Party Stories
Magdalena Narożna w zielonej sukience
East News
Newsy

Minister zdrowia podał datę "odmrażania" gospodarki! Czy zostaną otwarte salony fryzerskie i galerie handlowe?

Łukasz Szumowski w radiowym wywiadzie powiedział, kiedy rozpocznie się "odmrażanie" gospodarki! Minister Zdrowia potwierdził tym samym wcześniejsze doniesienia, że zaledwie kilka dni po świętach Wielkanocnych rząd zacznie odchodzić od ograniczeń. Czy to znaczy, że zostaną otwarte m.in. salony fryzjerskie czy galerie handlowe? I kiedy dokładnie zostaną zniesione niektóre obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa? 

Zobacz także: Kiedy planować wakacje w tym roku? Kiedy będzie można podróżować? Są opinie ekspertów

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Kiedy zakończy się narodowa kwarantanna?

Tuż przed świętami Krzysztof Berenda z RMF FM dotarł do wstępnych planów rządu, według którego w pierwszej kolejności władze pozwolą na otwarcie salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Według tamtych informacji mają również zostać otwarte sklepy z odzieżą w galeriach handlowych.

Teraz Łukasz Szumowski w wywiadzie w RMF FM podał, kiedy zacznie się "odmrażanie" gospodarki. Choć minister nie powiedział, co konkretnie zostanie "odmrożone", padła konkretna data:

Będziemy powoli od 19 (najbliższy poniedziałek - red.) odmrażać gospodarkę. Myślę, że jest to dobra wiadomość jak patrzymy na wartości jak wygląda koszt tej izolacji, która jest skuteczna. Gdyby nie ona mielibyśmy kilkadziesiąt tysięcy chorych, a mamy kilka tysięcy- Łukasz Szumowski powiedział w rozmowie z Robertem Mazurkiem. 

Minister zdrowia skomentował, dlaczego władze chcą rozpocząć "odmrażanie" gospodarki. Łukasz Szumowski nie ukrywa, że koszt wprowadzenia obostrzeń jest naprawdę ogromny. 

To jest taniec na linie, albo na brzytwie. Bo z jednej strony koszt lockdownu, takiego całkowitego zamkniecia kraju, to jest około 10 miliardów na dobę, no może na dwa dni. Z drugiej strony wiemy, że dzięki temu mamy jedną z najniższych ilości wirusa na milion mieszkańców. To ma swoje koszty. Pytanie czy możemy odmrozić gospodarkę bez uwalniania dzieci do szkół, czy nie. A przypominam, że jeżeli nie odmrozimy gospodarki to będą umierali ludzie już nie na Covida, a na inne choroby - onkologiczne, choroby rzadkie, choroby sercowo-naczyniowe. Medycyna wymaga budżetu i pieniędzy.
Problem z tą epidemią jest taki - nie ma żadnych danych, że ona zakończy się w lecie, czy na jesieni. Nie ma żadnych danych, że ona wygaśnie w jakiś cudowny sposób. Musimy mieć perspektywę do czasu wynalezienia szczepionki.

Na stopniowe "odmrażanie" gospodarki decydują się również inne europejskie kraje. We Włoszech mają zostać otwarte sklepy, a w Danii i Norwegii część dzieci wróci do szkół. 

Po 19 kwietnia władze rozpoczną "odmrażanie" gospodarki.

Galeria Handlowa
East News

Czy to oznacza, że zostaną otwarte m.in. salony fryzjerskie? Szczegóły mamy poznać w ciągu najbliższych dni.

Pamiętaj jednak, że wybierając się gdziekolwiek, musisz mieć ze sobą rękawiczki oraz żel antybakteryjny.

Koronawirus w Polsce
East News

Od 16 kwietnia obowiązkiem każdego z nas jest noszenie maseczki!

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem
East News
Newsy
Mycie rąk to nie wszystko. Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem?

Pandemia koronawirusa sparaliżowała świat. Decyzją polskiego rządu zamknięte zostały granice, wszystkie placówki oświatowe, galerie handlowe, teatry, muzea i wiele firm. Odwołano międzynarodowe loty oraz połączenia kolejowe. Mnóstwo osób udało się na przymusowy urlop, a Ministerstwo Zdrowia apeluje o pozostanie w domach. Jednak jak ochronić się przed rozprzestrzeniającym się koronawirusem, jeżeli będziemy zmuszeni opuścić swoje bezpieczne mieszkania?  Należy nie zapomnieć o częstym myciu rąk, a jeżdżąc komunikacją publiczną warto mieć na dłoniach rękawiczki. Obejrzyj nasze wideo, aby dowiedzieć się jak prawidłowo należy ściągać rękawiczki, aby nie doszło do potencjalnego zakażenia. Dowiesz się również, kiedy konieczne jest użycie maseczki oraz jak prawidłowo jej używać.  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Dramatyczny wpis ratowników medycznych z Warszawy! "Przyjęli zgłoszenie, z którego nie wynikało..." Jak bezpiecznie chronić się bez koronawirusem? Poznaj sposoby.   

Dzieci nie wrócą do szkoły w tym roku?! Do kiedy szkoły będą zamknięte przez koronawirusa? Mamy komentarz
East News
Newsy
Dzieci nie wrócą do szkoły w tym roku?! Do kiedy szkoły będą zamknięte przez koronawirusa? Mamy komentarz
Mamy komentarz!

Czy dzieci wrócą do szkoły jeszcze w tym roku szkolnym? Kiedy władze otworzą placówki szkolne? Te pytania  zadają sobie wszyscy uczniowie i ich rodzice. Władze już od kilku dni głośno przyznają, że wkrótce rozpocznie się "odmrażanie" gospodarki - zostaną otwarte m.in. sklepy z odzieżą w galeriach czy salony fryzjerskie i kosmetyczne. Czy w związku z poluzowaniem obostrzeń wkrótce zostaną również otwarte szkoły, żłobki i przedszkola? Jest komentarz rzecznika rządu! Zobacz także:   Koronawirus w Polsce. Już za 10 dni liczba zachorowań będzie maleć?! Ekspert zdradził, do kiedy potrwa kwarantanna Czy dzieci wrócą do szkoły przed wakacjami? W związku z pandemią koronawirusa władze w Polsce już kilka tygodni temu zamknęły wszystkie szkoły, przedszkola i żłobki. Od tamtej pory trwa nauka zdalna. Na chwilę obecną taka sytuacja ma trwać do 26 kwietnia, jednak według nieoficjalnych ustaleń RMF FM władze chcą wydłużyć zamknięcie placówek edukacyjnych. Kiedy więc dzieci będą mogły wrócić do szkoły? Czy stanie się to jeszcze w tym roku szkolnym? Rzecznik rządu odpowiedział na to pytanie w programie "Sygnały dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia! Mamy nadzieję, że to będzie możliwe, żeby wrócić do szkoły jeszcze w tym roku szkolnym - powiedział Piotr Müller, rzecznik rządu.  Rzecznik rządu przyznał przy okazji, że powrót dzieci do szkół uzależniony jest od sytuacji epidemicznej w naszym kraju. Na razie wydłużenie roku szkolnego nie jest planowane. Niewykluczone również, że jeżeli szkoły nie będą mogły zostać otwarte, to uczniowie będą oceniani i klasyfikowani w sposób zdalny - tak mówił ostatnio Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej.  Myślicie, że uczniowie do końca...

Restauracje będą otwarte w III etapie odmrażania gospodarki
East News
Newsy
Restauracje będą otwarte od 18 maja? Minister zdrowia studzi zapał! 
Już w połowie maja rząd zniesie kolejne obostrzenia. Zostaną otwarte restauracje i salony fryzjerskie?

Według informacji radia RMF FM restauracje mają być otwarte od 18 maja, ale ma to dotyczyć wyłącznie tych lokali, które mają ogródki restauracyjne i obsługę kelnerów. Wynika z tego, że na korzystanie z sal wewnętrznych jeszcze trzeba będzie poczekać! A co sądzi Minister zdrowia na temat otwierania restauracji w czasie epidemii koronawirusa ? Łukasz Szumowski planuje się wybrać do jednej z nich? Minister zdrowia o III etapie odmrażania gospodarki! Minister zdrowia został zapytany o wyjście do restauracji i sam przyznał, że ostatnio o tym marzył, ale nie sądzi, aby to było szybko możliwe: Zaskoczył mnie pan. Ostatnio sobie marzyłem, żeby zjeść dobry obiad w restauracji, ale nie pomyślałem, że to może być zrealizowane w najbliższym czasie. Dał mi pan jeden z tematów do sympatycznych marzeń - powiedział Łukasz Szumowski w rozmowie z wp.pl Otwieranie restauracji  zaplanowane zostało przez rząd na III etap odmrażania gospodarki, ale będzie ono wprowadzone w dużym rygorze sanitarnym. Łukasz Szumowski dodał, że wiele zależy od sytuacji w Polsce po weekendzie majowym.  To są plany na trzeci etap. (...)  Planujemy otwieranie gastronomii, ale poczekajmy. Plany mogą być szybkie, mogą być dalsze, ale życie jest zweryfikuje - powiedział Łukasz Szumowski. Tym samym Minister zdrowia nie zaprzeczył informacjom podanym przez RMF FM. Co więcej okazuje się, że być może z restauracjami zostaną otwarte również salony fryzjerskie i kosmetyczne. Na pytanie dziennikarzy z programu "WP Koronawirus" odpowiedział: "być może też".  To oznacza, że już w drugiej połowie maja będzie szansa na wyjście do fryzjera, kosmetyczki czy ogródka restauracyjnego z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.  Zobacz także:  Szczepionka na koronawirusa będzie...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner