Życie i śmierć Whitney Houston
Facebook
1/14
Życie i śmierć Whitney Houston
Facebook

W 4. rocznicę śmierci Whitney Houston cały świat wspomina  jedna z największych diw. Gwiazdę o niezwykłym głosie, zjawiskowej urodzie, której życie z bajki zamieniło się w dramat. Whitney Houston była na szczycie, kiedy w jej życiu pojawiły się narkotyki i alkohol. W galerii przypominamy, jak wyglądało życie i  śmierć wielkiej piosenkarki i diwy, która zachwycała nas przez lata swoim głosem.
 

Zobacz też: Od bajki do tragedii. Tak wyglądało życie Bobbi Kristiny ZDJĘCIA
 

2/14

Muzyka była Whitney pisana. Jej mamą jest słynna pieśniarka gospel Cissy Houston, zaś ciotką Dionne Warwick. Już w wieku 11 lat Houston występowała w chórach gospel jako solistka. Będąc nastolatką towarzyszyła swojej mamie podczas koncertów (także na płycie "Think It Over").

3/14

W marcu 1985 roku ukazała się debiutancka płyta "Whitney Houston". Promowała ją jako pierwsza piosenka "Someone For Me", która sukcesu nie odniosła. Drugi kawałek z albumu, "You Give Good Love", już okazał się przebojem. Wielka popularność przyszła wraz z wydaniem ballady "Saving All My Love For You" oraz piosenek "How Will I Know", "The Greatest Love Of All". Debiut płytowy znalazł się niebawem na szczycie listy "Billboardu" i łącznie sprzedał się w nakładzie 13 milionów egzemplarzy.

4/14
W drugiej połowie lat 90. ukazały się albumy "Waiting To Exhale", "My Love Is Your Love", a Whitney pojawiła się w kolejnym filmie - "The Preacher's Wife". Przy okazji płyty "My Love Is Your Love" artystka pracowała m.in. Babyfacem, Davidem Fosterem, Missy Elliott, Wyclefem Jeanem, Lauryn Hill i Q-Tipem.
5/14

W 1988 roku ukazała się składankowa płyta z piosenkami nagranymi z okazji igrzysk olimpijskich. Pochodząca z niej kompozycja Houston "One Moment In Time" stała się kolejnym przebojem artystki.

6/14

Potem Houston bardziej skupiła się na karierze aktorskiej i życiu rodzinnym. Poślubiła piosenkarza Bobby'ego Browna (1992), zagrała w "Bodyguardzie", nagrała do tego filmu piosenkę "I Will Always Love You" (14 tygodni na pierwszym miejscu listy "Billboardu").

Małżeństwo z Bobbym złamało jej karierę. Cała jej rodzina sprzeciwiała się, aby Houston wychodziła za niego za mąż. Jej mama nazywała go, "wcielonym diabłem". Bobby od początku był podejrzewany o branie narkotyków. Był agresywny i często poniżał piosenkarkę. Piosenkarka w 2003 roku po raz pierwszy wezwała policję, jednak sama w wywiadach tłumaczyła później, że ona sama nie była aniołkiem.

7/14
Życie i śmierć Whitney Houston
East News

Wokalistka po jakimś czasie uzależniła się od narkotyków. Już w 2000 policja na lotnisku w Hawajach znalazła w jej torebce marihuanę. Później w grę weszła kokaina. Zagraniczne media co jakiś czas donosiły o kolejnych incydentach z udziałem wokalistki. W 2004 roku trafiła do kliniki uzależnień. Już w 2005 roku Whitney nie byłaby już w stanie opiekować się Bobbi, którą zajmowała się rodzina wokalistki. Zaniedbywała koncerty, na scenie często pojawiała się pijana, zawodziła fanów. Zaczęły się również problemy z pieniędzmi - piosenkarka przeznaczała coraz więcej pieniędzy na narkotyki. Jej fortuna malała z dnia na dzień.

8/14
Życie i śmierć Whitney Houston
East News

Na zdjęciach paparazzi Whitney Houston prezentowała się coraz gorzej.

9/14
10/14
Życie i śmierć Whitney Houston
Facebook

Piosenkarka nie raz obiecywała poprawę. Chciała zmienić swoje życie. W 2009 roku na rynku pojawiła się ostatnia płyta studyjna wokalistki - "I look to You", która do tej pory sprzedała się w nakładzie ponad 2,5 milionów egzemplarzy. Niestety, diwa nie była w stanie jej promować na koncertach.

11/14

W 2009 roku, wydawało się, że najgorsze Whitney ma już za sobą. Sama zresztą uspokajała swoich fanów. I rzeczywiście – wydany w tym samym roku „powrotny” album „I Look To You”, siódmy w dorobku gwiazdy, odniósł całkiem spory sukces komercyjny. Sprzedał się w liczbie 2,5 miliona egzemplarzy i zyskał pochlebne recenzje, nawet jeśli żaden z trzech promujących go singli nie stał się wielkim przebojem. Gorzej przyjęto promującą płytę trasę „Nothing but Love World Tour”, pierwszą od 11 lat. Co prawda przyniosła zyski – 36 milionów dolarów – ale spotkała się z dość chłodnym przyjęciem. Mimo wszystko, o Houston znowu zaczęto mówić w kontekście muzyki.

12/14

Whitney Houston stanęła na scenie po raz ostatni w czwartek, 9 lutego 2012 roku na imprezie poprzedzającej rozdanie nagród Grammy, które odbyło się 12 lutego. Wykonała wówczas utwór "Yes, Jesus Loves Me".
 

13/14

Jej śmierć była jedną z największych strat dla świata muzyki. Niemal każda jej piosenka stawała się przebojem. Pobiła nawet rekord Guinessa w kategorii największej liczby nagród.

14/14

Whitney Houston zmarła 12 lutego 2012 roku w Los Angeles ok. godziny 2:00 czasu polskiego w swoim pokoju w hotelu  Beverly Hilton. Znaleziono ją w w wannie Nie pomogła reanimacja. Pierwotnie spekulowano, że przyczyną śmierci piosenkarki było przedawkowanie leków przeciwdepresyjnych i alkoholu oraz narkotyków. 22 marca 2012 roku Rzecznik biura koronera w Los Angeles Craig Harvey poinformował jednak ostatecznie, że Whitney Houston „zmarła wskutek przypadkowego utonięcia, lecz ciągłe zażywanie kokainy i problemy z sercem znacząco przyczyniły się do jej śmierci”.

Trzy lata później w niemal identycznych okolicznościach zmarła córka Whitney - Bobbi Kristina...