Party Stories
Magdalena Narożna w zielonej sukience
Zakaz wstępu w związku z koronawirusem
East News
Newsy

Rzecznik rządu podaje możliwe daty zdejmowania ograniczeń! Kiedy wyjdziemy z domów?

Rzecznik rządu Piotr Müller potwierdził w Polskim Radiu, że w ciągu najbliższych dwóch dni będą zapadać decyzje w sprawie zdejmowania pierwszych ograniczeń związanych z koronawirusem. Ogłoszenia ich możemy się spodziewać pod koniec tygodnia. 

Jakie to będą ograniczenia? Czy to oznacza, że wkrótce będzie można wyjść z domu np. na inne zakupy niż spożywcze, albo po prostu na spacer?

Zobacz także: Kiedy planować wakacje w tym roku? Kiedy będzie można podróżować? Są opinie ekspertów

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Kiedy otworzą lasy, parki, bulwary?

Piotr Müller wyjaśnił, że ostateczne decyzje zapadną po tym, jak spłyną dane dotyczące zachorowań w czasie wielkanocnym.

Wczoraj odbyło się posiedzenie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. Decyzje będą podejmowane jutro i pojutrze. W pierwszej fazie na pewno rozpatrujemy kwestie związane ze zdjęciem ograniczeń w zakresie limitow w sklepach.

Jak doprecyzował, ograniczenia pozostaną, ale będą realizowane w inny sposób. Kolejne zdejmowane ograniczenia mają dotyczyć - jak to określił - "aktywności w ramach lasów, czy innego typu przestrzeni publicznych". Prowadząca "Salon polityczny Trójki" dopytała kiedy można się spodziewać otwarcia parków, skwerów, bulwarów, lasów?

Ja myślę, że jeżeli będą podejmowane decyzje co do zdejmowania ograniczeń, to będzie jedna z pierwszych decyzji. Dlatego jeżeli będziemy to ogłaszać pod koniec tego tygodnia, spodziewałbym się, że to jest aspekt, który jest brany najbardziej pod uwagę - potwierdził dość zawile rzecznik. 

Czy to oznacza, że od przyszłego poniedziałku będziemy mogli wejść legalnie do parku, czy lasu bez groźby ogromnego mandatu? Zobaczymy już niebawem.

Szumowski zapowiada "odmrażanie" gospodarki

Tymczasem minister zdrowia Łukasz Szumowski był we wtorkowy poranek gościem w radiu RMF FM. Jak zapowiedział, już od 19 kwietnia (najbliższy poniedziałek), zacznie się stopniowe odmrażanie gospodarki. Nie podał jednak wielu szczegółów. Zapowiedział za to, że jego zdaniem nie mamy co liczyć na normalne wakacje, jak dotąd.

O wakacjach takich jakie sobie wyobrażamy, i jakie mieliśmy do tej pory, możemy zapomnieć - mówił wprost Szumowski.

Czekacie na możliwość swobodnego wyjścia z domu?

Policyjny patrol, zamknięte plaże, parki i lasy
East News
 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
East News
Newsy
Ślub w czasie pandemii koronawirusa?! Co robić? Jak odzyskać pieniądze? Zdradza Izabela Janachowska

Czy w czasach pandemii koronawirusa w Polsce należy odwołać ślub? Jeśli tak - jak odzyskać zaliczki? Setki narzeczeństw ma ogromny problem - restauracje i lokale zamawiane są przecież na długie miesiące przed, podobnie jak fotografowie czy zespoły. Co na ten temat zdradzi naczelna ekspertka od ślubów  - Izabela Janachowska? Zobacz, co nam zdradziła podczas rozmowy live na Instagramie Party.pl!  Zobacz także:  Marzyła o skromnej sukni ślubnej, ale Janachowska namówiła ją na błysk. Efekt? Babcia popłakała się na widok wnuczki

Minister Łukasz Szumowski i premier Mateusz Morawiecki na ekranach
East News
Newsy
Jutro konkretna data kolejnego etapu odmrażania gospodarki! Które obostrzenia znikną?

Mimo wcześniejszych zapowiedzi nie dzisiaj, a jutro mamy poznać szczegóły dalszego odmrażania gospodarki. Na informację rządu czekają tysiące pracowników i właścicieli biznesów, którzy w wyniku ograniczeń związanych z koronawirusem stanęli przed widmem poważnych strat, czy nawet bankructwa. Co ogłosi w środę premier Mateusz Morawiecki? Czy tym razem będzie mowa o otwarciu handlu, punktów usługowych czy np. hoteli? Rąbka tajemnicy uchylił minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jak mówił, padnie konkretna data! Zobaczcie szczegóły. Zobacz także:   Kiedy odmrożenie gospodarki? Minister rozwoju podała wstępny termin! Data następnego etapu odmrażania gospodarki Jak zdradził w programie "Koronawirus" na wp.pl minister, na konferencji poznamy szczegóły odmrażania gospodarki.  - Tak, tematy związane z handlem na pewno, z szeroko pojętą gospodarką, tak jak obiecywaliśmy. Po pierwszych danych, które spłynęły dzisiaj będziemy wiedzieli, że kolejne nasze działania nie spowodowały gwałtownego wzrostu, więc możemy przejść do kolejnych - mówił w wp.pl Łukasz Szumowski. Jak mówił, rząd chce żeby gospodarka coraz szybciej działała, ale w reżimie sanitarnym. Co ze sklepami i galeriami handlowymi? - Pamiętajmy, że i sklepy i galerie mają różne funkcje, szczególnie te duże formy handlowe. Na pewno chcemy, by to się odbywało w sposób ostrożny i pod kontrolą. Jak zapowiedział na konferencji poznamy datę zdejmowania kolejnych ograniczeń. Jutro poznamy datę, to mogę zdradzić - zapowiedział Szumowski w wp.pl.  Ale nie wszystkich trzech pozostałych etapów, a tylko kolejnego. Zobacz także:   Kiedy szczyt zachorowań na koronawirusa w Polsce? Minister Szumowski podał nowy termin!  Konferencja...

Rzecznik rządu Piotr Muller zdradza termin drugiego etapu odmrażania gospodarki
East News
Newsy
Odmrożenie gospodarki szybciej niż zakładano! Padły konkretne, bliskie daty! Co z galeriami i fryzjerami?
Rzecznik rządu Piotr Müller o kolejnym etapie odmrożenia gospodarki: "Są rozważane pewne przesunięcia"! Kiedy odmrożenie gospodarki?

Rzecznik rządu Piotr Müller w rozmowie w Programie Trzecim Polskiego Radia poinformował, że w najbliższych dniach poznamy decyzję rządu w sprawie zdejmowania kolejnych obostrzeń wprowadzonych w zawiązku z epidemią koronawirusa . Okazuje się, że możliwe jest odblokowanie nie tylko II etapu, ale również przesunięcia z etapu III! Jeszcze nie wiadomo, które obostrzenia z III etapu będą zdjęte: Decyzja w sprawie uruchomienia kolejnego etapu odmrażania gospodarki będzie podjęta w najbliższych dniach. Możliwe są przesunięcia z trzeciego etapu na drugi - powiedział  rzecznik rządu Piotr Müller. Rzecznik rządu odniósł się też do słów Jacka Sasina, który w wywiadzie dla Polsat News poinformował, że już niedługo większość obostrzeń zostanie anulowana.  Zależy jak definiujemy większość, ale większość obostrzeń, myślę, że jeszcze będzie nam towarzyszyła całkiem długo. Mówię tutaj o konieczności noszenia maseczek, kwestii dużych rygorów epidemicznych, sanitarnych - powiedział . Kiedy poznamy decyzję rządu w sprawie kolejnego etapu odmrażania gospodarki? Obecnie rząd analizuje dane z ostatniego tygodnia i już w najbliższych dniach na konferencji przedstawi dalszy plan odmrażania gospodarki. W II etapie mają zostać otwarte hotele, niektóre instytucje państwowe, a markety budowlane znów będą działały w weekendy: Natomiast faktycznie jutro, pojutrze będą podejmowane decyzje dotyczące drugiego etapu znoszenia obostrzeń, po tym, jak spłyną dane dotyczące tego tygodnia, który minął od wprowadzenia pierwszego etapu. Na tej podstawie będzie przyjęta data uruchomienia kolejnego etapu, czyli między innymi otwarcia hoteli, miejsc noclegowych, otwarcia w weekendy marketów budowlanych czy otwarcia niektórych instytucji publicznych - powiedział Piotr...

Nasze akcje
witamina-c-neauvia
Newsy

Odkryj niezwykłą moc witaminy C w pielęgnacji skóry!

Partner
bmw-m-sport-seria2-gran-coupe
Newsy

Poczuj prawdziwą przyjemność z jazdy dzięki nowemu BMW serii 2 Gran Coupé!

Partner
Cashmere Make Up fluid rozświetlający
Newsy

Nowy fluid rozświetlający marki Cashmere to hit tej wiosny!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner