Rok szkolny koronawirus
East News

Przerażające prognozy dotyczące pandemii koronawirusa! Będzie lawinowy przyrost zakażonych?!

Rok szkolny koronawirus
East News

Eksperci przewidują, że samo wprowadzenie nakazu zasłaniania ust i nosa nie przyniesie oczekiwanego efektu i już wkrótce znacznie wzrośnie liczba osób zakażonych koronawirusem. Ryszard Łukoś z firmy ExMetrix, która analizuje dane o epidemii w Polsce, w rozmowie z Wirtualną Polską zdradził, jakie są najnowsze prognozy dotyczące pandemii koronawirusa. Te dane przerażają!

Za kilka tygodni w Polsce będzie ponad 300 tysięcy zakażeń?!

Dziś, w środę 14 października, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażeń koronawirusem. Niestety, tylko w ciągu ostatniej doby koronawirusa wykryto go u 6526 osób, a aż 116 osób zmarło. W związku z coraz większą liczbą zakażonych władze w Polsce przywróciły różne obostrzenia. Od minionej soboty 10 października w całym kraju obowiązuje tzw. żółta strefa (cały czas obowiązują również strefy czerwone), w której m.in. wszyscy mają obowiązek noszenia maseczek. 

Niestety, według ekspertów wprowadzone ostatnio obostrzenia nie przyniosą oczekiwanych efektów. Według prognozy ExMetrix w Polsce do 11 listopada przybędzie 160 tysięcy przypadków koronawirusa, a to oznacza, że łącznie liczba osób u których wykryto groźnego wirusa osiągnie około 300 tysięcy! 

Jeśli mamy 4000-5000 zakażeń dziennych, wystarczy nawet prosty rachunek. Trend jest bardzo niekorzystny. Wątpię, aby łagodne obostrzenia przyniosły skutek w postaci widocznego spadku zakażeń - w rozmowie z Wirtualną Poolską skomentował  Ryszard Łukoś z firmy ExMetrix. 

Czy w związku z takimi prognozami władze wprowadzą kolejne obostrzenia? Według nieoficjalnych informacji Polsat News rządzący zastanawiają się m.in. nad wprowadzeniem zakazu organizacji wesel, czasowym wyłączaniem targowisk czy nakazem zamykania sklepów monopolowych o godzinie 19:00. 

Myślicie, że władze naprawdę wprowadzą kolejne obostrzenia, żeby spróbować ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa?

Zobacz także: Warszawa w czerwonej strefie? "Granica została przekroczona"! Jakie obostrzenia zostaną wprowadzone? 

Wedłg najnowszysch prognoz do 11 listopada przybędzie 160 tysięcy zakażonych.

koronawirus
East News

Czy w związku z niepokojącymi prognozami władze wprowadzą kolejne obostrzenia?

Koronawirus w Polsce, obowiązek noszenia maseczek
East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Rafał Brzozowski miał jedno marzenie związane z Krzysztofem Krawczykiem! Podjął nawet pierwsze próby

zobacz 00:48