Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Szkoła klasa lekcje koronawirus
EastNews
Newsy

Już 25 maja pierwsi uczniowie wrócą do szkół! Którzy i na jakich zasadach? 

Już w maju uczniowie klas 1-3 będą mogły wrócić do szkoły!

Premier Mateusz Morawiecki poinformował podczas konferencji prasowej o kolejnym etapie odmrażania gospodarki. Od 18 maja swoją działalność wznowią zakłady fryzjerskie i kosmetyczne oraz restauracje. Z kolei od 25 maja w szkołach będą świadczone zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne dla uczniów z klas 1-3. Jak podkreślił premier rodzice decydują, czy chcą skorzystać z takiej opieki.

Dla tych, którzy nie zdecydują się na tę formę nadal dostępny będzie zasiłek opiekuńczy nawet po 24 maja:

W klasach od 1 do 3 zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne. To rodzice w przypadku dzieci decydują czy skorzystają z tej opieki. Nadal utrzymany jest zasiłek opiekuńczy - powiedział Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej. 

Na jakich zasadach będą prowadzone zajęcia?

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Kto wróci do szkół?

Minister edukacji, Dariusz Piontkowski poinformował, że zajęcia w klasach 1-3 będą wyglądały podobnie jak te wprowadzone w przedszkolach. To oznacza, że w szkołach będą świadczone przede wszystkim zajęcia opiekuńcze, a w miarę możliwości ma być realizowana również podstawa dydaktyczna:

Rodzice, którzy mają młodsze dzieci, aby miały możliwość posłać dzieci do szkoły. (...) Częściowo będzie realizowana podstawa dydaktyczna, tam gdzie jest to możliwe.

Dariusz Piontkowski zapowiedział również, że od 18 maja będą się odbywać również zajęcia praktyczne w szkołach policealnych oraz placówkach rehabilitacyjno–dydaktycznych:

Od 18 maja umożliwimy odbycie zajęć praktycznych dla słuchaczy w szkołach policealnych. (...) oraz odbywania indywidualnych zajęć rehabilitacyjno-dydaktycznych. - powiedział minister edukacji.

Konsultacje w szkołach dla dzieci!

Od 18 maja rząd wprowadza też konsultacje w szkołach z nauczycielami dla uczniów najstarszych klas. Z kolei od 1 czerwca tego typu konsultacje mają być dostępne dla wszystkich uczniów np. w celu poprawienia ocen:

1 czerwca chcemy, aby wszyscy uczniowie mieli możliwość konsultacji z nauczycielem. Aby mogli opanować materiały, które są trudniejsze lub porozmawiać na temat ocen.

Skorzystacie z opieki dla dzieci z klas 1-3?

Zobacz także: Koronawirus w Polsce: Szczyt epidemii dopiero przed nami? Jest komentarz ministra zdrowia! 

Dzieci nie wrócą do szkoły w tym roku?! Do kiedy szkoły będą zamknięte przez koronawirusa? Mamy komentarz
East News

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że dzieci z klas 1-3 mogą skorzystać z opieki w szkole już od 25 maja.

Premier Mateusz Morawiecki
East News

 

 

Kuba Szmajkowski z 4Dreamers
Instagram
Newsy
Jak Kuba Szmajkowski z 4Dreamers radzi sobie ze szkołą w okresie kwarantanny? Co dalej z zespołem?
Jak Kuba Szmajkowski z 4Dreamers radzi sobie ze szkołą w okresie kwarantanny? Co dalej z zespołem?

Kuba Szmajkowski jest członkiem popularnego zespołu 4Dreamers. W czasie kwarantanny związanej z epidemią koronawirusa młody muzyk uczy się zdalnie podobnie jak tysiące innych uczniów. Jak wygląda nauka w czasie kwarantanny w jego wydaniu? Ile godzin dziennie ma lekcje? Obejrzyjcie wideo i zobaczcie, jak radzi sobie ze szkołą i na co jeszcze znajduje czas! Czy brakuje mu kontaktu z przyjaciółmi? Piosenkarz zdradził Party.pl, co dalej z zespołem 4Dreamers! Czy muzycy pracują w czasie kwarantanny czy zawiesili chwilowo działanie zespołu? Musicie to zobaczyć! Zobacz także:  4Dreamers zdradzają kulisy teledysku "Mustang: Duch wolności". Kto miał największą frajdę na planie?         Wyświetl ten post na Instagramie.                   jak tam? dajecie radę? 🌸 #quarantine Post udostępniony przez Kuba Szmajkowski (@kubaszmajkowsky) Mar 26, 2020 o 8:55 PDT    

Szkoły zamknięte do 26 czerwca
Newsy
Dzieci nie wrócą do szkoły przed wakacjami. Oficjalne stanowisko resortu edukacji 
Kiedy powrót dzieci do szkół? Kiedy dzieci wrócą do szkoły? Jest oficjalna decyzja rządu.

Od 18 maja rusza trzeci etap odmrażania gospodarki. Zgodnie z informacjami przekazanymi podczas ostatniej konferencji prasowej od 25 maja w szkołach będą świadczone zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne dla uczniów z klas 1-3. Jednak ogólnie zamknięcie szkół zostało przedłużone do 26 czerwca.  Zobacz także:  Już 25 maja pierwsi uczniowie wrócą do szkół! Którzy i na jakich zasadach? Dzieci nie wrócą do szkoły przed wakacjami  Z najświeższych informacji przekazanych przez resort edukacji wynika, że normalna nauka w szkołach rozpocznie się najwcześniej we wrześniu 2020. Dzieci nie pójdą do szkół przed wakacjami: Przedłużymy zamknięcie szkół do 26 czerwca, czyli końca roku szkolnego. Będzie rozporządzenie w tej sprawie - zapowiedział resort edukacji Natomiast od 25 maja będzie możliwa jedynie opieka nad dziećmi klas 1-3 szkoły podstawowej. Jednak posyłanie dzieci na te zajęcie nie będzie obowiązkowe. Ruszy również nauka w szkołach policealnych oraz praktyki w technikach i indywidualne zajęcia w ośrodkach rehabilitacyjno-dydaktycznych.  Od 18 maja rząd wprowadza także konsultacje w szkołach z nauczycielami dla uczniów z najstarszych klas. Od 1 czerwca tego typu konsultacje mają być dostępne dla wszystkich uczniów np. w celu poprawienia ocen.  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce: Szczyt epidemii dopiero przed nami? Jest komentarz ministra zdrowia! Dzieci nie wrócą do nauki w szkołach przed wakacjami. Resort edukacji poinformował o zamknięciu szkół do 26 czerwca.   

East News
Newsy
Dzieci wrócą do szkoły przed 24 maja? Co z zasiłkiem opiekuńczym? Jest komentarz premiera! 
Dzieci wrócą do szkoły przed 24 maja? Co z zasiłkiem opiekuńczym? Jest komentarz premiera! 

Część dzieci wróci do szkoły już po majówce? Do kiedy będą wypłacane zasiłki opiekuńcze? Premier Mateusz Morawiecki skomentował zamieszanie wokół informacji o zasiłkach i powrotu najmłodszych dzieci do szkół. W miniony piatek 24 kwiatnia odbyła się konferencja prasowa z udziałem Ministra Edukacji Narodowej. Podczas konferencji poznaliśmy dokładne daty matur czy egzaminów ósmoklaisty. Podano również, że szkoły, przedszkola i żłobki będą zamknięte przez kolejne tygodnie - do 24 maja. Co ciekawe, już po konferencji prasowej okazało się, że chociaż szkoły będą zamknięte do 24 maja, to zasiłek opiekuńczy został wydłużony tylko do 3 maja. Czy rodzice, którzy opiekują się dziećmi otrzymają zasiłek po tym terminie? Jest komentarz Mateusza Morawieckiego!  Premier o zasiłkach i powrocie najmłodszych dzieci do szkół W sobotę odbyła się konferencja prasowa z udziałem Mateusza Morawieckiego. Premier w rozmowie z mediami skomentował zamieszanie wokół zasiłku i powrotu dzieci do szkół. Mateusz Morawiecki zapowiedział, że władze chcą, żeby najmłodsze dzieci miały zapewnioną opiekę w szkołach przed 24 maja.  Już na początku przyszłego tygodnia przedstawimy to, co sygnalizowaliśmy, a więc sposób przygotowania, sprawowania opieki nad dziećmi w wieku przedszkolnym oraz klas 1 do 3. Z drugiej strony dla tych rodziców, którzy nie będą mogli skorzystać z tej opieki lub z różnych względów ta opieka nie będzie mogła być sprawowana (...), podjąłem decyzję o przedłużeniu zasiłku opiekuńczego- mówił premier.  Premier zapowiedział więc,  że niektórzy rodzice będą mogli korzystać z prawa do zasiłku również po 3 maja. Do kiedy? Tego Mateusz Morawiecki nie sprecyzował.  Myślicie, że...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner