. Zdradzał szczegóły choroby Ani i jej planowanej ciąży przed milionami widzów
Jaką dostał karę?

We wrześniu 2014 roku widzowie TVP Info mieli okazję zobaczyć zaskakujący wywiad z lekarzem Anny Przybylskiej. Specjalista w rozmowie ze stacją zdradził mnóstwo drastycznych szczegółów dotyczących choroby gwiazdy. Sugerował też, że niektóre rozwiązania w leczeniu nie zostały zastosowane z uwagi na planowaną ciążę aktorki.  (Zobacz też:  Lekarz Przybylskiej ujawnił drastyczne szczegóły jej choroby. Teraz jest w ogniu krytyki )   Lekarz za swoje słowa został skrytykowany przez środowisko lekarskie. Lekarz zapewniał, że nie złamał tajemnicy lekarskiej, ponieważ nie wyjawił przebiegu choroby.  Wyjaśnił również, iż fragment jego wypowiedzi mówiący o potencjalnej ciąży pacjentki został źle zinterpretowany, a wina leży po jego stronie - był zestresowany występem na żywo przed kamerami.   Po dwóch latach od tego zdarzenia lekarz został ostatecznie ukarany. Jak podaje Radio Gdańsk, lekarz został ukarany upomnieniem. - Orzeczenie wydał Okręgowy Sąd Lekarski w Gdańsku, a utrzymał je w mocy Naczelny Sąd Lekarski. Jest ono prawomocne - informuje Radio Gdańsk Monika Bala z biura Naczelnej Izby Lekarskiej. Chirurg z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, który operował aktorkę, został uznany winnym i ukarany upomnieniem - czytamy na stronie Radia Gdańsk. Uważacie, że kara jaką dostał lekarz Ani Przybylskiej, jest odpowiednia? Czy jednak powinien zostać surowiej ukarany?   Zobacz też:  "Wiedziałam więcej niż inni o chorobie Ani"   Odpowiednia kara?   Lekarz Ani Przybylskiej został ukarany.

Lekarz Anny Przybylskiej w ogniu krytyki
ONS
Newsy
Lekarz Przybylskiej może stracić pracę? Środowisko lekarskie zabrało głos
Afera z dr Zadrożnym nabiera rozpędu

Nie milkną echa afery, która rozpętała się po telewizyjnym występie dra hab. Dariusza Zadrożnego . Onkolog operował chorą na raka Annę Przybylską , a w wywiadzie dość szczegółowo opowiedział o przebiegu choroby, zdradzając też drastyczne kulisy walki aktorki z nowotworem. Przypomnijmy: Lekarz Przybylskiej tłumaczy się z opowiadania o jej chorobie. Głos zabrali też etycy Na lekarza spadła ogromna fala krytyki, ale środowisko lekarskie na ten temat dotychczas milczało. W końcu jednak wypowiedzieli się inni specjaliści, którzy nie mają wątpliwości, że Zadrożny nie postąpił właściwie i powinien był absolutnie nie ujawniać szczegółów choroby swojej pacjentki. Szef Komitetu Bioetyki PAN podsumował to w bardzo zdecydowany sposób - jego zdaniem takie zachowanie onkologa nie wróży dobrze całej profesji lekarskiej i może skutkować mniejszym zaufaniem do wszystkich lekarzy.   Chciałbym przypomnieć zdanie z przysięgi Hipokratesa: "Cokolwiek bym podczas leczenia czy poza nim w życiu ludzkim ujrzał czy usłyszał, czego nie należy rozgłaszać, będę milczał, zachowując to w tajemnicy". Lekarz, który na użytek gawiedzi ujawnia ostatnie chwile życia swojej pacjentki, sprzeniewierza się fundamentalnej zasadzie etyki lekarskiej - poszanowania intymności, prywatności i godności pacjenta. Obnażając się przed lekarzem w sensie fizycznym, psychicznym i moralnym, pacjent ufa, że lekarz nigdy nikomu nie ujawni szczegółów przeżywanej przezeń choroby, bólu, cierpienia, słabości, bezradności czy też rozpaczliwej nadziei. To właśnie zaufanie do lekarza jest podstawą świętej dla etyki lekarskiej zasady tajemnicy zawodowej. Niestety, żyjemy w czasach, kiedy także i zaufanie staje się dobrem rzadkim. Źle to wróży profesji lekarskiej - skomentował prof. Zbigniew Szawarski z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego w rozmowie z "Gazetą Wyborczą"....

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner