Nie żyje Örs Siklósi, węgierski reprezentant Eurowizji
East News

Örs Siklósi nie żyje. Węgierski reprezentant Eurowizji miał tylko 29 lat

Nie żyje Örs Siklósi, węgierski reprezentant Eurowizji
East News

Örs Siklósi nie żyje - te smutne informacje napłynęły do nas z Węgier. Wokalista, który razem z zespołem AWS reprezentował swój kraj w 2018 roku podczas Eurowizji, zmarł po walce z ciężką chorobą w wieku zaledwie 29 lat. Dla wszystkich fanów konkursu jest to prawdziwy szok - Siklósi zyskał ich ogromną sympatię. Muzyk miał wielkie muzyczne plany na przyszłość, które miały się rozpocząć już wiosną tego roku...

Zobacz także: Nie żyje uczestniczka "Nasz nowy dom". Samotnie wychowywała córeczkę. Co się z nią stanie? 

Örs Siklósi nie żyje

O śmierci węgierskiego wokalisty poinformowali jego koledzy z zespołu AWS, za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Powiedzieć słowa nie do wypowiedzenia, opisać coś nie do opisania. To właśnie musimy teraz zrobić […] Ze złamanym sercem informujemy, że nasz partner, przyjaciel i brat, Örs Siklósi, opuścił nas w wieku 29 lat, po walce z chorobą - napisali członkowie grupy AWS na swoim Instagramie. 

Örs Siklósi nie mówił głośno o swojej chorobie, o której dowiedział się w czerwcu 2020 roku. Węgierski wokalista chorował bowiem na białaczkę i kilka dni temu niestety przegrał nierówną walkę z nowotworem. 29-latek miał ambitne plany muzyczne. Wiosną 2021 r. Örs Siklósi chciał wydać swoją pierwszą solową płytę, a jesienią planował wrócić do koncertowania wraz z AWS. 

Ta tragiczna wiadomość oczywiście dotarła już do fanów Eurowizji, którzy nie mogą pogodzić się z tą stratą. Zespół AWS zyskał bowiem ogromną sympatię wielbicieli konkursu. Rockowa kapela w 2018 roku reprezentowała Węgry z utworem Viszlát Nyár, a show, które dali na scenie, zagwarantowało muzykom miejsce w finale.

Fani i wielbiciele Örsa mogą przez tydzień oddawać hołd zmarłemu muzykowi w specjalnie przygotowanym miejscu, przed klubem Akwarium w Budapeszcie. Dzięki temu każdy będzie mógł zapalić znicz i pożegnać wokalistę zespołu AWS.  

Rodzinie i przyjaciołom piosenkarza składamy najszczersze wyrazy współczucia. 

Zespół AWS reprezentował Węgry podczas Konkursu Piosenki Eurowizji w 2018 roku. Rockowa grupa dotarła do wielkiego finału konkursu. 

 

 

Więcej na temat Eurowizja
Przeładuj

Tak wygląda grób Pawła Królikowskiego rok po śmierci. Rodzina jest bezsilna. Chcą postawić mu pomnik, ale jest problem

zobacz 00:43