Maja Sablewska na ściance podczas pokazu kolekcji Gomez
East News/VIPHOTO
Newsy

Rodzina Mai Sablewskiej zmieniła nazwisko. Babcia nie pozwoliła jej o tym mówić! "Brzydko" 

Zaskakujące wyznanie Mai Sablewskiej. Podczas wywiadu zdradziła pewną rodzinną tajemnicę. To rzeczywiście niezwykła historia.

Maja Sablewska udzieliła długiego wywiadu Żurnaliście, poecie i dziennikarzowi, prowadzącemu m.in. podkast "Rozmowy bez kompromisów". Pojawiło się w nim wiele osobistych wątków, o których - jak zaznaczała sama - dotąd nie wspominała. Jednym z nich jest historia nazwiska Sablewski. Jak się okazuje rodzina Mai nosiła całkiem inne nazwisko, jednak zdecydowała się na zmianę. Dlaczego? I jak ono brzmiało pierwotnie?

Zobacz także: Maja Sablewska przed laty skrytykowała Michała Szpaka w "X-Factor". Dziś szczerze przeprasza 

One powiększyły usta! Sablewska, Lis, Rozenek. A pamiętacie stare usta Woźniak-Starak?

Maja Sablewska o zmianie nazwiska przez rodzinę

Była menadżerka gwiazd mówiła m.in. o swojej rodzinie, babci i dziadku Sablewskich oraz swoim przywiązaniu do tego nazwiska. Maja Sablewska powiedziała też jego niezwykłą historię. 

Pierwszy raz to robię. Mój dziadek miał inaczej na nazwisko. Brzydko. Babcia mi nie pozwoliła bym mówiła o tym w mediach, więc to uszanuję - wyznała Maja w rozmowie z Żurnalistą.

Jak? Tego nie chciała zdradzić. Zdradziła jedynie dwie pierwsze litery: 

Nazywalibyśmy się dość dziwnie jako rodzina. Więc moja babcia, która była bardzo zakochana w dziadku i wzajemnie oczywiście, powiedziała, że stworzy z nim rodzinę i wyjedzie z Poznania na Śląsk, jeśli zmieni nazwisko. I mój dziadek wtedy wziął pierwsze dwie litery nazwiska, które było wcześniej, znalazł rodzinę we Francji, która nazywała się Sable, czyli piasek po francusku, dodał do tego -wski i wyszło Sablewski - mówiła Maja Żurnaliście. - I tak oto powstało nazwisko które, moim zdaniem, urodziło się z miłości wielkiej mojego dziadka do mojej babci - podsumowała. 

Jak dodała, podczas rozmowy z dziadkiem obiecała mu, że nazwisko przetrwa.

Pamiętam jak rozmawialiśmy jak jeszcze żył, że szkoda, że ono nie przetrwa, bo dziadem miał dwie wnuczki. Miałam wtedy lat 13 chyba i powiedziałam dziadkowi, że coś zrobię żeby to nazwisko przetrwało. I to czynię. 

Zobacz także: Maja Sablewska pokazała się nago - jest w samych rajstopach! Miała bardzo ważny powód

Maja Sablewska, zdjęcie uliczne

Agnieszka Kotońska z "Gogglebox" zmieniła fryzurę
Instagram
TV-Show
Agnieszka z "Gogglebox" pokazała, jak świętowała Dzień Babci. Jej wnuk jest już naprawdę duży!
Agnieszka Kotońska z "Gogglebox" pokazała, jak spędziła Dzień Babci. Wiedzieliście, że ma wnuka?

Agnieszka Kotońska to jedna z ulubionych bohaterek programu "Gogglebox. Przed telewizorem" . Kobieta występuje tam wraz ze swoim mężem Arturem. W poprzednich sezonach towarzyszył im syn Dajan, jednak teraz chłopak coraz rzadziej pokazuje się w show TTV.  Nie wszyscy wiedzą, że Kotońscy są już dziadkami! Dajan doczekał się bowiem synka, który w mgnieniu oka skradł serca całej rodziny. Tylko spójrzcie, jak chłopczyk świętował Dzień Babci i Dziadka. Agnieszka Kotońska pokazała kilka zdjęć, które chwytają za serce! Agnieszka Kotońska z "Gogglebox" z wnukiem świętuje Dzień Babci Agnieszka Kotońska nigdy nie ukrywała, że bardzo wcześnie została mamą. Gdy zaczęła spotykać się z Arturem, oboje byli jeszcze nastolatkami. Niedługo później okazało się, że zostaną rodzicami. Dzięki temu mają teraz świetny kontakt ze swoim synem, dla którego są nie tylko mamą i tatą, ale również i przyjaciółmi. Agnieszka Kotońska jest już młodą babcią. Dajan i jego życiowa partnerka trzy lata temu doczekali się bowiem synka, który ma na imię Tymek. Gwiazda "Gogglebox" uwielbia spędzać czas z maluchem. Często chwali się ich wspólnymi chwilami na Instagramie. Ostatnio nie mogła odmówić sobie przyjemności i pokazała, jakie niespodzianki przygotował dla niej wnuczek z okazji Dnia Babci.  Największy mój skarb, szczęście iskierka, która daje mi najwięcej energii do życia ❤❤dziś świętujemy Dzień Babci ❣❣❤❤- kochanie moje pamiętaj, że babcia będzie kochać najmocniej, do końca świata i jeden dzień dłużej ❤❤❤Jesteś dla mnie wszystkim ❤❤Dziękuję dzieciaki @dajankotonski @karolainnnn_ za cudowny prezent to dzięki Wam Razem z Tymusiem świętujemy już 3 raz Dzień Babci ❤❤❤ Wysyłamy życzenia wszystkim babciom. P.S....

Instagram
Newsy
Łukasz ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" oświadczył się Oliwii! Jak na to zareagowała? 
Łukasz ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" oświadczył się Oliwii! Jak na to zareagowała? 

Oliwia i Łukasz to najmłodsza para czwartej edycji " Ślubu od pierwszego wejrzenia ". Oliwia będąc w odwiedzinach u męża poznała bliżej jego rodzinę. Zorganizowano dwie imprezy, jedną dla rodziny, drugą dla przyjaciół. Jak się układają relacje żony Łukasza z jego najbliższymi?  Łukasz zdecydował się na romantyczny krok... Postanowił oświadczyć się ukochanej, pomimo tego, że ich relacja nietypowo rozpoczęła się od zawarcia małżeństwa. Jak zareagowała Oliwia?  Zobacz także:  Oliwia i Łukasz ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" zablokowali profile społecznościowe, a internauci snują domysły o... ciąży "Ślub od pierwszego wejrzenia": Łukasz postanowił oświadczyć się Oliwii  Oliwia doskonale odnalazła się wśród najbliższych Łukasza. Z jego mamą wspólny język odnalazła niemalże natychmiastowo. Zarówno ojczym jak i ojciec Łukasza pozwolili jej, aby mówiła do nich "tato", a mama przeszła z nią na "Ty". Oliwia poznała również babcię, która nie była początkowo dobrze nastawiona do eksperymentu:  W dniu, w którym dałem jej to zaproszenie na ślub to zareagowała, jakbym jej tam bombę dał. "Co Ty zrobisz Łukasz?! Zniszczysz sobie życie!"  Jednak, kiedy przerażenie minęło babcia zaakceptowała decyzję wnuka. Z radością poznała jego małżonkę i udzielała jej nawet kulinarnych porad.  To przekochana osoba, taka typowa babcia. Bije od niej ciepło - skomentowała Oliwia.  Tego dnia w domu Łukasza odbyły się także dwie imprezy: rodzinna oraz dla przyjaciół. Wcześniej mieli okazję się widzieć jedynie podczas wesela.  Zawsze czułam się trochę obco, kiedy spotykałam się z rodziną partnera a tu jest zupełnie inaczej! - podsumowała szczęśliwa Oliwia, rodzina...

Agnieszka Szulim w balerinkach
Newsy
"Z szacunku dla swojego męża". Agnieszka Szulim tłumaczy, dlaczego zmieniła nazwisko na Woźniak-Starak
Dobry powód?

Gościem Dzień dobry TVN była  Agnieszka Szulim, a właściwie już Agnieszka Woźniak-Starak. Dziennikarka wytłumaczyła dlaczego postanowiła zmienić nazwisko po ślubie z Piotrem Woźniakiem-Starakiem, choć przez lata pracowała na to by nazwisko Szulim było rozpoznawalne. Co Agnieszka Woźniak-Starak odpowiedziała? Jak chcesz z kimś założyć rodzinę i chcesz się tak samo nazywać, to jest też część twojej rodziny i z szacunku do swojego męża fajnie jest się tak samo nazywać - powiedziała Agnieszka Woźniak-Starak. Wtedy Kinga Rusin dopytała czemu przy Adamie Badziaku, kiedy Agnieszka za niego wychodziła nie zmieniła nazwiska? Dziennikarka powiedziała, że zmieniła, tylko się nie przyjęło.   Zobacz: Kiedy i w jaki sposób można zmienić nazwisko dziecka? Przyjęłam! Byłam Agnieszką Badziak, ale ono się nie przyjęło w pracy. Wtedy chyba było za wcześnie, ja zaczynałam karierę i to się gdzieś rozmyło, teraz będę bardziej konsekwentna - powiedziała Agnieszka Woźniak-Starak w studiu DDTVN. Czy już Agnieszka przyzwyczaiła się do tego, że jest Agnieszką Woźniak-Starak? Oglądałam wczoraj z Piotrkiem " Jacka Strong a" i potem leciała zapowiedzieć DDTVN z moim udziałem, że gościem będzie Agnieszka Woźniak-Starak! My oboje, aż podskoczyliśmy na tej kanapie, ale było przyjemnie - powiedziała dziennikarka. Agnieszka powiedziała, że nie zamierza już więcej wychodzić za mąż. To moje ostanie małżeństwo - wyznała Agnieszka Woźniak-Starak Żegnamy Agnieszkę Szulim w takim razie i witamy Agnieszkę Woźniak-Starak!   Zobacz także: Jak wyglądał tort weselny Agnieszki Szulim i Piotra Woźniaka-Staraka? ZDJĘCIE pokazała Joanna Przetakiewicz! Stylowy!   Agnieszka Szulim została 27 sierpnia 2016 Agnieszką Woźniak-Starak.   Agnieszka Woźniak-Starak...

Nasze akcje
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
Newsy

Nowoczesny wymiar kobiecości? Manifestuj go zapachem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner