W piątek, 22 grudnia polskimi mediami wstrząsnęła wiadomość o śmierci Krzysztofa Respondka. Smutne wieści o 54-letnim aktorze przekazał jego kolega Krzysztof Hanke. Zaledwie kilka dni temu artysta występował przed publicznością. Nic nie zapowiadało tragedii. Choć cieszył się dużą popularnością dzięki roli w serialu „Barwy szczęścia” oraz wygranej w trzeciej edycji programu Polsatu „Jak oni śpiewają”, zaznaczał, że najważniejsza jest dla niego żona i dzieci. Nigdzie nie czuł się tak dobrze jak w domu w Tarnowskich Górach.

Reklama

Krzysztof Respondek nie żyje. Dumny Ślązak, mąż i ojciec

Po południu dowiedzieliśmy się, że Krzysztof Respondek nie żyje. Artysta nagle trafił do szpitala. Niestety nie udało się go uratować. Gwiazdor opuścił żonę i dzieci. Rodzina była dla niego wszystkim. Ukochaną Kasię poznał w szkole. Dziewczyna pomogła mu zdać maturę, rzucając przyszłemu mężowi ściągę.

Zobacz także: Krzysztof Respondek zmarł nagle. "Jeszcze trzy dni temu graliśmy imprezę"

Krzysztof Respondek
Krzysztof Respondek TRICOLORS/East News

Para pobrała się na ostatnim roku studiów. Dwa lata po ślubie Krzysztof Respondek i Katarzyna powitali na świecie pierwszą córkę. Później rodzina powiększyła się o kolejną dziewczynkę. Aktor prowadził zwyczajne życie – unikał skandali, nie tylko świetnie dogadywał się z żoną, ale podkreślał, że to ona rządzi w domu. Jak to w śląskiej tradycji.

Krzysztof Respondek
Krzysztof Respondek TRICOLORS/East News
Moja babcia rządziła dziadkiem, moja mama ojcem. I ja kultywuję tę śląską tradycję
– powiedział Krzysztof Respondek w tygodniku «Na żywo».

To właśnie Kasia namówiła go, żeby wziął udział w „Jak oni śpiewają”. Gwiazdor wygrał w 2008 roku i sprzedał samochód, który dostał od produkcji. Trzy lata później został laureatem w specjalnej, mistrzowskiej edycji show. Żona miała duży wpływ na jego karierę, bo ważniejsze dla aktora było szczęście rodziny, która co roku spędzała wakacje we włoskim miasteczku Bibione.

Zobacz także
Krzysztof Respondek
Krzysztof Respondek Damian KLAMKA/East News
Żona jest takim moim osobistym menadżerem. Ona mi doradza, czy przyjąć rolę. Ona namówiła mnie też do udziału w programie «Jak oni śpiewają» i przyjęcia roli w serialu Naznaczony. I były to strzały w dziesiątkę
– zdradził na łamach «Twojego Imperium».

Jedna z córek Krzysztofa Respondka poszła w ślady ojca. Widzowie mogli zobaczyć Antoninę w „Barwach szczęścia”. Dziewczyna wcieliła się w rolę Ady, sympatii Huberta Pyrki (granego przez Marka Molaka). Natomiast jej tata grał w serialu w latach 2007-2015. Od 1999 roku był artystą kabaretu Rak.

Krzysztof Respondek
Krzysztof Respondek Tomasz Zukowski/East News

Zobacz także: Nie żyje jeden z najbogatszych Polaków. Zostawił żonę i trójkę dzieci

Reklama

Rodzinie Krzysztofa Respondka składamy kondolencje z powodu straty. Jak na razie bliscy aktora nie zabrali głosu po tragedii.

Krzysztof Respondek
Krzysztof Respondek Piotr WYGODA/East News
Krzysztof Respondek
Krzysztof Respondek EAST NEWS
Reklama
Reklama
Reklama