East News

Koronawirus w Polsce: Szczyt epidemii dopiero przed nami? Jest komentarz ministra zdrowia! 

East News

Czy wkrótce pandemia koronawirusa zacznie wygasać? A może szczyt zachorowań dopiero przed nami? Minister zdrowia podczas konferencji prasowej rozwiał wszelki wątpliwości w tej sprawie. Łukasz Szumowski na spotkaniu z mediami odpowiedział na pytania dziennikarzy o dalsze prognozy dotyczące koronawirusa w Polsce. Czy szczyt zakażeń już minął? A może najgorsze dopiero przed nami? Sprawdźcie, co powiedział minister zdrowia!

Niepokojąca wypowiedź ministra zdrowia

Podczas najnowszej konferencji prasowej z udziałem mediów, minister zdrowia zapewniał, że Polska dobrze radzi sobie z pandemią koronawirusa i teraz bardzo ważną kwestą jest wychodzenie z kolejnych obostrzeń i powrót do pracy. 

Bardzo ważne jest odmrażanie gospodarki. Jeśli nie wrócimy do pracy, to odbije się to negatywnie także na finansowaniu służby zdrowia- mówił Łukasz Szumowski. Polska jest jednym z krajów Europy, gdzie jest bardzo niski wskaźnik wirusa na milion mieszkańców. Działania rządu należy oceniać po efektach. Ile osób dostało w szpitalu odmowę leczenia pod respiratorem? Nikt. To pokazuje, że nasze działania były słuszne- dodał. 

Ale czy szczyt zachorowań mamy już za sobą? Odpowiedź ministra zdrowia może wzbudzać niepokój. 

(...) Ten szczyt jest przesuwany, krzywa zachorowań jest cały czas wypłaszczana- powiedział Łukasz Szumowski. 

Minister zdrowia nie ukrywa, że w obecnej chwili specjaliści muszą skupić się na tym, co dzieje się na Śląsku, gdzie jest teraz największe ognisko zachorowań w Polsce. Dziennikarze próbowali dowiedzieć się, czy w związku z dużą liczbą osób zakażonych Śląsk będzie "wyizolowany". 

Czekamy na wyniki wszystkich badań z tych wielu tysięcy, które zrobiliśmy przesiewowo na Śląsku. Jak będziemy je mieli, wtedy decyzje o tym, czy Śląsk będzie trochę później niż reszta województw, podejmiemy dopiero, jak te wyniki spłyną- mówił minister zdrowia.

Przy okazji Łukasz Szumowski znów apelował, żeby Polacy nosili maseczki ochronne. 

Zobacz także: Kiedy otworzą się fryzjerzy i kosmetyczki? Jest wstępna data! Wiemy, co zmieni się w salonach

Minister zdrowia skomentował wzrost zachorowań na koronawirusa na Śląsku.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski
East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

"Love Island": Jak rodzice Julii zareagowali na Dominika? "Tak, już szepnęli mi, że to bardzo..."

zobacz 02:48