Szpital, walka z koronawirusem
East News
Newsy

Nawet 900 ofiar koronawirusa dziennie? Wstrząsające prognozy dla Polski

Nawet 900 ofiar koronawirusa dziennie? Wstrząsające prognozy dla Polski

Jak już wiemy, Święta Bożego Narodzenia w tym roku będą inne niż dotychczas. Rząd wprowadził limity osób podczas świątecznych spotkań, a premier apeluje, aby ten czas spędzić w gronie najbliższych i unikać dużych uroczystości rodzinnych.

Co prawda według ostatnich danych liczba zakażeń koronawirusem w Polsce spada i rząd mówi o pewnego rodzaju stabilizacji, ale nadal niepokojąca jest dobowa  liczba ofiar. Według piątkowych statystyk ministerstwa zdrowia zakażenie potwierdzono u 16 310 osób. Niestety kolejnych 579 osób zmarło.

Okazuje się, że sytuacja może wyglądać jeszcze gorzej, a kryzysowy moment przepadnie na okres świąteczny! Według naukowców, możemy spodziewać się nawet  900 ofiar śmiertelnych dziennie! Skąd tak przerażające liczby?

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

900 ofiar koronawirusa dziennie?

Obecnie Polska według WHO jest jednym z krajów z najwyższym wskaźnikiem śmiertelności z powodu Covid-19. Sytuacja nie wygląda optymistycznie, bo jak informuje se.pl według Institute for Health Metrics and Glutation w Waszyngtonie - to w okresie świąt Bożego Narodzenia w Polsce będziemy notowali najwięcej ofiar śmiertelnych z powodu koronawirusa. Zdaniem amerykańskich badaczy ta liczba może przekroczyć nawet 900 zgonów dziennie, jeśli nie będziemy stosowali się do obostrzeń!

Polscy lekarze i eksperci też nie mają wątpliwości, że duża liczba zgonów to efekt dużego wzrostu zachorowań, jaki w Polsce został odnotowany na początku listopada:

Dynamiczny wzrost liczby zgonów z powodu koronawirusa to rezultat drastycznego wzrostu zakażeń z początku miesiąca" - wyjaśniła w "Faktach po Faktach" w TVN dr Grażyna Cholewińska-Szymańska, ordynator w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie. 

Ordynator z warszawskiego szpitala podkreśliła, że wzrost zgonów obserwujemy z opóźnieniem w stosunku do wzrostu liczby zakażeń.

Po pierwsze, trzeba sobie uświadomić, że liczba ponad 600 zgonów nie dotyczy pacjentów, którzy trafili do szpitala z covidem wczoraj czy przedwczoraj. To jest pokłosie tego, co się zadziało na początku miesiąca, kiedy mieliśmy w kraju bardzo wysoką liczbę, 25-28 tysięcy zakażeń dziennie. (..) To wtedy ci ludzie trafili do szpitali, byli w większości intensywnie zabezpieczani oddechowo, część z nich była podłączona do respiratorów, część z nich w oddziałach zachowawczych wymagała intensywnej tlenoterapii. Służby medyczne walczyły z covidem u tych pacjentów przez długi czas i tę walkę niestety przegrały - mówi wprost dr Grażyna Cholewińska-Szymańska odnosząc się do wysokiej liczby zgonów.

Czy jest możliwe, że przypadków śmiertelnych będzie jeszcze więcej? 

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Kiedy pandemia może ustąpić? Pojawia się jeden, bliski termin! 

Koronawirus w Polsce. Sytuacja w szpitalach
East News

Według prognoz, liczba ofiar może rosnąć.

Koronawirus w Polsce - najmłodszy pacjent ma 7 miesięcy

 

Zobacz także
koronawirus

Koronawirus w Polsce. Kiedy pandemia może ustąpić? Pojawia się jeden, bliski termin! 

Wigilia limity osób w związku z koronawirusem

Koronawirus w Polsce: Ile osób może uczestniczyć w Wigilii? Minister zdrowia rozwiewa wątpliwości!

 

Przerażające prognozy dotyczące ofiar koronawirusa w Polsce
East News
Newsy
Zatrważające prognozy dotyczące koronawirusa. Do lutego w Polsce umrze ponad 35 tysięcy osób?!
Zatrważające prognozy dotyczące koronawirusa. Do lutego w Polsce umrze ponad 35 tysięcy osób?!

Niestety historia z wiosny tego roku zaczyna się powtarzać. Rząd ponownie wprowadza obostrzenia, które mają ograniczyć przyrost wciąż rekordowej liczby zakażonych. Wczoraj, 15 października, koronawirusa wykryto aż u 8099 osób z czego aż 91 to ofiary śmiertelne. Łącznie w Polsce na koronawirusa zmarło aż 3308 osób. Amerykańscy eksperci opracowali model rozwoju epidemii, jednak prognozy dla naszego kraju brzmią przerażająco. Instytut Pomiarów i Oceny Stanu Zdrowia (IMHE) prognozuje, że do lutego 2021 roku w Polsce na COVID-19 może umrzeć ponad 35 tysięcy osób!  Zobacz także:  Premier i minister zdrowia ogłosili kolejne obostrzenia! Zakaz wesel i nauczanie zdalne! Do lutego w Polsce będzie ponad 35 tysięcy ofiar koronawirusa?! Instytut Pomiarów i Oceny Stanu Zdrowia (IMHE) przy uniwersytecie waszyngtońskim zaktualizował model rozwoju epidemii koronawirusa. Według tych obliczeń w Polsce zaledwie do lutego 2021 roku umrze aż 35277 osób. Aktualnie liczba zgonów wynosi 3308 (stan na 15 października). Z informacji przedstawionych na wykresie wynika również, że 1 lutego 2021 roku w Polsce przy stosowaniu masek liczba zakażeń w ciągu doby wyniesie ok. 21 tysięcy, a w wypadku poluzowania obostrzeń może wskazać aż 102 tysiące zakażeń.  Model IHME przedstawia również kwestię dobowej liczby ofiar koronawirusa. W prognozie na 1 lutego wskazuje, że przy stosowaniu masek wyniesie ok. 190, natomiast przy poluzowaniu obostrzeń może wzrosnąć do ponad 1200 ofiar. Szczyt zakażeń według modelu przewidywany jest 8 stycznia i w przypadku poluzowania obostrzeń przewiduje aż 1746 ofiar, a przy powszechnym stosowaniu masek ok. 209 ofiar.  Zobacz także:  Szkoły powinny być zamknięte? Przemysław Staroń, Nauczyciel Roku 2018, o obecnej edukacji: "Czuję się jak na weselu, gdzie...

Adam Niedzielski w maseczce ochronnej
East News
Newsy
Czeka nas całkowity lockdown? Co z Bożym Narodzeniem? Minister zdrowia: "Będę namawiał premiera..."
Czeka nas całkowity lockdown? Co z Bożym Narodzeniem? Minister zdrowia: "Będę namawiał premiera..."

Minister zdrowia w rozmowie z mediami skomentował sytuację związaną z pandemią koronawirusa  i zdradził, czy według niego w Boże Narodzenie Polacy będą mogli spotkać się ze swoimi rodzinami. Czy w tym roku spędzimy święta w tradycyjny sposób? A może czeka nas całkowity lockdown? Jest szczery komentarz Adama Niedzielskiego!  Będzie całkowity lockdown? Kiedy na początku tego roku media informowały o groźnym wirusie, który został wykryty w Chinach, niewiele osób spodziewało się, że w zaledwie kilka miesięcy koronawirus sparaliżuje cały świat. Od początku pandemii w Polsce wykryto 263 929 przypadków zakażenia, a 4 483 osób zmarło (dane z 26 października). Niestety, w ostatnim czasie nastąpił ogromny wzrost przypadków i ofiar śmiertelnych. W związku z niepokojącymi informacjami władze w Polsce wprowadziły wiele obostrzeń - w całym kraju wprowadzono czerwoną strefę, w której obowiązuje m.in. nakaz noszenia maseczek, zakaz organizowania wesel i ograniczenie działalności restauracji i lokali gastronomicznych.  Wiele osób już zastanawia się, jak w tym roku będą wyglądać święta Bożego Narodzenia. Czy według ministra zdrowia będziemy mogli zorganizować tradycyjne spotkania rodzinne?  (...) powiem, że na pewno nie będzie takiej poprawy, byśmy mogli o tych świętach myśleć w sposób tradycyjny. Raczej spędzimy je w ścisłym gronie rodzinnym - przyznaje szczerze minister zdrowia w wywiadzie dla "Faktu". To jeszcze nie koniec! Adam Niedzielski w najnowszym wywiadzie przyznał, że w tym tygodniu okaże się, czy wcześniej wprowadzone obostrzenia przynoszą efekty. Szef Ministerstwa Zdrowia nie ukrywa, że jeżeli liczba przypadków koronawirusa wciąż będzie wzrastać to będzie rekomendował całkowity lockdown! Przygotowujemy się do sytuacji według...

Pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce
EastNews
Newsy
Szczyt pandemii koronawirusa w Polsce nastąpi później niż w kwietniu! Naukowcy nie mają wątpliwości - wyznaczyli nową datę
Szczyt pandemii koronawirusa w Polsce nastąpi później niż w kwietniu! Naukowcy nie mają wątpliwości - wyznaczyli nową datę

Już od kilku tygodni naukowcy prześcigają się w wyznaczaniu daty szczytu pandemii koronawirusa na całym świecie, ale również w poszczególnych krajach. Niedawno mówiło się, że szczyt zachorowań w Polsce nastąpi kilka dni po świętach, teraz pojawiła się zupełnie nowa data, która niestety nie nastraja nas optymistycznie. Zobacz także:  Nie żyje pierwsza polska ofiara koronawirusa wśród personelu medycznego! Fizjoterapeuta z Radomia osierocił dwójkę dzieci Instytut Pomiarów i Ocen Stanu Zdrowia przy Uniwersytecie Waszyngtońskim po pierwsze, zmienił swoją wcześniejszą prognozę dotyczącą liczby ofiar śmiertelnych koronawirusa w Polsce. Po drugie, wyznaczył nową datę szczytu zachorowań. Wcześniej mówiło się o drugiej połowie kwietnia, teraz data ta przesunęła się na połowę maja: Szacujemy, że obecna fala epidemii skończy się w Polsce mniej więcej w połowie maja - informują naukowcy z Waszyngtonu. Warto jednak dodać, że sytuacja jest dynamiczna i tak naprawdę za jakiś czas możemy poznać zupełnie nową datę przewidywanego szczytu pandemii w Polsce. Zobacz także:  Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich i siłowni? W innych krajach padły konkretne daty! U nas będzie podobnie?! Przypomnijmy, do tej pory odnotowano w Polsce 8563 przypadki zarażenia koronawirusem. Zmarły 339 osoby. Koronawirus a wakacje 2020 Zdecydowana poprawa, jeśli chodzi o liczbę zakażeń i zgonów w Polsce, ma nastąpić w lipcu 2020 roku, kiedy dobowa liczba ofiar ma spaść do kilku. Jeśli prognozy się sprawdzą, w połowie lipca Polska zanotuje 2 500 ofiar z powodu koronawirusa.  

Nasze akcje
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik