Andrzej Duda
East News
Newsy

Rosyjscy youtuberzy nabrali prezydenta Andrzeja Dudę? Nagranie, które opublikowali w sieci szokuje! 

Rosyjscy youtuberzy nabrali prezydenta Andrzeja Dudę? Nagranie, które opublikowali w sieci szokuje! 

Ta historia brzmi nieprawdopodobnie, jednak dużo wskazuje na to, że doszło do niej naprawdę! Rosyjscy youtuberzy opublikowali w sieci nagranie, w którym twierdzą, że podając się za sekretarza generalnego ONZ António Guterresa odbyli rozmowę z wybranym właśnie na drugą kadencję prezydentem Andrzejem Dudą. W nagraniu pojawiają się sugestie na temat Donalda Tuska, czy Rafała Trzaskowskiego.

Czy to możliwe, żeby każdy mógł dodzwonić się do polskiego prezydenta? Wygląda na to, że tak! Autentyczność nagrania, które można usłyszeć w sieci, potwierdziły już w Pałacu Prezydenckim m.in. portale tvn24.pl i rmf24.pl.

Rosyjscy praksterzy (internetowi żartownisie) znani jako Vovan i Lexus słyną z tego, że dzwonią do ważnych i znanych osób, i podając się za inne słynne postaci nagrywają rozmowy z nimi. Tym razem jeden z youtuberów podał się za sekretarza generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Zobacz także: Ważny apel Kingi Dudy na wieczorze wyborczym ojca! "Wszyscy zasługujemy na szacunek"

Rap Andrzeja Dudy rozgrzał internet! Znane gwiazdy skomentowały wykon prezydenta!

Rozmowa rosyjskich youtuberów z prezydentem Dudą?

Opublikowana na kanale YouTube rozmowa, która prowadzona jest po angielsku, trwa ponad 11 minut. Zaczyna się od gratulacji dla wybranego na kolejną kadencję prezydenta Dudy. Potem pada m.in. pytanie o koronawirusa w Polsce. Prezydent zapewnia, że sytuacja jest pod kontrolą. Youtuber wspomina też o rozmowie, którą jakoby miał odbyć z Donaldem Tuskiem. Jak mówi prankster, Tusk miał wyrażać obawę, że prezydent będzie dyskryminował społeczność LGBT. Prezydent zapewnia jednak, że ma szacunek do każdego człowieka. Youtuber nawet żartuje z Tuska, na co osoba brzmiąca jak Andrzej Duda stwierdziła, że Tusk go nie lubi.

Ale w rozmowie pojawiają się też inne tematy, jak walka z pomnikami Armii Czerwonej, czy kwestia odzyskania Lwowa. Odpowiedź jest jednak stanowcza: nie ma żadnej rozmowy na ten temat w Polsce, Lwów to część Ukrainy i koniec.

Pojawia się również wątek kontrkandydata w wyborach prezydenckich - Rafała Trzaskowskiego. Prankster, udając sekretarza generalnego ONZ twierdzi, że Trzaskowski dzwonił do niego i chciał, by pogratulował mu zwycięstwa, bo to on wygrał wybory. Tu też odpowiedź była zdecydowana: „Miałem pół miliona głosów więcej”.

Oto cała rozmowa zamieszczona przez youtuberów:

Jak to możliwe?

Jak pisze portal rmf24.pl, powołując się na ustalenia swoich dziennikarzy, Pałac Prezydencki powiadomił służby specjalne o niebezpiecznym żarcie, który Rosjanie zrobili prezydentowi. Trwa sprawdzanie kto mógł do tego dopuścić i dlaczego nasze służby nie ochroniły prezydenta.

Łatwość, z jaką Rosjanom udaje się połączyć ze światowymi liderami sprawia, że wiele osób podejrzewa ich o współpracę z rosyjskimi służbami bezpieczeństwa - pisze portal rmf24.pl.

Co o tym myślicie? Czy służby powinny uchronić prezydenta przed taką wpadką?

Andrzej Duda
East News

Kinga Duda na zaprzysiężeniu prezydenta
Newsy
Zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy. Tak prezentowały się Agata i Kinga Duda
Agata Duda i Kinga Duda na zaprzysiężeniu prezydenta. Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy 2020.

6 sierpnia, punktualnie o godzinie 10:00 rozpoczęła się uroczystość zaprzysiężenia prezydenta przed Zgromadzeniem Narodowym. Andrzej Duda wygłosił orędzie oraz przedstawił plan swojej prezydentury na najbliższe 5 lat. Oczywiście w tym dniu nie zabrakło obok niego małżonki, Agaty Dudy i córki Kingi. Jakie stylizacje wybrały na ten dzień panie? Zobaczcie.  Zobacz także:  Ważny apel Kingi Dudy na wieczorze wyborczym ojca! "Wszyscy zasługujemy na szacunek" Zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy. Tak prezentowały się Agata i Kinga Duda! To były wybory inne niż wszystkie. Pandemia koronawirusa opóźniła głosowanie o prawie dwa miesiące. Jednak 12 lipca Polacy zadecydowali, że to Andrzej Duda po raz kolejny będzie naszym prezydentem. Różnica pomiędzy Andrzejem Dudą, a Rafałem Trzaskowskim była naprawdę niewielka, a naród podzielił się na dwa obozy.  6 sierpnia o godzinie 10:00 w budynku Sejmu rozpoczęło się zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy.  Prezydent w swoim orędziu mówił między innymi o tym, że chce być prezydentem wszystkich Polaków. Wspomniał również, że "dziś demokracja w Polsce jest naprawdę silna". Dzisiaj demokracja w Polsce jest silniejsza niż kiedykolwiek. Obywatele wiedzą, że od ich głosu zależy przyszłość Polski. [...] Chcę być prezydentem polskich spraw, ważnych dla wszystkich Polaków. Jestem otwarty na współpracę i do niej zachęcam. Drzwi Pałacu Prezydenckiego były przez pięć lat otwarte i nadal będą. Część polityków zdecydowała się nie wziąć udziału w uroczystości, mówiło się również o bojkocie. Wśród osób, które nie pojawiły się na zaprzysiężeniu znalazł się kontrkandydat Andrzeja Dudy, Rafał Trzaskowski.  Po pierwsze nie jestem członkiem...

Minister środowiska Michał Woś ma koronawirusa
EastNews
Newsy
Minister środowiska Michał Woś zarażony koronawirusem relacjonuje przebieg choroby: "Czuję się coraz gorzej!"
Koronawirus w Polsce. Michał Woś ma koronawirusa. Jak się czuje? Polski polityk na wysokim szczeblu ma koronawirusa. Jak jest jego stan?

Michał Woś, minister środowiska, na swoim Twitterze poinformował kilka dni temu, że ma koronawirusa. 29-letni polityk miał wcześnie kontakt z osobą zakażoną, dlatego zdecydował się na badanie. Wynik okazał się pozytywny: Po stwierdzeniu koronawirusa u pracownika Lasów Państwowych, z którym miałem kontakt, poddałem się kwarantannie i wykonałem badanie. Test dał wynik pozytywny. Czuję się dobrze. Dziękuję pracownikom służby zdrowia i wyrażam solidarność z wszystkimi chorymi - napisał polityk na swoim profilu. Jak się czuje Michał Woś? Minister środowiska postanowił zrelacjonować swoje odczucia: Dziękuję za życzenia zdrowia ze wszystkich stron! Pytacie jak się czuję: gorzej. Ale wciąż zostaję w domu.  Gdyby porównywać to wczoraj jak przy lekkim przeziębieniu, a dziś jak przy porządnej grypie. Proszę o wyrozumiałość, nie mam siły na odp na telefony i prośby o wywiady - podsumował we wtorek wieczorem Woś. Michał Woś, minister środowiska, zakażony koronawirusem Czy Michał Woś miał kontakt z pozostałymi członkami rządu? Rzecznik rządu Piotr Müller napisał: Badanie potwierdziło obecność koronawirusa u ministra Michała Wosia. Zostały uruchomione procedury Głównego Inspektora Sanitarnego. Osoby, które miały kontakt z ministrem zostały poddane właściwym procedurom. 5 marca Michał Woś miał kontakt z prezydentem, Andrzejem Dudą, podczas wręczenia nominacji. Czy prezydent znalazł się przez to w grupie ryzyka? Według wszelkich badań okres wylęgania koronawirusa to 14 dni. Rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy, Błażej Spychalski, na swoim Twitterze napisał: Uprzedzając pytania informuję, że od dnia wręczenia (5 marca) nominacji Panu Ministrowi Michałowi Wosiowi, Prezydent RP Andrzej Duda nie miał z Panem Ministrem osobistego kontaktu. Spotkanie z pracownikiem...

Kayah o Rafale Trzaskowskim
Newsy
Kayah chodziła do podstawówki z Rafałem Trzaskowskim. Zdradziła pewien sekret!
Kayah o Rafale Trzaskowskim. Prezydent Warszawy ma poparcie gwiazdy. Kogo popierają gwiazdy w wyborach prezydenckich!

Co za historia. Okazuje się, że Kayah chodziła do tej samej szkoły podstawowej, co Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy i kandydat na urząd prezydenta Polski. Co ciekawe, artystka spotkała go dopiero dwa lata temu, kiedy przyszedł na jej koncert. Jakie ma wspomnienia? Czy będzie na niego głosować? Zobacz także:   Małgorzata i Rafał Trzaskowscy odpowiedzieli na bardzo prywatne pytania! Jak wyglądało ich pierwsze spotkanie? Kayah zagłosuje na Rafała Trzaskowskiego - mocna deklaracja! Kandydaci na prezydenta walczą do ostatniej chwili! Już 12 lipca Polacy staną przed wyborem, który z nich zostanie prezydentem na najbliższe 5 lat - Andrzej Duda czy Rafał Trzaskowski? Poparcie gwiazd na pewno jest ważnym czynnikiem w kampanii. Tutaj zdecydowanie prowadzi prezydent Warszawy. Wśród wyborców Rafała Trzaskowskiego znajduje się Kayah, która miała okazję spotkać go na koncercie dwa lata temu. Zdradziła, że przyszedł wówczas jak "zwyczajny" fan - bez ochrony, rozgłosu: Moi Drodzy pragnę się z Wami czymś podzielić. Z Rafałem Trzaskowskim, mimo że uczęszczaliśmy do tej samej podstawówki, spotkałam się tylko raz - niecałe 2 lata temu. Przyszedł wraz z Rodziną na mój świąteczny koncert, po którym podeszli do mnie, by pogratulować występu i złożyć świąteczne życzenia. Pojawili się bez obstawy, a jego wizyta obyła się bez anonsu służb specjalnych, choć był już włodarzem stołecznego miasta. Pomyślałam wtedy, że jako osoba na państwowym stanowisku, wciąż potrafi być zwykłym człowiekiem, normalnym obywatelem, bez manii wielkości i strachu przed ludźmi. Stanęła przede mną zwykła, ciepła, miła i serdeczna rodzina - pisze Kayah. Kayah w najbliższych wyborach zagłosuje więc na Rafała Trzaskowskiego. Dlaczego? Artystka wymieniła kilka powodów. Oto pierwsze dwa: bo czas na...

Nasze akcje
Dua Lipa, Rihanna, Alessandra Ambrosio
Newsy
Te gwiazdy wiedzą jak stworzyć niezapomniane stylizacje!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy
Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!
Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy
Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!
Partner
Eva Longoria
Styl życia
Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!
Partner
Newsy
Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil
Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy
Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju
Partner
Newsy
Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik