Kinga Rusin
Newsy

Rajska wyspa, szampan na jachcie... Dziś Kinga Rusin kończy 50 lat! Co planuje?

Rajska wyspa, szampan na jachcie... Dziś Kinga Rusin kończy 50 lat! Co planuje?

"Nowe czasy, nowe wyzwania”, zapowiadała pół roku temu Kinga Rusin, odchodząc z „Dzień dobry TVN”. Widzom mówiła wtedy „do zobaczenia!”, więc wszyscy myśleli, że lada moment znów zobaczymy ją na antenie. TVN jednak właśnie pochwalił się nowymi programami z wiosennej ramówki i występującymi w nich gwiazdami, wśród których… próżno szukać Rusin. Co więcej, jak dowiedziało się „Party” w biurze public relations TVN, stacja ogłosiła już wszystkie nowości, a to znaczy, że w najbliższym czasie Kingi w TVN po prostu nie będzie. Czy dziennikarka nie zainteresowała swoimi pomysłami władz stacji i to jej koniec w telewizji? A może w 50. urodziny gwiazda ma inny plan?

Zobacz także: Kinga Rusin łączy rajskie wakacje z pracą. Walczy jednak z nadmiernym zainteresowaniem i poważnym oszustwem! 

Weronika Rosati komentuje aferę z Kingą Rusin! "Wywiad nie jest na jej temat, myślę, że ona nie przeczytała"

Ucieczka do raju Kingi Rusin

Rusin, w przeciwieństwie do wielu gwiazd, nigdy nie ukrywała swoich poglądów, także politycznych, i stanowczo ich broniła. Nie było więc dużym zaskoczeniem, że po odejściu z telewizji śniadaniowej pomyślała o nowych wyzwaniach. 

„Chcę zająć się dziennikarsko poważniejszymi tematami i razem z własnym zespołem produkować reportaże i dokumenty”, mówiła ambitnie.

Informację, że TVN ma dla niej kilka propozycji, potwierdził dyrektor programowy stacji Edward Miszczak. Dlaczego więc Rusin nie ma w telewizji? 

– Stacje telewizyjne najczęściej stawiają na sprawdzone formaty z przewidywalną wysoką widownią, bo to właśnie od liczby widzów zależy, ile zarobią na reklamach. Ambitniejsze programy, takie jak chce prowadzić pani Kinga, niestety w Polsce mają niższą oglądalność – tłumaczy Weronika Szwarc-Bronikowska, medioznawca i wiceprezes zarządu domu mediowego Media People.

Równie prawdopodobne jest jednak, że to nie telewizja była stroną, której nie zależało na tej współpracy. 

– Zawód dziennikarza jest bardzo wymagający i wyczerpujący emocjonalnie – mówi „Party” medioznawca prof. Wiesław Godzic. – W tej pracy właściwie się nie odpoczywa. Kiedy jesteś na samej górze, to nie odchodzisz bez wyraźnego powodu. Tym bardziej że branża nieustannie poszukuje nowych ambitnych i uśmiechniętych twarzy. Może Kinga ma dość i chce odpocząć? – zastanawia się prof. Godzic. 

Faktycznie, Rusin niedługo po wybuchu pandemii zniknęła nie tylko z małego ekranu, ale także z mediów społecznościowych. Uciekała też z Warszawy – najpierw na Mazury, a w połowie listopada spakowała walizki i wyjechała na Malediwy. Z niewielkiej tropikalnej wyspy, jak sama zdradza, razem z partnerem Markiem Kujawą pracują nad rozwojem ich firmy kosmetycznej Pat & Rub. Wystarczy jednak rzucić okiem na konto Kingi na Instagramie, by przekonać się, że gwiazda nie samą pracą tam żyje. Szampan na jachcie, plaże z białym piaskiem, kitesurfing i joga…

Kinga Rusin na wakacjach na rajskiej wyspie

Czy telewizja rzeczywiście warta jest tego, żeby porzucić dla niej raj?

Kinga Rusin, najmłodsza prezenterka TVP i ślub w sukience komunijnej

Do gmachu na Woronicza Rusin trafiła, gdy miała zaledwie 21 lat. Na przesłuchaniu wypadła tak dobrze, że została najmłodszą prezenterką w TVP.

„Jak się zapowiadało film po wieczornych »Wiadomościach«, to oglądało to 20 mln widzów! Pamiętam, że po kilku pierwszych telewizyjnych »występach« stanęłam samochodem przed pasami, a inni kierowcy zaczęli trąbić, machać do mnie”, opowiadała Kinga w „Vivie!”. 

Kochali ją kamera, widzowie i wschodząca gwiazda dziennikarstwa – Tomasz Lis. Jej życie nabrało zawrotnego tempa. Do ślubu z Lisem poszła w sukience komunijnej, bo w wypożyczalni nic innego na nią nie pasowało, a nie było czasu na szycie nowej.

Kinga Rusin - ślub z Tomaszem Lisem
East News

Dziś Rusin uważa, że decyzję o ślubie podjęła zbyt prędko, ale wtedy o tym nie myślała. Trzy dni po weselu była już z mężem w Stanach, bo Lis został korespondentem TVP w Waszyngtonie, a po roku zaszła w ciążę. Bajkowo było jednak tylko pozornie. 

„Wydaje mi się, że po urodzeniu starszej córki (miałam wtedy dwadzieścia pięć lat) przeszłam prawdziwą depresję poporodową. Amerykanie nazywają to, jakże romantycznie i subtelnie, baby blues… A ja miałam taki blues, że stojąc na balkonie, na dwudziestym pierwszym piętrze wieżowca, w którym wtedy mieszkałam, zastanawiałam się, czy nie skoczyć…”, wspominała w książce „Co z tym życiem?”.

Kiedy cztery lata później, już w Polsce, na świat przyszła druga córka Lisów – Iga, dziennikarka na pięć lat zawiesiła karierę. Wróciła w 2005 roku, by poprowadzić pierwszy w historii odcinek „Dzień dobry TVN”. 
Ale dobra passa w życiu zawodowym nie szła w parze z tą w życiu prywatnym.

Nóż w plecy, czyli rozstanie Kingi Rusin

Cios przyszedł z najmniej spodziewanej strony. Po 12 latach małżeństwa Lisowie się rozwiedli. Tomasz zaczął się spotykać z dziennikarką Hanną Smoktunowicz, dziś Lis. Było to tym boleśniejsze, że Hanna przyjaźniła się z Kingą, ba!, była nawet świadkową na jej ślubie… 

Kinga Rusin i Hanna Smoktunowicz (Lis)
East News

Widzowie nie szczędzili Rusin wsparcia. To dzięki ich głosom w 2006 roku wygrała „Taniec z gwiazdami”. Przez lata nie chciała mówić o rozwodzie, dopiero w 2017 roku, zapytana, czy można pogodzić się z tym, że mąż wiąże się z najlepszą przyjaciółką, odpowiedziała w jednym z wywiadów: 

„Jak widać, można. Myślę, że jak się na mnie spojrzy, to jest to najlepszy dowód na to, że można to przepracować”. 

Kinga Rusin i Stefano Terrazzino w
East News

Była już wtedy zakochana w prawniku Marku Kujawie, którego poznała na urlopie na Rodos. 

– Do wszystkiego się wzajemnie nakręcamy, przerzucamy się pomysłami, dodajemy sobie sił. Dla mnie to jest niesamowite doświadczenie, że można spędzać ze sobą dwadzieścia cztery godziny na dobę i nigdy się nie nudzić. Kiedy łączą się dwie pasujące do siebie energie, to wszystko zaczyna się liczyć podwójnie. (…) My idealnie się uzupełniamy – mówiła jakiś czas temu w „Party” Rusin o Kujawie, z którym jest od 10 lat.

Już na lotnisku, gdy wracali z wyjazdu, na którym się poznali, Marek powiedział Kindze, że zamierza odmienić jej życie.

Teraz Kinga Rusin stawia na siebie

Córki Kingi są już dorosłe. Młodsza Iga studiuje w Wielkiej Brytanii, starsza Pola w Warszawie. Ale Rusin dobrze pamięta, jak były małe. 

– Każda samotna matka mnie zrozumie, kiedy powiem, że wychowując w pojedynkę dzieci, naprawdę nie ma się na nic czasu. (…) Przez wiele lat dzieci były moim priorytetem. Plan dnia był zawsze dopasowany do ich potrzeb, a ja czerpałam wiele satysfakcji, kiedy patrzyłam, jak się rozwijają – mówiła Kinga półtora roku w „Party”. – Spełniłam swoją misję. Teraz czas na mnie i powiem, że w egzekwowaniu tego postanowienia jestem wyjątkowo stanowcza – dodała.

Wygląda na to, że teraz, tuż przed 50. urodzinami, Rusin w końcu robi to, na co ma ochotę, jednocześnie nie zamykając sobie drogi powrotu do telewizji.

– Odeszła jako osoba nieskompromitowana, a całe pokolenie 50-latków przegląda się w niej jak w lustrze. Oni za nią tęsknią, po cichu zazdroszczą sukcesu, bo sami chcieliby już odpoczywać na tej egzotycznej wyspie – mówi medioznawca prof. Maciej Mrozowski. 

Wtóruje mu Weronika Szwarc-Bronikowska.

– Myślenie o tym, czy kobieta w wieku 50 lat nadaje się jeszcze do telewizji, jest myśleniem archaicznym. Najlepsze telewizje na świecie korzystają z dojrzałych prowadzących, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Liczy się osobowość, błyskotliwość, intelekt, a nie wiek. Co więcej, jak pokazują badania, to osobom doświadczonym, a więc dojrzałym, bardziej ufamy – dodaje medioznawczyni.

Pozostaje tylko pytanie, czy sama Rusin będzie chciała wrócić na antenę. Szanse są ogromne, bo nic tak dobrze jak telewizja nie daje statusu gwiazdy. A ten Kinga uwielbia. Wystarczy przypomnieć, jak cieszyła ją zeszłoroczna impreza u Adele po rozdaniu Oscarów, z której relację zdała na Instagramie: „Z Leo DiCaprio tańczyłam przez chwilę za rękę (taka była konwencja, a ja stałam obok), otoczony wianuszkiem dziewczyn Bradley Cooper posyłał mi uśmiechy, ale chyba dlatego, że jego też rozśmieszył mój taniec z Jayem-Z”. 

Kinga Rusin
Instagram/Kinga Rusin

Kinga Rusin
Newsy
Kinga Rusin odchodzi z "Dzień Dobry TVN": "Z babochłopa, stałam się poruszającą płynnie dziewczyną!"
Kinga Rusin odchodzi z "Dzień Dobry TVN": "Z babochłopa, stałam się poruszającą płynnie dziewczyną!"

Niewiele takich osób poznałem w całym swoim życiu! Tak pełnych pasji, pomysłów i gotowych, by się ciągle uczyć – mówi o Kindze Rusin ( 49 ) w rozmowie z „Party” Piotr Kraśko, który przez cztery lata prowadził z nią „Dzień dobry TVN”. – Nie wyobrażam sobie mediów bez Kingi. Podziwiam jej ambicję, konsekwencję, bezkompromisowość. Ona zawsze jasno wyraża swoje poglądy, czym jest mi bliska, bo nie lubię lukrujących i nieszczerych – dodaje Małgorzata Ohme. Po tym, jak Kinga Rusin ogłosiła, że po 15 latach odchodzi z „Dzień dobry TVN”, przyjaciele zaczęli ją wychwalać, nazywając legendą i pionierką telewizji. Katarzyna Sokołowska, Paulina Krupińska-Karpiel, Anna Kalczyńska, Michał Piróg, Ewa Minge, Filip Chajzer dziękowali jej za pracę w jednej stacji i życzyli powodzenia. Czy to oznacza, że Rusin nie zobaczymy już w telewizji? Plany, plany… Na razie dziennikarka o swoich planach wypowiada się dość enigmatycznie. „Chcę realizować swoje kolejne marzenia, wykorzystać swobodę i niezależność finansową, którą mam dzięki świetnie prosperującej firmie kosmetycznej – mojej dumie”, napisała na Instagramie. Rok temu pochwaliła się, że w 2018 roku jej firma Pat & Rub miała 100 tys. klientów, którym sprzedała produkty za 28 mln złotych. Rusin mogłaby więc już wcześniej zająć się tylko biznesem, ale nie chciała zrezygnować z telewizji. Nie jest tajemnicą, że kocha kamery i bycie gwiazdą. Dlaczego nie będzie już prowadzić śniadaniówki TVN? Anna Kalczyńska, koleżanka z programu, uważa, że jego formuła zwyczajnie zaczęła Kingę uwierać. „Dzień dobry TVN jest programem typowo porannym, który ma za zadanie budzić ludzi w dobrym humorze i dawać treści, które są akceptowane przez...

Newsy
Co dalej z karierą Tomasza Lisa? Według ekspertów jego miejsce jest w...
Co dalej z karierą Tomasza Lisa? Według ekspertów jego miejsce jest w...

Tomasz Lis ma pracować w TVP tylko do końca stycznia.  Potwierdził to już prezes telewizji - potem wygasa kontrakt Tomasza Lisa i nie zostanie on przedłużony. Co dalej z jego karierą telewizyjną? Magazyn "Party" zapytał o to ekspertów!   Karolina Korwin-Piotrowska o karierze Tomasza Lisa Karolina Korwin-Piotrowska nie boi się o przyszłość Tomasza Lisa. Jeden z nowo powstałych kanałów telewizji naziemnej mógłby się nim zainteresować. Byłoby szkoda, żeby ktoś, kto zęby zjadł na mediach i ma tak kolosalne doświadczenie, był w odstawce. Na jego miejscu najpierw pojechałabym na wakacje, potem napisałabym książkę albo skupiła się na życiu publicznym. Pamiętajmy, on kiedyś był wysoko w rankingu  prezydenckim- przypomina Karolina Korwin-Piotrowska Z kolei medioznawca prof. Wiesław Godzic uważa, że Tomasz Lis dokona rewolucji w... Internecie. Tomasz to jest zwierzę telewizyjne. Nie wyobrażam sobie go bez swojego show. Jest na to zbyt wyrazisty i zdolny. Ale nie martwię się o niego, bo nie raz już pokazał, że ma talent do działań pionierskich. Widzę go w telewizji internetowej. Niech dokończy tę rewolucję, którą zaczął „Faktami” w 1997 roku- radzi medioznawca prof. Wiesław Godzic. Tomasz Lis wciąż jest też redaktorem naczelnym "Newsweeka". Myślicie, że wróci jeszcze do telewizji? A może tak jak radzi mu Karolina Korwin-Piotrowska zajmie się na serio polityką? Cały materiał w najnowszym numerze "Party".   Tomasz Lis na spacerze z córką. Tomasz i Hanna Lis. Tomasz Lis w dzieciństwie.    

Kinga Rusin w beżowym płaszczu na wiosnę
Newsy
Kinga Rusin zapowiedziała pozwy przeciwko TVP! Ile może wygrać?
Kinga Rusin zapowiedziała pozwy przeciwko TVP! Ile może wygrać?

Kiedy Kinga Rusin zamieściła na Instagramie relację z prywatnej imprezy w Hollywood, na której były też m.in. Adele, Rihanna i Beyoncé, trafiła na czołówki nie tylko polskich portali. Zaczęły nawet powstawać zabawne memy , z których śmiała się również Kinga. Jedno jest pewne – mówiło o niej pół Polski. Jednak kiedy główne wydanie „Wiadomości” TVP opublikowało materiał na jej temat, Kinga Rusin nie wytrzymała i napisała: „ Jak zwykle, same kłamstwa, manipulacje i szczucie!  Dziennikarka zapowiedziała pozwy przeciw twórcom materiału, a wygrane pieniądze obiecała przeznaczyć na potrzeby polskiej onkologii. Czy na tej wojnie może ucierpieć wizerunek dziennikarki? Rusin jest typem wojowniczki, otwarcie prezentującej swoje poglądy – mówi medioznawca, profesor Wiesław Godzic. – Część fanów lubi wyraziste osobowości, ale znakomita część woli jednak ciepłe i reagujące mniej emocjonalnie osoby publiczne",  twierdzi. Na jakie odszkodowanie może liczyć Kinga Rusin? Magazyn "Party" zapytał prawników na jakie odszkodowanie może liczyć Kinga Rusin. Naruszenie dóbr osobistych, po jego stwierdzeniu przez sąd, skutkować będzie: obowiązkiem przeproszenia, naprawienia szkody i zapłaty zadośćuczynienia. Odszkodowania za naruszenie dóbr osobistych w USA sięgają zwykle setek tysięcy złotych. Natomiast w Polsce zasądzane kwoty oscylują wokół kilkudziesięciu tysięcy – mówi magazynowi „Party” adwokat Piotr Schramm. Gazeta poprosiła również o komentarz TVP oraz TVN. Jak dotąd żadne pozwy nie wpłynęły. Jak wpłyną, to będziemy komentować. […] Materiał podobał się widzom, o czym świadczą dane dotyczące oglądalności niedzielnego wydania...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik