Radek Liszewski o dotacji
EastNews
Newsy

Radek Liszewski miał dostać od rządu ponad pół miliona! "Stawki nie biorą się z kosmosu" - odpowiada hejterom! 

Dotacje dla artystów. Ile dostanie Radek Liszewski? Jak to komentuje? Gwiazdy o dotacjach od rządu.

Na liście beneficjentów Funduszu Wsparcia Kultury znalazł się Radosław Liszewski, lider zespołu Weekend, który wylansował hit "Ona tańczy dla mnie". Choć wypłata pieniędzy (niekiedy liczona w milionach) została na razie wstrzymana przez ministra kultury, w sieci nie brakuje ostrych komentarzy internautów oraz artystów, którzy nie starali się o pomoc od państwa. 

Zobacz także: Kazik Staszewski ostro o gwiazdach, które otrzymają pomoc od państwa: "Lekarze tyrają ratując ludzkie życia za psi grosz"

Swoje oburzenie wyraził również Radek Liszewski. Jego motywacje są jednak inne.

"Taniec z gwiazdami": Radek Liszewski niesłusznie odpadł z show?! Sylwia Bomba komentuje!

Radek Liszewski o dotacji: "Nie rozumiem, dlaczego ktoś zagląda mi teraz w kieszeń"

Radek Liszewski jest oburzony, ale faktem, że ktoś może krytykować pomysł wsparcia artystów tak wielkimi sumami. Sam znalazł się na liście z przydzieloną kwotą aż 520 tysięcy złotych! Muzyk tłumaczy w "Super Expressie", że od lat prowadzi działalność, która w tym roku wykazała straty, stąd wniosek o dotację:

Weszła ustawa, według której z powodu pandemii przysługuje mi prawo do ubiegania się o dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Sportu, gdzie jako przedsiębiorca złożyłem wniosek i dostałem dotację. Każdy, kto prowadzi własną działalność, wykazał stratę względem ubiegłego roku i płaci podatki, miał do tego prawo. Nie rozumiem, dlaczego ktoś zagląda mi teraz w kieszeń. Dodam, że przez kilka lat zapłaciłem, od momentu sukcesu piosenki „Ona tańczy dla mnie”, dziesięciokrotnie więcej podatków niż to, co mi przyznano, więc nie zgadzam się z opinią, że ministerstwo wypłaciło pieniądze z kieszeni podatników. [...] – mówi w rozmowie z „Super Expressem”.

Piosenkarz dodaje, że prowadzi działalność jednoosobową, ale w zależności od zleceń może zatrudniać nawet do 10 osób - muzyków, tancerzy czy kierowców. 

Przyjmujecie takie wytłumaczenie?

Radek Liszewski o dotacji
EastNews

Z dotacji tłumaczyła się również Natasza Urbańska:

Jestem niezależnym artystą, nie mam wielkiej wytwórni która za mną stoi i finansuje moja twórczość. Robię to sama występując w teatrze, lub grając własne koncerty. Teatry są zamknięte, koncertów nie gramy od przeszło 8 miesięcy. Radio nie gra moich piosenek, w związku z tym nie zarabiam z tantiem. Przy każdym moim koncercie zatrudniam ok. 15 osób - muzycy, technicy, manager, obsługa itp..... Ci ludzie nie zarabiają od marca a mają rodziny, kredyty... Jest ich tak wiele, że czuję się w obowiązku zdobyć te pieniądze dla nich, składając wniosek. Pieniądze ( jeśli zostaną wypłacone ) przeznaczę na projekty artystyczne, które dadzą pracę ludziom i pozwolą im przetrwać ten trudny czas. 

Natasza Urbańska w czerwonym płaszczy, Kalina w czarnej ramonesce

A także Kamil Bednarek:

Prowadzę od kilku lat działalność, zatrudniam ludzi, płace podatki jak każdy obywatel, płace ZUS i inne ściągane przez Urząd Skarbowy opłaty... Każdy, kto ma zarejestrowaną działalność w obrębie kategorii kulturalno-artystycznej mógł wystartować w projekcie. W moim imieniu postulował o to manager. Gratuluje wszystkim komu udało się dostać dofinansowanie na przyszłe branżowe działania. Wierze, że mądrze je wykorzystacie i nie będziecie zmuszeni ich oddać z powrotem...- czytamy w oświadczeniu opublikowanym w sieci.

Kamil Bednarek w błękitnej marynarce
East News

Zobacz także
Golec Orkiestra - 2 mln od państwa? Jest komentarz

Bracia Golec mieli dostać prawie 2 mln dotacji od państwa? Jest komentarz muzyków! "Cieszymy się, że rząd..."

Kamil Bednarek w błękitnej marynarce

Kamil Bednarek wydał oświadczenie w sprawie wsparcia finansowego od państwa: "Wiadro pomyj wylało się na moją osobę"

 

Kamil Bednarek w błękitnej marynarce
East News
Newsy
Kamil Bednarek wydał oświadczenie w sprawie wsparcia finansowego od państwa: "Wiadro pomyj wylało się na moją osobę"
Kamil Bednarek odniósł się do informacji o wsparciu finansowym, jakie otrzymał od państwa w związku z pandemią koronawirusa.

Kamil Bednarek odniósł się do informacji o wsparciu finansowym, jakie otrzymał od państwa w związku z pandemią koronawirusa. Wokalista opublikował w sieci oświadczenie w którym tłumaczy dlaczego otrzymał pół miliona złotych i odpowiada na krytyczne komentarze! Kamil Bednarek przyznał, że wylało się na niego wiadro pomyj. Zobaczcie cały wpis muzyka! Oświadczenie Kamila Bednarka Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego opublikowało w sieci informację, że ponad dwa tysiące podmiotów skorzysta z pomocy finansowej w ramach Funduszu Wsparcia Kultury. Łącznie fundusz przyznaczy na ten cel 400 milionów złotych! Jak się okazało wsparcie otrzymają m.in. Golec uOrkiestra, Bayer Full i Michał Koterski. Na stronie gov.pl pojawiła się cała lista osób, które otrzymają pomoc od państwa. Wśród osób, które otrzymają wsparcie jest również Kamil Bednarek- wokalista dostanie pół miliona złotych.  Teraz w sieci pojawiło się oświadczenie Kamila Bednarka, który przyznaje, że został zaatakowany za to, że skorzysta ze wsparcia finansowego od państwa. Szanowni Państwo❗️ Wielkie wiadro pomyj wylało się na moją osobę jakobym się politycznie sprzedał i dostał pieniądze "na życie" od Telewizji Polskiej... Prowadzę od kilku lat działalność, zatrudniam ludzi, płace podatki jak każdy obywatel, płace ZUS i inne ściągane przez Urząd Skarbowy opłaty... Każdy, kto ma zarejestrowaną działalność w obrębie kategorii kulturalno-artystycznej mógł wystartować w projekcie. W moim imieniu postulował o to manager. Gratuluje wszystkim komu udało się dostać dofinansowanie na przyszłe branżowe działania. Wierze, że mądrze je wykorzystacie i nie bedziecie zmuszeni ich oddać z powrotem...- czytamy w oświadczeniu opublikowanym w sieci. W dalszej części...

Dotacje dla artystów
Newsy
Ogromne dotacje dla artystów wstrzymane, ale gwiazdy i tak się tłumaczą! "Pieniądze przeznaczę na projekty artystyczne"
400 mln dla artystów! Kto otrzymał pieniądze od państwa? Dotacje dla artystów - kto ile otrzymał? Jak się tłumaczą?

W weekend tematem numer jeden w polskich mediach były ogromne, często milionowe dotacje dla artystów związane z pandemią koronawirusa. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło, że w ramach Funduszu Wsparcia Kultury pomoc finansową, o łącznej wartości 400 mln złotych, otrzymają wszelkie instytucje artystyczne (teatry, opery, filharmonie) oraz poszczególni artyści, którzy złożyli odpowiednie wnioski. I tak oto na liście znalazły się największe gwiazdy polskiej sceny - m.in. Beata Kozidrak z dotacją o wartości 750 tys. czy firmy braci Golec z prawie 2 mln. Po wielu kontrowersjach, minister kultury, Piotr Gliński, ogłosił tymczasowe wstrzymanie wypłat: Szanowni Państwo, zamiast projektu ustawy antycelebryckiej zdecydowaliśmy wstrzymać wypłaty FWK do czasu pilnego wyjaśnienia wszelkich wątpliwości. Instytucje i przedsiębiorcy kultury czekają na to wsparcie. Wkrótce stosowny komunikat" - napisał południu na Twitterze. Część artystów postanowiła jednak wytłumaczyć się, dlaczego ich nazwiska lub nazwy firm/zespołów/menadżerów widnieją na liście beneficjentów rządowego programu.  400 mln dla artystów od państwa. Jak tłumaczą się gwiazdy? Wielu artystów, których fani byli rozczarowani, a często i wściekli, postanowiło od razu wyjaśnić, dlaczego w ogóle starało się o wsparcie finansowe w czasach pandemii. Jako jeden z pierwszych głos w sprawie zabrał Kamil Bednarek, któremu ministerstwo przydzieliło równo pół miliona złotych . Decyzję skomentowali r ównież przedstawiciele zespołu Bayer Full . Oświadczenie w sprawie ogromnych dotacji wydała również Natasza Urbańska - na liście widnieje z przydzieloną kwotą 111 tys. złotych. Gwiazda nie jest już pewna, czy otrzyma pomoc od państwa: Drodzy...

Bayer Full
East News
Newsy
Ponad pół miliona dla Bayer Full. Lider wyśmiał słowa Kazika! "Kto pamięta taki zespół jak Kult?" 
Ponad pół miliona dla Bayer Full. Lider wyśmiał słowa Kazika! "Kto pamięta taki zespół jak Kult?" 

W dalszym ciągu nie milkną echa sprawy milionowych dotacji dla artystów, którzy na skutek pandemii koronawirusa , wykazali straty finansowe. Wśród beneficjantów funduszu jest również Sławomir Świerzyński z "Bayer Full". Ostatnio muzyk gościł w programie na antenie Polsat News i został zapytany o wypłaty z Funduszu Wsparcia Kultury. Lider grupy disco polo między innymi nie szczędził gorzkich słów dla Kazika Staszewskiego, który ostatnio krytycznie odniósł się do sprawy dotacji dla artystów. Sprawdźcie szczegóły.  Zobacz także:  Sławomir Świerzyński z "Bayer Full" komentuje pomoc finansową od państwa: "Nie rozumiem, czemu jest taki hałas" Sławomir Świerzyński uderza w zespół Kult! "A kto by chciał ich płytę kupić?" Już kilka dni temu Sławomir Świerzyński w rozmowie z mediami skomentował zamieszanie wokół Funduszu Wsparcia Kultury. Przypomnijmy, że wokaliście disco polo zostało przyznanych 150 tys. złotych, a jego żonie, Renacie Świerzyńskiej (dotacja dla Bayer Full Impresariat) aż 400 tys. złotych - łącznie będzie to 550 tys. złotych.  Nie za bardzo rozumiem, czemu wokół przyznania nam pieniędzy jest taki hałas. Wszyscy inni mogli dostać, a my nie? Tak jak wszystkie inne uprawnione podmioty przystąpiliśmy do konkursu i dostaliśmy wsparcie. Tak jak wszyscy inni nie pracujemy w zasadzie od końca lutego - wtedy zagraliśmy ostatni koncert, a nasza praca związana jest przede wszystkim z dużymi koncertami - Wirtualna Polska cytuje wokalistę disco-polo.  Teraz lider zespołu disco polo był gościem programu na antenie Polsat News. W rozmowie z Agnieszką Gozdyrą muzyk odniósł się do krytycznych słów Kazika Staszewskiego z zespołu Kult, który ostatnio zabrał...

Nasze akcje
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik