Szkoła klasa lekcje koronawirus
EastNews

Już 25 maja pierwsi uczniowie wrócą do szkół! Którzy i na jakich zasadach? 

Szkoła klasa lekcje koronawirus
EastNews

Premier Mateusz Morawiecki poinformował podczas konferencji prasowej o kolejnym etapie odmrażania gospodarki. Od 18 maja swoją działalność wznowią zakłady fryzjerskie i kosmetyczne oraz restauracje. Z kolei od 25 maja w szkołach będą świadczone zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne dla uczniów z klas 1-3. Jak podkreślił premier rodzice decydują, czy chcą skorzystać z takiej opieki.

Dla tych, którzy nie zdecydują się na tę formę nadal dostępny będzie zasiłek opiekuńczy nawet po 24 maja:

W klasach od 1 do 3 zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne. To rodzice w przypadku dzieci decydują czy skorzystają z tej opieki. Nadal utrzymany jest zasiłek opiekuńczy - powiedział Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej. 

Na jakich zasadach będą prowadzone zajęcia?

Kto wróci do szkół?

Minister edukacji, Dariusz Piontkowski poinformował, że zajęcia w klasach 1-3 będą wyglądały podobnie jak te wprowadzone w przedszkolach. To oznacza, że w szkołach będą świadczone przede wszystkim zajęcia opiekuńcze, a w miarę możliwości ma być realizowana również podstawa dydaktyczna:

Rodzice, którzy mają młodsze dzieci, aby miały możliwość posłać dzieci do szkoły. (...) Częściowo będzie realizowana podstawa dydaktyczna, tam gdzie jest to możliwe.

Dariusz Piontkowski zapowiedział również, że od 18 maja będą się odbywać również zajęcia praktyczne w szkołach policealnych oraz placówkach rehabilitacyjno–dydaktycznych:

Od 18 maja umożliwimy odbycie zajęć praktycznych dla słuchaczy w szkołach policealnych. (...) oraz odbywania indywidualnych zajęć rehabilitacyjno-dydaktycznych. - powiedział minister edukacji.

Konsultacje w szkołach dla dzieci!

Od 18 maja rząd wprowadza też konsultacje w szkołach z nauczycielami dla uczniów najstarszych klas. Z kolei od 1 czerwca tego typu konsultacje mają być dostępne dla wszystkich uczniów np. w celu poprawienia ocen:

1 czerwca chcemy, aby wszyscy uczniowie mieli możliwość konsultacji z nauczycielem. Aby mogli opanować materiały, które są trudniejsze lub porozmawiać na temat ocen.

Skorzystacie z opieki dla dzieci z klas 1-3?

Zobacz także: Koronawirus w Polsce: Szczyt epidemii dopiero przed nami? Jest komentarz ministra zdrowia! 

Dzieci nie wrócą do szkoły w tym roku?! Do kiedy szkoły będą zamknięte przez koronawirusa? Mamy komentarz
East News

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że dzieci z klas 1-3 mogą skorzystać z opieki w szkole już od 25 maja.

Premier Mateusz Morawiecki
East News

 

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Doda o zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej: "Żniwa będą wśród najbiedniejszych"

zobacz 06:26