Książę Karol Filip
East News
Newsy

Ranking: Najprzystojniejsi książęta. Oto dowód, że można znaleźć księcia z bajki

Oto najprzystojniejsi monarchowie na świecie!

Mówiąc "książę" zwykle myślimy o Harrym, jego bracie Williamie, ojcu Karolu i dziadku Filipie. Tymczasem książąt jest na świecie całkiem sporo. Co więcej, część z nich jest bajecznie przystojna, bogata, a czasem nawet… wolna. Postanowiliśmy odnaleźć 10 przystojniaków z książęcym tytułem. Wybór jest oczywiście całkowicie subiektywny, ale mamy wrażenie, że i Wam, przynajmniej część z nich, przypadnie do gustu. Świadomie pomijamy znanych świetnie brytyjskich książęcych mega-celebrytów.

Zobacz także: Piękne księżniczki Europy! Kim są dziewczęta, które zasiądą na najważniejszych tronach kontynentu?

Wpadki na ślubach w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Oby Harry nie powtórzył tego, co przy ołtarzu zrobiła księżna Diana!

Najprzystojniejsi książęta

Książę Karol Filip

Ten przystojniak zwykle zajmuje pierwsze miejsca w wielu tego typu rankingach. Rajdowiec, żeglarz, dżentelmen...

Książę Karol Filip
East News

Niestety, jedyny syn szwedzkiego króla Karola XVI Gustawa i królowej Sylwii znalazł już swoją księżniczkę. 42-letni dziś książę, który musiał ustąpić miejsce w kolejce do szwedzkiego tronu swojej siostrze, poślubił w 2015 roku modelkę, księżną Sofię, z którą ma dwóch synów - Aleksandra i Gabriela. 

Książę Karol Filip z żoną
East News

 

Szejk Hamdan

Szejk Hamdan z Dubaju
East News

Następca tronu Dubaju również często wymieniany jest jako jeden z najprzystojniejszych, a z pewnością jeden z najbogatszych. Ale książę Hamdan, a właściwie Hamdan ibn Muhammad Al Maktum, 38-letni syn Mohammeda bin Rashida, też nie jest już do wzięcia. Znany z zamiłowania do sportu (poniżej na zdjęciu z naszym królem strzelców Robertem Lewandowskim) i poezji szejk w 2019 roku ożenił się ze swoją kuzynką. 

Szejk Hamdan z Dubaju i Robert Lewandowski
East News


Książę Abdul Mateen

Jest 10. dzieckiem i 4. synem Sułtana Brunei. 29-letni dziś książę studiował politologię i stosunki międzynarodowe w Londynie, jest też pilotem śmigłowca i byłym reprezentantem swojego kraju w polo. Na razie wolny! Na instagramie obserwuje go 2.3 mln osób.


Książę Mikołaj

Książę Mikołaj
East News

Do wzięcia jest też Mikołaj, a właściwie Nikolai William Alexander Frederik, starszy syn duńskiego księcia Joachima i jego byłej żony, Alexandry. 21-letni książę jest siódmy w kolejce do tronu i przez koligacje rodzinne 226. w kolejce do tronu Wielkiej Brytanii. A że kolejki raczej długie, książę zajmuje się… modelingiem! Możemy go zobaczyć na pokazach organizowanych przez najbardziej znane domy mody. 

 

Książę Sebastian

Książę Sébastien z Luksemburga z siostrą
East News

Sébastien z Luksemburga jest piątym, najmłodszym dzieckiem Wielkiego Księcia Henryka i Wielkiej Księżnej Marii Teresy. To daje mu również dość długą kolejkę do sukcesji - podobnie jak Mikołaj jest 7. na liście. Na razie zajmuje się więc karierą w wojsku. Nic nie wiadomo o jego planach matrymonialnych (na zdjęciu powyżej wystąpił z siostrą), więc może…

 

Książę Philippos

Grecki książę Philippos z żoną
East News

Kolejny Filip w naszym zestawieniu. Niestety, nie dość, że zajęty, to jeszcze bez szansy na tron, bowiem monarchię w jego rodzinnej Grecji zniesiono długo przed jego narodzinami. 35-letni książę jest za to bardzo zdolny, świetnie wykształcony (studia w Waszyngtonie), i dobrze zarabia jako menadżer w Nowym Jorku.


Andrea Casiraghi

Książę Monako Andrea Casiraghi
East News

Andrea Casiraghi urodził się w Monte Carlo jako pierwsze dziecko Stefana Casiraghi i księżniczki Karoliny z Monako. 37-latek zajmuje czwarte miejsce w kolejce do tronu Monako. Od 2013 roku jest mężem amerykańskiej historyk sztuki Tatiany, z którą ma już trójkę dzieci.

 

Lorenzo Borghese

Książę Lorenzo Borghese
East News

Książę Lorenzo jest synem księcia Francesco Marco Luigi Costanzo Borghese i jego amerykańskiej żony Amandy Leigh. Nie ma szans na włoski tron, bo ten dawno zlikwidowano. Ma za to podwójne obywatelstwo - włoskie i amerykańskie. 49-latek zasłynął 15 lat temu, gdy wziął udział w amerykańskiej wersji popularnego show randkowego „The Bechelor” („Kawaler do wzięcia”). Chyba nie poszło mu najlepiej, bo 3 lata później szukał swojej księżniczki w show „America’s Next Princess” („Następna Amerykańska Księżniczka”). Wziął też udział w gwiazdorskiej wersji brytyjskiego „Big Brothera”. 


Joel Dawid Makonnen

29-letni książę Joel Dawid Makonnen to wnuk Haile Selassie I, ostatniego cesarza Etiopii. W 2017 roku ożenił się z pisarką, Arianą Austin Makonnen.


Hussein bin Abdullah

Książę Hussein bin Abdullah jest pierwszy w kolejce do tronu Jordanii, po swoim ojcu królu Abdullahu II. Jego matką jest śliczna królowa Jordanii - Rania. 26-latek nie ma jeszcze żony. Czy odziedziczył urodę po mamie?

 

Zobacz także: Agata Duda w czerwieni czy królowa Rania w bieli? Która wyglądała lepiej podczas wizyty pary prezydenckiej w Jordanii? 

 

Zobacz także
Książę Harry zdradził, jaką sumę odziedziczył po księżej Dianie. Ta kwota zwala z nóg!

Książę Harry zdradził, jaką sumę odziedziczył po księżej Dianie. Ta kwota zwala z nóg! 

Książę Karol ma koronawirusa

Zaskakująca reakcja księcia Karola na wywiad Meghan i Harry'ego! To nagranie dotrze do książęcej pary?

Europejskie księżniczki
East News
Newsy
Piękne księżniczki Europy! Kim są dziewczęta, które zasiądą na najważniejszych tronach kontynentu?
Piękne księżniczki Europy! Kim są dziewczęta, które zasiądą na najważniejszych tronach kontynentu?

Wszyscy świetnie znamy brytyjską rodzinę królewską, śledząc właściwie codziennie doniesienia o królowej Elżbiecie II i jej następcach. Jak wiadomo, pierwsi w kolejce do tronu na Wyspach po mamie i babci są: książę Karol, po nim jego starszy syn  William , a nastepnie jego syn, książę Jerzy. W wielu europejskich monarchiach to jednak nie panowie przygotowują się do tej odpowiedzialnej roli. W kolejce do tronów w swoich krajach znajdziemy wiele dziewcząt.  Przedstawiamy piękne księżniczki Europy. To te dziewczyny i dziewczynki kiedyś zasiądą na najważniejszych tronach naszego kontynentu. Zobacz także:   Klątwa nad rodziną królewską Monako: romanse księcia Alberta II i tajemnicze śmierci Szwecja, księżniczka Stella Śliczna księżniczka Stella (Estelle) jest druga w kolejce do szwedzkiego tronu, po swojej mamie, Wiktorii. Gdyby nie zmienione w 1980 roku prawo o sukcecji, musiałaby ustąpić miejsca swojemu młodszemu bratu, Oskarowi. Jej mama ma szansę zostać czwartą królową Szwecji w historii. Czy mała Stella będzie kiedyś piątą? Księżna Wiktoria jest najstarszym dzieckiem króla Karola XVI Gustawa i to ona odziedziczy kiedyś tron Szwecji. Kolejna po niej w dynastii Bernadotte jest jej najstarsza córka, 8-letnia Stella. Tu widzimy rodzinę razem z tatą - księciem Danielem i bratem Estelle - Oskarem, podczas urodzin Wiktorii w lipcu tego roku.    Norwegia, księżniczka Ingrid Aleksandra Na zdjęciu widzimy norweską księżniczkę Ingrid Aleksandrę pozującą do oficjalnego zdjęcia podczas rodzinnych wczasów na wyspie Dvergsoya w lipcu tego roku. 16-latka jest córką Haakona, księcia koronnego Norwegii i jego żony, księżnej Mette-Marit, wnuczka króla Haralda V. Po dziadku i tacie to ona ma odziedziczyć kiedyś tron Norwegii....

Meghan Markle i książę Harry w Australii
East News
Newsy
Syn Meghan Markle i księcia Harrego zostanie kiedyś królem? Wiemy, jakie ma szanse
Syn Meghan Markle i księcia Harrego zostanie kiedyś królem? Wiemy, jakie ma szanse

Meghan Markle urodziła syna! 6 maja rodzina księżnej i księcia Harry'ego powiększyła się. Informację potwierdził oficjalnie najpierw Pałac Buckingham, a potem sam szczęśliwy tatuś - książę Harry . Syn pary będzie potencjalnym następcą tronu. Nie ma jednak do niego blisko. Które w kolejce do tronu będzie dziecko Meghan i   Harry'ego ? Dziecko Meghan i młodszego syna księżnej Diany oraz księcia Karola ma szansę zostać kiedyś królem albo królową ? Szansa zawsze jest, ale niewielka, bowiem kolejka do tronu jest długa, a królowa Elżbieta II jest w dobrej formie i nie zamierza abdykować na rzecz swojego syna, księcia Karola. To właśnie on jest pierwszy w kolejce do tronu. A tak przedstawia się lista: 1. Książę Karol 2. Książę William 3. Książę George 4. Księżniczka Charlotte 5. Książę Louis 6. Książę Harry 7. Syn Meghan Markle i księcia Harry'ego 8. Andrzej, książę Yorku. Jeśli jednak książę William i księżna Kate zdecydują się na kolejne dziecko, książę Harry, jego dziecko i książę Andrzej spadną o jedno oczko w tej hierarchii. Wciąż też nie wiadomo, czy potomek Meghan i Harry'ego otrzyma tytuł księcia albo księżniczki . Ostatnie słowo należy do Elżbiety II, która będzie musiała wydać specjalny dekret, jeśli zdecyduje o nadaniu tytułu. Zgodnie z zasadą ustaloną lata temu, tytuł należy się wyłącznie najstarszemu dziecku książęcej pary. Gdyby Elżbieta II nie zainterweniowała, tytuł księcia otrzymałby tylko książę William, a Harry byłby lordem. Tak się jednak nie stało. Podobnie sytuacja wyglądała w przypadku dzieci Williama i Kate. Charlotte dostała tytuł Princess Charlotte of Cambridge, a Louis tytuł Prince Louis of Cambridge, bo po ich narodzinach Elżbieta II wydała specjalne dekrety na mocy,...

Meghan Markle wpadka z Photoshopem na świątecznej kartce
Newsy
Który w kolejce do tronu jest książę Harry i Archie? Wiemy, co się zmieniło po ich odejściu z rodziny królewskiej
Który w kolejce do tronu jest książę Harry i Archie? Wiemy, co się zmieniło po ich odejściu z rodziny królewskiej

Książę Harry wycofał się z pełnienia obowiązków królewskich. Zapowiedział, że wraz z Meghan Markle będą dzielić życie pomiędzy Amerykę a Wielką Brytanię, wychowując syna w szacunku do królewskiej tradycji.  Wbrew pozorom decyzja księcia Harry'ego nie wpływa na pozycję ani jego ani Archiego w linii sukcesji do brytyjskiego tronu.  Książę Harry i Książę Archie w kolejce do brytyjskiego tronu Aktualna linia sukcesji do tronu, po śmierci królowej Elżbiety II, wygląda następująco: książę Karol, książę William, książę George, księżniczka Charlotte, książę Luis, książę Harry oraz książę Archie.  Rezygnacja księcia Harry'ego z obowiązków królewskich narazie nie zmienia nic w linii sukcesji. Royal Central, cytuje rozmowę z pisarką i historykiem Marlene Koenig: sukcesja na tronie opiera się na ustawodawstwie, w tym na ustawie o sukcesji na rzecz korony, która obejmuje akt osiedlenia się. Potrzeba by decyzji Parlamentu, aby usunąć osobę z linii sukcesji. Tak więc w linii sukcesji pozostają w kolejce, dopóki parlament nie zdecyduje inaczej Królowa nie przedstawiła jeszcze ostatecznej decyzji odnośnie księcia Harry'ego i Meghan Markle.  Po spotkaniu kryzysowym, które odbyło się w poniedziałek w pałacu Sandringham, Elżbieta II wydała oświadczenie, w którym wyjaśniła, że nie wiadomo, jak będzie wyglądała przyszłość książąt Sussex, ponieważ proces ograniczania ich obowiązków królewskich nie jest prosty. Podczas spotkania miała oznajmić, że opracowanie realnego planu niezależnej finansowo przyszłości Harry'ego i Meghan okazało się „skomplikowane” i w najbliższych dniach trzeba będzie opracować więcej szczegółów.  Czy...

Nasze akcje

Poznaj Huawei Mobile Services i ciesz się wyjątkowymi funkcjami w przyjaznym ekosystemie

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Newsy

To zdrowy i ekologiczny nawyk, który pozwoli ci zadbać o siebie i środowisko

Partner
Newsy

Bo należy ci się komfort! Zabiegi EMSELLA i EXILIS ULTRA 360 na nietrzymanie moczu

Partner