East News

Koronawirus w Polsce: Szczyt epidemii dopiero przed nami? Jest komentarz ministra zdrowia! 

East News

Czy wkrótce pandemia koronawirusa zacznie wygasać? A może szczyt zachorowań dopiero przed nami? Minister zdrowia podczas konferencji prasowej rozwiał wszelki wątpliwości w tej sprawie. Łukasz Szumowski na spotkaniu z mediami odpowiedział na pytania dziennikarzy o dalsze prognozy dotyczące koronawirusa w Polsce. Czy szczyt zakażeń już minął? A może najgorsze dopiero przed nami? Sprawdźcie, co powiedział minister zdrowia!

Niepokojąca wypowiedź ministra zdrowia

Podczas najnowszej konferencji prasowej z udziałem mediów, minister zdrowia zapewniał, że Polska dobrze radzi sobie z pandemią koronawirusa i teraz bardzo ważną kwestą jest wychodzenie z kolejnych obostrzeń i powrót do pracy. 

Bardzo ważne jest odmrażanie gospodarki. Jeśli nie wrócimy do pracy, to odbije się to negatywnie także na finansowaniu służby zdrowia- mówił Łukasz Szumowski. Polska jest jednym z krajów Europy, gdzie jest bardzo niski wskaźnik wirusa na milion mieszkańców. Działania rządu należy oceniać po efektach. Ile osób dostało w szpitalu odmowę leczenia pod respiratorem? Nikt. To pokazuje, że nasze działania były słuszne- dodał. 

Ale czy szczyt zachorowań mamy już za sobą? Odpowiedź ministra zdrowia może wzbudzać niepokój. 

(...) Ten szczyt jest przesuwany, krzywa zachorowań jest cały czas wypłaszczana- powiedział Łukasz Szumowski. 

Minister zdrowia nie ukrywa, że w obecnej chwili specjaliści muszą skupić się na tym, co dzieje się na Śląsku, gdzie jest teraz największe ognisko zachorowań w Polsce. Dziennikarze próbowali dowiedzieć się, czy w związku z dużą liczbą osób zakażonych Śląsk będzie "wyizolowany". 

Czekamy na wyniki wszystkich badań z tych wielu tysięcy, które zrobiliśmy przesiewowo na Śląsku. Jak będziemy je mieli, wtedy decyzje o tym, czy Śląsk będzie trochę później niż reszta województw, podejmiemy dopiero, jak te wyniki spłyną- mówił minister zdrowia.

Przy okazji Łukasz Szumowski znów apelował, żeby Polacy nosili maseczki ochronne. 

Zobacz także: Kiedy otworzą się fryzjerzy i kosmetyczki? Jest wstępna data! Wiemy, co zmieni się w salonach

Minister zdrowia skomentował wzrost zachorowań na koronawirusa na Śląsku.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski
East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Kaczorowska, Krupa, Przybysz... Dla tych gwiazd to pierwszy Dzień Matki! Kto jeszcze został mamą w ostatnich miesiącach?

zobacz 01:58