Po kilku tygodniach milczenia prawda wyszła na jaw i okazała się smutniejsza, niż wyobrażali sobie Brytyjczycy. W piątek, 22 marca Kate Middleton wydała oświadczenie, w którym ujawniła, że walczy z nowotworem i rozpoczęła chemioterapię. Komunikat nagrano w Windsorze w środę. Okazuje się, że to księżna Walii była inicjatorką tego pomysłu. Jej przyjaciółka opowiedziała o kulisach w rozmowie z „The Sunday Times”.

Reklama

Księżna Kate chciała zakończyć plotki

Cała Wielka Brytania żyje doniesieniami o chorobie księżnej Kate. Ukochana następcy tronu podzieliła się nagraniem, w którym opowiada o walce z rakiem i chemioterapii. Ujawniła, że nie wie, kiedy będzie mogła wrócić do pełnienia obowiązków. Nie zobaczymy jej też podczas nabożeństw wielkanocnych. Zaraz po wydaniu oświadczenia księżna Kate opuściła Windsor. Teraz wypoczywa w gronie najbliższych, z dala od mediów.

Kate Middleton
Kate Middleton BBC Studios / Avalon/Photoshot/East News

W rozmowie z „The Sunday Times” przyjaciółka księżnej Walii przekazała, że to właśnie Kate Middleton nalegała na nagranie komunikatu i ucięcie wszelkich spekulacji. Plotkowano nie tylko o jej problemach zdrowotnych, ale również rozwodzie i rzekomym romansie księcia Williama. Żona następcy tronu cały czas może liczyć na wsparcie ukochanego.

Kate Middleton
Kate Middleton BBC Studios / Avalon/Photoshot/East News
Tak naprawdę nie chodziło o sam dramat z ostatnich kilku tygodni, choć oczywiście cała sprawa jest bardzo przykra. (przyp. red. – Kate) Czuła, że musi to zrobić ze względu na to, że jest osobą publiczną, na której ciąży większa odpowiedzialność. Napisała całe przemówienie samodzielnie i przyszło jej to bardzo szybko. To była jej decyzja, William w pełni ją poparł. Jest z niej niezwykle dumny i podziwia za siłę i odwagę
– przekazał „The Sunday Times”.

To księżna Kate miała wybrać formę wideo, zamiast pisemnego oświadczenia. Uznała, że zostanie to lepiej przyjęte w tak trudnej sytuacji. Niektórzy jednak uważają, że żona księcia Williama została wręcz zmuszona do tego przez opinię publiczną, która żyła teoriami spiskowymi. W sobotę wieczorem Pałac Kensington wydał komunikat, w którym ujawniono reakcje pary książęcej na słowa wsparcia.

Kate Middleton
Kate Middleton SplashNews.com/East News
Książę i księżna są ogromnie poruszeni wiadomościami, jakie w ostatnim czasie otrzymali od mieszkańców Wielkiej Brytanii, Wspólnoty Narodów i ludzi z całego świata. Są bardzo wdzięczni za ciepło i wsparcie, jakie płynie w ich kierunku, a także za zrozumienie ich prośby o prywatność w tym czasie
– poinformował rzecznik pałacu.

Nie ujawniono, z jakim nowotworem zmaga się księżna Kate. Pałac potwierdził natomiast, że książęca para nie weźmie udziału w tegorocznych nabożeństwie wielkanocnym w Windsorze. Król będzie uczestniczył wraz z żoną w kameralnej uroczystości w kaplicy św. Jerzego.

Zobacz także
Reklama

Zobacz także: Skandaliczny wywiad wujka księżnej Kate. Teraz przeprasza

Kate Middleton, książę William
Kate Middleton, książę William Rex Features/East News
Reklama
Reklama
Reklama