Niektóre z nich na scenie królują od lat, inne od niedawna. Ale hity tych gwiazd znają wszyscy! Mowa o Sarsie, Sanah, Kayah, Dodzie i wielu innych artystkach, które na scenie występują pod pseudonimem. Jak naprawdę nazywają się polskie piosenkarki? Sprawdziliśmy to dla Was. Taką wiedzą możecie zagiąć wielu znajomych!

Reklama

Jak naprawdę nazywają się polskie gwiazdy?

Zaczynamy! "Królowa Dram" oraz "Irenka", czyli jedyna i niepowtarzalna Sanah, to Zuzanna Irena Jurczak. Cleo to tak naprawdę Joanna Klepko. Katarzyna Magda Rooijens ukrywa się pod pseudonimem Kayah. "Naucz mnie" śpiewa Sarsa, czyli Marta Markiewicz. Możecie nie znać Małgosi Jamroży, ale na pewno znacie Margaret. „Na głowie mam kaktusa…” - śpiewa niejaka Magda Grabowska-Wacawek, znana jako Bovska! Lanberry, zwyciężczyni tegorocznego koncertu premier na festiwalu w Opolu to tak naprawdę Małgorzata Uścisłowska. Maria Ewa Żak coraz większą karierę robi jako Mery Spolsky. Kojarzycie zaś Roksanę Pindor? Nie, nie mamy na myśli Roxie, zaś Saszan.

Młodszym fanom polskiej muzyki przypominamy, że Doda to Dorota Rabczewska, a Shazza - to Marlena Magdalena Pańkowska. Królowa Maryla Rodowicz ma za to na imię Maria Antonina.

Zaskoczeni?

Zobacz także: Gabor i Sanah królują na scenie! 13-letnia Viki zachwyca się autorką "Szampana"! Poznały się?

Zobacz także

Absolutnym numerem jeden jest aktualnie Sanah, która niedawno wydała drugi album - "Irenka".

Bartosz Krupa/Dzien Dobry TVN/East News

Cleo również jest wielką gwiazdą sceny!

ADAM JANKOWSKI/REPORTER
Reklama

O Sarsie znów jest ostatnio głośno - niedawno została mamą!

Piotr Matusewicz/East News
Reklama
Reklama
Reklama